FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 19 kwietnia 2024, 16:47 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 11 maja 2011, 22:38 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 maja 2010, 11:05 - pn
Posty: 31
Lokalizacja: Żywiec
Zapraszam do dyskusji na temat plenności i wcześnego rozwoju wiosennego matek .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2011, 06:01 - czw 
Myślę że minnesot od Szczupaka nie jest w stanie przebić żadna linia jeśli chodzi o czerwienie, jego ilość i wczesność w czerwieniu. Jak już pisałem na forum ja dociepliłem gniazda w połowie stycznia, w lutym był przy ładniejszej pogodzie już oblot młodej pszczoły a obecnie na rzepak pszczoły poszły z siłą 16 ramek wz obsiadanych na czarno w tym 10 czerwiu prawie od dechy do dechy (1 to ramka pracy a 5 miodnia z tych pozostałych 6) a do tego obsiadają na czarno 5 z 8 ramek nadstawkowych 220 mm wysokich. I co słabe rodziny?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2011, 10:52 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
u mnie większość pszczół obsiaduje 30 ramek wielkopolskich i to na czarno. Mam też minesotę od szczupaka. Ale takie pszczoły jak nieska czy kortówka nie odbiegają od niej wielkością.

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2011, 15:41 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
A ja węcz przeciwenie nie ocieplałem Minesot i Ambrozyjek
dopiero skromne ocieplenie górne połozyłem w połowie lutego :oczko:
minesoty teraz sa na 3 i 3,5 korpusa wilkopolskiego na pomarańczowo i mają za ciasno
tylko dlatego ze nie mam juz nadstawek ani korpusów
gniazdo jest na jednym korpusie wielkoploskim 8+2 za kratą
reszta to miodnia
miodu jest 2,5 korpusa i 2 korpusy (dopiero zaczynają go sklepić )
jak bym mił co podstawić to pewnie teraz miał bym je na 4 i 4,5 a tak dygoce czy przypadkiem przy załamaniu pogody nie wejdą w stan rojowy :bosie:

a sklenarki ostroznie - przy tej samej sile startowej na wiosne co minesoty
teraz maja siłe 2,5 i 1,5 zajmowanego korpusu w tym 8 gniazdo +2 za kratą
czyli miodku po nadstawce oryginały i reordzistka trzy nadstawki ale Minesotek ją bzzykał :jupi:
Matka minesoty puszczona na rzywioł zaczerwiła 18 ramek i lerzak sie skńczył :leży_uśmiech: osłonowe ramki z pyłkiem też były zaczrwione z obydwóch stron gdzie tylko matka mogła kuperek wsadzić tam był czerw
A sklenar zaczerwił w tym samym czasie 12 ramek wielkopolskich z osłonowymi ale od wewnatrz - czyli 11 ramek prawie całych
Czyli wydaje mi sie z e Minesotka jest plenna bez specjalnych zabiegów czerwi niemiłosirnie od wiosny do samej jesieni :jupi: i niema strachu że zwolni i rodziny pójdą słabe do zimy a z karinkami to róznie bywa czasami trzeba je pobudzać do czerwienia bo robią sobie wakacje :załamka:

_________________
Pozdrawiam Szczupak


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2011, 22:25 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 maja 2010, 11:05 - pn
Posty: 31
Lokalizacja: Żywiec
Ok . Czekamy na Leszka i Marka co napiszą o macedonkach . Jeżeli chodzi o minesoty to u mnie BF ich pokonał lecz nie wiem co to za linia bo się pomięszały , Bogdan robił odkłady i były tylko 2 linie . Zrobie fotke matki i może dojdziemy po numerach od kogo są .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2011, 22:28 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6434
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Dobrze by było gdyby się wypowiadali odbiorcy a nie "producenci" .
Szczupak ja wiem i inni wiedzą ale wytrzymaj ,weź :piwko: i czytaj pochwały .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2011, 22:37 - czw 

Rejestracja: 26 lutego 2010, 18:52 - pt
Posty: 393
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
co do rozwoju rodziny , istotna jest topografia i pszczelarz , ja stawiałem na rzepak w zesły czwartek a wpiątek oblot robiły i dziś bym musiał dac następny korpus ,bo inaczej staną bo sie zalały :uśmiech:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2011, 22:38 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Minesota pokonała buckfasta potem w kolejności alpejki , krainka S, kortówka. Minesota ma czerw w całym korpusie 10 ramkowym wlkp. Połowa ramki od strony północnej z miodem i pyłkiem reszta tylko czerw. Dogania ją buckfast a reszta na przyzwoitym poziomie. A i mam jedną rodzinę z włoszką i dorównuje minesocie.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 maja 2011, 09:08 - pt 
rafi pisze:
Jeżeli chodzi o minesoty to u mnie BF ich pokonał lecz nie wiem co to za linia bo się pomięszały , Bogdan robił odkłady i były tylko 2 linie

Lepiej Napisz ile miodu Ci już nawlokły
Bo to Czy ilość czerwiu ma jakieś znaczenie to nie wiem czy to dobra metoda porównywania wartości matek
Warzy jest start wiosenny i pracowitość ,Można mieć plenne pszczoły i w nadstawce Wielkie G bo wszystko pójdzie w czerw i po co ???
Mam BF - które czerwią ile by im ramek nie dostarczył ale naj ważniejsza jest ilość odebranego miodu i tu trzeba czerwieniem matek tak sterować aby nie przedobrzyć z jego ilością ,,,, No chyba że się tylko na odkłady je hoduje ;-)
Minesoty są plenne ale KB i LH ,Mona , Anatolice i paru innym może nie dać rady ;-)


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji