FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 29 marca 2024, 01:18 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Matka Erika
Post: 07 stycznia 2010, 21:39 - czw 
Witam chciałem dowiedzieć sie coś na temat matki Erika może ktoś ją ma w swojej pasiece


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 stycznia 2010, 11:30 - pt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4557
Lokalizacja: stare polichno
Najlepiej zaczerpnij wiadomości u żródeł. Wejdz na stronę Avico - tam znajdziesz dokładny opis Eriki. Pan Jacek Jaroń jest solidnym hodowcą matek. Możesz u niego ją nabyć.
Pozdrawiam - paraglider.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 stycznia 2010, 13:55 - pt 
FUNELEK - zobacz też stronę: http://www.nektar.w4u.pl/ Pozdrawiam Julek


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 09 stycznia 2010, 18:44 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Tak to prawda Pan Jacek jest to solidna firma juz od kilku dobrych lat kupuje matki sa super polecam kazdemu chociaz akurat tej niemiałem ale mam inne jest naprawde ok


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 stycznia 2010, 19:29 - sob 
Dzienki za informacje a maże jakąś inną rase ktoś by mi polecił jestem nowym w tym fachu i niewiem jaka rasa była by odpowiednia .W moim regionie jest dużo rzepaku troche akacji lipa też sie znajdzie i jeszcze planuje zasiać troche faceli acha jeszcze żeby były wmiare łagodne :thank:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 09 stycznia 2010, 19:53 - sob 
Najlepsze na początek Pszczelarstwa to pszczoły łagodne - (aby się nie zrazić przez pożądlenia ) drugą sprawą to pszczoły o małej skłonności do rójki , trzymające się dobrze plastra ( nie płochliwe ). dynamiczne w rozwoju , No i pracowite (miodne ) by zachęcić do dalszej pracy i mieć nie tylko satysfakcję że Mam Pszczoły ale mam i miodek dla siebie i dla rodziny i nikt nie ucieka na widok lecącej pszczółki
funelek pisze:
jaka rasa była by odpowiednia .

To nie rasa to Hybryd
ale polecił bym Ci Buckfasta LH lub KB


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 09 stycznia 2010, 20:49 - sob 
Troche poczytałem na forum na temat rasy Buckfasta i mam pytanie czy ul wielkopolski niebendzie za mały chodzi mi o jeden korpus gniazdowy i czy nieobrazi sie na izolator chce mieć kontrole nad rozwojem rodziny i pozyskanie miodu :cold:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 09 stycznia 2010, 20:58 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
JA mam w wielkopolskim ale 2 korpusy i 1/2 i powiem ,że poradzą sobie szybko ale na jednym korpusie (10ramek) to za mało na rodzine produkcyjną bo co będzie do zimowli? a jak nie to rójki bo czym więcej robotnic to więcej miodu.


P.S buckfast jest dobrą ale jeśli chodzi o kontrole to możesz dać matke na półnadstawke i to tak jak by matka była na 5 ramkach wlkp ale musisz mieć krate ogrodowa chyba ,że powiekszasz pasiekę to bedziesz mógł powiększyc o 400% :)

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 stycznia 2010, 22:06 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lipca 2007, 17:20 - pt
Posty: 1836
Lokalizacja: Warszawa
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Marcinluter pisze:
JA mam w wielkopolskim ale 2 korpusy i 1/2 i powiem ,że poradzą sobie szybko ale na jednym korpusie (10ramek) to za mało na rodzine produkcyjną bo co będzie do zimowli? a jak nie to rójki bo czym więcej robotnic to więcej miodu.


P.S buckfast jest dobrą ale jeśli chodzi o kontrole to możesz dać matke na półnadstawke i to tak jak by matka była na 5 ramkach wlkp ale musisz mieć krate ogrodowa chyba ,że powiekszasz pasiekę to bedziesz mógł powiększyc o 400% :)


tak tak ty masz wlkp i na tym koniec, na temat bcf to narazie przemyślenia swoje zachowaj dla siebie, bo tylko robisz zamieszanie ludziom w głowie :pala: :pala: :pala:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 stycznia 2010, 22:36 - sob 
Panie Marcinie to niejest wcale zły pomysł z tą półnadstawką ,a posieke chce rozbudować o conajmniej 15 uli wielkopolskich narazie mam pienć kupiłem w tamtym roku sama zbieranina każdy co sprzedawał chwalił "towar pirwsza klasa"nawet mam sklanera nibybardzo łagodne a gdy robiłem przegląd to w promieniu stu metrów mikt niemiał szans przejść bez ukąszenia Pozrawiam Funelek :wink


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 09 stycznia 2010, 22:42 - sob 
funelek pisze:
Troche poczytałem na forum na temat rasy Buckfasta i mam pytanie czy ul wielkopolski niebendzie za mały chodzi mi o jeden korpus gniazdowy i czy nieobrazi sie na izolator chce mieć kontrole nad rozwojem rodziny i pozyskanie miodu :cold:

Nie Nie będzie za mały Korpus Gniazdowy 10 ramkowy da Ci siłę rodziny ok 70 tyś osobników i utrzyma ją przez cały sezon to wystarczy by przy odpowiednim pożytku( Dużym lub Cięgłym ) dodając tylko miodnię zebrać Bardzo dużą ilość miodu
A gdy chcesz ograniczać nie musisz do tego celów używać izolatorów Czytaj Tuu tajjjjjjjjj
ale czasami to robię choć coraz rzadziej :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 09 stycznia 2010, 22:44 - sob 
Marcinieluter niemasz dobrego zdania o bcf ,chce poznać wasze zdanie nawet jesli bendzie krytykujące


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 10 stycznia 2010, 14:02 - ndz 
Witam mam jeszcze pytanie dotyczące ograniczenia matki na pół korpusie .jeśli niemam ramek z suszem to moge dać wszstkie ramki z wenzą ,czy to nieosłabi za bardzo rodziny


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 10 stycznia 2010, 19:06 - ndz 
funelek pisze:
Witam mam jeszcze pytanie dotyczące ograniczenia matki na pół korpusie .jeśli niemam ramek z suszem to moge dać wszstkie ramki z wenzą ,czy to nieosłabi za bardzo rodziny

Oczywiście że możesz Ale musi być pożytek możesz też przeciąć jedno z suszem podzielić i dać jako skrajne zaczną w nim pszczoły gromadzić pyłek :wink: min matka zacznie czerwić


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 19 kwietnia 2011, 20:26 - wt 

Rejestracja: 03 stycznia 2010, 20:39 - ndz
Posty: 48
Lokalizacja: z Wojsławia
siemka u mnie coś te eriki ograniczają matule w czerwieniu a pszczół nie jest dużo w ulu.pszczoły składają pyłek w około czerwiu.a u was


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 kwietnia 2011, 21:38 - wt 
Tomasz pisze:
siemka u mnie coś te eriki ograniczają matule w czerwieniu a pszczół nie jest dużo w ulu.pszczoły składają pyłek w około czerwiu.a u was


"Coś te Eriki " a ile Ty ich masz . U mnie na 26 szt. dwie coś trochę zostało w tyle i już zaznaczone że do wymiany . Być może że to nie jaj złe cechy , lecz wada lub żle unasienniona .
Jak na razie wszystko przemawia że będę je miał w swojej pasiece .


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 19 kwietnia 2011, 23:04 - wt 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Roki Balboa pisze:
Tomasz pisze:
siemka u mnie coś te eriki ograniczają matule w czerwieniu a pszczół nie jest dużo w ulu.pszczoły składają pyłek w około czerwiu.a u was


"Coś te Eriki " a ile Ty ich masz . U mnie na 26 szt. dwie coś trochę zostało w tyle i już zaznaczone że do wymiany . Być może że to nie jaj złe cechy , lecz wada lub żle unasienniona .
Jak na razie wszystko przemawia że będę je miał w swojej pasiece .


Taki wynik mają tylko dobre pszczoły. :brawo: Nie dziwota, że zostają w pasiece.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 kwietnia 2011, 19:52 - śr 
Roki Balboa pisze:
U mnie na 26 szt. dwie coś trochę zostało w tyle i już zaznaczone że do wymiany . Być może że to nie jaj złe cechy , lecz wada lub żle unasienniona .
Jak na razie wszystko przemawia że będę je miał w swojej pasiece .

To i tak Bardzo Dobrze
Jestem :wnerw: na matki zeszło roczne już trzecia Piz.... strutowiała jak tak dalej pójdzie to więcej uli połączę jak przez całą jesień i zimę straciłem i połączyłem :wnerw:
A tak ładnie z zimy wyszły Czerw jak blacha i mat na cichą wymianę


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 20 kwietnia 2011, 21:12 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
Erika to wspaniała pszczoła po zimie miała największe ilości zapasów ja z nich jestem bardzo zadowolony dobrze czerwią bez zarzutu nic nie muszę łączyć może dlatego ze to pokolenie f2 i f3 są wspaniałe .Pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 kwietnia 2011, 22:01 - śr 
Chyba sprawdze ta pszczole w przyszłym roku :mniam miodek:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 21 kwietnia 2011, 00:33 - czw 

Rejestracja: 10 lutego 2011, 12:34 - czw
Posty: 266
Lokalizacja: G Śląsk
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowski
BoCiAnK pisze:
Roki Balboa pisze:
U mnie na 26 szt. dwie coś trochę zostało w tyle i już zaznaczone że do wymiany . Być może że to nie jaj złe cechy , lecz wada lub żle unasienniona .
Jak na razie wszystko przemawia że będę je miał w swojej pasiece .

To i tak Bardzo Dobrze
Jestem :wnerw: na matki zeszło roczne już trzecia Piz.... strutowiała jak tak dalej pójdzie to więcej uli połączę jak przez całą jesień i zimę straciłem i połączyłem :wnerw:
A tak ładnie z zimy wyszły Czerw jak blacha i mat na cichą wymianę


Nie tylko u Ciebie tak się dzieje, rozmawiałem z pszczelarzami z moich stron i mówią że zeszłoroczne matki są źle unasienione z powodu złej pogody. Matki im trutowieją albo są scinane i mat ratunkowe pociągniete, albo cicha wymiana. Cuda wianki się dzieją w tą wiosnę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 kwietnia 2011, 07:03 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
BoCiAnK pisze:
A tak ładnie z zimy wyszły Czerw jak blacha i mat na cichą wymianę


Już myślałem że coś nie tak robię bo to samo zaobserwowałem , może coś czują jakieś anomalie .
Bo na zdrowy rozum , jak by matki były felerne to by tak nie czerwiły .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji