FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 13:48 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ] 
Autor Wiadomość
Post: 06 stycznia 2010, 22:02 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 listopada 2007, 12:15 - ndz
Posty: 981
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Lankstroth,Dadant,Zander
Witam

Szperajac po mojej biblioteczce pszczelarza znalazlem broszurke z roku 1917 kosztowala jusz wtedy 1,25 mark poswiecona wylacznie temu ulowi blizniakowi.
Ul bardzo prosty konstrukcyjnie drewno sloma, posiadajacy zatwur z przegroda i krata odgrodowa do prowadzenia gospodarki dwurodzinnej.
Ul ten posiadal jeden wylotek przes ktury wchodzily pszczoly z obu rodzin i w razie poczeby mozna bylo obrucic klapke zatworu i skierowac pszczoly lotne do rodziny ktura chcemy zasilic albo wyruwnac.
Moim zdaniem pomysl stary ale wspanialy nadajacy sie do produkcji odkladuw w ciagu calego roku, jak jusz wyzej wspomnialem mozna prowadzic gospodarke dwumateczna albo zimowac matki rezerwowe z mozliwoscia wczesnej sprzedarzy odkladuw czy matek.
Pozdrowienia Krzysztof K


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 listopada 2010, 19:19 - pt 

Rejestracja: 07 października 2008, 13:42 - wt
Posty: 46
Lokalizacja: Bieszczady
udany ul zastanawiające to czy pszczoły miały tam dobrze teraz pewnie chcąc postawić taki musiały by pewnie być plany pod byle szope zezwolenie mieć potrzeba i pewnie podatki płacić


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 listopada 2010, 20:24 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 listopada 2007, 12:15 - ndz
Posty: 981
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Lankstroth,Dadant,Zander
WiktorJ pisze:
udany ul zastanawiające to czy pszczoły miały tam dobrze teraz pewnie chcąc postawić taki musiały by pewnie być plany pod byle szope zezwolenie mieć potrzeba i pewnie podatki płacić


Witam


No na terenie Niemiec jesli cos takiego budujesz na wlasnym gruncie ni poczebujesz zadnech planuw czy tez zezwolenia, jak sie nie myle to mozna budowac takie domki do 25m3 powieszhni, a jesli sie to zdeklaruje jako pawilon pasieczny to wogule nie ma problemu.
Ale wtedy pawilon taki w rzeczywistosci musi byc zasiedlony pszczolami a ni urzywana jako pijalnia piwa!!!!!!!!..........
A ze jestesmy w uni to powinny byc te same przepisy dotyczace budowy takich pawilonuw.
W pawilonie Gerstunga na malej powieszchni mozna wlozyc nawet 64 ule.
To kolorowe zdjecie pokazuje mniejszy pawilon mieszczacy 40 uli ustawionych w cztery strony swiata.
Pozdrowienia Krzysztof K


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 listopada 2010, 22:34 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
WiktorJ pisze:
teraz pewnie chcąc postawić taki musiały by pewnie być plany pod byle szope zezwolenie mieć potrzeba i pewnie podatki płacić

nic nie trzeba płacić... jeśli budynek posiada fundament to trzeba zgłosić do starostwa miesiąc przed planowanym rozpoczęciem budowy zamiar budowy (pisze się wniosek określa się tam powierzchnie, rodzaj dachu i takie tam , do wniosku trzeba dołączyć "plan" czyli zwymiarowany rzut poziomy +elewacje, na mapie trzeba zaznaczyć umiejscowienie obiektu na działce) jeśli nie jesteś rolnikiem to możesz wybudować budynek o powierzchni użytkowej do 25 m2 rocznie, na jednej działce może stać max 1 taki budynek na każde 200 m2 działki, rolnicy mogą budować bez zezwolenia do 35m2, po miesiącu od zgłoszenia można zacząć budować jeśli starostwo nie znajdzie żadnych przeciwwskazań... w tamtym roku zgłaszałem budowę pom. gosp. wiec jestem w miarę na bieżąco

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 listopada 2010, 22:55 - pt 
Super domek wszystko w jednym miejscu i na miejscu zawsze sucho ciepło może by i warto zainwestować z budowlę
kudlaty
No nie byłbym taki pewny co do pozwolenia teraz wolno chyba do 25m/2
wiesz że oni szukają kasy a to już ma więcej jak 25m/2 użytkowej bo ma dwie kondygnacje
ale co tam niech próbują zwalić :leży_uśmiech: albo zmierzyć z pszczołami w środku
;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 listopada 2010, 01:36 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
napisałem że do 25 m2 można budować bez zezwolenia... powierzchnia użytkowa jest liczona od wysokości 1.9m... a jeśli ktoś chce budować coś większego niż 25m2 to sposób na ominięcie tego przepisu jest kilka np jednego roku buduje pomieszczenie o powierzchni do 25m2, po upływie roku pisze się wniosek do starostwa że chce wybudować kolejny budynek o powierzchni użytkowej tez do 25m2 i po prostu dostawiam go do tego co już stoi ale na zasadzie że ściana stoi przy ścianie i sa zdylatowane z punktu widzenia prawa budowlanego będą to 2 różne budynki a praktycznie można zrobić tak ze to bedzie 1 budynek składający się z 2 pomieszczeń połączonych drzwiami, tylko tak jak mówie max 2 takie budynki na 500m2 działki czyli na działce o pow 1000m2 moga stac 4 budynki po 25m2 kazdy

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 listopada 2010, 10:51 - sob 
taki pawilon jest w Pszczelej Woli o ile dobrze pamiętam....


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 listopada 2010, 17:56 - sob 
Krzysztof
A posiadasz może jakieś inne zdjęcia wzory budowy w środku ,
ostatnio chodzi mi po głowie coś ale jeszcze nie wiem jak to ugryź budynek drewniany na ok 60 rodzin ale rodziny były by tylko po trzech stronach wschodniej .południowej i zachodniej
;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 listopada 2010, 18:05 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
fajny domek na początku filmiku http://www.apicolturangrisani.it/video/ ... e-api.html

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 listopada 2010, 22:02 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Może i fajnie mieć taki stacjonarny pawilon, ale pytanie jest takie: czy to jest przyjemne, siedzieć pod dachem, wdychać dym? Powodów może być mnóstwo za, ale ja jednak na razie wole działać na powietrzu.

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 listopada 2010, 00:19 - ndz 

Rejestracja: 21 lipca 2008, 21:38 - pn
Posty: 1114
Lokalizacja: Małopolska
Przynajmniej komary nie gryzą tak jak na otwartej przestrzeni czy w lesie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 listopada 2010, 00:42 - ndz 
adidar pisze:
Może i fajnie mieć taki stacjonarny pawilon, ale pytanie jest takie: czy to jest przyjemne, siedzieć pod dachem, wdychać dym? Powodów może być mnóstwo za, ale ja jednak na razie wole działać na powietrzu.


e tam dym podkurzacz dawno mi zerdzewiał choć dziwne miał być z nierdzewki :leży_uśmiech:
matki trza wymieniać albo kupić porządne
przecież są okna wentylacja ,
a teraz pomyśl leje z tydzień słychać tylko odgłosy mlaskania z ula miodu ubywa a Ty idziesz po miodek i wali Cię pogoda


Na górę
  
 
Post: 28 listopada 2010, 13:52 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 listopada 2007, 12:15 - ndz
Posty: 981
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Lankstroth,Dadant,Zander
Witam

Pawilonik taki ma swoje zalety ale i wydy, jedynym wiekszym problemem jest to skomasowanie uli w jednenj lini albo na jednej scianie, czeba cholernie uwarzac na rabunki i chigiene w takim domku, choroby i nie tylko latwi przenoasza sie z ula do ula, ale jest to problem do przezwyciezenia, pozatym fajnie pracuje sie w takim domku, odbiur miodu puznoletniego jest latwiejsza jesli chodzi o rabunki, zasada jest budynek musbyc wykonana dosyc szczelnie i wtedy mozna bes przeszkud pracowac.
Pomagalem kiedys koledze przy budowie takiego pawilonu.
Sam mialem zamiar cos takiego wystawic w ogrodzie, ale rok okazal sie za krutki zeby wykonac plan, moze w nastepnym roku sie uda!!!!!........
Pozdrowienia Krzysztof K


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 listopada 2010, 14:05 - ndz 
:leży_uśmiech: jeszcze ze Trzy zdjęcia i moją Kochana Żoncia powiedziała że mi zabierze kompa i wybije z głowy domki chyba że sam pójdę tam mieszkać :jupi:
tak sobie myślę że dobrym rozwiązaniem by był budynek drewniany w kształcie sześcianu przynajmniej tych trzech ścian coby ule były ( by właśnie nie były w rzędzie zbyt długim bo mogą się zalatywać na skrajne wyloty
Ale można i każdy z uli (no ścian ) nad wylotem pomalować innym kolorem lub jakiś wzorek szczelić


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 29 listopada 2010, 00:02 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 stycznia 2010, 23:00 - pn
Posty: 354
Lokalizacja: Podlasie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
BoCiAnK pisze:
jeszcze ze Trzy zdjęcia i moją Kochana Żoncia powiedziała że mi zabierze kompa i wybije z głowy domki chyba że sam pójdę tam mieszkać


A ja może pogadam ze swoją to do mego powrotu mi taki zbuduje :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:

_________________
PRAWDZIWY MĘŻCZYZNA NIE JE MIODU , PRAWDZIWY MĘŻCZYZNA ŻUJE PSZCZOŁY


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 listopada 2010, 09:32 - pn 
cezarwedkarz pisze:
BoCiAnK pisze:
jeszcze ze Trzy zdjęcia i moją Kochana Żoncia powiedziała że mi zabierze kompa i wybije z głowy domki chyba że sam pójdę tam mieszkać


A ja może pogadam ze swoją to do mego powrotu mi taki zbuduje :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:

Taaa
I też sobie napiszesz "Prawdziwy pszczelarz nie śpi z żoną! Prawdziwy pszczelarz śpi z pszczołami!
Widzisz do czego doprowadzają pszczoły :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 30 listopada 2010, 04:35 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 stycznia 2010, 23:00 - pn
Posty: 354
Lokalizacja: Podlasie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
BoCiAnK pisze:
Widzisz do czego doprowadzają pszczoły


:oczko: Eee no pszczoły nie takie straszne jak wędkarstwo i te białe robaczki czasem się rozlazą w lodówce bo pudełeczko nie domknięte :śmieję się z ciebie:
Czy wysypią się w torbie wędkarskiej i w zimę Żona - :szok: skąd tyle much o tej porze roku :leży_uśmiech:

_________________
PRAWDZIWY MĘŻCZYZNA NIE JE MIODU , PRAWDZIWY MĘŻCZYZNA ŻUJE PSZCZOŁY


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 grudnia 2010, 16:14 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 listopada 2007, 12:15 - ndz
Posty: 981
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Lankstroth,Dadant,Zander
BoCiAnK pisze:
cezarwedkarz pisze:
BoCiAnK pisze:
jeszcze ze Trzy zdjęcia i moją Kochana Żoncia powiedziała że mi zabierze kompa i wybije z głowy domki chyba że sam pójdę tam mieszkać


A ja może pogadam ze swoją to do mego powrotu mi taki zbuduje :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:

Taaa
I też sobie napiszesz "Prawdziwy pszczelarz nie śpi z żoną! Prawdziwy pszczelarz śpi z pszczołami!
Widzisz do czego doprowadzają pszczoły :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:


Witam

Mam tu trzy zdjecia takiego ciekawego pawilonu mojego kumpla, zauwarzcie karzdy ul ma swoja miotelke, i ule nawet miosnie sa ocieplone.
Pozdrowienia Krzysztof K


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 grudnia 2011, 19:25 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 listopada 2007, 12:15 - ndz
Posty: 981
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Lankstroth,Dadant,Zander
Witam

A co powiecie o takim Pawiloniku??????........
Pozdrowienia Krzysztof K :wink:


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 grudnia 2011, 19:39 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
Az mnie ...zatkalo z podziwu!!!
Nawet nie wiem co mam napisac, chyba tylko same "och i ach!!!

A na tym pierwszym zdjeciu odrazu miodarka stoi - oj, bedzie roboty, ze nawet i w glowie sie zakreci!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 grudnia 2011, 19:57 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 listopada 2007, 12:15 - ndz
Posty: 981
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Lankstroth,Dadant,Zander
Jerzy pisze:
Az mnie ...zatkalo z podziwu!!!
Nawet nie wiem co mam napisac, chyba tylko same "och i ach!!!

A na tym pierwszym zdjeciu odrazu miodarka stoi - oj, bedzie roboty, ze nawet i w glowie sie zakreci!


No bedzie troszke roboty ale to nic po robocie zasluzony odpoczynek!!!!!!!!........
Pozdrowienia Krzysztof K :soczek:


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 grudnia 2011, 23:37 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lipca 2007, 21:17 - sob
Posty: 1939
Lokalizacja: kraśnickie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowska + 1/2 wielk
a to może śpiąca królewną ? :haha:

_________________
Choć człek ukuje ze stali ,
to i tak mu czas obali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 grudnia 2011, 15:50 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 września 2010, 21:42 - wt
Posty: 288
Lokalizacja: Grodziczno/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: LN3/4
No ja już tak od 12 grudnia sobie odpoczywam :haha: ale od wtorku wracam do roboty. Śliczna fotka, żona twierdzi że to montaż.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji