FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 15:13 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
Post: 24 marca 2010, 21:52 - śr 
WITAM MAM DO SPRZEDAŻY MATKI RAS BACKWAST , WŁOSZKA ,MINESOTA NA ROK 2010.
OFERUJE MATKI JEDNODNIÓWKI, UNASIENNIONE NATURALNIE ORAZ INSEMINOWANE.
SPRZEDAŻ OD 25 MAJA (MATKI JEDNODNIÓWKI) INNE W PÓŹNIEJSZYM TERMINIE.
BACKWAST lina GZ i WłOSZKA linia FIŃSKA

JEDNODNIÓWKI -15 ZŁ.
NATURALNIE UNASIENNIONE - 35 ZŁ.
INSEMINOWANE - 45 ZŁ.
MATKI HODOWANE SA DWOMA SYSTEMAMI JENTER, NICORT.

ZAMÓWIENIA ORAZ EWENTUALNE PYTANIA PROSZĘ KIEROWAĆ NA PW , GG 7486980 ,
TELE:787164119.

ZAPRASZAM.


Na górę
  
 
Post: 25 marca 2010, 11:12 - czw 
Czy te pszczółki są zdrowe? Jaką daje Pan gwarancję, że nie przywlokę do swojej pasieki chorób?
Ja tylko pytam. Bo może się zdecyduję.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 25 marca 2010, 17:43 - czw 
tolek, to jest jedno z głupszych pytań


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 25 marca 2010, 18:10 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
birkut, nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi. Ale kolega Tolek123 musi sobie postudiować trochę biologię pszczół.

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 marca 2010, 18:26 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
ja tam od pawła już sobie zamówiłem i będe testował żółte pszczółki od czerwca:)

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 marca 2010, 00:01 - pt 
Przepraszam że tak późno pisze ale dopiero co z pracy wróciłem :) pszczoły są zdrowe jak ryba zimowały na syropie z witaminami wiec nie ma możliwości choróbska ., mało tego gdybym miał chore to bym sie nie wygłupiał z ogłaszaniem.

PS proszę wszystkich o przypomnienie swoich wcześniejszych zamówień ze względu na to ze miałem zapisane je na komputerze a niestety zostałem zaatakowany przez wirusa i wszystkie dane zostały usunięte :evil: .

PS NAJLEPIEJ PROSZĘ SKŁADAĆ ZAMÓWIENIA NA PW :) TAM DANE SA PRZECHOWYWANE BEZ RYZYKA ATAKU.

Za zaistniałe trudności przepraszam.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 marca 2010, 07:50 - sob 
birkut pisze:
tolek, to jest jedno z głupszych pytań


Cenzura jak za komuny. Hehehe.
Moje pytanie jest następstwem mojego udziału w konferencji pszczelarskiej nt. syndromu CCD oraz udziału w szkoleniu / tego cyklicznego w miesiącach zimowych/ w ODR.
Profesorowie Uniwersytetów Przyrodniczych zwracają uwagę właśnie na tą drogę rozwlekania chorób i wirusów, jako jedną z wielu przyczyn problemów z pszczołami. Jak dobrze zrozumiałem zachęcają do zaopatrywania się w matki z pasiek będących pod stałą opieką weterynaryjną.
Ale u nas jest tak jak zwykle, "pop swoje, czort swoje".
Jak Ty to zrobisz to Twoja sprawa. To co się prezentuje na forum ma propagować postęp w dziedzinie pszczelarstwa a nie uwstecznienie.
Zwróć uwagę na pszczelarstwo w Niemczech tak pięknie tutaj prezentowane przez kolegę "KrzysztofaK", obejrzyj filmy z IWF w Getyndze.
Pozdrawiam ślązaków, których darzę wielkim sentymentem.


Na górę
  
 
Post: 27 marca 2010, 10:44 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
Tolek321 pisze:
Czy te pszczółki są zdrowe? Jaką daje Pan gwarancję, że nie przywlokę do swojej pasieki chorób?
Ja tylko pytam. Bo może się zdecyduję.
ajak twoje poleca do ula po spadlej rodzinie i chorej i przyniesa porarm do twojego ula tez po antybiotyk siegniesz .pozarawiam Pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 marca 2010, 16:23 - sob 
Zalatywanie pszczół nie jest związane konkretną działalnością pszczelarza lecz pszczół./chociaż w pewnym sensie tak, bo jego niechlujnością/. Zakup matek zależy od decyzji człowieka, oby świadomej.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 marca 2010, 19:23 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Od Pawła mam juz matki a chorob niedostałem chyba zapomniałem zamówic hehehe ,ja chyba niemusze sie przypominac bo byłem na pierwszym miejscu na liscie ,do Tolek321 mysle ze nadal Paweł ma zdrowe pszczółki bo gdyby byłu chore to juz on by niemiał pszczół ja bym tez mial syfa w pasiece a tutaj pisałbym cos innego


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 marca 2010, 20:30 - sob 
Tolek321 pisze:
Profesorowie Uniwersytetów Przyrodniczych zwracają uwagę właśnie na tą drogę rozwlekania chorób i wirusów, jako jedną z wielu przyczyn problemów z pszczołami. Jak dobrze zrozumiałem zachęcają do zaopatrywania się w matki z pasiek będących pod stałą opieką weterynaryjną.

Przyjacielu
Po Pierwsze
Bardzo dobrze że tak zalecają a jeszcze Cudowniej by było gdyby był nakaz kontroli Pasiek a przede wszystkim dzikich pasiek takich co stoją za stodoła jak to Kiedyś Bzyyku Określił


jeden z Wybitnych Panów na innym forum wojował z stacją hodowlaną podobno był tam zgnilec a matki nadal hodowali nie wnikam w szczegóły bo mi to lata i powiewa jaka to stacja i jakie matki


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 marca 2010, 21:55 - sob 
Cenzura jak za komuny. Hehehe.

tolek to nie cenzura poprostu u nas jak nigdzie indziej narobiło sie producentów matek pszczelich a ze władze kazą kupować u znanych? kasa sie misiu liczy kasa


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 28 marca 2010, 21:31 - ndz 
Witam!!!

Material czyli matki reproduktorki Buckfast GZ ma pan od polskiego hodowcy czy sprowadzony??? Pozdrawiam :pl:


Na górę
  
 
Post: 04 kwietnia 2010, 14:47 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
ja napisze najpierw ze ci co chca wejsc na rynek z matkami maja trudny start bo renomowane pasieki robia wszystko zeby nie weszli .ja wlatach 60 przywiozlem matki z renomowanej pasieki nie tylko matki ale i chorobsko najgorsze jakie moze spodkac pszczelaza a zeby pozniej dac pozadna rade to glowy jak strus w piach .zeby nie znajomy pszczelarz to bym stracil wszystkie rodziny jego sposob byl nie zawodny po 2 tygodniach slad po tym syfie zgina bez powrotnie . uwazam ze na rynku z matkami powinni pokazac sie nowi mlodzi chodowcy matek . pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 kwietnia 2010, 07:41 - pn 

Rejestracja: 21 stycznia 2010, 00:27 - czw
Posty: 351
Lokalizacja: warmia-mazury
a ten cały nadzór weterynaryjny to pic na wodę ilu z was odwiedził weterynarz? równie dobrze mogliby dać nadzór kominiarski.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 czerwca 2010, 21:30 - pt 
która z tych RAS jest NAJŁAGODNIEJSZA ?


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji