FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 25 kwietnia 2024, 12:05 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 27 marca 2012, 21:37 - wt 

Rejestracja: 26 marca 2012, 21:32 - pn
Posty: 44
Lokalizacja: Białystok
Ule na jakich gospodaruję: wp
jestem z Białegostoku i na dzień dzisiejszy mam 5 rodzin i wszystkie przeżyły zimę
pszczółki moje są w ulach warszawskich poszerzanych ok. 15km od Białegostoku i mam prawie 5 ha do zagospodarowania a ze nic mi innego do głowy nie przychodzi to będę siał dla pszczółek
Na forum zaglądałem już od jakiegoś czasu i tu muszę bardzo serdecznie podziękować wszystkim z których wiedzy za pośrednictwem tego forum korzystałem
zajmuję się stolarką i ciesielką więc budowa uli i wyposażenia nie sprawia mi żadnego problemu bo i sprzęt odpowiedni do tego jest pod ręką i w tym temacie służę pomocą zainteresowanym
Naczytałem się różnych ciekawych rzeczy zarówno na forum jak i w książkach i teraz chcę spróbować realizacji w praktyce jak choćby "kaloryfer" na 10 rodzinek do przezimowania matek opisany na forum
jeszcze raz wszystkim dziękuję i pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 marca 2012, 21:46 - wt 
Witaj ale 1 ul/ha to trochę mało. "Zbijaj" ule i zazimuj przynajmniej 10.
Pozdrawiam.


Na górę
  
 
Post: 27 marca 2012, 21:59 - wt 
Witaj :wink: Myślę że przygoda dopiero się rozpocznie i tego Ci życzę Kogo raz Pszczółka użądli ten ma znamię do śmierci :wink:


Na górę
  
 
Post: 27 marca 2012, 22:06 - wt 

Rejestracja: 05 czerwca 2008, 20:23 - czw
Posty: 451
Lokalizacja: podhale
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
witaj i czerp wiedzę z forum :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 marca 2012, 22:14 - wt 
Witaj ziomal :pl: .Dawaj jakieś namiary ,bo szukam fachowca do uli :haha: .Ja jestem tez z Białego.Pozdrowionka :pl:


Na górę
  
 
Post: 27 marca 2012, 22:38 - wt 

Rejestracja: 26 marca 2012, 21:32 - pn
Posty: 44
Lokalizacja: Białystok
Ule na jakich gospodaruję: wp
ten jeden ul na ha to tylko początek bo zacząłem od rójki która przyleciała w czerwcu ubiegłego roku a potem cztery rodziny dokupiłem a wcześniej odnowiłem 7 uli które pozostały mi w spadku w wolnych chwilach od pracy dorobiłem 10 nowych uli na 19ramek - ilość ramek wyszła z długości szalówki jaką miałem oraz 6 ulików na odkłady takie na 9ramek no i 2 kolosy bo na 10 rodzinek po 3 ramki do przechowywania matek przez zimę a dwa bo tak mi materiału starczało a może kiedyś się przyda no i poidła wydłubane z pnia brzozowego i przykryte daszkiem z blachy a teraz wyczytane wiadomości - teoria idą do praktyki i zobaczymy co z tego będzie

BoCiAnK pszczółki żądliły mnie kiedy jeszcze nosiłem koszulę w zębach a dzisiaj jestem dobrze po 50tce i co dziwne mocno nie puchnę a ten kaloryfer to jak pamiętam chyba był w Twoim poście

Marek Podlaskie jak chcesz pogadać o ulach 792163728
pozdrawiam wszystkich


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji