FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 10:15 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 
Autor Wiadomość
Post: 12 stycznia 2011, 22:32 - śr 

Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 00:12 - wt
Posty: 85
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Oto opis najprostszej dennicy ( a raczej jej skany ) jaką znalazłem w internecie.
Na początek może być do budowy prostego ula.
Typ ula Warri. To znaczy bez ramkowy , oparty na beleczkach snuzowych z powałką .
Wymiary korpusów mogą być Dadanta czy Wielkopolskiego.
Z pewnością można taką dennicę wykonać najprostszymi narzędziami sposobem domowym, co jest jej zaletą .


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
mirek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 stycznia 2011, 06:17 - czw 

Rejestracja: 25 marca 2009, 07:38 - śr
Posty: 949
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: WP
Odpuście sobie ule snozowe.Miał to mój kolega.Odpadają przeglądy.Do wirowania trzeba woszczynę wycinać bo jest przyklejona. :szok:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 stycznia 2011, 08:24 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 października 2009, 10:27 - czw
Posty: 209
Lokalizacja: podkarpacie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
poczytaj Warre i zastanow sie czy warto

_________________
Podrawiam
Arek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 stycznia 2011, 12:25 - czw 
dobudują do ścianek w takim korpusie - mysi byc trapezowy


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 13 stycznia 2011, 15:13 - czw 

Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 00:12 - wt
Posty: 85
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Tomekmiodek pisze:
dobudują do ścianek w takim korpusie - mysi byc trapezowy


No to teraz wiem czemu Anglicy takie robią. Umieściłem zdjęcie takiego ula w poście o koszkach i barciach.
Co do tej prostej dennicy to można stawiać na nich także korpusy z węzą na ramkach . Irytuje mnie tylko brak listewek ograniczających przesuwanie się korpusu. Ale te można chyba samemu dodać. Tak myślę .
Co do Warri to się zgadzam. Gospodarka dla hobbystów. Mimo to widziałem na zdjęciach w plenerze całe pasieki.
Francuzi nie wiruja takiego miodu. Sprzedają go w słoikach razem z woszczyną.
Ciekawie to wygląda.
Wedłóg ich informacji pyłek jest nie strawny jako taki. Jedynie pierzga ma właściwości pokarmowe dla człowieka.
Dla tego sprzedają całe plastry z mionem.
A może to tylko reklama. :prysznic:

_________________
mirek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 stycznia 2011, 16:29 - czw 
brakiem listewek na dennicy bym się nie przejmowali - bez listewek jest nawet lepiej zobaczcie u kolegi Knieja100 on ma takie paletowe dennice, stawia się korpus i wszystko ,żadnych pasowań, sam u siebie to zastosuje


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 24 stycznia 2011, 23:03 - pn 
Prościej już się chyba nie da raz mnie przypiliło to za 2 godziny zrobiłem tyle
Obrazek
na zimę pod dennice poszedł styropian i tyle pszczółki przezimowały dobrze


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 06 lutego 2011, 19:26 - ndz 
A co sądzicie o takiej Ot dennicy mimo że nie osiatkowana ale spełnia funkcję osiatkowanej
W okresie zimy dennica będzie nie ocieplona ale z nastaniem wiosny na suwaku którego jeszcze nie widać będzie wsunięty 30mm styrodur który przy potrzebie zwiększenie wentylacji w upalne dni lata będzie wysuwany odsłaniająć odpowiednią ilość nacięć
do transportu będzie całkowicie wyjęty (styrodur)
monitoring opadu warrozy odbywał się będzie po wstawieniu przez wylot na dennicę cienkiej białej pilśni
odkręcana dodatkowa deska dla lądujących pszczół z pożytkiem dostanie odkręcona na zimę a zmienna wkładka uniemożliwi wejście gryzoniom a płyta ponacinana zamiast siatki zabezpieczy przed innymi gryzoniami chcącymi zasmakować zimowego pokarmu czy załatwić sobie darmowe lokum zimowe
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 06 lutego 2011, 19:48 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 sierpnia 2010, 23:59 - pn
Posty: 320
Lokalizacja: Częstochowa
panie Bogdanie co do wkładki zimowej na takiej denicy to można zostawić 2na 1cm nawet wychudzona mysz sie niepsześlizgnie takowe posiadam i jest spoko na zime co do denicy może byc ale niech pan wypróbuje siatke przez siatke wszystko sie osypie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 lutego 2011, 19:54 - ndz 
Zastosowanie tej dennicy to jedynie wentylacyjne , a i tak bedziesz musiał ja czyścić to juz lepiej moim zdaniem zamontować 5 pajaczków i wyjdzie na to samo.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 06 lutego 2011, 20:08 - ndz 
KOBER pisze:
Zastosowanie tej dennicy to jedynie wentylacyjne , a i tak bedziesz musiał ja czyścić to juz lepiej moim zdaniem zamontować 5 pajaczków i wyjdzie na to samo.


Kolego wyczyścić to jedyne nie całe 10sekund podmienić na nową już czystą bo zawsze tak robię a pajączki :nonono: to za duży kłopot
po pierwsze koszt
po drugie latem podnoś wszystko by go uchylić czy zatkać zbyt pracochłonne
ja nie mówię że jest super
Super to jest jej cena nawet 4 pajączków kompletnych za nią nie kupisz a to dlamnie naj ważniejsze ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 06 lutego 2011, 20:19 - ndz 
Za bardzo nie kapuje całą dennice bedziesz podmieniał czy tylko wysuwał tą płytę z nacienciami i podmieniał na czystą? Bo to wtedy ma sens . Myslałem ,ze ta dennica jest stała to w przypadku pajaczków wyszło by na to samo z tym ,ze tak jak wspomniałes koszta .


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 06 lutego 2011, 20:26 - ndz 
KOBER pisze:
Za bardzo nie kapuje całą dennice bedziesz podmieniał czy tylko wysuwał tą płytę z nacienciami i podmieniał na czystą? Bo to wtedy ma sens . Myslałem ,ze ta dennica jest stała to w przypadku pajaczków wyszło by na to samo z tym ,ze tak jak wspomniałes koszta .

Cała dennice wymieniam
wystarczy mieć 2-3 szt podnosisz gniazdo (jak sam to robisz to musisz podest mieć by położyć gniazdo ) podmieniasz dennice
i tak tyle ile masz zapasowych czyścisz tamte i od nowa podmieniasz
tu poza styropianem nic się nie wysuwa ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 06 lutego 2011, 20:34 - ndz 
Widzisz ,ale jakbys zrobił wysuwane same te płyty z nacięciem to nie musisz podnosic gniazda. Tylko nie wiem jak to w praktyce wiesz mogły by przymarznąć ,albo być zakitowane i pózniej wiecej problemów z wyciaganiem i wkładaniem .


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 06 lutego 2011, 20:52 - ndz 
KOBER pisze:
Tylko nie wiem jak to w praktyce wiesz mogły by przymarznąć ,albo być zakitowane i pózniej wiecej problemów z wyciaganiem i wkładaniem .

i tu jest to coś co mnie nie przekonało owszem można użyć czegoś platikowego co nie siąknie nie puchnie ale to coś ma koszt nie jestem sknerą ale liczę każdy grosz bo nikt mi go za darmo nie dał ani nie da


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 16 lutego 2011, 14:28 - śr 

Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 00:12 - wt
Posty: 85
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
albert pisze:
panie Bogdanie co do wkładki zimowej na takiej denicy to można zostawić 2na 1cm nawet wychudzona mysz sie niepsześlizgnie takowe posiadam i jest spoko na zime co do denicy może byc ale niech pan wypróbuje siatke przez siatke wszystko sie osypie


I tu bym się nie zgodził. W zeszłym roku po powodzi na górce stały puste ule z suszem. W jednym z nich wisiał martwy zaskroniec który chciał prześliznąć się przez metalową zasuwkę do ula. Jak podniosłem daszek to zrozumiałem . W środku siedziała mysz . Ciekawe że zasuwka miała przecież tylko 8 mm otworki a jednak jakoś się przecisnęła. :oczko:

_________________
mirek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 lutego 2011, 19:04 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lutego 2011, 23:26 - ndz
Posty: 334
Lokalizacja: opolszczyzna
Ule na jakich gospodaruję: wlkp. jednościenny i wlkp. 18
Bo zwykła mysz może i się nie prześlizgnie, ale ryjówka bez problemu. Przerabiałem to kilkukrotnie niestety

_________________
Pozdrawiam
novara


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 grudnia 2012, 17:22 - ndz 

Rejestracja: 09 listopada 2011, 21:42 - śr
Posty: 450
Lokalizacja: Ruszajny k.Olsztyna
Ule na jakich gospodaruję: Dadant i 1/2 Dadanta.
Dla myszy właśnie wymiar poniżej 8mm jest nie do pokonania.Ja wkładki na zimę mam 7- 7,5mm wysokości i nic mi nie weszło.

_________________
Pozdrawiam
Lopez


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 grudnia 2012, 17:39 - ndz 
http://search.babylon.com/imageres.php? ... bsrc=SP_ss
Śmiało może zawitać do ula :pala:


Na górę
  
 
Post: 30 grudnia 2012, 17:48 - ndz 

Rejestracja: 09 listopada 2011, 21:42 - śr
Posty: 450
Lokalizacja: Ruszajny k.Olsztyna
Ule na jakich gospodaruję: Dadant i 1/2 Dadanta.
Ona sama ma z 7mm :D

_________________
Pozdrawiam
Lopez


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 stycznia 2013, 13:14 - ndz 

Rejestracja: 20 marca 2011, 19:02 - ndz
Posty: 44
Lokalizacja: Lubawa
Lopez pisze:
Dla myszy właśnie wymiar poniżej 8mm jest nie do pokonania.Ja wkładki na zimę mam 7- 7,5mm wysokości i nic mi nie weszło.
Amnie przez 5mm weszła (ryjówka i ziębełek )
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 stycznia 2013, 13:27 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
A badylarka najmniejsza waga 4- 10 g długość z ogonem 5- 7,5 cm najmniejsze maleństwo w Polsce z myszowatych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji