FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 22:49 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 08 marca 2012, 15:07 - czw 

Rejestracja: 17 czerwca 2011, 19:39 - pt
Posty: 52
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth/DNM
Witam serdecznie pierwszym postem.Zanim zwroce sie do szanownych Kolezanek i Kolegow z zapytaniem, chce sie przedstawic.Mam na imie Piotr, pochodze z Bydgoszczy, ale od ponad 20 lat mieszkam w polnocnej czesci Niemiec.Od dluzszego czasu mysle o przygodzie z pszczolami. Czas sie jednak dopelnil :D i dluzej czekac nie sposob.Zapisalem sie na podstawowy kurs najblizszego kola pszczelarkiego i z niecierpliwoscia wyczekuje pierwszego terminu spotkania.
Czytam fora internetowe i literature fachowa np.Gospodarke Pasieczna W.Ostrowskiej.
Nie posiadam zadnej wiedzy, wiec wszystko co czytam jest bardzo niezrozumiale.Poniewaz nie mam takze kontaktow z tutejszym srodowiskiem pszczelarzy bardzo licze na wspomniane wczesniej szkolenie i zblizenie sie do tej grupy ludzi.Wiem , ze bez praktyki nie sposob zdobyc wymagana wiedze.
Chcialbym do maja ustawic trzy ule w moim ogrodku.Polozenie jest jak mysle nienajgorsze.Ogrody dzialkowe i brak innych pasiek.Nieopodal las mieszany i dluga aleja lipowych drzew.
W internecie znalazlem stronke , ktora propaguje pszczelarswo i skierowana jest takze do mieszkancow miast w celu rozpowszechnienia chodowli pszczoly miodnej w miastach.
Sa tam takze szkice budowy prostego ula.
Wlasnie takie proste ule chcialbym zbudowac na pierwszy, podstawowy okres przygody z pszczolami.
http://www.bienenkiste.de/doku/bauanleitung/index.html

Moja zapytanie dotyczy takiej wlasnie konstrukcji.Co drogie Kolezanki i Koledzy o tym mysla?.Czy polecacie lub odradzacie takie rozwiazanie?.
Za wszelkie wskazowki i uwagi bede bardzo rad.
pozdrawiam.
robimhuk


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 marca 2012, 15:43 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
To jest ul hobbistyczno-zabawkowy, dobry osób lubiących utrudniać sobie każdą wykonywaną czynność.
Na dodatek skomplikowany w budowie.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 marca 2012, 23:08 - czw 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Nie kobinuj z inymy ulamy tylko miej ule jakie w twojej okolicy pszczelarze posiadaja. Bo jak piszesz nie masz praktyki i jak bendziesz miał ze3 rodziny i jak ci na wiosne padno to kupisz nowe na ramce takiej co w danym terenie posiadają pszczelarze. Zycze powodzenia. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 marca 2012, 23:14 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2009, 15:51 - ndz
Posty: 2941
Lokalizacja: Białaczów, łodzkie
Ule na jakich gospodaruję: warsz. posz. wklp korp
robimhuk, przecie to ani proste ani praktyczne, jak będziesz na tym szkoleniu to popytaj się innych uczestników tam jakie mają ule w tej okolicy najczęściej i takie sobie zrób. Bo to wtedy zawsze łatwiej o pomoc czy poradę.

_________________
"Bo pszczelarz jest dla pszczół, nigdy pszczoły dla pszczelarza"

Pozdrawiam Wszystkich, którzy kochają pszczółki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 marca 2012, 23:22 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 września 2007, 21:16 - ndz
Posty: 418
Lokalizacja: ożarów maz-Wola Wodynska
Ule na jakich gospodaruję: wz,wielkopolski
Podzielam zdanie moich poprzednikow moze lepiej rozpocznij przygode z pszczolami w ulu z ramką i raczej z taką jaka uzywama jest najczęsciej na tym terenie Pokazany przez ciebie ul jest ulem snozowym do naturalnej zabudowy Może dla ciebie na początek byc problemem chociażby zasiedlenie , wirowanie miodu przeciw dzialanie rojce, chociazby {zrobienie odkladu]może jednak na początek sprubój z ramką .pozdrawiam Krzyś :załamka:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 marca 2012, 00:02 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 maja 2011, 19:55 - pt
Posty: 1540
Lokalizacja: Tomice
Ule na jakich gospodaruję: klasyczny wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Tomice/Wadowice
Robimhuk oglądnij sobie parę filmów na temat tych uli;






_________________
Pozdrawiam! Krzysztof


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 marca 2012, 02:39 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Oglądając te filmy to doprawdy nie wiadomo, śmiać się czy płakać?
Że też można tak skomplikować całkiem proste rzeczy.
Ul postawiany dosłownie na głowie, całe bebechy na wierzchu.
A żeby te snozy z niego wydłubać to jakaś paranoja, nóż, dłuto, rękawice, niedrżąca ręka i jeszcze na dodatek wkrętarka.
A jak się już jakoś wyciągnie to nie ma co z nią począć,
A wstawić na powrót to znów prawie cyrkowa sztuka.
Chciałbym to widzieć jak tak trochę bardziej wszystko tam pokitują, a niechby tak jeszcze pszczółki były trochę nerwowe, przy braku porzytku, przy gorszej pogodzie.
To może być apokalipsa jakaś.
Co ktoś widzi w takim sposobie gospodarowania?
Mogę zrozumieć jakiś pęd do naturalnych metod, snozy itp, ale jeżeli już to niechby to było coś na podobieństwo np ula Apostoly'ego, ale żeby zrobić coś tak niepraktycznego?
Jak dla mnie to jakiś obłęd.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 marca 2012, 09:41 - pt 
JM pisze:
ale żeby zrobić coś tak niepraktycznego?Jak dla mnie to jakiś obłęd.


Zgadzam się w 100%, chciałbym obejrzeć te filmiki gdzie główną rolę będzie grał początkujący pszczelarz, statystyczna pod względem agresywności rodzina pszczela, nie sprzyjająca pogoda i brak pożytku w przyrodzie.

Jestem pewien, że byłby to hit na you Tube.


Na górę
  
 
Post: 09 marca 2012, 10:10 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 maja 2011, 19:55 - pt
Posty: 1540
Lokalizacja: Tomice
Ule na jakich gospodaruję: klasyczny wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Tomice/Wadowice
polskipszczelarz pisze:
...chciałbym obejrzeć te filmiki gdzie główną rolę będzie grał początkujący pszczelarz, statystyczna pod względem agresywności rodzina pszczela, nie sprzyjająca pogoda i brak pożytku w przyrodzie.

Jestem pewien, że byłby to hit na you Tube.


Jest taki filmik, ale obecnie nie mogę go znaleźć. Chłopak próbował otworzyć wieko i po wielu próbach wreszcie się dostał. Ubrany tylko w spodenki i koszulkę i uzbrojony jeno w nóż. Milusińskie skutecznie go odprawiły. Jeśli mi się uda znaleźć to umieszczę, w sumie to szukałem właśnie tego filmiku ku przestrodze lub zastanowienia się czy warto

_________________
Pozdrawiam! Krzysztof


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji