FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 20:35 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 08 lipca 2016, 02:45 - pt 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Tadeusz 1 pisze:
Odnowiciel pisze:
Tadeusz 1 pisze:
Zaskoczyło mnie zdanie p. Zieniewicza na temat pszczół Buckfast.

Może napisz coś więcej :thank:
Pozdrawiam

Zdaniem pana Zieniewicza pszczoły linii Buckfast nie są pszczołami na nasze warunki pożytkowe i klimatyczne. Gorsze od os i szerszeni, a z braku pożytku ogałacają sąsiadujące pasieki - rabowniczki. Pszczelarz cieszy się, że nanosiły, a nie wie, że od kolegi z pasieki. Przypomnę że to jest ocena pana Zieniewicza. Jako przykład podał swoją pasiekę (150 rodzin) gdzie w pobliże ktoś przywiózł na rzepak dużo uli, nie było nektarowania, a pszczoły zrabowały doszczętnie jego ule.
Pozdrawiam



Zdzisław opowiada bajki :-)
To nie była przyczyna stanu rzeczy jaki nastąpił :-)

Pozdrawiam,
polbart

Miodne i zdrowe pszczoły to jednocześnie "złodzieje" i wyczyszczą każdy nektar w okolicy, który się porusza i na drzewo nie ucieka.
Takie są mieszańce :-) a nie jakieś tam srainki ;-) niedopilnowane.

_________________
http://www.polbart.company/matki-pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lipca 2016, 02:51 - pt 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
balwro pisze:
W związku z tematem dla porównania chciałem zwrócić uwagę ze Buckfast w pszczelarstwie to to samo co GMO w rolnictwie. I mamy sprzeczność interesów środowiska pszczelarskiego i rolniczego.
Jeśli chodzi o GMO służby rolne starają się panować nad tym wydając odpowiednie rozporządzenia. Z kolei w pszczelarstwie pojawiają się odgórne głosy sprzeciwu ale żadnych konkretnych przepisów ani obwarowań nie ma.
Trudno się dziwić że mamy wolna amerykankę i wybieramy to co daje większy zysk.
Tylko zapominamy o tym że w nasiona GMO produkują instytuty i rozprowadzają wśród rolników bo to co wyrośnie rolnikowi na polu nie kwalifikuje się do siewu. Podobnie jest z Buckfastem wystarczy 3 lata z rzędu aby rodzina się wyroiła i ju mamy złośliwce.Zarówno jedni jak i drudzy chcąc mieć pozytywne wyniki muszą stale zaopatrywać się w kwalifikowany materiał.


Balwro,

Bardzo Cie lubię ponieważ podtrzymujesz dyskusję w zasadniczych tematach.
Jedno co mogę Ci poradzić po przeczytaniu wielu Twoich postów, to zmień psychiatrę.
Na naukę za późno. O praktyce i doświadczeniu nie wspomnę.

Pozdrawiam,
polbart

_________________
http://www.polbart.company/matki-pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lipca 2016, 03:00 - pt 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
wilczek pisze:
Mnie tylko zastanawia jedno Buckfast Abbey Dartmoor jest zastrzeżonym znakiem towarowym w Wielkiej Brytani. samo opactwo Buckfast juz się niestety hodowla pszczół nie zajmuje. Wszystkie związki zarówno te europejskie jak i niemieckie nie używają wspomnianego wyżej znaku towarowego. osobiście chętnie bym kupił własnie ze znakiem towarowym , o którym wyżej wspomniałem może ktoś w UK zna pasiekę , która dysponuje stosowna licencją.


Brat Adam nie żyje.
Jego Prawa Ręka również.
Stworzyli w pewnym sensie nową filozofię hodowli, od której powolutku zaczyna się odchodzić, aczkolwiek jeszcze trochę czasu upłynie zanim powstanie kolejna a po niej kolejna. Wymagają tego czasy w których żyjemy.
Zapotrzebowanie na matki i odkłady do Anglii z kontynentu jest porażające.
Brat Adam rozpowszechnił dobroć i ona w tej chwili wraca na Wyspy ze zwielokrotnioną energią.

Pozdrawiam,
polbart

_________________
http://www.polbart.company/matki-pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lipca 2016, 23:50 - sob 
polbart . Tobie jednak zmiana medyka nie pomogła... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Na górę
  
 
Post: 14 lipca 2016, 01:52 - czw 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Bolkoński, Tobie żaden już nie pomoże :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam,
polbart

_________________
http://www.polbart.company/matki-pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lipca 2016, 09:34 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 grudnia 2012, 21:40 - sob
Posty: 481
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski 20% reszta 18
Kol. polbart co ma piernik do wiatraka a tym bardziej psychiatra wspólnego z opinią czy pogladami wyrażanymi nawet jeśli nie wszyscy się z nimi zgadzają.
W/g mnie istotą dyskusji forum jest wypracowywanie wspólnego konsensusu aby sposród wszystkich opini i poglądów wyłuskać to co fałszem a to co prawdą.
Historia dowodzi że nowosci nim zostaną rozpowszechnione i staną się popularne napotykają na wielu oponentów. Trzeba na to czasu by oponenci podpatrując liderów przełamali swoje obawy przed nowym i przekonali się że to jest to co chcieli by również wprowadzic do swoich pasiek.
Mnie życie nauczyło że trzeba iść z duchem postepu bo im dluzej się człowiek zastanawia tym bardziej czasowo jest do tyłu a życie ucieka.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lipca 2016, 09:43 - czw 

Rejestracja: 11 lutego 2013, 10:54 - pn
Posty: 103
Ule na jakich gospodaruję: warszawskie zwykłe/wlkp 18cm
balwro pisze:
co ma piernik do wiatraka

no właśnie wytłumacz nam proszę co ma wspólnego krzyżowanie różnych podgatunków pszczół miodnych z laboratoryjnym ingerowaniem w struktury DNA tak jak ma to miejsce przy GMO :?: :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lipca 2016, 11:40 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 grudnia 2012, 21:40 - sob
Posty: 481
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski 20% reszta 18
Łukasz pisze:
balwro pisze:
co ma piernik do wiatraka

no właśnie wytłumacz nam proszę co ma wspólnego krzyżowanie różnych podgatunków pszczół miodnych z laboratoryjnym ingerowaniem w struktury DNA tak jak ma to miejsce przy GMO :?: :wink:


Abstrakcyjna prowokacja bywa potrzebna po to by bliżej poznać reakcje oratorów i ich kulturę


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lipca 2016, 12:54 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 grudnia 2012, 21:40 - sob
Posty: 481
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski 20% reszta 18
polbart pisze:
Zapotrzebowanie na matki i odkłady do Anglii z kontynentu jest porażające.
Brat Adam rozpowszechnił dobroć i ona w tej chwili wraca na Wyspy ze zwielokrotnioną energią.

Pozdrawiam,
polbart


Dziwi mnie że ktoś kto ma takie wzięcie i zbyt na swoje produkty za granicą wygospodarowuje nadwyżki w produkcji by je promocyjne rozprowadzić wśród miłośników forum ambrozji i miodka.
W imieniu wszystkich szczęśliwców którzy załapali się na promocję oraz za wspaniałomyślność i pamięć o kolegach serdecznie dziękuję.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lipca 2016, 13:12 - czw 

Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 17:24 - śr
Posty: 64
Lokalizacja: Kunów/Marcule
Ule na jakich gospodaruję: Lang/Wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Kunow
Właśnie uświadomiłem sobie, że mój pies jest genetycznie zmodyfikowany :o


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lipca 2016, 01:35 - pt 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
balwro pisze:
polbart pisze:
Zapotrzebowanie na matki i odkłady do Anglii z kontynentu jest porażające.
Brat Adam rozpowszechnił dobroć i ona w tej chwili wraca na Wyspy ze zwielokrotnioną energią.

Pozdrawiam,
polbart


Dziwi mnie że ktoś kto ma takie wzięcie i zbyt na swoje produkty za granicą wygospodarowuje nadwyżki w produkcji by je promocyjne rozprowadzić wśród miłośników forum ambrozji i miodka.
W imieniu wszystkich szczęśliwców którzy załapali się na promocję oraz za wspaniałomyślność i pamięć o kolegach serdecznie dziękuję.


Dzieciaku,

Mało wiesz, wypisujesz głupoty, chcesz zastąpić Cara Ivana???

Pozdrawiam,
polbart

_________________
http://www.polbart.company/matki-pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lipca 2016, 10:04 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 grudnia 2012, 21:40 - sob
Posty: 481
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski 20% reszta 18
polbart pisze:



Dzieciaku,

Mało wiesz, wypisujesz głupoty, chcesz zastąpić Cara Ivana???

Pozdrawiam,
polbart


Nie tak dawno proponowano mi wizytę u psychiatry a teraz zrobiono ze mnie dzieciaka i jest to miłe bo kojarzy mi się z aluzją mojej pierwszej wizyty na tym forum.Faktycznie moje początki na forum można porównać do dziecinnego raczkowania jako że stawiałem pierwsze kroki stopniowo wgłębiając się w jego tajniki i poznając układy między już tu od dawna zadomowionymi.Nie trzeba było wiele czasu bo już po 4 latach mam swoje wyrobione zdanie o niektórych forumowiczach jak i tematach tu poruszanych.
To że nie mam żadnych skrupułów ani powiązań i zobowiązań wobec nikogo ( prezentów nie przyjmuje wolę czystą niezobowiązująca wymianę handlową) staram się być obiektywny i prosto z mostu piszę to co mi na sercu leży bo nie wszystko co na żółto się mieni to złoto.
To jak jestem oceniany i co sadzą o moich wypowiedziach inni forumowicze zależy jak oni zapatrują się na poruszane przeze mnie tematy i czy nie godzi to w ich osobiste interesy.W życiu tak już jest że nie ma się samych zwolenników i przeciwników i trzeba szanować zarówno jednych jak i drugich z zachowaniem dystansu do tych drugich.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lipca 2016, 14:27 - pt 

Rejestracja: 11 lutego 2013, 10:54 - pn
Posty: 103
Ule na jakich gospodaruję: warszawskie zwykłe/wlkp 18cm
Ale chłopie, zrozum. Pierdo*nąłeś taką głupote, że nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Teraz masz pretensje, że ktoś Ci się popukał w czoło.

Sukcesów, życzę i pozdrawiam!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji