FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 23:40 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 03 maja 2015, 14:54 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 maja 2014, 21:48 - pn
Posty: 137
Lokalizacja: ostrołęka
Ule na jakich gospodaruję: warszawskie poszerzane
Miejscowość z jakiej piszesz: ostrołęka
Witam jakie linie krainki najlepiej sprawdzają wam sie na rzepaku.Prosze też o ogólną opinie tych lini


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 maja 2015, 16:04 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Ja już dawno przestałem wierzyć w jakieś tam szczególne właściwości takich czy innych linii, które najczęściej są nimi tylko z nazwy, a jak i z czym wymieszane w stosunku do pierwowzoru nie sposób wiedzieć.
A częstokroć nawet specjalnie prowadzone oceny miodności wykazują gorsze wyniki "rasowych" linii od porównawczych "kundli".

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 maja 2015, 21:58 - ndz 

Rejestracja: 15 kwietnia 2015, 23:27 - śr
Posty: 181
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Chojnice
Ja od kilku lat mam Kortówkę i moim zdaniem sprawdza się dobrze.
Nawet przy niesprzyjających wiosnach bez problemu dochodzą do odpowiedniej siły na rzepak. Nie stosuję jakiś specjalnych zabiegów wiosennego przyspieszania czerwienia; tylko ścieśniam gniazda po oblocie i po trochu odsklepiam ramki z pokarmem.
Myślę, że niezależnie od linii chcąc mieć przygotowane pszczoły na rzepak trzeba zimować silne rodziny. Inaczej żadna "mega" rasa czy linia nie pomoże.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 maja 2015, 22:30 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2009, 18:32 - wt
Posty: 2155
Lokalizacja: Płock
Diabli to wiedzą, ja kilka lat temu no 3 lata zdobyłem matkę po której córki były wyjątkowo łagodne i dlatego mi się tak spodobała. Wyhodowałem po niej kilkanaście matek i tym sposobem wymieniłem sobie pszczoły prawie w całej pasiece, jak pszczoły to i trutnie a że w pobliżu nie mam innej pasieki to może te trutnie zapładniają moje następne matki tzn. trutnie o tych cechach i tak o podobnych cechach mam pszczoły do tego sezonu. Łagodne są to nie zaprzeczę bo w tym sezonie nie odpalałem jeszcze podkurzacza a grzebie w nich nie mało. Tylko wkurzaj mnie z jednym i dlatego je muszę wymienić są cholernie plenne ale i przy tym skłonne do rojek a mało miodne. Stoją teraz na rzepaku i wszystkie o tych samych cechach maja pełne korpusy czerwiu (ramka 30x32 cm ) po 14 ramek w korpusie a miodu po jednej lub dwie ramki i w niektórych tylko posmarowane lekko ramki w nadstawkach. Chyba co przyniosą to młodzież wpierniczy i tyle z tego mam. W innych ulach gdzie jest ciemna pszczoła musiałem dawać już pół nadstawki pod korpusy miodnie bo nie miały gdzie ładować. Tak, że te pszczoły (żółte) poza łagodnością to nie maja dla mnie żadnych pozytywnych cech. Wolałbym używać podkurzacza przy przeglądach i mieć cięższe korpusy.

_________________
waldek6530


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji