FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 29 marca 2024, 00:29 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 10 sierpnia 2018, 20:28 - pt 

Rejestracja: 01 września 2013, 10:18 - ndz
Posty: 5353
Lokalizacja: woj. Śląskie, Beskid Żywiecki
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Żywiec
pawel. pisze:
Ja jak z BF przeszedłem na Krainki to jest pszczoła moich marzeń miałem tyle pokrzyw to wszystkie pokrzywy przerobiły na miód już innych matek nie kupie .pawel

Mam te matki od Pawła i u mnie nie dość, że pokrzywy przerobiły to jeszcze całą trawę na podwórku i już z kamieni zaczynają miód robić.
Biorę w przyszłym roku wszystkie nadliczbowe jakie będziesz miał, bo lepszej pszczoły nie mam. Jak się te krainki nazywały bo zapomniałem?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 sierpnia 2018, 20:54 - pt 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2462
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
BARciak pisze:
Jako, że miałem do czynienia nie raz z tą pszczołą (znaczna większość rodzin pszczelich w okolicy to Singery) to się wypowiem.
Dość często widzę, jak pszczelarze posiadający tą linię latają w środku sezonu z syropem gdy inne pszczoły(w tym krainki) cokolwiek noszą nawet tylko dla siebie. Rodziny nie za duże (max 20 ramek w pełni sezonu, a jak 25 to sukces), kulają się cały sezon żeby tylko przeżyć. Pszczelarze zimują je na max 6 ramkach i to nie zawsze pełnych. Nieraz widziałem jak przeglądają gniazda. Każda ramka jaka wychodziła z gniazda była pusta(bez czerwiu i pokarmu) albo z małym kółeczkiem czerwiu jak dłoń i pszczoły z ramek się sypały. Pszczoły te są kąśliwe niesamowicie, a gdy pogoda nie pasuje, przyjdzie jesień, albo pszczelarz zrobić przegląd to dopiero walą 50m od danej pasieki :thank:
Nie wiem czy to ta pszczoła taka paskudna czy pszczelarze w okolicy tacy paskudni ale ja podziękuję za Singery :thank: :pala:
Wiem, że po jednym materiale ciągną matki od kilku lat, może około 10 lat jeśli nie dłużej ale nie jestem pewny. Po jednym materiale, znaczy, że wszystkie reproduktorki jakie kupują to Singer od jednego hodowcy. Mało kiedy inna reproduktorka się trafi w ich pasiekach, ale zawsze razem z Singerem. Po tej innej mało co zostanie wyhodowane, a i tak większość na handel w inne rejony. Takie towarzystwo pszczelarskie mam w okolicy.
Tak jak już pisałem nie wiem co w tym jest nie tak (pszczoła czy pszczelarze, ale ja i tak za ta linię podziękuję :thank: :pala:

I znowu wyszło, że jestem ten zły bo krainkę skrytykowałem :haha:

to widocznie te ich trutnie tak na twoje bf dobrze działaję :wink: :haha:
nie ma tego złego :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sierpnia 2018, 22:25 - ndz 

Rejestracja: 01 września 2013, 10:18 - ndz
Posty: 5353
Lokalizacja: woj. Śląskie, Beskid Żywiecki
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Żywiec
RRomek pisze:
Bardzo dobre sa singiery,lepsze sa alsiny bo bardziej plenne no i bardzo miodne pszczoly .

O Singerach juz pisałem. Alsiny miałem. Krainka jak każda inna, tylko nazwa inna :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji