FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 16 kwietnia 2024, 07:15 - wt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Witam!
Post: 13 sierpnia 2012, 20:13 - pn 

Rejestracja: 08 sierpnia 2012, 11:54 - śr
Posty: 43
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Mieszkam w Gdańsku mam 52lata żona :haha: dwoje dzieci.
Przeglądając to forum trafiłem w miejsce które jest kopalnią wiedzy pszczelarskiej po odfiltrowaniu oczywiście :D ale nie tylko :D , to miejsce gdzie doświadczenie miesza się z młodzieńczą fantazją i zapałem cwaniak . Ja nie mam pszczółek niestety choć zawsze byłem nimi zafascynowany. Pszczelarzył mój ojciec, ojca brat a wcześniej mój dziadek.
Zawsze się zastanawiałem dlaczego po sezonie wujek ma kilka beczek miodu a ojciec kilkanaście słoików :haha: :piwko: . Na tym forum chyba znalazłem odpowiedź. :leży_uśmiech: Na początek chciałbym zapytać czy ktoś z was zaczynał przygodę z pszczołami w wieku zbliżonym do mojego.
Pozdrawiam wszystkich uczestników tego forum.
:pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Witam!
Post: 13 sierpnia 2012, 20:56 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 sierpnia 2011, 19:59 - wt
Posty: 242
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: WZ->WLKP-1/2 D>1/2D
Kolego wiek nie stanowi tu żadnego problemu jak masz chęci to się szkól i do wiosny zaczynaj...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Witam!
Post: 13 sierpnia 2012, 21:53 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2012, 20:51 - pn
Posty: 2203
Lokalizacja: Lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski, ostrowskiej
Kolego wiek do pszczół jak wino - czym starsze tym lepsze :mrgreen: Poszperaj to zobaczysz w jakim wieku ludzie zajmują się pszczołami. Będziesz przy nich jak nastolatek. Na zimę proponuje troszkę literatury, najlepiej z tego okresu co i Ty się rodziłeś a od wiosny kilka rodzinek i do przodu. A za rok podziękujesz Tym którzy Cię namawiali na to zajęcie. Powodzenia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Witam!
Post: 13 sierpnia 2012, 22:26 - pn 

Rejestracja: 16 października 2011, 22:24 - ndz
Posty: 1453
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
truteń52 pisze:
Zawsze się zastanawiałem dlaczego po sezonie wujek ma kilka beczek miodu a ojciec kilkanaście słoików :haha: :piwko: . Na tym forum chyba znalazłem odpowiedź. :leży_uśmiech:


Witam
Jakby weszli w spółke to mogło by być ciekawie ,albo kilkanaście słoików(bankructwo) ,albo kilka beczek zależy ,który by miał większą moc przekonywania .Takie spółki sa najgorsze . :haha:
Pozdrawiam Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Witam!
Post: 13 sierpnia 2012, 22:36 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2009, 22:31 - śr
Posty: 538
Lokalizacja: opolskie
Ule na jakich gospodaruję: WZ Wlkp Froundenstein
Witaj.
Ja zaczynałem z pszczołami mając 47 lat.
Teraz mam 50 i szkoda mi wcześniej straconych lat bez pszczół.
Zaczynaj bo jesteś prawie tak młody jak ja :)
W pierwszym roku miałem 8 uli w drugim 22 a w trzecim 92 ule pełne i kilkadziesiąt nowych pustych jeszcze.
Pozdrawiam
Asaf

_________________
Ewang. Jana 3;16


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Witam!
Post: 14 sierpnia 2012, 13:52 - wt 

Rejestracja: 08 sierpnia 2012, 11:54 - śr
Posty: 43
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
benek1 pisze:
Kolego wiek nie stanowi tu żadnego problemu jak masz chęci to się szkól i do wiosny zaczynaj...

dudi pisze:
Kolego wiek do pszczół jak wino - czym starsze tym lepsze :mrgreen: Poszperaj to zobaczysz w jakim wieku ludzie zajmują się pszczołami. Będziesz przy nich jak nastolatek. Na zimę proponuje troszkę literatury, najlepiej z tego okresu co i Ty się rodziłeś a od wiosny kilka rodzinek i do przodu. A za rok podziękujesz Tym którzy Cię namawiali na to zajęcie. Powodzenia

Dziękuję za słowa zachęty na początek postaram się jak najwięcej skorzystać z waszego doświadczenia :uśmiech: a książki które miał ojciec kiedyś przeczytałem. Nic nie ujmując autorom książek nie chciałbym na początku powielać błędów mojego ojca :leży_uśmiech:
Dlatego na początek postaram się przyswoić waszą wiedzę zawartą na tym forum po odfiltrowaniu oczywiście :jupi:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Witam!
Post: 14 sierpnia 2012, 14:06 - wt 

Rejestracja: 08 sierpnia 2012, 11:54 - śr
Posty: 43
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miodomir pisze:
truteń52 pisze:
Zawsze się zastanawiałem dlaczego po sezonie wujek ma kilka beczek miodu a ojciec kilkanaście słoików :haha: :piwko: . Na tym forum chyba znalazłem odpowiedź. :leży_uśmiech:


Witam
Jakby weszli w spółke to mogło by być ciekawie ,albo kilkanaście słoików(bankructwo) ,albo kilka beczek zależy ,który by miał większą moc przekonywania .Takie spółki sa najgorsze . :haha:
Pozdrawiam Tomek

Spółkę to oni mieli do :piwko:
A tak na poważnie wujek z tego jakoś żył bo ciągle był przy pszczołach
a ojciec do pszczół po pracy dojeżdżał autobusem.
Widziałem tu dzieś twoją mega pasiekę zimowaną w wiacie :brawo: Jeżeli to nie wścibstwo z mojej strony to pochwal się ile tam stało :szok:
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Witam!
Post: 14 sierpnia 2012, 14:07 - wt 
truteń52 pisze:
Nic nie ujmując autorom książek nie chciałbym na początku powielać błędów mojego ojca


A dlaczego piszesz, że Twój ojciec popełniał błędy ? Ty też będziesz to robił.
Choć życie pszczół się nie zmienia to zmieniają się sposoby gospodarowania nimi. Kiedyś ojcowie, Twój, mój gosposarowali w leżakach a w moim przypadku to każdy ul miał niewielkie ale inne wymiary i pszczoły tam miód nosiły i do tej pory noszą. Mnie w końcu wq.....ło numerowanie ramek i osobne ich układanie i powiedziałem - dość - i postanowiłem doprowadzić swoją pasiekę do tego aby mieć jedną ramkę w całej pasiece. Żadnych ramek gniazdowych, żadnych nadstawkowych. Po prostu jedna ramka która ma być tą i tą.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Witam!
Post: 14 sierpnia 2012, 15:39 - wt 

Rejestracja: 08 sierpnia 2012, 11:54 - śr
Posty: 43
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Asaf pisze:
Witaj.
Ja zaczynałem z pszczołami mając 47 lat.
Teraz mam 50 i szkoda mi wcześniej straconych lat bez pszczół.
Zaczynaj bo jesteś prawie tak młody jak ja :)
W pierwszym roku miałem 8 uli w drugim 22 a w trzecim 92 ule pełne i kilkadziesiąt nowych pustych jeszcze.
Pozdrawiam
Asaf

Witaj
Z tobą równać się mogą pewnie tylko nieliczni na tym forum a może i w kraju. Przy takim potencjale pasji, pewnie i wrodzonej pedanterii, umiejętności planowania i realizacji tych planów wszystko to poparte wiedzą zapleczem ekonomicznym i parkiem maszynowym do tego dodałbym jeszcze umiejętność doboru i współpracy z ludźmi sukces przyjść musi :brawo:
To ci posłodziłem :śmieję się z ciebie:
takie tempo rozwoju w moim przypadku raczej nie wchodzi w grę :thank:
Ach gdyby się dało cofnąć czas :głupek ze mnie:
Pozdrawiam
:pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Witam!
Post: 14 sierpnia 2012, 15:59 - wt 

Rejestracja: 08 sierpnia 2012, 11:54 - śr
Posty: 43
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
kolopik pisze:
truteń52 pisze:
Nic nie ujmując autorom książek nie chciałbym na początku powielać błędów mojego ojca


A dlaczego piszesz, że Twój ojciec popełniał błędy ? Ty też będziesz to robił.
:szok: :szok: :szok:
Choć życie pszczół się nie zmienia to zmieniają się sposoby gospodarowania nimi. Kiedyś ojcowie, Twój, mój gosposarowali w leżakach a w moim przypadku to każdy ul miał niewielkie ale inne wymiary i pszczoły tam miód nosiły i do tej pory noszą. Mnie w końcu wq.....ło numerowanie ramek i osobne ich układanie i powiedziałem - dość - i postanowiłem doprowadzić swoją pasiekę do tego aby mieć jedną ramkę w całej pasiece. Żadnych ramek gniazdowych, żadnych nadstawkowych. Po prostu jedna ramka która ma być tą i tą.

Kolego!
Między popełnianiem błędów a ich powielaniem widzę zasadniczą różnicę.
Uczenie się na własnych błędach z reguły drogo kosztuje.
Uważam że korzystniej jest dostrzegać błędy nie koniecznie swoje i wyciągać z nich wnioski. po prostu to mniej kosztuje :uśmiech:
Znasz może takie powiedzenie "przysłowia są mądrością narodu" :hura:
A jest takie polskie przysłowie "Ucz się na cudzych błędach a nie na swoich"
Błędy popełnia każdy ale nie każdy potrafi wyciągać z nich właściwe wnioski
Ech ale się wymądrzam :rolf:
:pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Witam!
Post: 14 sierpnia 2012, 16:05 - wt 
truteń52 pisze:
A jest takie polskie przysłowie "Ucz się na cudzych błędach a nie na swoich"


Dziwne, że wszyscy chcą uczyć się na cudzych błędach zamiast na cudzych sukcesach. Ale to jest mentalność polaków "najpierw zobaczę jak on na tym wyjdzie"


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Witam!
Post: 14 sierpnia 2012, 16:25 - wt 

Rejestracja: 08 sierpnia 2012, 11:54 - śr
Posty: 43
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
kolopik pisze:
truteń52 pisze:
A jest takie polskie przysłowie "Ucz się na cudzych błędach a nie na swoich"


Dziwne, że wszyscy chcą uczyć się na cudzych błędach zamiast na cudzych sukcesach. Ale to jest mentalność polaków "najpierw zobaczę jak on na tym wyjdzie"

Coś Kolego czytasz bez zrozumienia.
Nigdzie nie napisałem że nie chcę się uczyć na cudzych sukcesach.
Chcę i będę to robił bo przykład należy brać z najlepszych.
Ale będę się uczył też na błędach nawet tych najlepszych jeżeli pozwolą abym je zauważył :uśmiech:
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Witam!
Post: 14 sierpnia 2012, 16:29 - wt 

Rejestracja: 16 października 2011, 22:24 - ndz
Posty: 1453
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
truteń52 pisze:
Ale będę się uczył też na błędach nawet tych najlepszych jeżeli pozwolą abym je zauważył :uśmiech:


To raczej nie na tym forum .Tu wszyscy mają wszystko okej ,matki czerwią po 5 tys. jaj w sierpniu , a w miodzie to poniektórzy się nawet relaksują robiąc sobie kąpiele w wannie.
Pozdrawiam Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Witam!
Post: 14 sierpnia 2012, 16:34 - wt 

Rejestracja: 16 października 2011, 22:24 - ndz
Posty: 1453
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
truteń52 pisze:
Widziałem tu dzieś twoją mega pasiekę zimowaną w wiacie :brawo: Jeżeli to nie wścibstwo z mojej strony to pochwal się ile tam stało :szok:


Witam
To nie moja pasieka z tego linku co podałem do filmiku ,ale gość widać że poszedł na całego , chyba 600 pni wtedy zazimował.
Na sama taką wiatę musiałbym wziąć kredyt pewnie na 50tyś. :mrgreen:
ja to raczej zajmuje sie pszczołami tak dla hobby . :lol:
Pozdrawiam Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji