FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 11:49 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ] 
Autor Wiadomość
Post: 16 sierpnia 2013, 09:15 - pt 

Rejestracja: 07 listopada 2007, 22:00 - śr
Posty: 48
Lokalizacja: centrum kraju
Mam z tej pasieki Nieski sa bardzo dobre, ale czy ktos ma od nich Buckfasta? Pytam bo obserwujac aukcje na Allegro widze ze ta pszczoła z tej pasieki schodzi jak ciepłe bułeczki.
Czy ktos z Kolegów testował z tej pasieki Buckfasta? ceny tez maja atrakcyjne na unasiennione jak i jednodniówki. Niske mogę polecic od nich bo mam ja w swojej pasiece od 3 lat i sprawuje sie wzorowo pod wzgledem miodnosci i łagodności.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sierpnia 2013, 15:18 - pt 

Rejestracja: 20 maja 2009, 18:07 - śr
Posty: 1680
Lokalizacja: Kraków, Połaniec
Ule na jakich gospodaruję: WP, WZ ---> wlkp
Ivo, a gdzie BF nie schodzi jak "ciepłe bułeczki" mi powiedz... od nich co prawda nie mam, ale mam z wielu innych źródeł i nie dziwie się dlaczego jest taki popyt na nie :)

_________________
Matki i odkłady pszczele

Ramki pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sierpnia 2013, 17:53 - pt 

Rejestracja: 07 listopada 2007, 22:00 - śr
Posty: 48
Lokalizacja: centrum kraju
xsiek pisze:
Ivo, a gdzie BF nie schodzi jak "ciepłe bułeczki" mi powiedz... od nich co prawda nie mam, ale mam z wielu innych źródeł i nie dziwie się dlaczego jest taki popyt na nie :)


mam Bf po F1 z róznych zródeł krajowych i wiem ze po cichej wymianie wiekszośc poprostu robi sie złosliwa natomiast Nieska po cichej wymianie czesto jest lepsza od swojej matki F1. Dlatego wolę Nieski albo inne dobre krainki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sierpnia 2013, 22:21 - pt 
Ivo pisze:
mam Bf po F1 z róznych zródeł krajowych i wiem ze po cichej wymianie wiekszośc poprostu robi sie złosliwa

To nie wina BF tylko trutni z obcych pasiek
mam w paru ulach BF już chyba 3 pokolenie sam się zastanawiałem co za upierdliwiec wyjdzie i wyszła super pszczoła tylko podejrzewam że matka bzyknęła się z moimi trutniami Włoszki bo są takie jak cytrynki jasne :wink:


Na górę
  
 
Post: 16 sierpnia 2013, 22:28 - pt 

Rejestracja: 29 marca 2013, 21:08 - pt
Posty: 504
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowski wlkp
Ivo pisze:
mam Bf po F1 z róznych zródeł krajowych i wiem ze po cichej wymianie wiekszośc poprostu robi sie złosliwa natomiast Nieska po cichej wymianie czesto jest lepsza od swojej matki F1. Dlatego wolę Nieski albo inne dobre krainki.


Dokładnie po użytkowych wychodzi agresja ,nawet z łagodnych jak baranki nie idzie uzyskać łagodniej pszczoły w kolejnych pokoleniach ,dupa z taką pszczołą bo trzeba sztucznie inseminować i kojarzyć ,natomiast obojetnie czy nieska czy inna krainka tam nie ma problemu tylko nie mogą latać żółte trutnie i inne typu kaukaskie czy rosyjskie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sierpnia 2013, 22:50 - pt 
PASIG pisze:
natomiast obojetnie czy nieska czy inna krainka tam nie ma problemu tylko nie mogą latać żółte trutnie i inne typu kaukaskie czy rosyjskie.

to samo można powiedzieć o BF
Wyjdzie wszystko Cacy tylko nie mogą latać F15 po tych co wymieniłeś a tu zaczynają się schody bo większość starszych pszczelarzy ma jeszcze Kaukaza z 50 lat :haha: i innych dziadów rojowych i złośliwców


Na górę
  
 
Post: 17 sierpnia 2013, 01:09 - sob 

Rejestracja: 18 stycznia 2012, 01:22 - śr
Posty: 413
Lokalizacja: wlkp.
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miałem od nich dwie białe bf-ki unasiennione. Na oko nie były jakieś szczególnie wielkie, jedna, ta mniejsza wyglądała jakby miała skrzywiony odwłok, idąc prosto po plastrze wyglądała jakby skręcała w bok. Ale chyba jej to nie przeszkadzało, czerwiły intensywnie, bez ograniczania, jak to bf. Generalnie były bardzo łagodne, ale trafiały się pojedyncze bardzo agresywne, tzn robisz przegląd i wyglądają na spokojne, mało ruchliwe, trzymają się plastrów, tylko jedna dwie sztuki przez cały czas bije w siatkę. Widać jeden na z tatusiów przekazał niewłaściwy gen (z naszego punktu widzenia). Pierwszą wymieniły po pierwszej zimie, tyle że u mnie na miejscu cicha wygląda zwykle tak, że po wykluciu młoda matka zabija starą a potem wychodzi na lot godowy i staje się jaskółczym pokarmem, a ja mam bezmatek, i tak było w tym przypadku. W tym samym roku na lipie wymieniły mi drugą, miała szczęscie, bo ta rodzina jednak wyjechała, i co ciekawe, tym razem obie matki czerwiły razem w jednym ulu (b. rzadki u mnie przypadek) i udało mi się odłowić córkę. Pierwszy raz widziałem w korpusie wielkopolskim na 10 ramek 10 ramek czerwiu. Zaczerwiły wszystkie od dechy do dechy, nawet okrywowych sobie nie zrobiły. No i chyba przez to najsilniejsza rodzina dała najmniej miodu. Co dziwniejsze, jak już było praktycznie 10 ramek krytych, młoda zamiast załatwić starą wpadła w nastrój rojowy. Udało mi się odłowić młodą, potomstwo po niej bardzo łagodne, brak pojedynczych agresywnych (stąd wniosek, że to geny któregoś z tatusiów). Bardzo pracowite, miodne, dobrze nosiły pyłek. Lepsze niż po matce, niestety okazały się strasznie rojliwe. Jak wpadły w nastrój na rzepaku, to zrywałem mateczniki co tydzień przez cztery tygodnie, zabrałem im 4 lub 5 ramek krytego, dostały korpus węzy, w końcu niby się udało, pewien czas był spokój, ale po lipie postanowiły niestety zwiać no i zwiały. Ale albo z matką wyszło bardzo mało pszczół??? albo w czasie lotu matka zginęła i wróciły do macierzaka, bo nie zauważyłem jakiegoś ubytku pszczoły. Gdyby nie ta wada, byłaby to pewnie jedna z moich najlepszych rodzin. W tym roku próbowały mi znów ją wymienić, odłowiłem sobie nawet dwie mateczki na wygryzieniu, niestety poraz kolejny już mi się nie udało i starą wywaliły. Jak dotąd potomstwo karzdej jest łagodne, zobaczymy jak będzie z rojliwością. W tym roku kupiłem od Basi jedną bf162 un dla rodzinki po nieudanej cichej, niestety okazało się że ma inbred tak ok. 30-35%%. Widać próbują ją wymienić bo budują miseczki na cichą prawie na karzdym plastrze. Więc ja chyba nie mam szczęscia do ich bf-w Miałem też od nich nieski unasiennione ale to nie ten temat. A tak właściwe to mam w tym roku "plagę" cichych wymian, rozumiem, że wymieniły dwie niebieskie, białe, ale żeby wszystkie zółte??? Obecnie mam jedną białą nieskę, właśnie z Basi, poza tym same czerwone


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 sierpnia 2013, 21:06 - ndz 

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 22:25 - śr
Posty: 172
Lokalizacja: lubuskie
Ule na jakich gospodaruję: dadant
witam też mam z tej pasieki matke drugi rok, kupiłem unasienioną i jestem z niej bardzo zadowolony

_________________
http://pasiekawiktoria.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 maja 2014, 09:47 - wt 

Rejestracja: 07 listopada 2007, 22:00 - śr
Posty: 48
Lokalizacja: centrum kraju
Cena od kilku lat ta sama.Hodowca wspaniały, widać ze robi to nie tylko dla kasy.Matki wyśmienite i bija rekordy sprzedaży na Allegro.Nic tylko brać wzór Panowie sprzedajacy matki po 100zł za użytkowe :o
Ja czekam na moje ulubione Nieski, które tam kupuje od kilku lat.Narazie tylko 2 szt. na szybka wymiane ale z pewnoscia kupie ich wiecej.Tak trzymać Panie Pawle.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 maja 2014, 15:02 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
też brałem stamtąd mateczki dopóki sam sobie nie zacząłem hodować. Również polecam, bo nieski które brałem były dobrej jakości.

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 grudnia 2014, 17:36 - śr 

Rejestracja: 23 listopada 2014, 11:46 - ndz
Posty: 58
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Korczyna
Ivo pisze:
Cena od kilku lat ta sama.Hodowca wspaniały, widać ze robi to nie tylko dla kasy.Matki wyśmienite i bija rekordy sprzedaży na Allegro.Nic tylko brać wzór Panowie sprzedajacy matki po 100zł za użytkowe :o
Pozdrawiam

Widocznie facet ma słaby zbyt.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 grudnia 2014, 22:04 - czw 

Rejestracja: 11 lipca 2013, 14:16 - czw
Posty: 56
Ule na jakich gospodaruję: dadant, wielkopolskie
kami-1969 pisze:
Ivo pisze:
Cena od kilku lat ta sama.Hodowca wspaniały, widać ze robi to nie tylko dla kasy.Matki wyśmienite i bija rekordy sprzedaży na Allegro.Nic tylko brać wzór Panowie sprzedajacy matki po 100zł za użytkowe :o
Pozdrawiam

Widocznie facet ma słaby zbyt.


Czyżby zazdrość? ( tak w okresie przedświątecznym :oops: ) :lol:
Mam nieski są super, kontakt i obsługa na bardzo dobrym poziomie, a co do ceny to dzięki niej ma taką a nie inną sprzedaż. Jeśli by były droższe to podejrzewam że nie jeden zaczął by hodować swoje matki, a tak to najlepsza droga do wprowadzenia dobrego materiału po względnie niskiej cenie. Nie mówiąc już o matkach unasienionych.
Jest wolny rynek, jeżeli koledze nie pasuje cena to proszę kupować droższe (co nie znaczy lepsze), lub samemu hodować i sprzedawać - powodzenia.
Pozdrawiam :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 grudnia 2014, 10:24 - pt 

Rejestracja: 23 listopada 2014, 11:46 - ndz
Posty: 58
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Korczyna
Święta są dla tych krórzy je uznają.Jest wolność na razie w tym zakresie.
Nie kwestionuję matek, czy hodowcy.Dyskutuję nad ceną.
Może marketing poprawić i popyt wzrośnie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 grudnia 2014, 18:33 - pt 

Rejestracja: 15 września 2012, 12:44 - sob
Posty: 122
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
A skąd wiesz, że mają mały popyt? Jasnowidz się k...a znalazł.
Jakość matek jak i ich cena bardzo mnie satysfakcjonuje.
P.S.
Zastanów się najpierw nad tym co bredzisz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 grudnia 2014, 20:46 - pt 

Rejestracja: 23 listopada 2014, 11:46 - ndz
Posty: 58
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Korczyna
f16 pisze:
A skąd wiesz, że mają mały popyt? Jasnowidz się k...a znalazł.
Jakość matek jak i ich cena bardzo mnie satysfakcjonuje.
P.S.
Zastanów się najpierw nad tym co bredzisz.

Nerwy puszczają?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2016, 22:43 - czw 

Rejestracja: 07 października 2015, 22:47 - śr
Posty: 309
Lokalizacja: Poland
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: opolskie
w tamtym roku zakupiłem matki BF B186. Za jakiś czas zadzwoniłem z pytaniem od kogo są te matki dostałem odp że od Bongarda, nawet zapisałem na kartce bo nic mi to nie mowiło


od jakiegoś czasu poszukiwałem tej matki w internecie i nic, więc tydz temu napisałem maila do w/w pasieki z zapytaniem że chciałbym sprawdzić jaka krew jest w tej matce i że żadnej B186 u Bongarda nie znalazłem i czy mogę prosić o jakieś informacje albo rodowód.

Dostałem tylko takie informacje:

B 186 PJ=B190PJxB240PJ B190=1273PJxB106PJ B240=B249PJxB188PJ
PJ-Paul Jungels Lu.

tylko problem jest taki ze B186 jest z 2002r no i z Bongarda zrobił się Jungels

już jedna osoba potwierdziła mi że faktycznie ta pszczoła jest z tego roku

http://perso.fundp.ac.be/~jvandyck/homa ... es/B366(JG).06.html

(link trzeba skopiować i wkleic bo coś nie odpala)

odesłałem maila własnie z tym rodowodem i cisza.

więc ja się pytam co tam jest sprzedawane numerki czy jakaś dziesiąta woda po kisielu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2016, 23:06 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Emphaser pisze:
w tamtym roku zakupiłem matki BF B186. Za jakiś czas zadzwoniłem z pytaniem od kogo są te matki dostałem odp że od Bongarda, nawet zapisałem na kartce bo nic mi to nie mowiło


od jakiegoś czasu poszukiwałem tej matki w internecie i nic, więc tydz temu napisałem maila do w/w pasieki z zapytaniem że chciałbym sprawdzić jaka krew jest w tej matce i że żadnej B186 u Bongarda nie znalazłem i czy mogę prosić o jakieś informacje albo rodowód.

Dostałem tylko takie informacje:

B 186 PJ=B190PJxB240PJ B190=1273PJxB106PJ B240=B249PJxB188PJ
PJ-Paul Jungels Lu.

tylko problem jest taki ze B186 jest z 2002r no i z Bongarda zrobił się Jungels.
http://perso.fundp.ac.be/~jvandyck/homa ... es/B208(PJ).02.html

już jedna osoba potwierdziła mi że faktycznie ta pszczoła jest z tego roku

http://perso.fundp.ac.be/~jvandyck/homa ... es/B366(JG).06.html

(link trzeba skopiować i wkleic bo coś nie odpala)

odesłałem maila własnie z tym rodowodem i cisza.

więc ja się pytam co tam jest sprzedawane numerki czy jakaś dziesiąta woda po kisielu


B186 jest z 2003 roku natomiast podana krzyżówka to nie B186 tylko B208PJ z 2004 roku

http://perso.fundp.ac.be/~jvandyck/homage/elver/reines/B208(PJ).02.html

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2016, 23:11 - czw 

Rejestracja: 07 października 2015, 22:47 - śr
Posty: 309
Lokalizacja: Poland
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: opolskie
proszę się nie sugerować krzyżówką bo chodzi mi tylko docelowo o B186
bo tylko ją tutaj znalazłem w tym rodowodzie

na klateczce pisze B186


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2016, 23:17 - czw 

Rejestracja: 07 października 2015, 22:47 - śr
Posty: 309
Lokalizacja: Poland
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: opolskie
TUTAJ PRAWIDŁOWY LINK

http://perso.fundp.ac.be/~jvandyck/homage/elver/reines/B366(JG).06.html

czyli mam rozumieć że zostałem oszukany?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2016, 23:32 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
tu jest link do B186
http://perso.fundp.ac.be/~jvandyck/homage/elver/reines/B186(PJ).01.html

A czy oszukany to nie wiem. Może hodowca posługuje się własnymi oznaczeniami uli hodowlanych. W każdym razie ja osobiście kupowałem Nieski i Buckfasty od tego hodowcy i zawsze mateczki były wartościowe.

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2016, 23:43 - czw 

Rejestracja: 07 października 2015, 22:47 - śr
Posty: 309
Lokalizacja: Poland
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: opolskie
dodam że to były NU
dla mnie dziwny ten pseudo rodowód, nie podany rok krzyżówek, coś naskrobane i nie wiem co o tym mysleć

sezon je zweryfikuje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 stycznia 2017, 13:18 - wt 

Rejestracja: 11 lipca 2013, 14:16 - czw
Posty: 56
Ule na jakich gospodaruję: dadant, wielkopolskie
Witam, i jak tam sezon zweryfikował jakość matek?
pozdrawiam :cold:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 stycznia 2017, 13:55 - wt 

Rejestracja: 07 października 2015, 22:47 - śr
Posty: 309
Lokalizacja: Poland
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: opolskie
Muszę przyznać źe ładnie nosiły. Średnio spokojne momentami agresywne nie wiem czy spowodowane ze un krainkami chociaz wszystkie bf nawet z innych lini były u mnie poddane do krainek. Zakupiłem również 5 szt b33 ale już un. Z 5szt jedna bardzo spokojna druga już bardziej energiczna a kolejnych 3 juz nie mam bo był ogień


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 stycznia 2017, 17:35 - wt 

Rejestracja: 07 października 2015, 22:47 - śr
Posty: 309
Lokalizacja: Poland
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: opolskie
Zapomniałem dodać że jedna b186 zaliczyła drzewo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji