FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 25 kwietnia 2024, 08:58 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Vigor
Post: 04 marca 2009, 20:29 - śr 

Rejestracja: 04 marca 2009, 19:57 - śr
Posty: 132
Lokalizacja: Rajcza koło Żywca
Witam wszystkich.
Chciałem zapytać czy ma ktoś doświadczenie z tą linią zarówno dobre jak i złe interesują mnie wszystkie opinie szczere i obiektywne. Pozdrawiam Marek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 marca 2009, 20:39 - czw 

Rejestracja: 29 czerwca 2008, 10:58 - ndz
Posty: 112
Lokalizacja: Jasło
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski, warsz poszerzony
Nabyłem vigorke u 'Bartnika' jak dla mnie super, pracowita i łagodna, ale jak w polu nic niema to nie przyniesie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 marca 2009, 21:40 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
Mam dwie Vigorki już drugi rok - miodu przyniosły tyle co moje najlepsze kundelki :P ,
do rójki nieskore, choć silne rodziny tworzą ,dużo szumu robią i pracowite, pyłku sporo noszą, dobrze zimują, troche mniej jak moje kitują,
czysto gniazdo utrzymują,
tylko w porównaniu z moimi niebardzo chcą sie brać za czerwienie na zime , dopiero po podkarmieniu i to solidnym, rozczerwiły się i ładnie przygotowały rodziny do zimy (moje kundelki tego niepotrzebowały by osiągnąć ta samą siłę)
ale ogólnie fajna pszczółka - aaaa........i o niebo łagodniejsze od moich złośników. :twisted: :evil:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 marca 2009, 22:32 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Troszkę o Vigorce jest poruszone tutaj
Jak masz wybierać Vigor od Kasztelewicza a Czeszka od Jaronia ? To zdecydowanie Czeszka.
Rozmawiałem z Panem Jaroniem. Mówił, że matki (materiał) który otrzymuje od Cermaka to nie jest już ta sama Vigorka co wcześniej. Cermak też cały czas coś miesza. A nie zawsze wyjdzie efekt który się chce uzyskać.

Pan Jaroń mówi, że ma bardzo ciekawy materiał z Niemiec. Coś tak przekrzyżował, wyselekcjonował i uzyskał podobny materiał jak Alfa dr. Zawilskiego.
Linia będzie się nazywała Eryka.
Nie wiem czy to nie czasami jako uhonorowanie naszego forumowego kolegi Eryka=klemensa.
Jak rozmawiałem z Panem Jaroniem to się dowiedziałem, że tak sobie życzył (wskazał) hodowca tego materiału z Niemiec - bo tam ta linia miała tylko cyferki. Dla zacnego, szanowanego kolegi Eryka z koło Opola. Ale jak dobrze zapamiętałem Pan Jaroń mówił, że mieszka bliżej Olesna.
Szanowny Eryku, czy to o Ciebie chodzi ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 marca 2009, 00:25 - pt 

Rejestracja: 04 marca 2009, 19:57 - śr
Posty: 132
Lokalizacja: Rajcza koło Żywca
Witam
Serdecznie dziękuje za interesujące opinie to dla mnie bardzo ważne ponieważ interesuje się tą linia i mam jak sadze dość pewnego hodowce tej lini i chciałbym porównać opinie z rzeczywistością. Przyznam się szczerze że troszkę mnie złości podejście pana Kasztelewicza z ta wyłącznością na Polskę w używaniu nazwy towarowej tej lini z tego co udało mi się doświadczyć wiele do życzenia pozostawiają Vigorki oferowane przez Pana Kasztelewicza nie chciał bym urazić nikogo ferując takie sądy ale mam ku temu powody ponieważ jedna na dziesięć matek przejawia opisywane cechy pozytywne dlatego chciałem poznać i nadal proszę o opinie na temat tej lini. Udało mi sie zamówić na ten sezon Vigorki z Słowacji dla porównania z materiałem proponowanym przez Pana Kasztelewicza. Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 marca 2009, 08:45 - pt 
krzysglo pisze:
Troszkę o Vigorce jest poruszone tutaj
Jak masz wybierać Vigor od Kasztelewicza a Czeszka od Jaronia ? To zdecydowanie Czeszka.
Rozmawiałem z Panem Jaroniem. Mówił, że matki (materiał) który otrzymuje od Cermaka to nie jest już ta sama Vigorka co wcześniej. Cermak też cały czas coś miesza. A nie zawsze wyjdzie efekt który się chce uzyskać.

Pan Jaroń mówi, że ma bardzo ciekawy materiał z Niemiec. Coś tak przekrzyżował, wyselekcjonował i uzyskał podobny materiał jak Alfa dr. Zawilskiego.
Linia będzie się nazywała Eryka.
Nie wiem czy to nie czasami jako uhonorowanie naszego forumowego kolegi Eryka=klemensa.
Jak rozmawiałem z Panem Jaroniem to się dowiedziałem, że tak sobie życzył (wskazał) hodowca tego materiału z Niemiec - bo tam ta linia miała tylko cyferki. Dla zacnego, szanowanego kolegi Eryka z koło Opola. Ale jak dobrze zapamiętałem Pan Jaroń mówił, że mieszka bliżej Olesna.
Szanowny Eryku, czy to o Ciebie chodzi ?

Sympatyczne. Dziekuję, ale to nie ja. Widać, ze jest więcej Eryków.
Potwierdzam, Jestem bardzo zadowolony z Czeszek od pana Jacka Jaronia. Mam tez cos ala Alfa dr. Zawilskiego, chyba ostatnia matka od SP Ferdynanda Warwasa, jezeli ta Erika ma taką charakterystykę jak Alfa to do wielokorpusów, dadantów powinna być bardzo dobra.
Polecam Pana Jacka Jaronia
Pozdrawiam
Eryk


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 06 stycznia 2011, 18:48 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Dla zajneresowanych Vigorami od Kvetoslava Cermaka, adres jego strony internetowej www.Vigorbee.cz bardzo ciekawe linki do tej strony,prod sprzętu,organizacje itp.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: vigor
Post: 06 stycznia 2011, 21:06 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
Mam w pasiece 4 rodziny dwie matki sa f1 i dwie matki to pokolenie dalsze f4 i odniose sie do tych drugich bo pokolenie f1 kazdy wie jakie sa natomiast pokolenie f4 trzymane zostaly przezemnie dla oceny jakie sa w czasie pozniejszym moge powiedzec ze f4 to takze rewelacja jest tylko roznica co do ubarwienia matek f4 to matki koloru rdzawego pokolenie pszczol sie nie rozni od pokolenia od matek f1 jesli dojdzie w tym roku do rojki to sprubuje jakie bedze nastepne .Mmiodnosc w pokoleniu f4 wspaniala wlasnie dlatego umnie istnieja ,poprostu chce zobaczyc kidy straca miodnosc i lagodnosc wtedy bedze likwidacja . Pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 stycznia 2011, 21:27 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
z tą rojliwością to może być problem w pokoleniach f-ileśtam, ale spokojnie to tylko krainka której rójke łatwo wybić z głowy,czesi trzymają je w ten sposób że zawsze jest 1 korpus ;do przodu;Vigor nie tworzy bardzo silnych rodzin,ale jak się zacznie rozwój to jest eksplozja,trzeba na tą ceche uważać.takie są moje doświadccenia z Vigorem. jej witalność widać dopiero w latach słabych .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji