FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 16:32 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Post: 20 lipca 2014, 21:42 - ndz 
Matki w tym roku dobrze jeszcze przyjmowały sie do połowy maja. Czerwiec ,lipiec to juz tragedia .Pod koniec sierpnia będe wrzucał na plaster albo do klateczki po skasowaniu starych, od lipca odpuściłem wymiane matek ,nie było sensu .


Na górę
  
 
Post: 20 lipca 2014, 21:49 - ndz 
GYRA pisze:
Czerwiec ,lipiec to juz tragedia

:haha:
A niby czemu to jeśnie panu nie wychodzi ???
To się naucz poddawać


Na górę
  
 
Post: 20 lipca 2014, 21:55 - ndz 
ok. przyjadę na nauki.


Na górę
  
 
Post: 20 lipca 2014, 22:35 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
kudlaty pisze:
jeśli ktoś nie potrafi poddać matke z Polski to po co się pcha w koszty i sprowadza z zagranicy
jeśli chodzi o brak czerwienia u matek to zawsze podaje ramke z młodym czerwiem otwartym i w większosci przypadków to pomaga
górski_pszczelarz, może już czerwi tylko nie widzisz jajeczek bo jest ich mało:?: matki po transporcie i przerwie w czerwieniu też potrzebują troche czasu na rozczerwienie się jedne więcej a inne mniej


hej myślę, że potrafię wypatrzeć jajeczka :wink:
Co do podkładania mateczek w tym roku nie zauważyłem żeby w czerwcu i lipcu źle przyjmowały. Na około 30 matek podłożonych w tym roku problem miałem tylko z 3 sztukami (2 przez trutówki, a jedna nie rozpoczęła czerwienia).
Nic dostały przed chwilą 0,5 l syropu i zobaczymy co będzie. W pasiece będę dopiero w piątek. Jak nic to będę mógł się nazwać pechowcem :) . Pierwsza przyszła uszkodzona, a ta reklamowana na razie nie czerwi.
W piątek jeszcze sprawdzę Elgona od Josefa Kollera mam nadzieję, że chociaż ona będzie czerwić bo przyszły w bardzo dobrym stanie.
Mam nadzieję, że to przez konflikt międzyrasowy nie pozwalają jej jeszcze czerwić. Tak miałem 2 lata temu z Minnesotą. Zaczęła sadzić jaja dopiero po 10 dniach i była chuda jak szpilka.
Kudlaty, a tobie po ilu dniach zaczęła czerwić? Pamiętasz?

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lipca 2014, 08:44 - pn 

Rejestracja: 17 listopada 2011, 01:05 - czw
Posty: 879
Lokalizacja: Dolny Sląsk
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Do mnie jak dotarła matka po tygodniowym transporcie czerwienie rozpoczęła po 6 dniach nie jest jakaś okazała szczerze gdyby farbą popaprana nie była(czy wasze też są znakowane farbą) to ciężko ją dojrzeć myślałem że mała po transporcie i przerwie w czerwieniu a ona dalej taka mizerna :bezradny: jednym słowem jak te nasze refundowane :załamka:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lipca 2014, 23:28 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
górski_pszczelarz pisze:
Kudlaty, a tobie po ilu dniach zaczęła czerwić? Pamiętasz?

ja najpierw wrzyciłem na dwa dni w klateczce bo nie miałem wolnego kołpaka, po wpuszczeniu pod kołpak jak patrzyłem 3 dni pozniej to były jajeczka, chyba faktycznie ciąży nad Tobą jakieś fatum :roll:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lipca 2014, 23:54 - pn 

Rejestracja: 20 maja 2009, 18:07 - śr
Posty: 1680
Lokalizacja: Kraków, Połaniec
Ule na jakich gospodaruję: WP, WZ ---> wlkp
to chyba nade mną też bo moja zaginęła w transporcie wraz z 4o innymi jak się dowiedziałem;/ jutro wysyła nową...

_________________
Matki i odkłady pszczele

Ramki pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lipca 2014, 19:44 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Moja "Niemka" zaczęła czerwić mniej więcej wczoraj czyli po 11 dniach od podłożenia (strasznie długo to trwało). Ciekawe co z tego będzie. Za około tydzień wszystko się wyjaśni.

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lipca 2014, 21:18 - pt 

Rejestracja: 09 stycznia 2011, 15:07 - ndz
Posty: 35
Lokalizacja: bobolice
moja natomiast na drugi dzień po poddaniu mimo, że frunęła 7 dni do mnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sierpnia 2014, 11:46 - pt 

Rejestracja: 18 marca 2012, 21:14 - ndz
Posty: 247
Lokalizacja: 7A
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Czy ktoś z Was kontaktował się ostatnio z Peterem?
Napisałem mu maila w wtorek i od tego czasu cisza...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sierpnia 2014, 11:49 - pt 

Rejestracja: 20 maja 2009, 18:07 - śr
Posty: 1680
Lokalizacja: Kraków, Połaniec
Ule na jakich gospodaruję: WP, WZ ---> wlkp
Turtle pisze:
Czy ktoś z Was kontaktował się ostatnio z Peterem?
Napisałem mu maila w wtorek i od tego czasu cisza...
do mnie pisał kilka dni temu bo we wtorek wysyłał mi matkę...

_________________
Matki i odkłady pszczele

Ramki pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sierpnia 2014, 11:52 - pt 

Rejestracja: 18 marca 2012, 21:14 - ndz
Posty: 247
Lokalizacja: 7A
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
No więc nie wiem co tym myśleć... wydaje się porządnym hodowcą a na moją reklamację hodowlanej nie odpowiada.. :-] (wszystkie w klateczce pszczoły dotarły do mnie martwe, a tylko 4dni w drodze były).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sierpnia 2014, 12:11 - pt 

Rejestracja: 20 maja 2009, 18:07 - śr
Posty: 1680
Lokalizacja: Kraków, Połaniec
Ule na jakich gospodaruję: WP, WZ ---> wlkp
Wg mnie kontakt z nim jest ok... Nie odpisuje od razu ale to zrozumiale... Napisz jeszcze raz, moze wylądowało w spamie albo przeoczył...

_________________
Matki i odkłady pszczele

Ramki pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sierpnia 2014, 12:14 - pt 

Rejestracja: 18 marca 2012, 21:14 - ndz
Posty: 247
Lokalizacja: 7A
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Poszły już trzy, wczoraj na @ Petera i adres z strony (info@), dodatkowo maila z ich formularza z zapytaniem czy dostał też wysłałem.
Yh.... jeszcze zaczekam a potem chyba będzie trzeba dzwonić.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sierpnia 2014, 13:48 - pt 

Rejestracja: 07 listopada 2007, 17:39 - śr
Posty: 223
Lokalizacja: Jarocin
Turtle pisze:
Czy ktoś z Was kontaktował się ostatnio z Peterem?
Napisałem mu maila w wtorek i od tego czasu cisza...




Do mnie przyszły zamówione dwie matki od Stofena 29.07.2014r. wszystko było martwe niestety. Przy pomocy sąsiadki (tłumacza niemieckiego) postanowiłem aby ona w moim imieniu porozmawiała ze Stofenem co mam w tej sytuacji zrobić wykonaliśmy kilkanaście telefonów na podane dwa numery i nikt przez pół dnia nie odebrał, następnego dnia również byla cisza w eterze. Napisała mi po niemiecku list opisując całą historię zapakowałem oryginalną kopertę z matkami w nową i na jego adres w następnym dniu wysłałem. Od wysyłki mija już 16 dni i zero odpowiedzi do dnia dzisiejszego ze strony Stofena. Myślę że już w tym roku reklamowanych matek nie otrzymam a skłania mnie do takiego myślenia brak reakcji (odpowiedzi) z jego strony chyba mnie jako klienta olał. Widzę że nie jestem tutaj osamotniony w tej sprawie.

Pozdrawiam
Stanley


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sierpnia 2014, 19:23 - pt 

Rejestracja: 20 maja 2009, 18:07 - śr
Posty: 1680
Lokalizacja: Kraków, Połaniec
Ule na jakich gospodaruję: WP, WZ ---> wlkp
StanleyK, To powiem Ci że u mnie było tak... pierwsza matka wraz z innymi jak mi powiedział zginęła w przesyłce... napisał że wyśle kolejną... kolejna przyszła martwa wraz z pszczołami po 6 dniach... napisałem emaila ze zdjęciami i bez problemu, powiedział że niefajnie się stało ale cóż... i jak mi pasuje to wyśle któregoś tam następną... potem jeszcze pisał o zmianie terminu ale koniec końców wysłana była we wtorek... zobaczymy, mam nadzieje że teraz już będzie ok :) Nie wiem czemu to tak długo wszystko idzie, przecież jak się słyszy to on mnóstwo ma reklamacji przez to... z Austrii wysłana w poniedziałek, w środę rano była już u mnie na pasiecie... ogólnie nie fajny rok... nawet i za zachodnią granicą... nie wszystkie zamówione reproduktorki zostały zrealizowane...

_________________
Matki i odkłady pszczele

Ramki pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sierpnia 2014, 08:24 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sierpnia 2013, 22:47 - pt
Posty: 196
Lokalizacja: Chabowo pow. Pyrzyce
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski, dadant
Mi pomagał kol darius4257, swój ostatni post napisał w tym temacie i po mojej odpowiedzi zamilkł. Widzę ze prawie codziennie jest na forum i czyta ale nic nie pisze /jego ostatnia wizyta pt 15 sie 2014, 21:44/ wydaje mi się że zostaliśmy delikatnie mówiąc olani.

_________________
Pasieka AGA - Matki i odkłady Buckfast


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sierpnia 2014, 09:25 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
może troche doleje oliwy do ognia i zapytam dlaczego zawsze hodowca ma być odpowiedzialny za błędy popełniane przez poczte i niewłasciwy ich transport??? zwłaszcza że w niektórych przypadkach wysyłał po trzy razy bezskutecznie matki,
przesyłki z matkami są pięknie zapakowane i opisane więc nie widze winy ze strony nadawcy

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sierpnia 2014, 11:09 - sob 

Rejestracja: 07 listopada 2007, 17:39 - śr
Posty: 223
Lokalizacja: Jarocin
kudlaty pisze:
może troche doleje oliwy do ognia i zapytam dlaczego zawsze hodowca ma być odpowiedzialny za błędy popełniane przez poczte i niewłasciwy ich transport??? zwłaszcza że w niektórych przypadkach wysyłał po trzy razy bezskutecznie matki,
przesyłki z matkami są pięknie zapakowane i opisane więc nie widze winy ze strony nadawcy




Kudłaty, ja nie napisałem że całkowitą winę ponosi Hodowca choć jego wina jest w 50% bo to że ładnie zapakowane są klateczki z matkami to o niczym jeszcze nie świadczy. Prawda jest taka że w tym ładnym opakowaniu jak piszesz powinna być w środku włożona wkładka np. z kartonu by się koperta nie zamykała i wówczas matki wraz towarzyszącymi pszczółkami by nie ginęły z przegrzania i braku tlenu. Druga sprawa to Stofen jako doświadczony Hodowca wysyłki za granicę powinien robić w poniedziałek a nie we wtorek bo wiadomo jak poczta działa a jeden dzień różnicy to dla owadów w klateczkach zamkniętych znaczy bardzo dużo. Tak więc przestań pierniczyć że całą winę ponosi poczta bo moim zdaniem wina leży po obu stronach a my jako potencjalni klienci na tym cierpimy bo otrzymane martwe matki trzeba reklamować a to do przyjemności nie należy.

Pozdrawiam
Stanley


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sierpnia 2014, 12:30 - sob 

Rejestracja: 18 marca 2012, 21:14 - ndz
Posty: 247
Lokalizacja: 7A
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Jakby robił w poniedziałki i wtorki to byłby szczyt szczęścia :-]
W moim przypadku (economy queens i późniejsza martwa hodowlana) wysyłki były w czwartek (Tak. Czwartek).
Economy leciały do mnie 2tygodnie - wszystkie przeżyły transport.
Martwa Hodowlana wysłana w czwartek była u mnie już w wtorek, może gdyby wysłał w poniedziałek miałbym żywe w tym samym tygodniu w środę/czwartek.
Sposób pakowania tak jak zauważył StanleyK też pozostawia dużo do życzenia, gruba koperta+papiery i w to "zawinięte" klateczki.
Polscy hodowcy przynajmniej dziurki w kopercie robią.
Na tydzień przed jej wysyłką dostałem maila, że jeszcze nie wysłał ze względu na wysokie temperatury, była to już końcówka upałów i od tego czasu cisza.
Economy trafiły IMHO na gorsze temperatury

kudlaty pisze:
może troche doleje oliwy do ognia i zapytam dlaczego zawsze hodowca ma być odpowiedzialny za błędy popełniane przez poczte i niewłasciwy ich transport???


Kasa Misiu, Kasa. Zgadnij ilu odeszłoby mu klientów gdyby informował, że nie uznaje reklamacji (Bo przecież martwa matka to na pewno wina poczty a nie hodowcy :lol: )


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sierpnia 2014, 17:48 - sob 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Do sposobu pakowania nie można mieć żadnych zarzutów,
bez względu czy podróż trwa jeden czy kilkanaśie dni.
Nie ma znaczenia czy jest gorąco czy zimno.

Matki pszczele wysyłane DHL-em zawsze w poniedziałek po południu z różnych stron Niemiec, są już we wtorek około godziny 11 przed południem w Kielcach.
Do Niemiec i z Niemiec, zwykły priorytet lub priorytet polecony wysłany w poniedziałek, dostarczany jest w czwartek lub piątek.

W zeszłym tygodniu we wtorek przyfrunęło do mnie osiemnaście.
W środę zostały uwolnione spod kołpaków.
Dziś sprawdzałem, ruszyły z czerwieniem w czwartek - piątek w ub. tygodniu.
Tfu, tfu, oby nie zapeszyć... :D

Pozdrawiam,
polbart

_________________
http://www.polbart.company/matki-pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sierpnia 2014, 20:20 - sob 

Rejestracja: 07 listopada 2007, 17:39 - śr
Posty: 223
Lokalizacja: Jarocin
polbart pisze:
Do sposobu pakowania nie można mieć żadnych zarzutów,
bez względu czy podróż trwa jeden czy kilkanaśie dni.
Nie ma znaczenia czy jest gorąco czy zimno.

Matki pszczele wysyłane DHL-em zawsze w poniedziałek po południu z różnych stron Niemiec, są już we wtorek około godziny 11 przed południem w Kielcach.
Do Niemiec i z Niemiec, zwykły priorytet lub priorytet polecony wysłany w poniedziałek, dostarczany jest w czwartek lub piątek.


Pozdrawiam,
polbart



Leszek, do mnie Stofen wysłał we wtorek tj. 22.07.2014r była napisana data wysyłki, przyszły pocztą w poniedziałek w następnym tygodniu tj. 28.07.2014r. Brązowa koperta była całkowicie z płaszczona także nie było w niej odpowiedniej wentylacji poprzez otwory które się w niej znajdowały, pszczółki wraz z matkami się zaparzyły. Dam wam przykład jak brałem Wigora bezpośrednio od Ceremaka, przesyłka szła do mnie też 8 dni i wszystko było ok. ale w tym konkretnym przypadku koperta była poprzez zrobione w niej otwory przewiewna i żadna pszczółka jak i matki nic nie ucierpiały. Dla mnie jest dziwną rzeczą że przez 4 dni wydzwaniania do Stofena na podane dwa różne nr. telefonów nikt po tamtej stronie ich nie odbierał. Tak jak już w powyższym poście pisałem na drugi dzień cała zawartość martwej przesyłki została wysłana do Stofena wraz z opisem po niemiecku co się stało, podałem tam również swego e-maila jak i nr kontaktowy telefonu do dnia dzisiejszego zero odpowiedzi z jego strony i to mi się nie podoba. Moim zdaniem wypadałoby z jego strony choć krótkiego maila puścić do mnie że reklamacja będzie uwzględniona lub też nie, bo to nie moja wina że się tak stało jak się stało, wielka to dla mnie strata, czas leci i cisza w eterze.

Pozdrawiam
Stanley


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sierpnia 2014, 22:37 - sob 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Stasiu,
Otworów nie powinno być wcale a jeśli już, to zrobione widelcem do odsklepiania. Jeśli są za duże otwory to przy wysyłkach w upał pszczoły nie są w stanie utrzymać właściwej temperatury w kopercie.
Jeśli się kupuje wartościowe królowe to warto poświęcić te kilkadziesią EUR i spać spokojnie.
W poniedziałek wysyłałem do Bonn priorytetem poleconym w dwóch zwykłych miękkich kopertach. Doszły wczoraj, wszystko w porządku.
Taka samo dochodzą do Francji, Holandii... a nawet na Maltę.

Kontakt pomiędzy hodowcą a pszczelarzem to już zupełnie inna sprawa.
Już o tym pisałem, nie ma lekko :D

Pozdrawiam,
polbart

_________________
http://www.polbart.company/matki-pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sierpnia 2014, 22:43 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2011, 22:40 - sob
Posty: 151
Lokalizacja: Stryszawa
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowska, Wielkopolski
edifi pisze:
Mi pomagał kol darius4257, swój ostatni post napisał w tym temacie i po mojej odpowiedzi zamilkł. Widzę ze prawie codziennie jest na forum i czyta ale nic nie pisze /jego ostatnia wizyta pt 15 sie 2014, 21:44/ wydaje mi się że zostaliśmy delikatnie mówiąc olani.


Mi też pomagał Darek i jestem mu za to bardzo wdzięczny. Mateczka za 115 euro dotarla 23 lipca piękna i zdrowa razem z pszczołami towarzyszącymi. 26 lipca już czerwiła w przygotowanej rodzince.

Pozdrowienia dla Darka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 sierpnia 2014, 00:53 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
Czesc
Co ja mam powiedziec jak moja przesylka röwniez zaginela ..wyslal je te matki 7.lipca.zaginelo to tu wN....
Wysylalem niedawno osobiscie moje pszczoly do hiszpani na wyspe kazal wyslac bez dziör w kopercie ze wzgledu na upaly i po 5 dniach doszly w znakomitym stanie...dziörek nie moglo byc ze wzgledu rowniez ..na kontrole granicz...
....................poz d

_________________
http://www.buckfast-zucht.de/index.php?seite=shop


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 września 2014, 13:44 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 września 2011, 18:03 - pt
Posty: 272
Lokalizacja: czersk
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
A mógł by ktoś podsumować tą pszczołe po sezonie bo niedawno ją nabyłem i jestem jej ciekaw


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 września 2014, 22:53 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2011, 22:40 - sob
Posty: 151
Lokalizacja: Stryszawa
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowska, Wielkopolski
pawlo0710 pisze:
A mógł by ktoś podsumować tą pszczołe po sezonie bo niedawno ją nabyłem i jestem jej ciekaw



Moja matula, którą dostałem 23 lipca na dzień dzisiejszy ma czerw kryty na 9 ramkach wielkopolskich.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 września 2014, 20:04 - ndz 

Rejestracja: 18 marca 2013, 21:12 - pn
Posty: 1225
Lokalizacja: woj. kujawsko-pomorski
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
pawlo0710 pisze:
A mógł by ktoś podsumować tą pszczołe po sezonie bo niedawno ją nabyłem i jestem jej ciekaw
Moje dwie reprodukcyjne poddane pod koniec czerwca doprowadziły rodziny do dużej siły. Łagodność pszczół w porównaniu do matek krainek z krajowych hodowli godna podziwu. Zapłodnione córki z tych matek poddałem do rodzin na początku sierpnia. W dniu dzisiejszym mają po średnio sześć decymetrów kwadratowych czerwiu krytego / krainki mają tyle samo/.Co do łagodności pszczół po matkach córkach trudno coś powiedzieć bo w rodzinach jest jeszcze dużo pszczół krainek po poprzednich matkach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 września 2014, 12:03 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 września 2011, 18:03 - pt
Posty: 272
Lokalizacja: czersk
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
lech pisze:
Co do łagodności pszczół po matkach córkach trudno coś powiedzieć bo w rodzinach jest jeszcze dużo pszczół krainek po poprzednich matkach.
No właśnie szkoda ze coś więcej na ten temat nie możesz powiedzieć . :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji