FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 18:20 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 17 grudnia 2018, 13:02 - pn 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2462
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
zegaj pisze:
Wszyscy którym tak źle na prywatnej działalności lub pracy u "prywatnego" brak urlopu, możliwości zwolnienia na L4 rzućcie to w holer... i przyjdźcie do pracy w Policji, PSP czy innej mundurówce zapraszam, są wakaty. A jeśli mundur wam nie pasuje to może własna praktyka lekarska. Polska to wolny kraj.
Nie mogę rozgryźć tego kowalskiego, nie komuch, nie kodowiec, nie pisior, może mocher :haha:

jak na razie to Ty płaczesz najbardziej :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 17 grudnia 2018, 13:40 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
andrzejkowalski100 Nie bierz tego do siebie. Twoje poglądy nie pasują mi do żadnego schematu,dwa lata psychologi i jak psu w du..
Bartek.pl Absolutnie nie napisałem nigdzie że moja praca mi nie opowiada, to Ty narzekasz na swoją, jestem bardzo, bardzo , bardzo dumny ze swojego zawodu. Drugi raz wybrał bym tą samą drogę.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 17 grudnia 2018, 13:45 - pn 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2462
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
Rob pisze:
Marcin, masz bardzo nieaktualne dane.

jeśli chodzi o policję to tak, są wakaty.
Natomiast w straży już nie, pracuje rodzina często "dziedzicząc" posady.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 17 grudnia 2018, 13:47 - pn 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2462
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
zegaj pisze:
Ty narzekasz na swoją, jestem bardzo, bardzo , bardzo dumny ze swojego zawodu

Napisz gdzie narzekam, chociaż troszkę ????
Na moją pracę nie da się narzekać :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 17 grudnia 2018, 13:56 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
W straży rodzina ha ha dawno się skończyły układy. Nie masz pojęcia o rekrutacji i wymaganiach to nie pisz bzdur po prostu nie tak łatwo zdać testy a i punktów na maturze z chemi, fizyki, i matematyki też trzeba trochę zdobyć. W straży też są wakaty, potrzebujemy np. chemików, ratowników medycznych, kierowców, informatyków. Który kierowca z uprawnieniami przyjdzie do straży za 2100, o informatykach nie wspomnę.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 17 grudnia 2018, 14:15 - pn 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2462
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
zegaj,
co możesz powiedzieć ??/
Ja też nie będę przecież podawał komend i nazwisk.
Co do ratowników to masz rację ciągle ich brakuje, natomiast prace biurowe to inna sprawa, zobacz kto pracuje u Ciebie w komendzie np.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 17 grudnia 2018, 14:56 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Bartek pl Chemik potrzebny na wóz nie do biura. Jest też wakat księgowej cywilny nie ma chętnych. Wiem co masz na myśli (są np turbo generały w PSP) ale tego się nigdy nie przeskoczy. Nowa obcja nowe miotły. Ciesze się że Masz fajną pracę.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 17 grudnia 2018, 15:52 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
zegaj pisze:
Twoje poglądy nie pasują mi do żadnego schematu,dwa lata psychologi i jak psu w du..
Bliżej do
Roba niż by Ci się mogło wydawać,tylko "chlebodawca" w 89 r zaginął,a poglądy ? jakie poglądy?.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 17 grudnia 2018, 17:57 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Bartek.pl pisze:
Rob pisze:
Marcin, masz bardzo nieaktualne dane.

jeśli chodzi o policję to tak, są wakaty.
Natomiast w straży już nie, pracuje rodzina często "dziedzicząc" posady.

jeszcze niedawno do policji nie było tak łatwo się dostać i często było potrzebne wsparcie kogoś kto już tam pracuje i często jest że ojciec milicjant a syn policjant dlatego niektórym się myli milicja z policją bo to nazwy inne a ludzie prawie ci sami :mrgreen: teraz łatwiej się dostać bo kto miał wyjechać z Polski to już wyjechał, a ukraińców do Policji puki co nie przyjmują druga sprawa podniesiono wiek emerytalny co było wcześniej głównym magnesem dla ludzi którzy chcieli się tam dostać , do służby więziennej nie wiem jak teraz ale pare lat temu trzeba było mieć dobre układy bo bez tego można było zapomnieć mam w rodzinie 3 byłych już klawiszy bo siedzą sobie na emeryturkach i śmieją się i znam przypadek gościa co żeby się dostać na etat to naczelnikowi musiał zrobić więźbę na domu takie były kryteria przyjęcia :P jest taka zasada że tam gdzie dobra praca to ciężko się dostać i często bez pleców można zapomnieć,
nie ciągnie mnie do budżetówki bo mam dwie ręce głowe na karku i potrafie sam o siebie zadbać, nigdy nie płakałem że mi źle i mało zarabiam jak to robią niektórzy, ktoś kto zna się na rzeczy nie ma najmniejszych problemów ze znalezieniem pracy jaką chce problem mają pozostali i dlatego tak kurczowo trzymają sie stołków ci najwięcej krzyczą że dużo pracują, przemęczeni i niskie zarobki bo nie znają innego pracodawcy i nie mają żadnego porównania co do sposobu pracy, potrzebnych kwalifikacji czy wynagrodzenia.
Miałem już okazje "pracować" z świeżo upieczonymi emerytowanymi górnikami o sylwetce ciążowej którzy bardzo ciężko pracują tak przynajmniej mówią oni sami i pokazują w telewizji dlatego pracować w "" bo często zaczynając prace o 7 rano panowie zwijali żagle o 8 -9 rano oblani siódmymi potami z boleściami :mrgreen: choć nic takiego ciężkiego nie wykonywali, mało który dotrzymywał do przerwy o 10 a później ślad po nich ginął dlatego mam mieszane odczucia co do etosu heroicznej pracy w niektórych zawodach

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 17 grudnia 2018, 18:11 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Zemną też w Uk pracował emerytowany górnik ktury nigdy nie był pod ziemia takie przywileje porobiła komuna co dla niekturych poprostu masakra


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 17 grudnia 2018, 19:53 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
No i tu się zgadzam, górnik górnikowi nie równy, policjant policjantowi, strażak strażakowi. Jeden siedzi za biurkiem zjedzie na dół raza na miesiąc i ma szychty dołowe. Sekretarka, kadrowa, prewentysta w straży "wąchał dym" w straży jak poszedł na papierosa. Kto nie był na dole w kopalni nie wie jaka tam praca, proponuję wycieczkę do kopalni Guido nie jest tak głęboko. Ja byłem i szanuję górników nawet tych z brzuchem na emeryturze. Prace w ciągłym strasie nie można porównywać też do wysiłku fizycznego przy betoniarce. Po betoniarce spałem zawsze jak zabity jeszcze jak dom budowałem, po służbie nieraz nie mogę zasnąć.
Ja mam znajomych prywaciarzy co maja wielkie brzuchy i rozbijają się BMW-icami po świecie, fizyczny w firmie syna zarabia 6 tysi na rękę (zbrojarz) w normalnym przedziale czasu. To nie są dobre porównania po prostu takie czasy. Narzekam na zarobki, natłok pracy bo nieraz śniadanie było dopiero na kolację, zmieniające się przepisy, na upierdliwych ludzi, szefów ale nigdy bym tej pracy nie zmienił. Mam wielką satysfakcje że wielu pomogłem a nawet niektórym uratowałem zdrowie i życie. To jest jak a nawet może lepsze jak seks z 20 latką. :haha: :haha:

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 17 grudnia 2018, 19:58 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
zegaj pisze:
To jest jak a nawet może lepsze jak seks z 20 latką.

Może nie pamiętasz.Inaczej byś tak nie pisał. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 17 grudnia 2018, 20:43 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
zegaj pisze:
fizyczny w firmie syna zarabia 6 tysi na rękę (zbrojarz) w normalnym przedziale czasu.

chyba za dwa miesiące przy 300 godzinach pracy z sobotami ten "normalny" czas pracy w miesiącu to ok 280 godzin przeważnie na delegacji albo się tłuką busami służbowymi godzina albo dwie w jedną stronę i nikt im za to nie płaci, jeszcze się trzeba było zapytać od ilu ubezpiecza ludzi, kiedy dostaje wypłate czy je na przerwie w miejscu gdzie sie ubiera i czy chodzi brudny i śmierdzący do domu bo nie ma się nawet gdzie przemyć, praca zbrojarzy jest bardzo odprężająca jak ktos lubi spędzać czas zgięty do ziemi kilkanaście godzin dziennie w lato na upale gdy jest na termometrze tylko 30 stopni to na czarnym stropie posmarowanym olejem jest jak na grilu i temperatura x2, jak pada to się chłopaki za darmo umyją a jak zimą mróz -15 ze śniegiem to się hartują :haha: , jestem bardzo uczulony na opowieści fantastyczne zwłaszcza wypowiadane przez osoby które same zatrudniają innych i sie chwalą ile płacą ludziom , niedawno sąsiad się chwalił że trójkę zarabia na rękę w firmie i jest kierownikiem :wink: a tak się składało że dostawał minimalną i był chlopcem na posyłki bo o niczym pojęcia nie ma,
ostatnio takie rewelacje słyszałem 2 tygodnie temu znajomy sie chwalił że jego syn dostaje 7tys na delegacji w PL na miesiąc pracując jako fizyczny przy wymianie podkładów kolejowych koło wrocławia, szkoda że mnie wtedy nie było w domu bo bym się zapytał o jakieś namiary na firmę albo coś sam bym poszedł a i pewnie kilku policjantów z małymi zarobkami też :P

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 17 grudnia 2018, 20:47 - pn 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
zegaj pisze:
Narzekam na zarobki, natłok pracy bo nieraz śniadanie było dopiero na kolację, zmieniające się przepisy, na upierdliwych ludzi, szefów ale nigdy bym tej pracy nie zmienił. Mam wielką satysfakcje że wielu pomogłem a nawet niektórym uratowałem zdrowie i życie. To jest jak a nawet może lepsze jak seks z 20 latką.

Doskonale Cię rozumiem, porównanie w punkt :D

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 17 grudnia 2018, 23:57 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
kudłaty nie pisałem że syn ma firme bo jej nie ma, pracuje w dużej firmie budowlanej POLSKIEJ jemu podlegają zbrojarze, pracują różnie nawet na trzy zmiany 190 do 200h miesiecznie system zależny od nawału pracy zdarza sie że 2 tygodnie ciurkiem potem dwa wolne to są fachowcy. Budują bloki energetyczne i wszystko co z nimi zwiazane rafinerie. Bogatynia, Jaworzno, Bełchatów Płock ... Ukrainiec zbrojarz ma 25zł na rekę na h lub 22 ale wtedy bez lokalu. Nasz za tyle nawet po drut wiązałkowy się nie schyli. No i zdziwił byś się jak dbają o pracownika przy pracy 12h obiad gratis napoje opór. Taka koniunktura fachowca trzeba zatrzymać tu bo wyjedzie. Przy - 15 nie wylewa sie niektórych betonów więc i się nie zbroji bo pręty zardzewieją i trzeba potem je piaskować taka technologia, tak dla twojej dociekliwości niektóre betony wylane zimą w środku się chłodzi na zewnątrz grzeje taką niby podłogówką różnica nie może być większa od 4 stC, steruje tym komputer. Firma firmie nie równa pisałem wcześniej o rozbijających się BMW szefach.
emka24 tego się nie zapomina, jak w żarciku o dwóch stażykach górnikach siedzących przed familokiem i wspominających kochanie i barbórki tylko że u nich barbórki są już częściej.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 19 grudnia 2018, 11:31 - śr 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Jesteśmy w dziale humoru to pożartujmy sobie!
Kolejna fala epidemi tym razem ,, nauczycielska grypa" , każdy chce godnie żyć 1000 zł podwyżki załatwi sprawę. Policjanci, pracownicy sadu,nauczyciele, rezydenci i kto jeszcze upomni sie o godne życie :haha:
opowie o swoim ciężkim losie .
Mnie się wydaje ,że ktoś tym steruje i chce rozpieprzyć tak finanse publiczne
aby obecna ekipa odeszła w niesławie.
Który to rząd wytrzyma ,ta choroba -epidemia to gorzej jak cholera.
Jedyne rozwiązaniem tego problemu jakie rysuje się na horyzoncie to Tusk na białym koniu w nim cała pokładana nadzieja. :thank:
Ile ten podatnik wytrzyma ?
POzdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 19 grudnia 2018, 11:53 - śr 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 842
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
andrzejkowalski100, Jeżeli już w dziale "Humor" można na to odpowiedzieć, to powiem, że rząd da sobie radę bo ma ficyt. Przecież wystarczy nie kraść a na wszystko wystarczy. Tak źle myślisz o rządzie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 19 grudnia 2018, 13:50 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sierpnia 2016, 13:20 - pn
Posty: 284
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Tarnów
Wiech pisze:
rząd da sobie radę bo ma ficyt

I co obiecali to jest porobione, robią i będą robić :haha:
https://youtu.be/Gjx5ZVZTpyQ

_________________
http://www.facebook.com/pasiekazawadzka
Matki pszczele Nieska, Primorski


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 19 grudnia 2018, 18:44 - śr 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Wiem trudny temat trzeba się określić , odsłonić co nie co, a nóż kolega zegaj, wywróży, sprawdzi swoje psychologiczne predyspozycje . Nie wspomnę o innych , którzy z mlekiem matki wyssali swoje powołanie i twardo stoją na gruncie i w obronie ,,porządku".
Lepiej się nie wychylać ,dla spokoju wezmę nadgodziny ,zapłacę za kolejne podwyżki ciepła ,energii elektrycznej , i nie wiem co jeszcze .
Jakoś dotrwam do pierwszego ,aby był spokój a inni żyli godnie.
Zbliżają się Świeta Bożego Narodzenia warto przemyśleć kilka istotnych spraw aby przy stole zbytnio nie iskrzyło.
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 19 grudnia 2018, 19:13 - śr 
zegaj pisze:
To jest jak a nawet może lepsze jak seks z 20 latką.


nie ma na świecie nic lepszego :) jestem pewny :P


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 19 grudnia 2018, 20:40 - śr 

Rejestracja: 20 kwietnia 2012, 22:00 - pt
Posty: 250
Lokalizacja: nad Pilicą
Ule na jakich gospodaruję: dadan
Kolejna fala epidemi tym razem ,, nauczycielska grypa" , każdy chce godnie żyć 1000 zł podwyżki załatwi sprawę. Policjanci, pracownicy sadu,nauczyciele, rezydenci i kto jeszcze upomni sie o godne życie :haha:
Panie Andrzeju, kto chce rozwalić ten rząd? Ci sami,którzy rozwalili rząd Jana Olszewskiego a potem w 2007 r. J. Kaczyńskiego. Ten rząd jest nie "na rękę" bardzo wielu w Polsce jak i za granicą. Pieniądze na to są. Zarabiali na Polakach tyle lat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 19 grudnia 2018, 21:28 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Andrzeju jakie nadgodziny przecie na emeryturze jesteś. Nie narzekaj bo jest coraz lepiej no chyba że tobie obniżyli emeryturę mundurową. :thank: :haha:

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 19 grudnia 2018, 21:58 - śr 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2462
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
zegaj pisze:
Andrzeju jakie nadgodziny przecie na emeryturze jesteś. Nie narzekaj bo jest coraz lepiej no chyba że tobie obniżyli emeryturę mundurową. :thank: :haha:

Nie pisz, ze studiowałeś psychologię :haha: :haha: :haha: :haha: no chyba, że dwa lata :haha:
Czytanie ze zrozumieniem i troszkę logiki :wink:
bez urazy :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 20 grudnia 2018, 12:26 - czw 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
zegaj pisze:
andrzejkowalski100 Nie bierz tego do siebie. Twoje poglądy nie pasują mi do żadnego schematu,dwa lata psychologi i jak psu w du..

Prawdę napisałeś kolego oj prawdę. :szok:
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 20 grudnia 2018, 14:51 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Co Bartek.pl miałeś a myśli rozwiń bo przytoczony fragment był do Andrzeja. Znowu jesteś w błędzie nie studiowałem psychologi miałem przez dwa lata zajęcia z psychologi i pedagogiki. Strażacy tak mają.
Nie wszystkim co obniżyli emerytury mundurowe się należało.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 20 grudnia 2018, 15:15 - czw 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2462
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
zegaj pisze:
Co Bartek.pl miałeś a myśli

Zaciekawiło mnie tylko z czego wywnioskowałeś, że Andrzej "mógł stracić emeryturę mundurową" :haha:
I jak pomogły Tobie w tym zajęcia z psychologii ????
Stawiał bym na kilku forumowiczów (-; ale czemu Andrzej ??

Oczywiście nie bierz tego do siebie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 20 grudnia 2018, 19:39 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Tęsknota za tym jak było i żeby wrócić to co było no i tęsknota za Donaldem.
Zajęcia z psychologi w przypadku tematu z forum nie pomogły w niczym. W życiu zawodowym bardzo dużo. Nie było wykładów w kierunku oceny osobowości to chyba bardziej w Policji.
Dalej piszę w dziale Humor i tak to odbieram, myślę że inni też choć temat czasami robił się poważny.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 20 grudnia 2018, 20:48 - czw 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
zegaj, na zajecia z psychologii powinieneś uczęszczać do kolegi Bartek.pl.
Zakładam, że kiepskiego miałeś wykłądowcę :haha:
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 20 grudnia 2018, 21:14 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Oj chyba wystarczy, tak dużo w jednym temacie jeszcze nie pisałem, idą święta życzę Wszystkim Zdrowego Spokojnego Wesołego Bożego Narodzenia.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 20 grudnia 2018, 22:06 - czw 
dokładnie wystarczy tego dołączam się do życzeń dla wszystkich bez wyjątku pszczelarzy życzę wiele sukcesów
i wiosny bez zmiotki


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 20 grudnia 2018, 22:07 - czw 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2462
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
zegaj pisze:
życzę Wszystkim Zdrowego Spokojnego Wesołego Bożego Narodzenia.

Dołączam się do życzeń
"Zdrowych spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła świąt Narodzenia Pańskiego. Odpoczynku od codziennego zabiegania oraz chwili zadumy. Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku oraz spełnienia w życiu osobistym i zawodowym"
Pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 20 grudnia 2018, 22:20 - czw 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
I ja dołączam do życzeń dla wszystkich bez wyjątku. Zdrowych, spokojnych rodzinnych z błogosławieństwem Bożej Dzieciny Świąt Bożego Narodzenia. Pozdrawiam, Robert.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 20 grudnia 2018, 23:07 - czw 
no ,no :) spokojnych świąt ,odpoczynku i odsapnięcia w rodzinnym gronie ,spełnienia marzeń w 19r ,miodku pełne beczki, życzy wszystkim forumowy osiołek gaduła :P


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 29 stycznia 2019, 02:37 - wt 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
https://krakow.onet.pl/krakow-na-ul-mog ... ia/bdgrbpl
szymek1, mam nadzieję, że Twój tramwaj nie oberwał...

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 29 stycznia 2019, 08:29 - wt 
Rob pisze:
https://krakow.onet.pl/krakow-na-ul-mogilskiej-ostrzelano-tramwaje-sa-zatrzymania/bdgrbpl
szymek1, mam nadzieję, że Twój tramwaj nie oberwał...


Robert ,ja nawet nie wiedziałem że taka akcja była ,dziś się coś więcej dowiem , były już nie raz takie sytuacje . rzucali kamieniami ,cegłami itp .kilka lat temu była moda na rysowanie papierem sciernym po szybach różne bohomazy , była też moda na malowanie sprejami wewnątrz .niszczyli niemiłosiernie , kamery i akcje straży miejskiej po cywilnemu ukróciły to prawie do zera . mpk ponosi ogromne straty ,szyba do pesy może kosztować nawet kilkanaście tyś ,plus montaż ... jest grupa małolatów która niestety nie ma mózgu i zajmują sie dewastowaniem :roll:


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 29 stycznia 2019, 10:21 - wt 

Rejestracja: 01 września 2013, 10:18 - ndz
Posty: 5353
Lokalizacja: woj. Śląskie, Beskid Żywiecki
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Żywiec
szymek1 pisze:
szyba do pesy może kosztować nawet kilkanaście tyś ,plus montaż

Pesa ma bardzo awaryjny i dość niewygodny tabor(mówie o pociągach). Jak jadę od siebie do Bielska to po 40min siedzenia już 4 litery bolą od tych siedzeń a i tak nie wiem czy dojadę na miejsce :mrgreen: Za to ceny mają jakby te pociągi były nie wiadomo jak zaje*iste (albo ze złota? :mrgreen: ) Ja się dziwię, że ktoś to coś w ogóle kupuje :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 29 stycznia 2019, 11:12 - wt 
BARciak, pociągami nie jezdzę wiec się nie wypowiadam , tramwaj który prowadzę jest super ,idealnie płynny rozruch i hamowanie ,zero jakich kolwiek szarpnięć , w kabinie ciepło i cicho .jazda tym wagonem to jak przesiadka z dużego fiata do bmw serii 7 :P waży 65 ton a w ogóle tego nie czuć ,zasuwa jak strzała .

ps. żuć cie okiem na ten filmik ,pierwsza scenka jest mega :haha: :haha: :haha:

https://www.youtube.com/watch?v=Un88Rlkx6pc


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 29 stycznia 2019, 11:16 - wt 

Rejestracja: 18 stycznia 2011, 20:17 - wt
Posty: 564
Lokalizacja: lubelskie
A tak przy okazji, to ja czasem jeżdżąc tramwajem po Krakowie zastanawiam się czy przypadkiem szymek1 nie siedzi za kierownicą. Po czym kolegę poznać?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 29 stycznia 2019, 11:20 - wt 
Tamten pisze:
A tak przy okazji, to ja czasem jeżdżąc tramwajem po Krakowie zastanawiam się czy przypadkiem szymek1 nie siedzi za kierownicą. Po czym kolegę poznać?


ciężko powiedzieć :) nie mam znaków szczególnych . często jeżdzę 52 i 73 .
ps.mój syn teraz kończy kurs zda jeszcze egzamin i też będzie motorniczym :)


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 29 stycznia 2019, 11:35 - wt 

Rejestracja: 01 września 2013, 10:18 - ndz
Posty: 5353
Lokalizacja: woj. Śląskie, Beskid Żywiecki
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Żywiec
szymek1 pisze:
ps. żuć cie okiem na ten filmik ,pierwsza scenka jest mega

https://www.youtube.com/watch?v=Un88Rlkx6pc

Powinienem to zmoderować za promowanie agresji :mrgreen:
szymek1 pisze:
ciężko powiedzieć nie mam znaków szczególnych . często jeżdzę 52 i 73 .
ps.mój syn teraz kończy kurs zda jeszcze egzamin i też będzie motorniczym

Nie no, 2 Szymki na torach :roll: Muszę się zastanowić nad wyjazdem do Krakowa :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 29 stycznia 2019, 11:44 - wt 

Rejestracja: 18 stycznia 2011, 20:17 - wt
Posty: 564
Lokalizacja: lubelskie
Ja im życzę bezpiecznej podróży. Tak będzie lepiej i dla nich i dla nas. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 13 września 2019, 21:21 - pt 
jeździcie prywatnie samochodami lub zawodowo? zachęcam ogladnicie sobie ten filmik na spokojnie ze zrozumieniem ,jest bardzo treściwy i pomoże uniknąć mandatów i punktów karnych

https://m.youtube.com/watch?v=PEbM8QGTCo8


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 25 listopada 2019, 19:07 - pn 
nikt mnie nie pobił ani ja nikogo nie biłem :) ja nawet nie wiedziałem że w pracy była jakaś akcja , wczoraj miałem wolne . do spiących i bezdomnych się nie podchodzi bo mozna dostać nożem lub czymś jeszcze gorszym . przezornego Pan Bóg strzeże ,się zgłasza od tego są służby ,policja itp :)


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 25 listopada 2019, 19:34 - pn 

Rejestracja: 07 października 2015, 15:09 - śr
Posty: 763
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Gostynin
Wszystkiego Dobrego z okazji Dnia Tramwajarza :kwiaty: :piwko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 25 listopada 2019, 19:48 - pn 
pegaz1970 pisze:
Wszystkiego Dobrego z okazji Dnia Tramwajarza :kwiaty: :piwko:

a dziękuję :wink: dostaliśmy dziś cukierki w pracy :D
dobra ,idę spać bo jutro zrywka 3,15 :|


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 24 grudnia 2019, 16:17 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2019, 10:24 - pn
Posty: 159
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: zd.wola
w 1993r chodziłam do szkoły i miałam praktyki na ul Brzezinskiej na Krakowskim Kazimierzu , pamiętam jak zamykali ulice ,jak ustawiali aktorów i inscenizowali sceny,nagrywali ,co nagrywali ? nie miałam pojecia .to jest własnie ten film pełen bólu i treści .
https://www.cda.pl/video/3840082ee
Jest w Krakowie pomnik ofiar .CZEŚĆ ICH PAMIĘCI...
póżniej wyszłam za mąż i wyjechałam do zduńskiej :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 25 grudnia 2019, 01:11 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
zdunska,
im bardziej dane "dzieło" pluje na Polskę i nas Polaków tym większa szansa na oskara czy inną nagrodę dla "twórcy" jeszcze żyje wielu świadków tego co się działo podczas wojny którzy pamiętają jak było a już za ich życia od dawna pewne grupy naginają i fałszują historię pod własne potrzeby, z ofiar robi się oprawców a z oprawców ofiary, te wszystkie "pomyłki czy niedomówienia powiązane z wizjami artystycznymi autorów i ich widzimisiam" które nie są prostowane natychmiast przez polskojęzycznych którzy nas reprezentują, ta nieudolność i polityczna poprawność sprawi że niedługo wszyscy za to zapłacimy co do złotówki z odsetkami, łapy po pieniądze wyciągają potomkowie tych co w czasie wojny zajadali się kawiorem po drugiej stronie oceanu podczas gdy ich "bracia" ginęli z głodu i palcem nie kiwnęli aby to zmienić, czeka nas los Palestyńczyków który ich spotkał we własnym kraju, no ale goje czyli my jesteśmy gorsi od bydła wszelakiego niewarci splunięcia więc się nie ma czym przejmować jak to mawia pewna gwiazda
522 tysięcy złotych dla prof. Barbary Engelking-Boni. Co powiedziała prof.? „Dla Polaków śmierć to była kwestia biologiczna, naturalna, śmierć jak śmierć. Dla Żydów to była tragedia, dramatyczne doświadczenie, metafizyka”.

znalazłem bardzo ciekawy wierszyk

"eskimos* mnie obraża, ja go nie mogę.
Od razu staje się ksenofobem,
Antysemitą albo rasistą,
Choć tylko flagę trzymam ojczystą.
Wróćmy do wojny i do Hitlera,
Na dziesięciu Żydów, Polak umiera.
Ale dlaczego? Bo ich chowali,
I własne życie tym narażali.
A Ty w tej chwili razem z Niemcami,
Właśnie nazywasz nas faszystami.
Tak z tymi ludźmi i wielkiej skali,
Co Was miliony wymordowali.
Powiedz to babci, powiedz dziadkowi,
Być może prawdę wtedy Ci powie.
Kto był faszystą - Czy to Polacy?
I co to słowo naprawdę znaczy.
To Wasza nacja tworzyła "Kapo",
W gettach, obozach niczym Gestapo.
By tylko sami wojnę przetrwali,
To własnych braci na śmierć wydali.
Czemu akurat o tym nie mówisz?
Kim było "Kapo"? Tym się nie chlubisz?
Ale Ty z błotem mieszasz Polaka,
Już widać Wasza natura taka.
Bo Polak nigdy się nie poddawał,
I nawet w Waszej obronie stawał.
Walczył na frontach w całej Europie,
A dziś go właśnie Europa kopie.
Poznałeś prawdę "przez całą dobę",
Choć jest mi przykro, wybaczam Tobie.
Na koniec powiem Ci prawdę taką:
Być może żyjesz... dzięki Polakom..."
*słowo eskimos zastąpić odpowiednim

polecam znaleźć czas i posłuchać bo w żadnej reżimowej tego nie usłyszycie milczą wszystkie od lewa do prawa
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... e=emb_logo

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 25 grudnia 2019, 11:52 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lutego 2017, 17:00 - wt
Posty: 1113
Ule na jakich gospodaruję: D17
Miejscowość z jakiej piszesz: Sucha Beskidzka
Ciekawe dlaczego autor nieusuniętego artykułu nie jest w wiezieniu:
https://marucha.wordpress.com/2016/07/3 ... ca-polski/

_________________
--
Najlepszy czas na zasadzenie drzewa był 20 lat temu. Następny najlepszy czas jest teraz.

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2uXs/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 25 grudnia 2019, 14:41 - śr 

Rejestracja: 01 czerwca 2014, 22:20 - ndz
Posty: 978
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Jerzmanowice
Maxik pisze:
Ciekawe dlaczego autor nieusuniętego artykułu nie jest w wiezieniu:
https://marucha.wordpress.com/2016/07/3 ... ca-polski/


A niby dlaczego ma być w więzieniu ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Szynowozy
Post: 25 grudnia 2019, 19:36 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lutego 2017, 17:00 - wt
Posty: 1113
Ule na jakich gospodaruję: D17
Miejscowość z jakiej piszesz: Sucha Beskidzka
pisze grubo, nieprawdę, i zniesławia. :thank:

_________________
--
Najlepszy czas na zasadzenie drzewa był 20 lat temu. Następny najlepszy czas jest teraz.

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2uXs/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji