FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 23 kwietnia 2024, 13:38 - wt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Cudowna linia
Post: 09 lutego 2011, 19:00 - śr 

Rejestracja: 06 lutego 2011, 20:41 - ndz
Posty: 47
Lokalizacja: 14Stargard Szcz
Każdy z nas najlepiej uczy się na własnych błędach,często jednak wprowadzają nas w błąd hodowcy którzy wymyślają własne lokalne nazwy na pszczołę która od lat jest dostępna na naszym pszczelarskim rynku.Kto to widział by samej krainki było ponad 50 lini.Zwłaszcza dla początkujących kolegów jest to duży kłopot jaką wybrać dla siebie.Było by dobrze,by się informować na forum że.np.prima to alpejka itd.Poddaje to pod ogólną dyskusje i gorąco brać pszczelarską pozdrawiam.Golina :pl:

_________________
Bóg stworzył pszczołę, ale opiekę nad nią powierzył ludziom.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lutego 2011, 19:08 - śr 
golina pisze:
.Kto to widział by samej krainki było ponad 50 lini.

Chciałeś powiedzieć z 200 linii :leży_uśmiech:
Kasa misiu kasa
nowa nazwa nowe zainteresowanie
to pikuś że Prima To Alpejka czy jakaś inna tam Alpinistka bo jest już na tyle na rynku że hej ale
te nowe Kaśki ,Baśki to tylko nazwy do starych pszczół albo jak Ci jakaś zakupiona nieunasieniona którą się unasienniła na pasieczysku i jest bardzo miodna i z znanych wyszła cudowną linią zaraz jest nowa nazwa Kundelki ;-)


Na górę
  
 
Post: 09 lutego 2011, 21:41 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2008, 22:30 - śr
Posty: 1153
Lokalizacja: Kwidzyn
Ule na jakich gospodaruję: leżak wielkopolski z nads 1/2D
BoCiAnK pisze:
golina pisze:
.Kto to widział by samej krainki było ponad 50 lini.

Chciałeś powiedzieć z 200 linii :leży_uśmiech:
Kasa misiu kasa
nowa nazwa nowe zainteresowanie
to pikuś że Prima To Alpejka czy jakaś inna tam Alpinistka bo jest już na tyle na rynku że hej ale
te nowe Kaśki ,Baśki to tylko nazwy do starych pszczół albo jak Ci jakaś zakupiona nieunasieniona którą się unasienniła na pasieczysku i jest bardzo miodna i z znanych wyszła cudowną linią zaraz jest nowa nazwa Kundelki ;-)


Dobrze że Człowiek pochodzi z jednej linii , od MAŁPY . Kto niewierzy niech albo sobie przypomni film pt.Wolna Sobota ,albo niech obejrzy . Stwierdzone naukowo he he he


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lutego 2011, 11:34 - czw 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4573
Lokalizacja: stare polichno
Pochodzące sprzed 6,8-7 mln lat kości znalezione w Afryce należały do przedstawiciela hominidów, nie zaś małp - uważają francuscy naukowcy. O ich ustaleniach informuje serwis Yahoo News. Hominidy są bezpośrednimi przodkami ludzi współczesnych, którzy ukształtowali się 200 tys. lat temu.
Nazwa naukowa znaleziska brzmi Sahelanthropus tchadensis. Odkrywcy nadali jednak również mniej formalną nazwę, Toumai. Jest to imię, które tradycyjnie otrzymują czadyjskie dzieci, przychodzące na świat przed porą suchą, a oznacza w lokalnym języku goran "nadzieję życia"
Najnowsze badania, za pomocą komputerowego modelowania 3D, dowodzą, że Toumai poruszał się na dwóch nogach w postawie wyprostowanej, a więc inaczej niż małpy. Również budowa czaszki osobnika różni się zasadniczo od czaszki goryli czy szympansów.

Jeśli Toumai rzeczywiście był przodkiem człowieka, oznacza to, że ewolucyjne rozdzielenie ludzi i szympansów nastąpiło dużo wcześniej niż osiem mln lat temu i już wtedy korzystał z dobrodziejstwa pszczół.
Stwierdzono naukowo he he he .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 maja 2011, 16:43 - sob 

Rejestracja: 11 lutego 2010, 22:39 - czw
Posty: 189
Lokalizacja: kocierz
Super wykład , teraz jedynie brakuje wyjaśnienia skąd u ludzi tyle różnych typów osobowości . Obserwując, co się dzieje na świecie to mam wrażenie, że cechy charakterów przejęliśmy po wilkach, świniach, żmijach i baranach. :leży_uśmiech:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 września 2011, 01:14 - śr 

Rejestracja: 25 sierpnia 2011, 22:29 - czw
Posty: 1029
Lokalizacja: Włodawa
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 12r
Ja mam krainkę którą pani chodowczyni nazwała "Róża" oby ta Róża kolców nie pokazała na wiosnę :tasak: ale podobno ma być spokojna i miodna więc dobrze będzie :) Narobiło się hodowców w wielkim świecie, że hej.

A właśnie, gdybym chciał przypiąć panią Gogolewską do mapy hodowców to jak to zrobić ?

_________________
Cezary256


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 września 2011, 12:36 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
Cezary256 pisze:
Ja mam krainkę którą pani chodowczyni nazwała "Róża"

dobra pszczoła. U mnie Róża juz prawie nie czerwi


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 września 2011, 21:37 - śr 

Rejestracja: 25 sierpnia 2011, 22:29 - czw
Posty: 1029
Lokalizacja: Włodawa
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 12r
No powiem ci, że i u mnie te dwie mamuśki pomimo iż miały jeszcze sporo miejsca to zaprzestały czerwienie, zrobiły co miały zrobić i dały na luz, nie wiem czy to dobra cecha, ale widzę, że chyba tak, późno wygryzające się pszczoły nie byłyby aż tak dobre do zimowli, nie nabrałyby sadełka i mogłyby nie dać rady przezimować.

Mendalinho długo już masz te matki od pani Gogolewskiej ??? Sprawdzają się one u ciebie ?? Ja dopiero w lipcu je wymieniłem, więc nie mogę się wypowiadać, ponieważ nie wiem co z nich będzie za owoc.

_________________
Cezary256


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 września 2011, 22:45 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
Cezary256 pisze:
Mendalinho długo już masz te matki od pani Gogolewskiej ??? Sprawdzają się one u ciebie ?? Ja dopiero w lipcu je wymieniłem, więc nie mogę się wypowiadać, ponieważ nie wiem co z nich będzie za owoc.


Od niej biore juz 3 czy 4 rok, Wcześniej miała nieskę a róza powstała z krzyzówki nieski z kortówką.Powiem Ci ze gdyby nie były dobre to bym nie brał w końcu taki jest wybór na rynku że nie ma co sie zastanawiać. Troche później zaczyna czerwienie wiosna ale w kwietniu rusza z kopyta i z rzepaku przyniosła tyle samo co kortówka czy prima.Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 września 2011, 23:07 - śr 

Rejestracja: 25 sierpnia 2011, 22:29 - czw
Posty: 1029
Lokalizacja: Włodawa
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 12r
Acha, czyli intuicja dobrze mi podpowiedziała, a poza tym pani Gogolewska jest bardzo miła i chętnie udziela odpowiedzi na pytania. Dzięki za odpowiedź Mendalinho, myślę, że będę się trzymał tej Róży, popatrzę jak będzie się sprawowała na moim terenie, rzepaków niestety nie mam, ale cóż poradzić nie można mieć wszystkiego. Podam pszczółkom w marcu ciasta miodowo pyłkowego, albo FEEDBEE bo trochę mi jeszcze zostało z tego roku i podkręcę mateczki jak należy :)

_________________
Cezary256


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji