FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 29 marca 2024, 16:19 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: stodoła
Post: 18 lutego 2011, 09:24 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 listopada 2010, 16:52 - ndz
Posty: 161
Lokalizacja: -Proszowice
Ule na jakich gospodaruję: wkp wz
w stodole przyłapuje ojciec córkę z chłopakiem ; chłopak ucieka a ojciec go goni i krzyczy jak cię złape to rozpalony pogżebac zimnym końcem do d......y ci włorze chłopak przystanoł i pyta dlaczego zimnym końcem nato ojciec żebyś nie mógł sobie wyjąć :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:

_________________
http://www.pszczeli-raj.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 marca 2011, 10:24 - ndz 

Rejestracja: 21 stycznia 2011, 21:17 - pt
Posty: 98
Lokalizacja: Przemyśla
:leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 marca 2011, 12:53 - ndz 
Kupił gospodarz młodego koguta do kurnika. Młody wpada i do starego koguta wydziera się.Zabieraj swoje dupsko i wypad ,teraz ja tu rządzę :tasak: . Stary ,prosi błagalnym głosem.Daj mi dwie kurki ,usiądę w kurniku w kącie i jakoś dożyję swoich lat. Młody twardo mówi NIE . Więc stary kogut proponuje wyścig dokoła kurnika i kto będzie pierwszy zostaje w kurniku. Młody WIRASZKA ,PEWNIACZEK mówi zgoda. Dam Tobie jeszcze FORY staruchu ,bo i tak nie masz szans. Więc się zerwali do biegu ,stary zwiewa ,a młody dając mu fory ,jednak już go dogania. :tasak: . Ale wyszedł gospodarz na ganek i patrzy ,że młody kogut goni starego. Wyjął dubeltówkę I pyk młodego w czapkę :kapelan:
I zdziwiony mówi do siebie
CO ZA ch.......j ,trzeci kogut homoseksualista w tym miesiącu :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 marca 2011, 13:58 - ndz 

Rejestracja: 21 stycznia 2011, 21:17 - pt
Posty: 98
Lokalizacja: Przemyśla
:leży_uśmiech: :leży_uśmiech:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 marca 2011, 17:40 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lipca 2010, 18:30 - wt
Posty: 115
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp,Wlkp18cm,langstroth
Marek Podlaskie pisze:
Kupił gospodarz młodego koguta do kurnika. Młody wpada i do starego koguta wydziera się.Zabieraj swoje dupsko i wypad ,teraz ja tu rządzę :tasak: . Stary ,prosi błagalnym głosem.Daj mi dwie kurki ,usiądę w kurniku w kącie i jakoś dożyję swoich lat. Młody twardo mówi NIE . Więc stary kogut proponuje wyścig dokoła kurnika i kto będzie pierwszy zostaje w kurniku. Młody WIRASZKA ,PEWNIACZEK mówi zgoda. Dam Tobie jeszcze FORY staruchu ,bo i tak nie masz szans. Więc się zerwali do biegu ,stary zwiewa ,a młody dając mu fory ,jednak już go dogania. :tasak: . Ale wyszedł gospodarz na ganek i patrzy ,że młody kogut goni starego. Wyjął dubeltówkę I pyk młodego w czapkę :kapelan:
I zdziwiony mówi do siebie
CO ZA ch.......j ,trzeci kogut homoseksualista w tym miesiącu :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:


http://www.youtube.com/watch?v=hBbKxut_P3U


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 marca 2011, 20:34 - ndz 

Rejestracja: 03 października 2010, 18:59 - ndz
Posty: 14
Lokalizacja: okolice Suchej B
Mąż zastaje żonę z kochankiem, łapie za dubeltówkę ustawia "gościa" pod ścianą i krzyczy - daruję Ci życie ale odstrzelę ci klejnoty!!! Kochanek prosi - Nie rób tego, daj mi chociaż jakieś fory! na co ten przystaje - mówiąc - Możesz je rozhuśtać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 marca 2011, 11:15 - pn 

Rejestracja: 21 stycznia 2011, 21:17 - pt
Posty: 98
Lokalizacja: Przemyśla
:leży_uśmiech: :leży_uśmiech:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 marca 2011, 21:06 - pn 

Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:01 - pt
Posty: 1139
Lokalizacja: Stargard Szczec.
Ule na jakich gospodaruję: wlkp/wlkp 18cm
Czarny humor jak najbardziej na czasie:

Jak najłatwiej wyrwać Japonkę ??
Na wędkę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 marca 2011, 22:13 - pn 

Rejestracja: 21 stycznia 2011, 21:17 - pt
Posty: 98
Lokalizacja: Przemyśla
nie kminie tego swiwojtek, o co B... :zeby:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 marca 2011, 09:57 - wt 

Rejestracja: 09 marca 2010, 21:31 - wt
Posty: 198
Lokalizacja: Siedlce
Japonka to ryba, tak jak karp, płoć,itp.

Jerzy K.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 marca 2011, 14:09 - wt 

Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:01 - pt
Posty: 1139
Lokalizacja: Stargard Szczec.
Ule na jakich gospodaruję: wlkp/wlkp 18cm
mateusz1234 pisze:
nie kminie tego swiwojtek, o co B... :zeby:


Napisałem że czarny humor na czasie, Japonia w ostatnim czasie została nawiedzona przez tsunami ??
Tak, efektem tego jest to że wszystko pływa (włącznie z japonkami)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 marca 2011, 19:47 - wt 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Zajmijmy się lepiej swoim podwórkiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 marca 2011, 19:48 - wt 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
SIEDEM CUDÓW GIERKA

1. nie było bezrobocia,
2. pomimo, że nie było bezrobocia, nikt nic nie robił,
3. pomimo, że nikt nic nie robił, plan wykonywano w 150
procentach,
4. pomimo, że plan wykonywano w 150 procentach,
nigdzie niczego nie było,
5. pomimo, że nigdzie niczego nie było, każdy wszystko
miał,
6. pomimo, że każdy wszystko miał, wszyscy wszystko
kradli,
7. pomimo, że wszyscy wszystko kradli, to co kradli,
zawsze było,


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 marca 2011, 21:02 - wt 

Rejestracja: 21 stycznia 2011, 21:17 - pt
Posty: 98
Lokalizacja: Przemyśla
Jerzy K, Co to ryba to nie musisz mi uświadamiać bo jestem wicemistrzem koła w wędkarstwie spławikowym :szok: :szok: A o takiej rybie to naprawdę nie słyszałem :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 marca 2011, 21:03 - wt 

Rejestracja: 21 stycznia 2011, 21:17 - pt
Posty: 98
Lokalizacja: Przemyśla
polbart, :brawo: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 marca 2011, 21:04 - wt 

Rejestracja: 21 stycznia 2011, 21:17 - pt
Posty: 98
Lokalizacja: Przemyśla
Pytania z egzaminu na tytuł mistrza pszczelarza.
:zeby: -Co to jest, ma paski czarne, żółte i brzęczy na wysokości 10 km?
-to jest pszczoła podróżująca samolotem.
Zabawne historie pszczelarskie. A co to jest, ma paski czarne i żółte, brzęczy 50m pod wodą.
- to pszczoła podróżująca okrętem podwodnym.
Humor z pasieki. A dlaczego pszczoła brzęczy?
- ponieważ nie potrafi gwizdać.
Dowcipy o pszczelarzach. Co to za dźwięk: bzzz, bzzz, pii, pii, pii, pii ?
- to jest pszczoła cofająca się w locie.
Żarty o pszczelarzach. Czy pszczoły mogą latać w czasie deszczu?
- nie mogą bez swoich żółtych kamizelek przeciwdeszczowych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 marca 2011, 21:15 - wt 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
:brawo:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 marca 2011, 21:16 - wt 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
SIEDEM CUDÓW TUSKA
1. jest bezrobocie,
2. pomimo, że jest bezrobocie, wszyscy pracują,
3. pomimo, że wszyscy pracują, plan nie jest wykonywany
nawet w 10 procentach,
4. mimo, że plan nie jest wykonywany nawet w 10
procentach, wszędzie wszystko jest,
5. pomimo, że wszędzie wszystko jest, nie wszyscy
wszystko mają,
6. pomimo, że nie wszyscy wszystko mają, kradną głównie
ci, co mają wszystko,
7. pomimo, że kradną głównie ci co mają wszystko, nie
udaje się nikogo złapać i niczego odzyskać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 kwietnia 2011, 22:43 - ndz 

Rejestracja: 09 marca 2010, 21:31 - wt
Posty: 198
Lokalizacja: Siedlce
Polbart, to nie jest dowcip, to jest prawda.

Jerzy K.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 kwietnia 2011, 22:58 - ndz 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Jerzy K pisze:
Polbart, to nie jest dowcip, to jest prawda.

Jerzy K.


Nie może być :leży_uśmiech:

Prawda jest tylko jedna :oczko:

Polska neo-kolonią – wywiad z prof. Witoldem Kieżunem
Aktualizacja: 2011-03-12 1:38 pm

- Pakiet klimatyczny jest korzystny dla zachodu Europy, który kombinuje, by eksploatować kraje Europy Środkowej. To mają być neo-kolonie. Temu służy likwidacja polskich banków, ciężkiego przemysłu i handlu – z profesorem Witoldem Kieżunem rozmawia Krzysztof Świątek.


- Głosi Pan pogląd, że Polska podlega rekolonizacji. Na czym ona polega, kto realizuje tę koncepcję i jakie będą jej skutki?

- Problem rekolonizacji znam o tyle dobrze, że przez 10 lat prowadziłem jeden z największych programów ONZ modernizacji krajów Afryki Centralnej. I miałem możliwość zorientowania się jak wygląda polityka wielkiego kapitału w stosunku do dawnych krajów kolonialnych. Kiedy stawały się wolne, z reguły odzyskiwały dostęp do źródeł surowców, a także przedsiębiorstw znajdujących się wcześniej w rękach kolonizatorów. W II połowie lat 80. rozpoczęła się olbrzymia akcja rekolonizacji. Kapitał międzynarodowy „oświadczył” mieszkańcom Afryki: macie niepodległość, swoje państwa, natomiast my wykupimy wasze przedsiębiorstwa, głównie zajmujące się eksploatacją złóż minerałów, ale także uprawą kawy, herbaty czy egzotycznych owoców. Wy będziecie prowadzić małe i średnie firmy, pracować na roli i oczywiście kupować nasze towary, bo sami, niewiele produkując, zostaniecie zmuszeni do importu.
Na przełomie lat 70 i 80. rozpoczyna się rewolucja informatyczna. Pojawia się możliwość tworzenia potężnych imperiów gospodarczych, które zyskują szansę oddziaływania na cały świat. To stworzyło kapitalną okazję do rekolonizacji. Jedna grupa kapitałowa mogła przejąć np. kopalnie w Kongo, Rwandzie i Ugandzie. Przerażająca stopa korupcji w Afryce ułatwiała niezwykle tani zakup. Ta akcja, akceptowana przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Bank Światowy, niesłychanie się rozwinęła.

- Skutki polityki wielkiego kapitału widział Pan w Rwandzie.

- Znam podłoże konfliktu rwandyjskiego. W moim projekcie pracowało 56 osób, w tym 45 Murzynów, z których tylko dwóch przeżyło. Resztę zamordowano. Cały konflikt był olbrzymią akcją kapitału amerykańskiego. Kiedy na początku lat 60. Rwanda i Burundi odzyskały niepodległość, władzę opanowali Tutsi. Później w Rwandzie doszło do rewolucji i władzę przejęli Hutu, a większość Tutsi uciekła do Ugandy. Okazało się, że uciekinierzy z Rwandy reprezentowali wyższy poziom, niż ludność miejscowa, opanowali więc władzę w wojsku. I wtedy doszło do porozumienia z amerykańskim kapitałem zbrojeniowym – dacie nam na kredyt broń, a my uderzymy na Rwandę, a potem przez Burundi dojdziemy do Zairu, który jest najbogatszym krajem zasobnym w minerały, diamenty i uran. Zair był wtedy opanowany przez kapitał belgijski i francuski, a chciał tam wejść kapitał amerykański. Wszystko rozgrywało się na moich oczach. Amerykanie przekazali sprzęt do Ugandy i ta rozpoczęła wojnę. Rwanda miała gorsze uzbrojenie radzieckie. Ewakuowano mnie w momencie, kiedy mój zastępca został zamordowany, a armia ugandyjska była 20 km od stolicy Rwandy. Hutu, w odwecie zaczęli mordować miejscowych Tutsi. Tutsi z Ugandy zdobyli Rwandę, przeszli pokojowo przez Burundi – cały czas opanowane przez Tutsi – i ruszyli na Zair. W tym kraju wymordowano 500-600 tys. ludzi i region został opanowany przez kapitał amerykański i brytyjski. Dziś kontroluje on całą Afrykę centralną.

- W jaki sposób przeniesiono pomysł na rekolonizację Afryki tak, by objęła naszą część Europy?

- Sytuacja Afryki była interesująca ze względu na surowce, ale przedstawiciele kapitału światowego zdawali sobie sprawę, że tam robotnik, a nawet inżynier jest słabo wykwalifikowany. Kocham Murzynów, są sympatyczni, mili, ale mają jedną wadę – brakuje im zmysłu do systematycznej pracy. Kultura afrykańska zrodziła się nie z pracy, a z zabawy. W Burundi są np. lasy bananów, z których można zrobić zupę, piwo czy chleb. Jeszcze w latach 30. po ulicach Bużumbury biegały daniele, wystarczyło z łuku strzelić, nie trzeba było pracować. Mieszkańcy wyżywali się w zabawie i to zostało do dziś. Uroczystości zaręczyn i ślubu trwają wiele dni.
Tymczasem Polska dysponowała kadrą wykwalifikowanych inżynierów i robotników. Wedle źródeł amerykańskich, w 1980 roku znajdowała się na 12. miejscu jeśli chodzi o wielkość produkcji. Pojawia się więc kolejna fantastyczna okazja dla światowego kapitału zdobycia atrakcyjnego rynku. I rusza George Soros. To jeden z 10 najbogatszych ludzi na świecie, dorobił się na spekulacjach giełdowych.
Polska jest otwartym krajem, w którym znaczna część młodszej kadry przywódczej przebywała w USA na stypendiach. Jest wielu Cimoszewiczów, Kwaśniewskich, Rosatich, Balcerowiczów. Leszek Balcerowicz uzyskał tytuł MBA na Saint John’s University. Decyzja – zaczynamy w Polsce. Wielki reprezentant światowego kapitału George Soros przyjeżdża w maju ’88. Spotyka się z Rakowskim i Jaruzelskim. Natychmiast tworzy za miliony Fundację Batorego stawiając jako cele: otwarte społeczeństwo i otwarty rynek. Niedługo później NBP tworzy 9 banków komercyjnych z partyjnym kierownictwem. Zaczyna się I etap tworzenia tzw. przedsiębiorstw nomenklaturowych. Soros opracowuje program w oparciu o tzw. konsensus waszyngtoński. Zakłada on otwarcie granic, możliwość dużego importu i jak najdalej idącą prywatyzację. Bazuje na koncepcji neoliberalizmu Miltona Friedmana, absolutyzującą wolny rynek, w której państwo nie ma nic do gadania. Soros sprowadza Sachsa, który jest finansowany przez Fundację Batorego.

- Sachs spotyka się ze strategami Solidarności.

- W maju ’89 roku idzie do Geremka. Geremek przyznaje, że nie ma zielonego pojęcia o ekonomii. Jadą do Kuronia na Żoliborz. Kuroń nie zna angielskiego, więc zapraszają Liptona, który pracuje w Międzynarodowym Funduszu Walutowym, a jednocześnie w redakcji „Gazety Wyborczej”. Kuroń powtarza, że wszystko na pewno wyjdzie i poleca Sachsowi opracowanie programu. Jadą do „Gazety Wyborczej”, gdzie jest komputer i do rana Lipton z Sachsem opracowują program. Biegną do Michnika, który też wyznaje, że nie ma zielonego pojęcia o ekonomii. Ale decyduje się napisać artykuł: „Wasz prezydent, nasz premier” i zobowiązać rząd do realizacji programu. Nie odkrywam niczego nowego. Wszystko jest w książce Jeffreya Sachsa: „Koniec z nędzą. Zadanie dla naszego pokolenia”. Później Sachs spotyka się z OKP w sejmie…

- …większość posłów też nie ma wiedzy ekonomicznej…

- Aleksander Małachowski przyznał później: „Byliśmy jak barany”. Powstaje pytanie: kto ma realizować tę koncepcję? Jako pierwszy brany jest pod uwagę Trzeciakowski, który odmawia. Nie zgadzają się także Józefiak i Szymański. Wtedy Stefan Bratkowski stawia moją kandydaturę. Ja jestem w Burundi, gdzie nie ma ambasady, dlatego dzwoni ambasador z Kenii, ale nie umie sprecyzować o jaką propozycję chodzi. Brakowało mi roku do zakończenia realizacji 10-letniego programu, stąd odmawiam. Wtedy Kuczyński ni stąd, ni zowąd łapie Balcerowicza. Co ciekawe, Balcerowicz robi doktorat w ’75 roku, a w ’89 nie ma jeszcze habilitacji. Kiedy pracowałem w Wydziale Zarządzania UW to nasi adiunkci musieli w ciągu pięciu lat zrobić habilitację. W przeciwnym razie byli zwalniani. Sprawa druga – Balcerowicz nie brał udziału w pracach Okrągłego Stołu. Po trzecie – nigdy w życiu niczym nie kierował. Dobór więc bardzo dyskusyjny. W tym czasie OKP tworzy komisję do stworzenia programu gospodarczego pod przewodnictwem prof. Janusza Beksiaka. I wtedy Mazowiecki stawia sprawę na ostrzu noża – albo oni, albo my. Zostaje Balcerowicz.

- Dlaczego inni nie chcieli jej realizować?

- Bo poza zdławieniem inflacji, skutkowała zniszczeniem państwowych przedsiębiorstw, likwidacją PGR-ów, masowym bezrobociem, a jednocześnie zalewem importu – importowaliśmy wówczas nawet spinki do włosów i makulaturę. Przyjeżdżam wtedy do Polski i widzę mleko francuskie na półkach. Kuzynka mówi mi, że jest propaganda, by nie kupować polskiego mleka, bo rzekomo butelki myje się proszkiem IXI. Pytam o „Mazowszankę”, którą zawsze lubiłem. Okazuje się, że nie ma. Można za to nabyć niemieckie wody mineralne. Chcę kupić krem do golenia Polleny. A trzeba pamiętać, że Szwedzi specjalnie przyjeżdżali do Polski po wódkę i polskie kosmetyki. Polleny też nie ma, jest Colgate. W końcu ekspedientka znajduje Pollenę w magazynie. Widzę, że jest trzy razy tańsza. Kobieta tłumaczy, że bardziej opłaca jej się sprzedawać droższy towar, więc polskiego nie wystawia. Krótko mówiąc, rozpoczyna się świadoma likwidacja konkurencji. Siemens kupuje polski ZWUT, który dysponuje wówczas monopolem na telefony w Związku Radzieckim. Niemcy dają pracownikom dziewięciomiesięczną odprawę. Wszyscy są zadowoleni. Po czym burzą budynek, całą aparaturę przenoszą do Niemiec i przejmują wszystkie relacje z Rosją. Likwiduje się „Kasprzaka”, produkcję układów scalonych, diod, tranzystorów, a nawet naszego wynalazku, niebieskiego lasera. Wykupuje się polskie cementownie, cukrownie, zakłady przemysłu bawełnianego, świetną wytwórnię papieru w Kwidzyniu. A my uzyskane pieniądze „przejadamy”.

- Największy skandal to jednak sprawa Narodowych Funduszy Inwestycyjnych.

- Kupiłem wtedy świadectwo NFI za 20 zł, wychodzę z banku i zatrzymuje mnie mężczyzna oferując za nie 140 zł. Okazało się, że posiadacz 35 proc. akcji miał prawo do podejmowania decyzji sprzedaży. NFI tworzyło ponad 500 najlepszych przedsiębiorstw. Wszystkie upadły albo zostały za grosze sprzedane. I potem te świadectwa były po 5 zł. Toczyły się procesy, m. in. Janusza Lewandowskiego, zakończony w zeszłym roku uniewinnieniem. Wszyscy porobili kariery, a Balcerowicz dostał Order Orła Białego i był kandydatem do Nagrody Nobla. To nie do wiary!

- Polska oddała banki, a sektor energetyczny przejmują firmy narodowe innych państw, np. szwedzki Vatenfall.

- Wcześniej TP SA przejął państwowy France Telecom. Podobnie działo się w Afryce. Wszystkie towary eksportowane z Europy albo Ameryki były bez porównania droższe. Kupiłem w Afryce volkswagena za 15 tys. dolarów, przyjechałem do Berlina, patrzę – kosztuje tylko 8 tys. Teraz także ceny artykułów przemysłowych są w Polsce dużo wyższe, zaś płace nieporównywalnie niższe. Na tym polega interes firm zagranicznych. Gdyby płace, żądaniem związków zawodowych, doprowadzono do poziomu wynagrodzeń za granicą, to koncerny przeniosłyby się do Rumunii, Bułgarii, na Białoruś, do Chin, a nawet do Afryki. Przecież Ford zlikwidował fabrykę pod Warszawą i otworzył ją w St. Petersburgu.

- Czy podobnie rekolonizowano inne kraje, które wychodziły z komunizmu?

- Tak, tę koncepcję zrealizowano w całej Europie Środkowej.

- Jak ocenia Pan aktualną sytuację Polski?

- Jest tragiczna. Suma długu państwa i długu prywatnego przekracza poziom dochodu narodowego. A dług rośnie, bo całe te 20 lat mamy ujemny bilans w handlu zagranicznym. Żyjemy wedle filozofii sformułowanej przez premiera Tuska – „tu i teraz”. Nie ma żadnego planu strategicznego.

- Czy limity emisji Co2 to pomysł na doprowadzenie do upadku polskiego przemysłu?

- Pakiet klimatyczny jest korzystny dla zachodu Europy, który kombinuje, by eksploatować kraje Europy Środkowej. To mają być neo-kolonie. Temu służy likwidacja polskich banków, ciężkiego przemysłu i handlu. To są ostatnie lata polskiego handlu. Tylko w tym roku Carrefour i Biedronka zamierzają otworzyć paręset nowych placówek.

- Czyli Polacy nie mają być właścicielami dużych firm?

- Taki jest cel. Polsce grozi poważny kryzys finansowy. Zagrożony jest system ubezpieczeń społecznych. Jak można było stworzyć OFE – kilkanaście zagranicznych firm, które biorą po 7,5 proc. prowizji? Należało powołać jedno polskie towarzystwo emerytalne, które tworzy fundusz inwestujący tylko w budowę wieżowców, duże przedsiębiorstwa i na tym zarabia. Tak jak ONZ, którego fundusz emerytalny jest właścicielem wieżowców w Nowym Jorku, których wartość idzie co roku w górę. Ale zagranicznym firmom ubezpieczeniowym dawać takie zarobki?!

- Dlaczego Niemcy zdecydowali się otworzyć swój rynek pracy?

- Jest zapotrzebowanie na konkretne zawody, m. in. informatyków, lekarzy oraz osoby do opieki nad ludźmi starszymi. Zarazem Niemcy prowadzą konsekwentną politykę. W latach 70. wyemigrowało paręset tysięcy Polaków, którzy mieli rodziny w Niemczech. Oni się zgermanizowali. Także część mieszkańców Dolnego Śląska ma już obywatelstwo niemieckie i praktycznie tylko wakacje spędza w Polsce, a pracuje w Niemczech. Zakładamy, że po 1 maja wyjedzie kolejne 400 tys. Polaków.

- Za granicą pracuje już 1,5 mln Polaków. Jakie będą konsekwencje masowej emigracji zarobkowej?

- Tragiczne. Zabraknie nam specjalistów i robotników wykwalifikowanych, a to ograniczy możliwości rozwoju. Najzdolniejsi wyjeżdżają i tylko niewielki procent z nich wróci. W tej chwili przysyłają jeszcze pieniądze do Polski, ale to się skończy, kiedy ściągną rodziny. A przecież wymieramy jako naród, bo statystyczna Polka rodzi 1,23 dziecka. W rekordowym tempie rośnie mocarstwowość i rola Niemiec, które już są 4. potęgą świata i ściągają najlepszych specjalistów, również z Polski.
Program Solidarności sformułowany na I zjeździe w Oliwie to była koncepcja samorządności – tworzenia samorządów przedsiębiorstw i samorządów zawodowych. Po ’89 roku udało się utworzyć 1500 spółek pracowniczych, które dziś świetnie prosperują. Ale na poziomie państwa projekt „S” odrzucono.

Prof. Witold Kieżun – teoretyk zarządzania, uczeń Tadeusza Kotarbińskiego, wykłada w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie; był żołnierzem AK i powstańcem warszawskim


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 kwietnia 2011, 23:20 - ndz 

Rejestracja: 26 lutego 2010, 18:52 - pt
Posty: 393
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
polbart, Nie strasz faktami bo wielu żyje w nie świadomośći i chyba w innym świecie kłucąc się o ochłapy Pozdrawiam :piwko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 kwietnia 2011, 08:36 - pn 

Rejestracja: 09 marca 2010, 21:31 - wt
Posty: 198
Lokalizacja: Siedlce
Jeszcze raz powtarzam, polbart jak zawsze, ma rację.

Jerzy K.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 kwietnia 2011, 10:54 - pn 

Rejestracja: 21 stycznia 2011, 21:17 - pt
Posty: 98
Lokalizacja: Przemyśla
popieram zdanie Jerzy K,


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 kwietnia 2011, 17:21 - pn 

Rejestracja: 14 stycznia 2011, 12:35 - pt
Posty: 647
Lokalizacja: płońsk
Każdy może mieć własne zdanie i własne autorytety i to jest właśnie demokracja.Poglądy młodzieńców pokolenia prof.Kieżunia inne być nie mogą,ale ma do nich prawo, a ja mam prawo wybierać inne autorytety.

_________________
godzięba


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 kwietnia 2011, 17:30 - pn 

Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:01 - pt
Posty: 1139
Lokalizacja: Stargard Szczec.
Ule na jakich gospodaruję: wlkp/wlkp 18cm
Przydała by się w demokracji nowa funkcja: możliwość wypisania się z państwa, z zachowaniem tradycji obyczajów itp. Byłbym pierwszy w kolejce, bo to co się w naszym kochanym państwie dzieje to cyrk.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 kwietnia 2011, 17:41 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
swiwojtek
w czym problem?? zrzekasz się obywatelstwa, przyjmujesz inne i ... wtedy dostrzegasz, że u tych wspaniałych "innych" też nie jest tak różowo.
"U sąsiada zawsze trawa jest bardziej zielona" :)

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 kwietnia 2011, 18:00 - pn 

Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:01 - pt
Posty: 1139
Lokalizacja: Stargard Szczec.
Ule na jakich gospodaruję: wlkp/wlkp 18cm
CYNIG pisze:
swiwojtek
w czym problem?? zrzekasz się obywatelstwa, przyjmujesz inne i ... wtedy dostrzegasz, że u tych wspaniałych "innych" też nie jest tak różowo.
"U sąsiada zawsze trawa jest bardziej zielona" :)


Nie chodzi o zmienienie obywatelstwa. Najchętniej zabrał bym możliwość politykom podejmowania za mnie decyzji. Oni zatwierdzają nowe podatki, ograniczenia itp. a my nie mamy nic do powiedzenia. My obywatele cierpimy ponieważ oni są nieudolni i myślą tylko o sobie, przed wyborami zapożyczają się by przedłużyć sobie kadencję, by utrzymać się przy korycie jak najdłużej, a po wyborach łatają za nasze pieniądze coraz większą dziurę budżetową i tak w kółko.

Nie ma o czym gadać społeczeństwo jest jakie jest nie wystąpi przeciwko rządowi tylko nawzajem się powyrzyna. Afryka jest 200 lat przed nami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 kwietnia 2011, 18:47 - pn 

Rejestracja: 18 stycznia 2011, 22:31 - wt
Posty: 189
Lokalizacja: Łódź
swiwojtek pisze:
a my nie mamy nic do powiedzenia


A co zrobiłeś ze swoją kartka wyborczą? Chcieliśmy demokracji no to ją mamy, "skumbrie w tomacie pstrąg". My, obywatele, cierpimy, ponieważ wybieramy takich "nieudolnych co myślą tylko o sobie..." itd. Chociaż z drugiej strony wybieramy i wybieramy, już u władzy byli prawie wszyscy z Lepperem włącznie i raczej nie jest dużo lepiej. Coś ta demokracją się nie sprawdza...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 kwietnia 2011, 18:52 - pn 

Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:01 - pt
Posty: 1139
Lokalizacja: Stargard Szczec.
Ule na jakich gospodaruję: wlkp/wlkp 18cm
Jarosław Drozd pisze:
swiwojtek pisze:
a my nie mamy nic do powiedzenia


A co zrobiłeś ze swoją kartka wyborczą? Chcieliśmy demokracji no to ją mamy, "skumbrie w tomacie pstrąg". My, obywatele, cierpimy, ponieważ wybieramy takich "nieudolnych co myślą tylko o sobie..." itd. Chociaż z drugiej strony wybieramy i wybieramy, już u władzy byli prawie wszyscy z Lepperem włącznie i raczej nie jest dużo lepiej. Coś ta demokracją się nie sprawdza...


Głosowałem ale teraz widzę, że mój wybór nie był dobry. Następnym razem nie pójdę bo nie ma odpowiednich kandydatów.
Koniec o polityce.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 kwietnia 2011, 18:52 - pn 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
polbart To ja ciemno widze przysłosć polaków Jak wszystko jest w obcych rencach. Kto bendzie dbał o Polskie. To chyba bendzie rewolucja bo naród nie wytrzyma.Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 kwietnia 2011, 20:59 - pn 

Rejestracja: 26 lutego 2010, 18:52 - pt
Posty: 393
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
Pany nie ma się co martwić w Polsce jest ciemnogród , a do tego dochodzi populacja z roczników 88/90 i wszystko gra , a pokolenie z lat60 /70 swoje już przeżyli więc ,,Aby Polska była Polską''. Wszędzie psy boso chodzą, reszte dopowie sobie każdy sam . Pozdrawiam :piwko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 kwietnia 2011, 21:05 - pn 

Rejestracja: 09 lipca 2009, 20:37 - czw
Posty: 198
Lokalizacja: Lubartów
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
swiwojtek, i to jest właśnie najgorsze co możemy zrobić, czyli nie robić nic. Lepiej już wybrać mniejsze zło, niż nic nie robić. Polska jeszcze do końca nie upadła, jeszcze mamy cień szansy że ludzie zobaczą co się dzieje w innych krajach, ale jak już euro u nas wejdzie to leżymy. To co się u nas dzieje teraz to jest istna parodia, ludzie narzekają na rząd, na polityków ale tak naprawdę to sami sobie to wybraliśmy. Oni nie mają za wiele do powiedzenia, wszystko zostało zatwierdzone w momencie kiedy zdecydowaliśmy się dołączyć do UE. Traktaty, umowy, nic co jest u nas uchwalane nie może teraz być sprzeczne z interesami unii. A to co było sprzeczne przed przystąpieniem musi być jak najszybciej podciągnięte pod UE. Limity na produkcję cukru, limity na mleko, limity nawet na powietrze, zanieczyszczenia. Osobiście modlę się żeby ten kolos padł bo nic dobrego to nie daje. Ale o polityce wystarczy :D w końcu to nie w tym temacie jest to forum :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 kwietnia 2011, 22:53 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Ale biadolenie,a kto tak nam dokucza?
Kiedyś to byli poganie,inowiercy,zaborcy,masoni,ruscy,niemcy,żydzi, komuniści teraz unia.
Wszyscy tłumili naszą wrodzoną prawość,szlachetność,pracowitość, patryjotyzm.
Teraz mamy państwo prawie etmiczne,o 1 dominującej religi,urzędy sprawują nasze córki,synowie,bracia,siostry,rodzice,żony,mężowie,kochanki itp.a jeszcze jest płacz ,to wreszcie kto ma nas reprezentować?
A może z nami jako społeczeństwem jest coś nie tak?
Może za dużo chciejstwa?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 kwietnia 2011, 23:01 - pn 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Zdzisław pisze:
Ale biadolenie,a kto tak nam dokucza?
Kiedyś to byli poganie,inowiercy,zaborcy,masoni,ruscy,niemcy,żydzi, komuniści teraz unia.
Wszyscy tłumili naszą wrodzoną prawość,szlachetność,pracowitość, patryjotyzm.
Teraz mamy państwo prawie etmiczne,o 1 dominującej religi,urzędy sprawują nasze córki,synowie,bracia,siostry,rodzice,żony,mężowie,kochanki itp.a jeszcze jest płacz ,to wreszcie kto ma nas reprezentować?
A może z nami jako społeczeństwem jest coś nie tak?
Może za dużo chciejstwa?


Ja nie mam nikogo w urzędzie. Nawet itp. :leży_uśmiech:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 kwietnia 2011, 00:08 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Tam gdzie nie ma Boga, jest rozłam, wojna i brak poszanowania ludzi. Wszystko co oparte było na takiej zasadzie padło. Tak będzie z UE, która już dawno odwróciła się od chrześcijańskich korzeni. Bo jak mówił św. Jan od Krzyża - zło niszczy samo siebie...

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 kwietnia 2011, 01:42 - wt 

Rejestracja: 09 lipca 2010, 19:25 - pt
Posty: 589
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Ule na jakich gospodaruję: inny
Oddawałem swój głos w każdych wyborach, potem przyjrzałem się temu sk...syństwu od środka i już nie głosuje by uczestnictwem w tym cyrku nie dawać prawa hipokrytom do wypowiadania w moim imieniu obcych mi poglądów.

_________________
Nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 kwietnia 2011, 07:54 - wt 

Rejestracja: 14 stycznia 2011, 12:35 - pt
Posty: 647
Lokalizacja: płońsk
I to POLSKA właśnie.

_________________
godzięba


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 kwietnia 2011, 19:28 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 grudnia 2010, 13:04 - pn
Posty: 1015
Lokalizacja: olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
wojciechmoro pisze:
Oddawałem swój głos w każdych wyborach, potem przyjrzałem się temu sk...syństwu od środka i już nie głosuje by uczestnictwem w tym cyrku nie dawać prawa hipokrytom do wypowiadania w moim

mam taki samo zdanie

_________________
Ule Langstroth, Dadant stanowią 90% uli używanych w pszczelarstwie światowym pozostałe 10%stanowią tysiące modeli i form ozdobnych. J.Guth


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 kwietnia 2011, 19:52 - śr 

Rejestracja: 09 stycznia 2011, 11:24 - ndz
Posty: 45
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: ostrowskiej
[quote="adidar"]Tam gdzie nie ma Boga, jest rozłam, wojna i brak poszanowania ludzi. Wszystko co oparte było na takiej zasadzie padło. Tak będzie z UE, która już dawno odwróciła się od chrześcijańskich korzeni. Bo jak mówił św. Jan od Krzyża - zło niszczy samo siebie...[/quote

A może byś tak konkretnie wymienił w którym to kraju unii jest rozłam, wojna, brak poszanowania ludzi. Cała ta twoja tyrada przypomina mi kazania T,Sabata, czy czasami nie chcecie być świętsi od Papieża. Przypomnij sobie kto tak niedawno krzyżem brzozowym dżgał strażnika miejskiego na krakowskim przedmieściu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 maja 2011, 14:43 - pt 

Rejestracja: 05 lutego 2010, 16:10 - pt
Posty: 776
Lokalizacja: Warszawa i Płońsk
Ule na jakich gospodaruję: Warszawki posz. i wielkopolski
adidar - krzyż nie był i nie jest gwarancją pokoju. Czyżbyś pomijał w historii Europy wojny prowadzone w imię nawracania niewiernych - nie mam na myśli tylko Krzyżaków. Najgorsze wojny, to wojny na tle religijnym.

Masz potrzebę się modlić to módl się 3 razy dziennie - Twoja sprawa, ale nie wciskaj takiego kitu.

_________________
kamyk


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 maja 2011, 15:23 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
glazek7777, :bosie:
Wchodzimy na strefę bardzo kruchą, bardzo bardzo kruchą....
To ludzie są na ziemi i są wolnymi ( mogą wybierać pomiędzy złem a dobrem) i te wieki które już minęły a były burzliwe to były czasy gdzie inaczej rozumiano "słowo Boże" - tak jak dziś niektórzy chcą się wzbogacić na krzywdzie innych czy w sposób nie moralny, tak samo było kiedyś ale dziś rządzi pieniądz ( KASA $$$) a niegdyś bogactwem była ziemi... i złoto ($).. A Krzyż jest symbolem cierpienia i dla wielu chrześcijan ODKUPIENIEM...
Nie kpijmy z Krzyża :nonono: :nonono: :nonono: :nonono: :wnerw:
:bosie:

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 maja 2011, 15:33 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Marcinluter pisze:
... i te wieki które już minęły...


Marcin w zasadzie masz rację, ale niestety te "wieki" dzieją się współcześnie i każdy konflikt jest tym krwawszy im bardziej jest nasączony różnicami religijnymi - świadomie nie odnoszę się do konkretnej religii.
Z takich nam bliższych, to konflikt w byłej Jugosławii, wybuchowa mieszanka różnic etnicznych i religijnych doprowadziła do sytuacji niewyobrażalnych dla ludzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 maja 2011, 17:49 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
CYNIG, Masz rację ale to ruchy nacjonalistyczne dużo zrobiły i przede wszystkim mocarstwa ( kocioł bałkański- ścieranie się różnych wpływów)- każdy naród chciał niepodległość i własne państwo... a religia to tylko jedna z różnic. Dziś są wojny na bliskim wschodzie TZN stabilizacyjne a tak naprawdę idzie o ROPĘ bo z husajnem się amerykanie przed wojną dobrze dogadywali ale jak husajn przykręcał im kurka to od razu przejżeli na oczy ,że tam się źle robi.....

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 maja 2011, 18:05 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Ma być humor o stodole a nie polityka. Przychodzi sąsiad do sąsiada i mówi " Erwin a twoje konie to kurzą (palą) ? Nie. To pewnikiem Ci się stodoła pali" :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: stodoła
Post: 18 grudnia 2011, 13:59 - ndz 
Kobieta dzwoni do radia:
- Dzień dobry, chciałam powiedzieć, że znalazłam dziś rano portfel.
W środku były trzy tysiące złotych w gotówce oraz czek na okaziciela
opiewający na sumę 10.000 euro. Było też prawo jazdy na nazwisko
Stanisław Kowalski zamieszkały przy ulicy Koszarowej 15 m 6 w
Warszawie. Mam w związku z tym ogromną prośbę:
Proszę panu Stasiowi puścić jakiś fajny kawałek ode mnie!
------------------------------------------------
Kobieta słyszy dzwonek do drzwi. Po chwili otwiera je i widzi kolegę
męża, który pracuje z mężem w browarze.
- Mam dla pani złą wiadomość. W browarze był wypadek i pani mąż zginął.
- O Boże! Jak to się stało?
- Wpadł do kadzi z piwem i się utopił.
Kobieta pyta przez łzy:
- Ale czy przynajmniej miał szybką śmierć?
- Obawiam się, że nie. Zanim utonął, wyłaził z kadzi pięć razy, żeby
się odlać...
-------------------------------------------------
Wraca mąż do domu i od progu woła do żony:
- Rozbieraj się i do łóżka!
Żona nieco zdziwiona, 20 lat pożycia i nigdy się tak nie zachowywał...
Zaciekawiona wyskoczyła z fatałaszków i do wyrka. Mąż też raz-dwa
pozbył się ubrania, wskakuje do łóżka, nakrywa żonę i siebie kołdrą,
razem z głowami i pokazuje:
- Patrz! Zegarek kupiłem! Fluorescencyjna tarcza!
---------------------------------------------------------------------------------
-Kiedy kobieta przeżywa szokujący sex?
- Kiedy zamiast orgazmu przychodzi mąż.
--------------------------------------------------------------------------------
Czym różni się informatyczka w spodniach, od informatyczki w spódnicy?
Czasem dostępu.
-------------------------------------------------------------------------------
Nie boi się tak pani sama chodzić po lesie?
- Pyta gajowy napotkaną dziewczynę. Po czym ostrzega:
- Jeszcze panią ktoś zgwałci!
Na to dziewczę uśmiecha się figlarnie i odpowiada:
- Jeśli byłby pan taki miły, to ja bym już dalej nie szła...
------------------------------------------------------------------------------
Dla mężczyzny rozebrać i nie przelecieć, to jak dla kobiety
przymierzyć i nie kupić.
--------------------------------------------------------------------------------
Grabarze sobie gadają:
- Pogoda ładna, nie za ciepło, ciśnienie stabilne.... nie ma co
liczyć na sercowców, ciśnieniowców ani cukrzyków...
- Taaa... - mówi drugi - martwy sezon...


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: stodoła
Post: 08 października 2012, 15:49 - pn 

Rejestracja: 04 stycznia 2008, 12:39 - pt
Posty: 106
Lokalizacja: Olkusz
Do pooglądania ; http://www.youtube.com/watch?v=i53C7uQkpig


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji