FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 21:50 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Bielka 1
Post: 21 sierpnia 2012, 20:00 - wt 

Rejestracja: 10 lipca 2012, 20:22 - wt
Posty: 11
Lokalizacja: Święcany/podkarpackie
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Witam.

Posiadam matke reprodukcyjną, i już pomału planuję przyszły sezon. Może to niektórych rozśmieszy ale cóż.... :D Chciałbym się zorientować czy byliby chętni na takie mateczki w następnym sezonie? Zamówienie lub pytania prosze kierować na adres:
matkibielka1@wp.pl

Pozdrawiam!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Bielka 1
Post: 21 sierpnia 2012, 20:30 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lipca 2010, 18:30 - wt
Posty: 115
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp,Wlkp18cm,langstroth
Napisz coś więcej :jaka rasa itd .

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GcvhUyslPWI


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Bielka 1
Post: 21 sierpnia 2012, 20:41 - wt 

Rejestracja: 16 października 2011, 22:24 - ndz
Posty: 1453
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Rasa to kraińska od Leszka Bielickiego tylko pisząc w ten sposób ogłoszenie cięzko bedzie Ci kolego pozyskać klientów. Zobacz jak to robią najlepsi (nie bede wymieniał po nickach) ,najpierw musisz otumanić ,później poświęcić setki godzin , a później dopiero mozesz liczyc na klientów .Ten biznes jest bardzo ciężki to nie te lata kiedy potencjalnych klientów było 20 razy więcej.
Pozdrawiam Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Bielka 1
Post: 21 sierpnia 2012, 21:15 - wt 

Rejestracja: 10 lipca 2012, 20:22 - wt
Posty: 11
Lokalizacja: Święcany/podkarpackie
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Nikogo do zakupu nie przymusze. Oferuje się poprostu żeby wiedzieć ile mniej więcej matek będe produkował w następnym sezonie. Bo matka pszczela to nie jest towar, który można ,,zamrozić" do następnego roku, a tym bardziej jeżeli są to matki nieunasiennione.

Już wszystko tłumaczę. Najpierw powstała linia krzyżówkowa Bielka. Jest to skrzyżowanie car.Nieski, car. Alpejki, car. Kortówki oraz car. GR-1. Linia ta cechuje się dobrą zimnotrwałością, rodziny są bardzo silnie już w okresie kwitnienia sadów, wysoka miodność z pożytków kwiatowych i przede wszystkim mała skłonność do rójki. Czasem wpada w nastrój rojowy podczas dłuższej niepogody lub pory bezpożytkowej. Są również bardzo łagodne.

Rasa Kraińska Bielka 1 została wyprowadzona z lini krzyżówkowej Bielka. Pszczoły te są bardzo łagodne tworzą mocne rodziny i cechują się dobrą zimnotrwałością jak Bielka. Dobrze trzyma sie plastrów.

Polecam tą linie do pasieka towarowych jak i amatorskich. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Bielka 1
Post: 15 września 2012, 08:51 - sob 
Linia wyprowadzona z 4 linii, metodą krzyżowania, będzie się stabilizowała z 10 lat a ty tu z materiałem o utrwalonych cechach wyjeżdżasz. Zastanów się co ty piszesz. Osobiście nie wziąłbym jej nawet na sprawdzenie cech użytkowych. By było jasne nie piszę złośliwie tylko by cię uświadomić. :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Bielka 1
Post: 15 września 2012, 12:34 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Cordovan pisze:
Linia wyprowadzona z 4 linii, metodą krzyżowania, będzie się stabilizowała z 10 lat a ty tu z materiałem o utrwalonych cechach wyjeżdżasz. Zastanów się co ty piszesz. Osobiście nie wziąłbym jej nawet na sprawdzenie cech użytkowych. By było jasne nie piszę złośliwie tylko by cię uświadomić. :wink:


widze że krytykujesz już wszystkie matki jak leci z wyjątkiem tych które reklamujesz tj agi, wiem że to są najlepsze jakie latają po tej stronie globu i bla bla bla :mrgreen: mając kilka uli w pasiece ciężko jest sprawdzić jakąś pszczołe a co dopiero ją komuś polecać tak zawzięcie :haha: ocene trzeba pozostawić klientowi, należy najpierw coś sprawdzić u siebie żeby później móc ew krytykować prace innych; ja nie mam ani nie miałem tej pszczoły więc siedze CICHO :wink:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Bielka 1
Post: 15 września 2012, 13:00 - sob 
kudlaty, ja nie krytykuję tej pszczoły tylko stwierdzam fakt. Każdy hodowca który jest producentem jakiejś swojej pszczoły powie ci to samo. Jeśli wyrażam jaka opinie o jakiejś lini czy rasie to mam to sprawdzone, w przypadku matek jakie oferuje Mateusz326 minie mogę się zgodzić że jest to pszczoła stabilna i mogę to napisać bez oceny tej pszczoły u siebie. :wink:
kudlaty pisze:
mając kilka uli w pasiece ciężko jest sprawdzić jakąś pszczołe a co dopiero ją komuś polecać tak zawzięcie
skąd wiesz ile mam uli obecnie? :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Bielka 1
Post: 15 września 2012, 13:35 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Cordovan pisze:
Każdy hodowca który jest producentem jakiejś swojej pszczoły powie ci to samo.


gosciu przeciez pisze że ma niby matke reprodukcyjną;
każda linia powstała z krzyżowania (świadomego lub nie) jakichś lini lub ras żadna "nowa" pszczoła nie wzięła się z kosmosu... tylko że unas to wygląda tak że te nowe "linie" powstają bo ktoś sobie sprowadził z zagranicy materiał nazwał imieniem córki żony matki czy kochanki :haha: i sprzedaje pod swoją nazwą bo nie może inaczej... jest też kilka innych opcji ale szkoda pisać
Cordovan, piszesz niczym niemyląca się wyrocznia :mrgreen:

Cordovan pisze:
skąd wiesz ile mam uli obecnie?

to są moje prywatne przypuszczenia poparte zdjęciami z tego tematu viewtopic.php?f=21&t=2900&hilit=pasieka+cordovan

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Bielka 1
Post: 15 września 2012, 13:58 - sob 

Rejestracja: 16 października 2011, 22:24 - ndz
Posty: 1453
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Cordovan pisze:
Linia wyprowadzona z 4 linii, metodą krzyżowania, będzie się stabilizowała z 10 lat a ty tu z materiałem o utrwalonych cechach wyjeżdżasz. Zastanów się co ty piszesz. Osobiście nie wziąłbym jej nawet na sprawdzenie cech użytkowych. By było jasne nie piszę złośliwie tylko by cię uświadomić. :wink:

Miałem wczesniej cos napisać ,ale widziałem że nie było odzewu to nie chciałem sie wychylac .
Kawa rano Ci nie siadła czy co? :haha:
Widze ,ze ostro idziesz w zaparte tylko nie wiem czy czasami takim stylem nie robisz antyreklamy Wojtkowi? :roll:
Pozdrawiam Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Bielka 1
Post: 15 września 2012, 19:53 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2011, 19:22 - sob
Posty: 577
Lokalizacja: Chotcza
Ule na jakich gospodaruję: LG3/4
wracajac do tematu ja mam bielki pszczola spokojna nawet bardzo bardzo spokojna rozbieralem gniazdo nawet w deszcz, dobrze wykorzystuje gryke i lipe troche pozno do sily dochodzi jest malorojliwa, raczej do pasiek amatorskich


marcin


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Bielka 1
Post: 15 września 2012, 20:07 - sob 
marcinbzyk pisze:
szczola spokojna nawet bardzo bardzo spokojna rozbieralem gniazdo nawet w deszcz, dobrze wykorzystuje gryke i lipe troche pozno do sily dochodzi jest malorojliwa, raczej do pasiek amatorskich

Linię pszczół dobiera się do pożytków a nie do mody czy upodobań.
No, cza mieć jeszcze na uwadze rodzaj ula ale to jest drugorzędne a może i dalej.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Bielka 1
Post: 16 września 2012, 04:31 - ndz 
kudlaty pisze:
gosciu przeciez pisze że ma niby matke reprodukcyjną;
zgadza się ale powiedz jak może mieć po krzyżowaniu 4 lini mieć utrwalone cechy o których napisał? do tego wyprowadził F1 o tym bardziej nie utrwalonych cechach a napisał o nich jak była by to pszczoła stabilna.
kudlaty pisze:
to są moje prywatne przypuszczenia poparte zdjęciami z tego tematu
było dawno i żadnego z tych uli już nie ma, teraz tylko wlkp.
MB33 pisze:
Widze ,ze ostro idziesz w zaparte tylko nie wiem czy czasami takim stylem nie robisz antyreklamy Wojtkowi?
Stwierdzam fakt. O stabilizacji lini czy rasy jaka powstała z zamierzonego działania krzyżowniczego mało kto coś wie poza selekcjonującymi od lat pszczołę swojej produkcji, spierać się za to potrafi każdy choć by po to by coś się działo. Sam Wojtek napisał by pewnie to samo ale jemu jako hodowcy nie wypada bo odebrane było by to jako antyreklama dla lini Bielka czy Bielka1.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Bielka 1
Post: 16 września 2012, 04:39 - ndz 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Jasne że tak...

Trzeba po prostu krzyżować i już.
Takije czasy.

Cała genetyka jest tu:

+ + + = +
+ + - = -
- + - = +

+ takie tam małe niuanse :D

Pozdrawiam,
polbart

_________________
http://www.polbart.company/matki-pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Bielka 1
Post: 16 września 2012, 09:21 - ndz 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
ale ta Biełka 1 to głównie Sklenery, a to już rozjaśnia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Bielka 1
Post: 17 września 2012, 07:28 - pn 
Mateusz326 pisze:
Już wszystko tłumaczę. Najpierw powstała linia krzyżówkowa Bielka. Jest to skrzyżowanie car.Nieski, car. Alpejki, car. Kortówki oraz car. GR-1.

Mateusz326 pisze:
Rasa Kraińska Bielka 1 została wyprowadzona z lini krzyżówkowej Bielka.

W którym roku otwarto rejestr dla linii krzyżówkowej Bielka? I w którym roku otwarto księgę dla linii Bielka1? to wyjaśni wszystko jeśli chodzi o stabilność tej pszczoły. :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Bielka 1
Post: 17 września 2012, 09:40 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 sierpnia 2007, 18:48 - sob
Posty: 29
Lokalizacja: Kcynia
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Cordovan pisze:
W którym roku otwarto rejestr dla linii krzyżówkowej Bielka? I w którym roku otwarto księgę dla linii Bielka1? to wyjaśni wszystko jeśli chodzi o stabilność tej pszczoły. :wink:


Odpowiedz: http://www.bielicki.eu/index.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Bielka 1
Post: 18 września 2012, 04:49 - wt 
I wszystko jasne, nie można powiedzieć o stabilności lini zarówno Bielka jak i Bielka1 bo jedne są doskonalone od 5 drugie od 4 lat by utrwalić cechy to minimum 8-10 lat stabilizacji każdej lini. :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Bielka 1
Post: 19 września 2012, 10:29 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 września 2008, 20:21 - ndz
Posty: 197
Lokalizacja: Brzeg(opolskie)
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth,wielkopolski
najlepszym rozwiazaniem bylo by trzymanie jednej linii ewentualnie 2ch
a program krzyzowniczy tylko prowadzi do nierentownosci i spadku pasiek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Bielka 1
Post: 19 września 2012, 13:31 - śr 

Rejestracja: 16 października 2011, 22:24 - ndz
Posty: 1453
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
tomaros1 pisze:
najlepszym rozwiazaniem bylo by trzymanie jednej linii ewentualnie 2ch
a program krzyzowniczy tylko prowadzi do nierentownosci i spadku pasiek.


Najlepsi sa tacy co oferują wszystko po trochu ,cały katalog matek od A do Z ,a później wychodzi ,że człowiek kupił najgorsze matki do pasieki gdzie czasami nie dożywają zimy ,a w najlepszym wypadku na wiosne wychodzą na 2,5 ramkach gdzie te same u tego hodowcy na 2-3 korpusach po zimie :haha: To jest bardzo ciekawe ,mój rozum nie może tego pojąć do dnia dzisiejszego.

bielka i bielka 1 nie musze jej sprawdzać ,a wiem że to bardzo dobra pszczoła i to tyle co mam do powiedzenia bo widać ,że gość zęby zjadł na hodowli .Na moje oko to krainka z domieszką pszczoły kaukaskiej(jezeli chodzi o naturalnie unasienione) nie musze chyba pisac jak miodne sa takie pszczoły bo tylko nieliczni potrafia sobie to wyobrazić .
Pozdrawiam Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Bielka 1
Post: 27 września 2012, 20:16 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 października 2009, 18:37 - pn
Posty: 291
Lokalizacja: Karmanowice
Ule na jakich gospodaruję: Dadant+2x1/2
Ja mam 4 ule bielki .
Pszczoła bez rewelacji;/
Słabo sie rozwija(male rodziny) choc miody przyniosla sporo;)
Łagodna zobaczymy jak z rojliwoscia i z zimotrwaloscia choc rodziny poszły najsłabsze.
W rodzinach z Bielka zauwazylem rowiez najwieksze porazenie waroza :(
Wiosna pokaze :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Bielka 1
Post: 03 grudnia 2016, 10:46 - sob 
Czy coś w temacie Bielki ,zmieniło się od 2012?? Z pewnością , ktoś posiada jeszcze takie matki , więc może jakieś opinie??


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Bielka 1
Post: 03 grudnia 2016, 13:21 - sob 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4557
Lokalizacja: stare polichno
Lepiej kup reproduktorkę -krainkę Celle i nie będzie żadnych uwag a klientów na nie od zatrzęsienia - sam się skuszę .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Bielka 1
Post: 03 grudnia 2016, 19:45 - sob 
paraglider pisze:
Lepiej kup reproduktorkę -krainkę Celle i nie będzie żadnych uwag a klientów na nie od zatrzęsienia - sam się skuszę .


Janusz a kogo polecasz odnośnie Celle??


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Bielka 1
Post: 03 grudnia 2016, 20:39 - sob 

Rejestracja: 02 października 2012, 22:08 - wt
Posty: 478
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
bagisek1, Ja nie miałem ale kolega na nich gospodarował i sobie chwalił, pszczoła miodna i łagodna ale raczej polacał ją do leżaków.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Bielka 1
Post: 03 grudnia 2016, 20:59 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
paraglider pisze:
Lepiej kup reproduktorkę -krainkę Celle i nie będzie żadnych uwag


do zimy poszły 2 sztuki jeśli nic im nie będzie to i matki się pojawią w maju

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Bielka 1
Post: 20 września 2017, 20:03 - śr 

Rejestracja: 22 marca 2010, 22:34 - pn
Posty: 340
Lokalizacja: dolnośląskie
Witam, czy od ostatniego wpisu coś się zmieniło. Ma ktoś jakieś doświadczenia z tą pszczołą?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji