FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 14:36 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 17 lipca 2010, 00:32 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Myślę, że Pan Zenon nie będzie miał mi za złe, zaprezentowanie Jego matek linii Chełmianka.

Wstawię tu Jego ofertę z 2009 roku. W ofercie jest krótki opis linii Chełmianka.
W tym roku zaczynam ocenę tych matek na moim terenie.
Kilka "Chełmianek" już miałem w zeszłym roku.

[center]Pasieka Hodowlana Depułtycze Królewskie
Zenon Liśkiewicz
22-100 Chełm
Ul. Nowy Świat 10/49
Tel.082 5657497 pasieka 0604624315
email: zenonliskiewicz@interia.pl [/center]

Pszczelarstwem interesuję się już ponad 40 lat. Pszczoły to moje hobby, które z upływem lat stało się życiową pasją. Ze zdobytej praktyki i wiedzy wiem , że czynnikiem warunkującym uzyskania dobrych zbiorów miodu z rodziny pszczelej jest właściwie „ dobrana ” i sprawdzona pod względem produkcyjnym matka pszczela .
Ścisła współpraca z pasiekami :
- Pasieka Zarodowa Czermin-Brzesko ,
- Pasieka Mellifera - Maria Gembala ,
przyczyniły się do uzyskania dobrych wyników ekonomicznych i polepszenia posiadanego materiału hodowlanego .
Pasieka moja jest pod nadzorem KCHZ i MR i RW w Warszawie , oraz objęta jest nadzorem weterynaryjnym. Realizuje głównie zatwierdzony program krzyżowniczy dla linii CHEŁMIAKA z pszczół rasy carnika.

Moja oferta to :
Matki Pszczele Chełmiaka pochodzące z materiału krzyżowniczego zatwierdzonego Decyzja Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie.
Linia prowadzona jest od 2007 r.
Zamierzeniem moim jest wyselekcjonowanie linii pszczół o dobrych walorach użytkowych, przystosowanych do warunków przyrodniczo pożytkowych województwa lubelskiego i województw ościennych .
Uważam że linia Chełmianka spełnia te oczekiwania, gdyż charakteryzuje się dobrą dynamiką rozwoju co czyni ją przydatną na pożytki bardzo wczesne / rzepak/.
Odznacza się wysoką miodnością i pracowitością.
Wykazuje niewielką skłonność do rójki łatwą do zlikwidowania.
Pszczoły bardzo łagodne.
Dobrze trzymają się plastra.
Przydatna w gospodarce pawilonowej, gdyż nie błądzą.
Dużo odbudowują ramek z węzą.
Nadają się do gospodarki korpusowej i obszernych leżaków, gdyż wymagają dużego gniazda.
Bardzo dobrze spisują się w gospodarce wędrownej.
Mankamentem linii Chełmianka jest sporadyczna skłonność do cichej wymiany poddanych matek.
Z tej linii oferuję tylko matki inseminowane ze sprawdzonym czerwieniem : reprodukcyjne i użytkowe.


Ponadto posiadam w ofercie jednodniówki i unasiennione naturalnie linie :

GEMA- wysoka miodność ,dobrze wykorzystuje pożytki średnio wczesne i późne, dobra dynamika rozwoju ,tworzy bardzo silne rodziny , pszczoły łagodne, dość ruchliwa, chętnie zajmuje nadstawki i górne korpusy. Bardzo dobrze zimuje.

PRIMA - wysoka miodność ,dobra dynamika rozwoju wiosennego, tworzy bardzo silne rodziny, wykorzystuje wszystkie pożytki w całym sezonie. Pszczoły łagodne, nie rojliwe, ograniczają czerwienie matki już na pożytku wiosennym. Pszczoły o dobrej zimowli.

CJ-10 - pszczoły o bardzo dobrej dynamice rozwoju , miodne , dobrze wykorzystują pożytki wczesne nektarowe zwłaszcza rzepak. Bardzo łagodne. Przejawiają skłonność do rójki w okresie bezpożytkowym łatwą do opanowania przy prostych zabiegach . Budują bardzo sine rodziny , dobrze trzymają się plastrów. Odbudowują dużo plastrów węzy. Miód składają w nadstawce. Dobrze zimuje przy ścieśnionym gnieździe. Pszczoły nie błądzą - przydatne do gospodarki pawilonowej. Przejawiają skłonność do cichej wymiany matek.

AGA- pszczoły spokojne, przydatne na tereny spadziowe. Dobrze zimują nawet przy domieszce spadzi . Jest to nowy nabytek pasieki w ocenie.

[center]TRUD WYMIANY MATEK ZAWSZE SIĘ OPŁACA.[/center]

Zapraszam do skorzystania z mojej oferty . Jestem w posiadaniu w/w matek od 20 maja do zakończenia sezonu .Osobom zainteresowanym udzielam informacji telefonicznej lub na email .

Darz miód - Zenon Liśkiewicz

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 kwietnia 2012, 23:26 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Jest już dostępna strona internetowa Pasieki Pana Zenona Liśkiewicza.

http://liskiewicz.com.pl/

ps. jeszcze trzeba ją "dopieścić" i będzie O.K.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lipca 2014, 23:55 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Rozmawiałem dzisiaj telefonicznie z Panem Zenonem Liśkiewiczem.

Ma na zbyciu "od ręki" matki czerwiące po naturalnym unasienieniu i inseminacji.

Dla zainteresowanych "namiary" na Jego stronie:

http://liskiewicz.com.pl/

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji