FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 04 czerwca 2024, 10:24 - wt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 427 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 09 grudnia 2008, 15:04 - wt 
olek_podhale pisze:
co wy nato? odpowiedź na pytanie dot. buckfasta: cytat z innego forum http://www.miesiecznik-pszczelarstwo.pl ... c.php?t=31 "Kup sobie kup, a przez 30 i wiecej lat będzie odbijać ci się czkawką wściekłych pszczół. O ile Buckfast w czystości jest łagodny, to później matki sąsiadów unasienione tymi trutniami będą produkować trutnie, które będą zapładniać twoje matki ze wspaniałym skutkiem wściekłych pszczół.


I Tu dobrze postawiłeś pytanie ????
więc teraz spytaj się tych sąsiadów co ile lat i czy w ogóle wymieniają matki ???
Czy też jest tak że ze kupił jedną na 10-30 rodzin na rok i uważa że cudu dokonał potem trzyma ją z 4 lata robiąc odkłady na matecznikach ratunkowych i uważa się za hodowce matek
Nie tędy droga przyjacielu aby nie mieć złośliwców co roku trza wymienić min 50% pogłowia nawet jak truteń Włoski czy BF zapłodni matkę ktorą zakupiłeś u x kiego to zawsze będzie to pszczoła łagodna i miodna . Na czym Ci więcej zależy ?
Na Kolorze pszczół wylatujących z ula ??
Czy na Miodzie ,nie rojliwości i łagodności
Mam już ponad 22 lata Żółte pszczoły i nie tylko ja na powiecie ale poza tym że koledzy którzy mieszkają w moim teranie przyjdą się pochwalić ilością miodu i kolorem pszczół to zadają pytanie Gdzieś Je Kupił dej mi adres :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 09 grudnia 2008, 15:57 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 października 2008, 11:25 - pt
Posty: 130
Lokalizacja: małopolska
na wiosnę chciałbym wymienic matki w 2 pniach na Buckfasta może ktoś mi podpowie skąd kupić 2 mateczki unasienione nie gorsze niż F2. może na pw. będę wdzięczny

_________________
Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń,
lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 grudnia 2008, 17:08 - wt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4575
Lokalizacja: stare polichno
Wejdz na buckfast@ op.pl tam znajdziesz to co szukasz.
Powodzenia-Janusz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 grudnia 2008, 17:38 - wt 

Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:01 - pt
Posty: 1139
Lokalizacja: Stargard Szczec.
Ule na jakich gospodaruję: wlkp/wlkp 18cm
Leo z tego forum jest hodowcą bucfasta


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 grudnia 2008, 18:35 - wt 
Na forum po lewej stronie u samej góry jest mapka Hodowców wystarczy tam zaglądnąć ale się trzeba zalogować :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 09 grudnia 2008, 19:19 - wt 

Rejestracja: 02 września 2007, 21:38 - ndz
Posty: 176
Lokalizacja: busko zdroj
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Poniewaz zostalem wywolany do tablicy pare uwag matki f3 sa rownie lagodne jak f2 trafi sie jedna na 100 ze bedzie odstawala od innych specjalnie robilem eksperyment w ktorym pokoleniu ucieka gen lagodnosci i jeszcze nie doszedlem do niego wydaje mi sie ze trutnie bf wplywaja raczej korzystnie na poglowie w okolicy. Gratuluje Janowi prowokacji naprawde mu sie to udalo bo juz mie swierzbilo zeby mu cos napisac ale ok.Biorac pod uwage niektorych twardoglowych i niereformowalnch jak mona liza to mozna uwierzyc ze takie glupoty do glowy przyjda ale i tak wkoncu zdrowy rozsadek zwyciezy.Wracajac do bf pszczola zimuje swietnie nawet jak bylo tak cieplo nie wylatywaly w przeciwienstwie do krainki to tez jest zwiazane z sila zazimowanych rodzin i tu bf bije na glowe najlepsza krainke minus to ponad 20 kg(przynajmniej ja tak daje) na zime ale na wiosne zwroci z nawiazka.

bf w sierpniu w czasie braku pozytku


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
Michał Lewandowski - Miody Ponidzia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 grudnia 2008, 17:30 - śr 

Rejestracja: 14 marca 2008, 21:36 - pt
Posty: 189
Lokalizacja: Krosno odrzańskie
Jestem bardzo ciekawy czym to BF tak się wyróżnia,że tyle szumu w koło niej, może kol.Leo poda konkrety ,hodujemy pszczoły dla miodu,pylku,wosku,kitu, itd.Ile miodu może wyprodukowec BF w ciągu sezonu a ile np.krainka przy średnich zbiorach ,ile pyłku,itd.Pomijam tu łagodnośc i nierojlowośc bo dzisiaj po dobrej matce wszystkie pszczoły są OK.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 grudnia 2008, 22:07 - śr 

Rejestracja: 02 września 2007, 21:38 - ndz
Posty: 176
Lokalizacja: busko zdroj
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Konkretow nie podam bo nie bawie sie w statystyki roznic jest kilka i to zasadniczych pierwsza to komfort pracy przy pszczolach moze dla kogos kto ma kilka czy kilkanascie uli to nie bedzie sprawialo wiekszej roznicy ale warto sprobowac i samemu sie przekonac, po drugie tworzy duze rodziny i sie nie roi w momencie pojawienia sie pozytku zbieraczek jest wiecej co za tym idzie wiecej miodu wg. moich spostrzezen to jest o polowe wiecej z racji wiekszej ilosci czerwiu rowniez jest wieksze zapotrzebowanie na pylek sytuacja jest podobna kwestia tylko jak widac zapewnienia odpowiedniego pozytku tym pszczołom ewentualnego kierowania rozwojem rodziny co przy bf jest znacznie latwiejsze jak przy kraince.

_________________
Michał Lewandowski - Miody Ponidzia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 grudnia 2008, 19:21 - śr 

Rejestracja: 04 października 2008, 17:50 - sob
Posty: 7
Lokalizacja: pomorze
witam wszystkich serdecznie....ja nadal zakochany w BF i tak już zostanie ...doradźcie mi prosze...na wiosne moje pierwsze pszczółki do trzech dadantów planuję zasiedlić BF kiedy najlepiej kupić odkład tak zeby dobrze się zadomowił w moich ulach...i od kogo najpewniej hehehe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 grudnia 2008, 19:50 - śr 

Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:01 - pt
Posty: 1139
Lokalizacja: Stargard Szczec.
Ule na jakich gospodaruję: wlkp/wlkp 18cm
twój przedmówca jest hodowcą bf i podobno bardzo dobry ale nie wiem czy ma odkłady Bociank ma odkłady z bf na sprzedaż co roku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 marca 2009, 18:27 - wt 

Rejestracja: 16 marca 2009, 12:57 - pn
Posty: 8
Lokalizacja: kęty
Witam wszystkich!
Posiadam małą pasieke - 15 pni, ule mam własnej roboty na ramce wielkopolskiej tylko odwróconej miesci sie w nim 12 ramek. W sezonie dokładam dwie nadstawki. Chciałbym w tym sezonie spróbować wprowadzić pszczoły buckfast. Pożytki u mnie są wczesne (rzepak, mniszek, sady, akacja, lipa) czasem zdazy sie spadz lisciasta. Posiadam krainke Beskidke. Prosze was o rade czy ule i teren nadaje sie do wprowadzenia tej pszczoly.
Pozdrawiam!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 marca 2009, 19:19 - śr 
Jak naj bardziej Buckfast się nadaje na Twoje rejony, u mnie jest podobnie. A co do kupienia odkładów to czerwiec jest dobry, pszczółki zdążą się zadomowic jak to napisałeś:)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 19 marca 2009, 10:48 - czw 

Rejestracja: 16 marca 2009, 12:57 - pn
Posty: 8
Lokalizacja: kęty
Dzięki ul już czeka jestem bardzo ciekawy jaka będzie różnica miedzy BF a Beskidką


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 marca 2009, 19:22 - czw 
skoczek pisze:
Dzięki ul już czeka jestem bardzo ciekawy jaka będzie różnica miedzy BF a Beskidką


A no bardzo duża jeżeli chodzi o rojliwość
Miałem Beskidkę i w drugim sezonie poszła na drzewo i to nie jedna tylko kilka gdzie innym nawet to do głowy nie przyszło
Mając BF nie mam zmartwienia tego typu że jak leje z tydzień to w pierwsze słoneczne dni idą w pole szukać pokarmu a nie gałęzi to jedno poza tym wcale Beskidka nie jest tak miodna jak ją malują co jej można tylko przypisać to brak cech obronności czyli jest łagodna ale to nie wszystko co do szczęścia potrzebne :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 17 kwietnia 2009, 12:36 - pt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 marca 2008, 22:33 - ndz
Posty: 985
Lokalizacja: Smęgorzów
Witam całą brać
Mam wielką prośbę ,czytam i zdania są bardzo podzielone co do matek marki Buckfast
postanowiłem sprawdzić na własnej skórze .Prosze doradzcie u kogo moge taką matke zamówić
Pozdrawiam Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 kwietnia 2009, 14:44 - pt 

Rejestracja: 22 maja 2008, 22:10 - czw
Posty: 150
Lokalizacja: Siennica pow.Miński
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej
Wiem że pan leo38 sprzedaje bo to zdjęcie wiedziałem na stronie (no chyba że to nie pan) Ale jeśli to pan to i ja w tym roku kupił bym dwie matki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 kwietnia 2009, 20:53 - pt 
stantom20
u góry forum jest Mapka Hodowców poszukaj tam dokładnie a znajdziesz :wink:
A Ja tam zamiast Szukać plennych i drabiny wolę plenne nie rojliwe i bardzo łagodne A i wymienione w Maju ubiegłego roku w Lipcu i Sierpniu pokazały co potrafią AGI 3 od Wojciecha Pelczara :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 17 kwietnia 2009, 20:59 - pt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 marca 2008, 22:33 - ndz
Posty: 985
Lokalizacja: Smęgorzów
Dziękuje Boguś jak niewiemco jutro atakuje na P. Pelczara
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 maja 2009, 23:47 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Ukazała się książka brata Adama, w wersji polskojęzycznej.
Wydana przez Sądeckiego Bartnika.

pt. "Moja gospodarka pasieczna"

Link do strony tutaj, jakby kogoś interesowało.

Można kupić.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 czerwca 2009, 15:05 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Polecam.
25zł kosztuje
Już zacząłem czytać. Chociaż Buckwastów nie posiadam.
Warto przeczytać. Bardzo ciekawe spostrzeżenia.

cyt.

Moją pracę nad tłumaczeniem tej książki dedykuję pani Elżbiecie Gmurczyk, Naczelnej Redaktor miesięcznika "Pszczelarstwo", która w swoich staraniach o dostęp do informacji i szerzenie wiedzy wśród polskich pszczelarzy miała odwagę przekraczać granice.
Edyta Tanski, Solingen, w maju 2007 roku



Spis treści
Przedmowa do pierwszego polskojęzycznego wydania 7
Kompendium wiedzy dla pszczelarzy Buclcfasta - nowe wydanie książki.. 19
Wstęp 21
Przedsłowie do pierwszego wydania 23
Przedsłowie do trzeciego wydania 24
Przedsłowie do piątego wydania 25
Część pierwsza: Pszczoła - Ul- Gospodarka pasieczna
U wagi ogólne 27
Wydarzenie 28
Pszczoła........................................................................................................ 29
Ul...... 31
Rozważania produkcyjno-techniczne 33
Prace sezonowe 36
Wyrównanie siły rodzin i wymiana matek 36
Pielęgnacja w okresie rozwoju 39
Nasza podkarmiaczka 42
Nadstawki, odbudowa plastrów................................ 43
Kontrola rodzin gospodarczych 44
Dodawanie nadstawek miodowych podczas trwania pożytku 46
Wędrówka na wrzos 47
Przygotowanie do zimy 70
Pozostałe czynności 71
Część druga: Hodowla i cele hodowlane
Znaczenie hodowli........................................................................................ 75
Metody hodowli 75
Nasz cel hodowlany 79
Wychów matek pszczelich............................................................................ 92
Dodatkowe wskazówki 99
Uwagi końcowe 102
Część trzecia: Produkcja miodu pitnego
U wagi ogólne 105
Warunki wyrobu miodów pitnych 105
Przygotowanie brzeczki z miodu wrzosowego 107
Produkcja miodu pitnego 108
Dodawanie drożdży...... 109
Proces fermentacji 109
Klarowanie 110
Pojemniki 110
Wino miodowe musujące 110
Miód pitny słodki (Sack Mead) 112
Miód pitny ziołowy (Metheglin) 112


i ostatnia strona

Brat Adam - fenomenalny hodowca pszczół
Szczególnie do niego odnoszą się słowa: Hodowca pszczół to człowiek, którego Stwórca obdarzył darem i talentem rozpoznawania i tłumaczenia spraw i zdarzeń w rodzinie pszczelej, których zwykły pszczelarz nie jest w stanie zauważyć. Brat Adam łączy w sobie dwie osobowości: niezwykłego pszczelarza i badacza. Taka kombinacja zdarza się niezwykle rzadko.
Tłumaczenie niniejszej książki na język polski było z pewnosClą dużym wyzwaniem dla tłumaczki i pszczelarki Edyty Tanski, biorąc pod uwagę, że istotne punkty i arkana gospodarki pasiecznej Brata Adama są wyjaśnione tylko między wierszami. Podjęcie się tego zadania wymagało wiele odwagi i idealizmu. Niniejsze tłumaczenie zasługuje na pochwałę. Polscy koledzy pszczelarze w pełni docenią tę pracę prawdopodobnie dopiero wtedy, gdy opisany przez Brata Adama sposób gospodarki pasiecznej przełożą w praktyce na polskie warunki pszczelarskie.
Iluzją byłoby wierzyć, że po przeczytaniu książki Brata Adama sposób pracy w ulu typu Dadant z pszczołą Buckfast stanie się natychmiast zrozumiały. Z własnego doświadczenia chciałbym polecić Czytelnikom częste powracanie do tej książki, ponieważ tylko w ten sposób udało mi się ogólnie pojąć detale i zrozumieć przesłanie, które Brat Adam zawarł w opisie swojej gospodarce pasiecznej. Lektura tej książki wpłynęła decydująco na moją pszczelarską drogę życia. Jestem głęboko przekonany, że gdyby Brat Adam mógł jeszcze działać, to właśnie on przyczyniłby się w sposób istotny do rozwiązania problemu nękającego pszczelarstwo - zmory warrozy - na drodze hodowlanej.
Johann van den Bongard, Willich, w kwietniu 2007 roku


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 czerwca 2009, 18:26 - sob 

Rejestracja: 30 września 2008, 22:19 - wt
Posty: 199
Lokalizacja: Lubień-Małopolska
W tym sezonie zamówiłem bf i po dziesiątym dniu czerwienia ,zaczerwiły średnio cztery ramka, matki są duże , tylko niektóre krainki im dorównują, jak tak dalej będzie musze im przygotować nadstawkę na lipiec.Pozdr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 czerwca 2009, 20:30 - sob 
no wszystko fajnie wejde sobie na stronke chodowcow matek poszukam tej buckfast wątpię abym teraz dostał zapłodnioną mozliwe ze otrzymam jednodniówka i unasienni się u mnie co to będzie ? bo tyle tutaj sie pisze o tej matce tak że myśłę zeby sobie je zakupić i nową beczke może jeszcze gdzies są takie duze gospodarze je mieli w obejsciach


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 02 lipca 2009, 16:47 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Ja się napaliłem na buckfas'ciorke i mam:D
MIałem szczęście bo wymieniałem dwie matulki[1] w jednej straciłem i wymieniłem na ct46 a dziś odbiespieczyłem klateczke z BcF więc jestem dobrej myśli;D
MAtk kupiłem reproduktorke ale chyba nie bede jej rozmnażał na masówke tylko dla siebie i dla zajomych przczelarzu bo twierdzili ,że Buckfast nie nadaje się na nasze tereny {pomyślałem bzdura} kupiłem w przyszłym sezonie sie im pochwalę ciekaw jestem jak im mina zrzednie jak będę miałlepsze zbiory i Łatwą pracę:D

Adobre są podkarmiaczki ramkowe dla buckfastów??

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 lipca 2009, 19:50 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lipca 2007, 17:20 - pt
Posty: 1836
Lokalizacja: Warszawa
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Marcinluter pisze:
Ja się napaliłem na buckfas'ciorke i mam:D
MIałem szczęście bo wymieniałem dwie matulki[1] w jednej straciłem i wymieniłem na ct46 a dziś odbiespieczyłem klateczke z BcF więc jestem dobrej myśli;D
MAtk kupiłem reproduktorke ale chyba nie bede jej rozmnażał na masówke tylko dla siebie i dla zajomych przczelarzu bo twierdzili ,że Buckfast nie nadaje się na nasze tereny {pomyślałem bzdura} kupiłem w przyszłym sezonie sie im pochwalę ciekaw jestem jak im mina zrzednie jak będę miałlepsze zbiory i Łatwą pracę:D

Adobre są podkarmiaczki ramkowe dla buckfastów??


to, że masz bcf to nie oznacza, że będziesz miał lepsze zbiory, :wink:

_________________
Kasa Misiu kasa coś takiego jak brać pszczelarska nie istnieje ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 lipca 2009, 08:59 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Wiem mi nie tylko na zbiorach zależy w tak wielkim stopniu ale przedewszystkim łagodność,szybki start,mało skłonność do rojenia a jak więcej przyniesie to się bym nie zdziwił i był zadowolony:D
U mnie w promieni 5km jest nie więcej jak 18 uli z moimi i wwokoł las z Robini akacjowej,debów,jaworów klonów i jeszcze koło dróg to lipy a w ląkach kasztany łąki sopo z 20h na wiosne całe ,żułteterza fioletowe a na jesień spowrotem ,żółte i każdy ma sad ja mam duuży bo 20arów a inni mają po 15,10arów:D
W pszyszłym roku zasieje facelię bł. tak aby mi zakwitła w w połowie lipca

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 lipca 2009, 16:50 - pt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4575
Lokalizacja: stare polichno
Moje buckfaściki poddane do germanek wszystkie się unasienniły i pięknie czerwią już na pełnym gnieżdzie. W przyszłym tygodniu dam im półnadstawkę bo następuje powoli wymiana pszczół i robi się ciasno. Zresztą ,pogoda już od miesiąca sprzyja nektarowaniu wszelkich roślin miododajnych. Wyobrażcie sobie , że przez ten okres w mojej miejscowości dopiero wczoraj w nocy spadł solidny deszcz. Dzisiaj niebo jest bez chmur , temperatura + 27 stopni , prawie bezwietrznie. Kwitną lipy drobnolistne, niebieskie przetaczniki, żółte łany komosy, wyka ptasia, a na skoszonych łąkach ponownie zakwita biała koniczyna. Pierwsze buckfaściki wyleciały już do pracy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lipca 2009, 12:52 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 754
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Paraglider gdzie kupiłeś nieunasienine bukfasty ? Chciałbyn też nabyć.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lipca 2009, 15:39 - sob 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4575
Lokalizacja: stare polichno
Zadzwoń pod nr. 605-325-336 . Podaję ci również E-mail:buckfast@op.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lipca 2009, 19:16 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 754
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Dzięki Paraglider za kontakt.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lipca 2009, 19:52 - sob 
http://www.miesiecznik-pszczelarstwo.pl ... c.php?t=16

ciekawy pierwszy post


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 04 lipca 2009, 22:33 - sob 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4575
Lokalizacja: stare polichno
Oglądnij przy okazji film o prof. Zawilskim , gdzie on sam opowiada o swojej pracy - udostępnia go"Bartnik". Jacek Jaroń był jego współpracownikiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lipca 2009, 21:37 - wt 

Rejestracja: 15 kwietnia 2009, 12:59 - śr
Posty: 101
Lokalizacja: Pszczyna
Czy stosujecie teraz jakieś specjalne zabiegi w rodzinach z pszczołą buckfast ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lipca 2009, 09:08 - śr 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4575
Lokalizacja: stare polichno
Traktuję te pszczoły jak każde inne , tobie radzę to samo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 lipca 2009, 21:32 - czw 
JozekN pisze:
Czy stosujecie teraz jakieś specjalne zabiegi w rodzinach z pszczołą buckfast ?


Nie oprócz większej dawki pokarmu na zimę
Dziś wróciłem z pasieki na której mam między innymi BF
i widoczne porównanie lecz na opinię może warto poczekać
Był zemną i pomagał mi Kol z tego forum może sam napisze spostrzeżenia


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 04 sierpnia 2009, 09:41 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2008, 08:59 - wt
Posty: 115
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkoposkie
przyznam ze w rodzinach buckfast bylo więcej miodu niż w krainkach, pszczoły łagodne i silne :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 sierpnia 2009, 18:06 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Ja już wruciłem z wakacji i powiem ,że matka którą kupiłem z allegro lrasy buckfast jest barzo dobra czerwiu yule ,że warto byłoi co najważniejsze dużo jest juz pszczółek po matulce dziś u mnie była brzydka pogoda ale ,żadana mnie nie dziabneła:)

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sierpnia 2009, 10:37 - śr 

Rejestracja: 16 maja 2008, 09:38 - pt
Posty: 69
Lokalizacja: Siemianowice
Można wiedzieć od kogo jest ta matka?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sierpnia 2009, 13:44 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
od ryba199 (mieszka koło bochni ) w opisie na aukcji pisało ,że od reproduktorki i naprawdę ma b-dobry materiał genetyczny i warto było ( on też sprzedawał alpejke )

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sierpnia 2009, 14:42 - śr 

Rejestracja: 25 września 2008, 11:18 - czw
Posty: 590
Lokalizacja: Wymysłów
Marcin powiedz no ile przyniosły Ci miodu w tym sezonie ?Jak to się ma do innych rodzin w pasiece?
Pozdrawiam Mariusz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sierpnia 2009, 15:10 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
więcej o 20 30 czyli jk zbieram ok.25l to one mi przyniosły 30l (może więcej)

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sierpnia 2009, 21:37 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lipca 2007, 17:20 - pt
Posty: 1836
Lokalizacja: Warszawa
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Marcinluter pisze:
więcej o 20 30 czyli jk zbieram ok.25l to one mi przyniosły 30l (może więcej)


słuchaj oszukiwać to możesz ale nie na tym forum, najpierw napisałeś, że kupiłeś matkę plus to, że dopiero masz po niej młode pszczoły, a w innym poście już piszesz ile to miodu wziąłeś więcej, jesteś za cienki w uszach aby pisać innym o ocenie tych matek, znająć życie masz ją jedną, więc nigdy Twoje wypowiedzi nie będą obiektywne, aby coś powiedzieć musisz ich sobie kupić z 5 szt, mieć je w sezonie, który jest sezonem normalnym a nie jak ten i oceniać matki dopiero po pełnym roku a nie zaraz po zakupie, tak czy inaczej uwaga dla innych proszę czytać z uwagą bo nie wszystko jest prawdą a bajko-pisarzy jest wielu :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sierpnia 2009, 21:44 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
JA kupiłem w tym roku do krainki (03) a w (10) miałem ale to była taka sobie bo f3 ale więcej miodu odebrałem o w 03 to fakt młoda matke wymieniłem i dopilnowałem aby se nie wymieniły matki same tak jak to miałem w 10 ale byłem zadowolony i w mojej okolicy tyle zebrałem (nie pisał bym jak bym nie miał i przetestował)

P.S na początku lipca dopytywałem sie o niezgodność by mieć buckfasta jak najlepszego i usunołem mateczniki jak radził Bociank....Po co miałbym oszukiwać ;)

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sierpnia 2009, 21:48 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Cytuj:
słuchaj oszukiwać to możesz ale nie na tym forum, najpierw napisałeś, że kupiłeś matkę plus to, że dopiero masz po niej młode pszczoły, a w innym poście już piszesz ile to miodu wziąłeś więcej, jesteś za cienki w uszach aby pisać innym o ocenie tych matek, znająć życie masz ją jedną, więc nigdy Twoje wypowiedzi nie będą obiektywne, aby coś


A tak na marginesie to ja nie jestem tego typu pszczelarzy ,którzy mają jedną lecz kupiłem 1 buckfasta i niemki i buckfast o 50% dla mnie lepszy :D
A bajkopisaż był tn który by napiał ,że ma 50 uli na 60 rodzin ;D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :shock:

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sierpnia 2009, 21:50 - śr 
no bzyku masz racje ze matke zakupioną mozna ocenic dopiero po roku bo to ze zaczerwia ramki od listwy do listwy to nie jest jej zasługa tylko pszczół po poprzedniej matce,matka nie wyczyszczonej czy zdeformowanej komorki nie zaczerwi wiec gadka ze nie przepusci zadnej komorce to gadka do władka


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 sierpnia 2009, 22:21 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lipca 2007, 17:20 - pt
Posty: 1836
Lokalizacja: Warszawa
Ule na jakich gospodaruję: dadant
birkut pisze:
no bzyku masz racje ze matke zakupioną mozna ocenic dopiero po roku bo to ze zaczerwia ramki od listwy do listwy to nie jest jej zasługa tylko pszczół po poprzedniej matce,matka nie wyczyszczonej czy zdeformowanej komorki nie zaczerwi wiec gadka ze nie przepusci zadnej komorce to gadka do władka


hehe pewnie że masz racje to tak samo jak piszą że bcf czerwi od dechy do dechy, a u mnie w zeszłym roku miałem takie rodziny gdzie gniazdo zalały i matkę ograniczyły, analogicznie w tym samym czasie w carnikach było więcej czerwiu, a mniej miodu w gnieździe więc różnie to bywa, pamiętajmy również, że czerw trzeba wykarmić i bcf puszczony na żywioł może okazać się niewypałem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sierpnia 2009, 22:25 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lipca 2007, 17:20 - pt
Posty: 1836
Lokalizacja: Warszawa
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Marcinluter pisze:
Cytuj:
słuchaj oszukiwać to możesz ale nie na tym forum, najpierw napisałeś, że kupiłeś matkę plus to, że dopiero masz po niej młode pszczoły, a w innym poście już piszesz ile to miodu wziąłeś więcej, jesteś za cienki w uszach aby pisać innym o ocenie tych matek, znająć życie masz ją jedną, więc nigdy Twoje wypowiedzi nie będą obiektywne, aby coś


A tak na marginesie to ja nie jestem tego typu pszczelarzy ,którzy mają jedną lecz kupiłem 1 buckfasta i niemki i buckfast o 50% dla mnie lepszy :D
A bajkopisaż był tn który by napiał ,że ma 50 uli na 60 rodzin ;D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :shock:


dlatego napisałem, że jeśli masz 1 bcf to Twoja opinia nie jest obiektywna, co dopiero mówiąc jak piszesz że o 50% jest lepsza, można wywnioskować że przepaść jest kolosalna i trzeba natychmiast zlikwidować wszystkie carniki i przejść na bcf


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sierpnia 2009, 22:51 - śr 
starsi pszczelarze napewno pamietaja jakie napalenie było na matki z nepalu którys z naszych uczonych wilde lub woyke tam gospodarzył na zlecenie rzadu nepalu, cud malina były, po roku wszystkim sie znudziły i nie sprawdziły ,

panowie ja mam jedno tylko pytanie bo kazdy kazdemu do gardła skacze jak by napisac zle o nich czy ich pszczołach dlaczego w róznych rejonach kuli ziemskiej są rózne pszczoły czy jak je zwac rasy ?dlaczego nie ma jednej dlaczego urzyni nie przeprowadza sie na grenlandie ?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 sierpnia 2009, 23:05 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 stycznia 2009, 13:34 - sob
Posty: 79
Lokalizacja: Częstochowa
Ule na jakich gospodaruję: Dadant, Wielkopolski
Witam.
Ciekawe skąd taki wielki zachwyt bcf i minesotami w tym roku. Na moich terenach o wiele lepiej sprawują sie jednak carniki. Zobaczymy co będzie w przyszłym roku. Daleki jestem od stawiania opinii ze ta rasa jest lepsza od tej.
Pozdrawiam

_________________
Es geht kein Weg zurük!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sierpnia 2009, 23:10 - śr 
marek znasz to napewno


CUDZE CHWALICIE SWEGO NIE ZNACIE,-, SAMI NIE WIECIE CO POSIADACIE

druga czesc tego przysłowia można podpiąc pod to co wkładamy do uli


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 sierpnia 2009, 23:32 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 stycznia 2009, 13:34 - sob
Posty: 79
Lokalizacja: Częstochowa
Ule na jakich gospodaruję: Dadant, Wielkopolski
Tak to prawda. A już najlepsze są ogłoszenia -"sprzedam pszczoły - silne, zdrowe, miodne, wyjątkowo łagodne itd". Wynika z tego ze wszystkie są super i nie żądlą. No i matki - te a te są najlepsze. Jakas grupa młodych pszczelarzy pewnie się na to nabierze. Moim zdaniem najlepiej mieć 3 - 4 rasy pszczółek i po dwóch - trzech latach samemu ocenić które się najlepiej sprawują na danym terenie. Ja osobiście nigdy się nie nastawiam na jedna rasę bo lubię obserwować i porównywać rożne rasy bez względu na ilość miodu który przyniosą. Nawet jak go nie będzie to i tak będę im zaglądał pod skrzydełka :D
Pozdrawiam

_________________
Es geht kein Weg zurük!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 427 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji