FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 18 kwietnia 2024, 06:08 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: praca matki
Post: 30 czerwca 2009, 23:39 - wt 
agda-u1


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 30 czerwca 2009, 23:40 - wt 
i znowu linka nie dodalem hahahaaa oto i on

http://www.dailymotion.pl/birkut2/video/16353584


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 01 lipca 2009, 19:39 - śr 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4572
Lokalizacja: stare polichno
Birkut , czy to jest ta sama matka , którą wziąłem za trutnia?
Jeżeli tak, to przeproś ją w moim imieniu !


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lipca 2009, 20:29 - śr 
tak to ta sama,, juz jej to powiedziałem, ale nie mogłem zfilmować bo ze smiechu strasznie skakała az jej sie brzuch trząśł

nie martw sie kazdemu sie zdarza

pozdrówka


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 01 lipca 2009, 23:17 - śr 

Rejestracja: 07 maja 2009, 00:27 - czw
Posty: 680
Lokalizacja: Małopolska, powiat nowotarski
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Birkut super filmik. Można na tym filmiku nauczyć się rozpoznawać matki pszczele, podoba mi się :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 lipca 2009, 08:32 - czw 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4572
Lokalizacja: stare polichno
Płonę ze wstydu!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 lipca 2009, 11:08 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Ja jak miałem {9 lat} to każda pszczoła na kwiatku mogła sie rozmnazać :D
...Pare lat później bo 7 to duużo więcej wiem ale mało więc moje ule są "perełką" w koronie:D

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lipca 2009, 10:22 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
Te Birkut a co jej z noga zrobiłes :?:
na obiad zjadłes :mrgreen:
:shock: jednej środkowej niema


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lipca 2009, 11:08 - sob 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4572
Lokalizacja: stare polichno
O rany! Szczupaczku - ale ty jesteś spostrzegawczy. Widocznie to są te gratisowe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lipca 2009, 12:22 - sob 
tak zgadza sie to prawie gratisowe bo jest z rodzin które zakupiłem na alegro 20 rodzin pszczelich z ulami za 35 zł czyli 1,75 to gratic klateczka tyle kosztuje,szczupak musi miec oko wiadomo drapieznik, w sitowiu sie czai a musi dojzec co przepływa hahahaaa


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 04 lipca 2009, 12:41 - sob 
Środkowej nogi może nie mieć
ale tylne musi mieć sprawne inaczej nie odróżnia rozstawu komórek a jak wiadomo to do trutowej leci jajo nie zapłodnione a do pszczelej zapłodnione potem jest czerw rostrzelony bo pszczoły odróżniają jaja i wywalają

A może by jej Protezę zafundować na refundację :mrgreen:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 04 lipca 2009, 14:03 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
BoCiAnK, ja co innego zauważyłem u siebie - tutaj opisałem
http://www.pasiekaambrozja.pl/forum/vie ... ght=#23361
naprawde pieknie czerwiła :P ta matka
pomimo braku tylnej stopy - a naczytałem sie ze jak niema pazurka to wymieniają - fige prawda
ciagle pszczlki są nieszablonowe bo ksiażek nie czytają :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dlatego jestem zielony nie w jednym temacie :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lipca 2009, 21:51 - sob 
Zachowania pszczół nikt nie odkrył do końca i podejrzewam że nigdy nie odkryje
Przykładów można mnożyć setki
jeden z prostych jak obetniesz matce skrzydło to ją wymienią w 2-3 roku bo nie może wylecieć z rojem wylecieć
A czasami padnie ze starości i nie wymienią mając zarodowe zawsze w 2 roku skracałem skrzydło
Miałem matkę z cichej Wymiany po zarodowej gdzie nie mam pojęcia dlaczego oskubały jej obydwa skrzydełka ani w rój ani jej nie wymieniały
Mając matkę identycznie jak na filmie pokazano roczną zaraz ją wymieniły innym razem nie
Moim zdaniem jest to uwarunkowane genetycznie lub zwiększoną tendencją do rujki
Matka bez skrzydła nie poleci /choć może lecieć młoda
A matka bez nogi nie doprowadzi rodziny bo max -siły


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 lipca 2009, 10:58 - ndz 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4572
Lokalizacja: stare polichno
Uszkodzony organizm w przyrodzie potrafi się przystosować do każdych warunków. Takie przypadki spotykamy u wszystkich żyjących populacji. Matka która mimo kalectwa doskonale sobie radzi nawet bez tej przysłowiowej nogi nigdy nie zostanie wymieniona, bo pszczoły nie oceniają jej kalectwa, a sprawność.
Mam przyjaciela bez rąk, którego malarstwo jest znane nie tylko w Polsce. Słyszałem o kolarzu bez nóg, który na dwukołowym rowerze objechał całe Chiny. Sam na własnej skórze doświadczyłem jak przy pomocy treningu i ciężkiej pracy, mimo kalectwa można osiągnąć sukces sportowy. Kiedy podczas wojny pocisk dum,dum wyrwał mi cały staw ramieniowy , nie przypuszczałem, że kiedykolwiek będę rzucał na zawodach oszczepem i wygrywał. Dzisiaj, mimo całkowitej bezwładności prawej ręki, 75 lat na karku, prowadzę samodzielnie 20-pniową pasiekę, w dodatku przy pomocy tylko jednej ręki latam sobie pod chmurkami i rywalizuję z młodymi, którzy często nie mogą strawić ,że ktoś taki może być lepszy od nich.Wiem że w przyrodzie jest wszystko możliwe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 lipca 2009, 11:52 - ndz 
Szacunek dla pana , panie Paraglider Januszku


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 lipca 2009, 12:35 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Cytuj:
Uszkodzony organizm w przyrodzie potrafi się przystosować do każdych warunków. Takie przypadki spotykamy u wszystkich żyjących populacji. Matka która mimo kalectwa doskonale sobie radzi nawet bez tej przysłowiowej nogi nigdy nie zostanie wymieniona, bo pszczoły nie oceniają jej kalectwa, a sprawność.
Mam przyjaciela bez rąk, którego malarstwo jest znane nie tylko w Polsce. Słyszałem o kolarzu bez nóg, który na dwukołowym rowerze objechał całe Chiny. Sam na własnej skórze doświadczyłem jak przy pomocy treningu i ciężkiej pracy, mimo kalectwa można osiągnąć sukces sportowy. Kiedy podczas wojny pocisk dum,dum wyrwał mi cały staw ramieniowy , nie przypuszczałem, że kiedykolwiek będę rzucał na zawodach oszczepem i wygrywał. Dzisiaj, mimo całkowitej bezwładności prawej ręki, 75 lat na karku, prowadzę samodzielnie 20-pniową pasiekę, w dodatku przy pomocy tylko jednej ręki latam sobie pod chmurkami i rywalizuję z młodymi, którzy często nie mogą strawić ,że ktoś taki może być lepszy od nich.Wiem że w przyrodzie jest wszystko możliwe.



szacunek :D i podziwiam moja babcia ma 75 lat a prababcia 97 więc troszke wiem jak to jest:D
życzę samych wygranych:D oby więcej ludzi takich ja pan :)

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 stycznia 2011, 08:48 - sob 
Kolejny film, z pracującą mamuśką ale ta już mnie kolorystycznie bardziej się podoba.

<object style="height: 390px; width: 640px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/ATtfSV3pBCk?version=3"><param name="allowFullScreen" value="true"><param name="allowScriptAccess" value="always"><embed src="http://www.youtube.com/v/ATtfSV3pBCk?version=3" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="640" height="390"></object>


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 29 stycznia 2011, 12:13 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
coś na tym filmiku matka szybciej składa jajeczka niż w przeprowadzonym niedawno konkursie.

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 stycznia 2011, 17:07 - sob 
miecio pisze:
coś na tym filmiku matka szybciej składa jajeczka niż w przeprowadzonym niedawno konkursie.

Raptem na 1,5 min zniosła 2 :leży_uśmiech:
nie szkodzi gdyż zapewne ją drażniło to kamerowanie
Ale taki mały szczegół matki rasy krainki składają do 2400 jaj na dobę - i tu nie jestem pewien obliczeń czy monitorowania tego czasu jaki książka podaje
Matki rasy Włoskiej składają do 3500 a rekordzistka 4000 tys jaj na dobę i tu czas może być mniejszy czego nie widać na tym filmie


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji