FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 24 kwietnia 2024, 12:30 - śr

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
Post: 29 lipca 2012, 16:04 - ndz 

Rejestracja: 28 lipca 2012, 11:48 - sob
Posty: 2
Lokalizacja: Sokołów podlaski
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Witam!
Nazywam się Maciek, ma 16 lat i planuje w przyszłym roku założyć pasiekę ( na początek planuje tak 10-20pni). Pochodzę ze wsi nieopodal Sokołowa Podl. (wschodnie mazowsze).
Ma zakupioną odpowiednią literaturę i stopniowo ją studiuje . Deseczki mam swoje i teraz przymierzam się do klepania ulików, postawiłem na wlkp.
Odnośnie pszczelarzy w mojej rodzinie to mama mówiła, że kiedyś był nim mój pradziadek
ale to jeszcze przed II wojną św.. W dalekiej rodzinie też jest taki dziadek pszczelarz 80 paro letni muszę się do niego przejechać bo jeszcze u niego nie byłem :oops:
no i to chyba tyle :) !
Pozdrawiam Maciek!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lipca 2012, 16:32 - ndz 

Rejestracja: 30 sierpnia 2011, 09:22 - wt
Posty: 230
Lokalizacja: Sufczyna
Witam :) 20 uli to już trochę jest zacznij od 5, a jak chcesz to mozesz od razu uczyć się na większej ilości - twój wybór :D Nie pożałujesz decyzji, tylko nie zniechęcaj się pierwszymi niepowodzeniami !


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 lipca 2012, 19:52 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 sierpnia 2011, 19:59 - wt
Posty: 242
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: WZ->WLKP-1/2 D>1/2D
Kolego zakup na początek ze 2-4 rodziny i praktykuj , czytaj ta literaturę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 lipca 2012, 20:30 - pn 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
0stek, jakbyś kiedyś miał czas, albo problem to zapraszam do siebie- to tylko 7km od Sokołowa na wschód.
wcześniej pisz na priv gdyż tam nie mieszkam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 lipca 2012, 20:33 - pn 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
0stek, a nie zauważyłeś że Sokołów i okolice są przepszczelone?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 lipca 2012, 22:39 - pn 

Rejestracja: 18 listopada 2011, 18:14 - pt
Posty: 47
Lokalizacja: IŁŻA
Witam ciebie Maćku też mam 16 lat i hodowlę pszczół zacząłem wiosną tego rok lecz na ulach warszawskich zwykłych na początku 4 rodziny i z tych rodzin zrobiłem 2 odkłady. Później trafiła mi się okazja i kupiłem kolejne 3, jedną rodzine z nich zrobiłem i jedną dał mi kolega ze związku pszczelarskiego teraz w sumie mam 11 uli, według mnie jest to narazie wystarczająco, sam zobaczysz jak będziesz miał teraz jeszcze jest szkoła więc według mnie to nie ma co się spieszyć i zacznij powoli bo później nie dasz rady. Pozdrawiam Patryk


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 lipca 2012, 22:06 - wt 

Rejestracja: 12 grudnia 2011, 21:12 - pn
Posty: 273
Lokalizacja: podkarpackie
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
patryk96

ja mam 15 i też w tym roku zacząłem hodowle pszczół , ale moja pasieka jest mniejsza i składa się jedynie z 4 rodzinek , było 5 ale 2 były słabsze i je połączyłem , ja kupowałem roje po 25 zyla za rój i mam wielkopolskie , ciesze sie że są tacy młodzi pszczelarze jak ja , bo wszyscy moi znajomi strasznie sie dziwią że mam pszczoły , ale tekst : który jest taki odważny i zajży do ula załatwia sprawe :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 sierpnia 2012, 00:02 - śr 
Cześć kolego też mam 16 lat ale pszczołami zajmuję się już 6 rok zaczynałem od 1 a teraz mam 30 rodzin i kilka reprodukcyjnych ale na jedną z 3 pasiek dałem wstęp koledze na nawłoć i przywiózł swoje 30 rodzin którymi też się zajmuję więc pod skrzydłami mam 60 rodzin przy których trochę roboty jest ale mam już taką wiedzę i doświadczenie że dla mnie to mało roboty. Lecz ja niestety nie wywodzę się z rodziny pszczelarskiej a ty tak . Pozdrawiam i życzę miłej przygody z pszczołami tylko na początek zacznij od 2-4 bo na początku roboty przy tym jest i porażki ale z czasem nabierzesz wiary i wiedzy


Na górę
  
 
Post: 01 sierpnia 2012, 05:48 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sierpnia 2011, 11:49 - pn
Posty: 664
Lokalizacja: Śląsk
Ule na jakich gospodaruję: WL,LG3/4, Ostrowskiej
Colorato, jak Ci sie cyferki w wieku pozamieniaja to wtedy sie dowiesz ze o pszczołach nie da sie duzo wiedzieć, ale wam zazdoszcze wieku i siły, i trzymam za was kciuki ze bedziecie kontynuowac, ten zawod to swietna pasja która przez lata sie rozwija.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 sierpnia 2012, 18:39 - śr 
Sali gdzie mieszkasz na tym śląsku bo może niedaleko mnie.


Na górę
  
 
Post: 01 sierpnia 2012, 22:44 - śr 

Rejestracja: 28 lipca 2012, 11:48 - sob
Posty: 2
Lokalizacja: Sokołów podlaski
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Od dnia napisania postu nie zaglądałem, na forum bo trochę roboty przy żniwach miałem, a tu proszę kilka ciekawy postów się pojawiło i widzę że jest sporo rówieśników-pszczelarzy, a mówią że młodych pszczelarzy już nie mam!!! :D
patryk96- ja że szkołą myślę że sobie poradzę, chociaż liceum to już nie sielankowe czasy gimnazjum !
Colorato- "Lecz ja niestety nie wywodzę się z rodziny pszczelarskiej a ty tak." ta rodzina pszczelarska to u mnie taka naciągana pradziadek miał dawno dawno temu w latach 30 ledwo mama go pamięta, a co dopiero ja! Ale z opowieści dowiedziałem się że pszczoły kiedyś miały wartość pradziad za 20 czy 30 pni które sprzedał kupił dom a potem te kilkadziesiąt, które mu zostało stracił w mroźniej zimnie :( i tak się skończyło, ale postanowiłem to odbudować po pokoleniach.
"tylko na początek zacznij od 2-4 bo na początku roboty przy tym jest i porażki"- moje marzenie podkreślam marzenie to 1000pniowa pasieka, a więc aby zbliżyć się choć troszkę do tego chce założyć około 20pniową pasiekę wiem że to może być trochę dużo, ale trzeba wysoko mierzyć żeby coś osiągnąć!
pozdro. Maciek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 sierpnia 2012, 07:27 - czw 
0stek pisze:
moje marzenie podkreślam marzenie to 1000pniowa pasieka, a więc aby zbliżyć się choć troszkę do tego chce założyć około 20pniową pasiekę wiem że to może być trochę dużo, ale trzeba wysoko mierzyć żeby coś osiągnąć!
Marzyć można, może kiedyś to osiągniesz czego ci życzę ale faktycznie zacznij od kilku uli np. 5 a nie od 20 bo wysoko mierzyć możesz, gorzej jak szybko spadniesz i zbytnio ochłoniesz w zapędach przy takiej ilości w razie jakiegoś niepowodzenia. Co roku z 5 zwiększysz sobie - po odkładzie z każdego swojego ula zrobisz i zazimujesz 10 kolejnej zimy, następnej 15 itd. Będzie ci łatwiej niż skacząc odrazu na głęboką wodę bo przy braku wiedzy i doświadczenia możesz popłynąć po zimowli na dno. :wink:


Na górę
  
 
Post: 02 sierpnia 2012, 15:01 - czw 

Rejestracja: 01 czerwca 2010, 00:10 - wt
Posty: 57
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Witajcie chłopaki.
Ja Was tylko bardzo proszę: zagłosujcie tutaj :pl:
http://www.pasiekaambrozja.pl/forum/viewtopic.php?f=23&t=5925&hilit=wiek+pszczelarzy#p100965
jeśli jeszcze tego nie zrobiliście :rolf:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 sierpnia 2012, 16:16 - ndz 

Rejestracja: 12 grudnia 2011, 21:12 - pn
Posty: 273
Lokalizacja: podkarpackie
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
ja już dawno zagłosowałem :D , ja jednego ze znajomych zachęcam do pszczelarzenia , bo jest bardzo ciekaw jak to jest mieć pszczoły i widzę że go to ostatnio zainteresowało :pl: , będzie miał chłopak zajęcie :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 sierpnia 2012, 15:08 - pt 
http://allegro.pl/pszczoly-ule-miodarka ... 27649.html


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji