FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 19 kwietnia 2024, 11:55 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Karpatka
Post: 06 lipca 2021, 13:42 - wt 

Rejestracja: 19 marca 2020, 22:03 - czw
Posty: 46
Ule na jakich gospodaruję: wp
Miejscowość z jakiej piszesz: małopolska
Witam, jakie opinię możecie wystawić na matki tej lini,warto ją mieć w pasiece?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Karpatka
Post: 06 lipca 2021, 14:47 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 grudnia 2020, 14:18 - czw
Posty: 545
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej
Miejscowość z jakiej piszesz: Gliwice
Zależy od źródła. Ja miałem inseminowane oraz pierwsze pokolenie po nich. Pochodzenie z pasieki zarodowej, kilka otrzymałem kilka przyleciało z rójką. Ogólnie od kilku lat wymieniam na inne matki. W tym roku, nie wpadła do mnie żadna rójka. Widać nauczyły się i wolą mnie omijać. 8)

Pracowałem z Karpatkami na dwóch stanowiskach różniących się o 1 st. długości geograficznej i około 3 tyg. różnicy w kwitnięciu tych samach drzew wskaźnikowych. Dokładnie to w regionie geograficznym, Pogórze Rożnowskie, a drugie to Góra św. Anny.

Uważam, że same w sobie są strasznie zróżnicowane i zależą od pochodzenia. Na podstawie mojego doświadczenia na moim terenie i z moimi karpatkami, mogę powiedzieć, że Bardzo plenne matki i higieniczne, tworzą silne i bardzo silne rodziny. Startują zdecydowanie na wiosnę, szybciej się odbudowując niż Sklenary. Jednak słabo trzymają się plastrów, źle przyjmują inne matki. Znaczy, przyjmują świetnie, ale jeżeli to nie jest Karpatka to próbują cichej wymiany. Te moje, wymagają pożytków towarowych i częstej kontroli. Potrafią bardzo szybko wejść w nastrój rojowy i trudno im jest go wybić z głowy.

Na pożytkach towarowych nie odstawały za bardzo. Przy pożytkach mieszanych, dość leniwe i żarłoczne.

Obecnie pozowała mi jedna niebieska matka, którą chętnie oddam.

_________________
przywiało.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji