FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 15 czerwca 2024, 22:00 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Buckfast
Post: 25 września 2009, 21:58 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 października 2008, 13:46 - czw
Posty: 155
Lokalizacja: Bochnia-Grobla
Słyszałem , że na pszczoły rasy Bukfast trzeba duże ule wkp. 12 ramkowe. Czy w 10-cio ramkowych można z powodzeniem sobie poradzić? I czy nabywając takowe matki to tylko unasienione będą pełnowartościowym materiałem?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 września 2009, 10:40 - sob 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4575
Lokalizacja: stare polichno
Pszczoła Buckfast tak jak inne odmiany nadaje się do każdego ula. To ty kierujesz jej rozwojem i sam możesz zadecydować jak silną chcesz mieć rodzinę. Również wartościowym materiałem są jednodniówki Buckfasta, pod warunkiem , że nie będziesz używał ich do dalszego rozrodu, a jedynie będą ci służyć do podniesienia produkcji miodu w pasiece.Po dwóch latach użytkowania, zmienia się je na nowe nabyte tylko od właściwej matki reprodukcyjnej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 września 2009, 12:09 - sob 

Rejestracja: 17 marca 2008, 21:48 - pn
Posty: 61
Lokalizacja: Mazowieckie, Lipsko
Ule na jakich gospodaruję: Warszawskie Zwykłe
A czy dam radę utrzymać te pszczołu w ulu WZ dość dużym 24 ramkowym o ciepłej zabudowie? W sierpniu zakupilem jedną matkę Bukfast.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 września 2009, 18:34 - sob 

Rejestracja: 16 maja 2008, 15:55 - pt
Posty: 54
Lokalizacja: Wieluń
Oczywiscie że dasz bo ta pszczoła słynie właśnie z tego że tworzy bardzo silne rodziny. Tylko trzymanie takich silnych rodzin jest uzasadnione na dużych pożytkach. Bo rozumiem że chcesz ja trzymać na 24 ramkach WZ plus półnadstawka?
pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 września 2009, 21:20 - sob 
W każdym ulu utrzymiesz tylko zasada jest jedna ograniczenie w odpowiednim momencie w czerwieniu w każdym leżaku musi to być izolator lub pionowe kraty inaczej zamiast miody będziesz miał ogrom czerwiu siłę w ulu i zero miodu

Co do matek najlepiej mieć w zachowanej danej linii poprzez Sztuczne unasienianie matek jako matki Użytkowe lecz nie każdy hodowca inseminuje jednakże pokolenia po matkach zarodowych unasienione naturalnie zachowują znaczną część pozytywnych ich cech a wielokrotnie jeszcze je podnoszą
Lecz nie należy już po takich matkach odchowywać potomstwa lub na własne ryzyko

:wink:


Na górę
  
 
 Tytuł: buckwast.de
Post: 01 stycznia 2010, 19:24 - pt 

Rejestracja: 04 marca 2009, 19:57 - śr
Posty: 132
Lokalizacja: Rajcza koło Żywca
Witam
oto link http://translate.google.pl/translate?hl ... start%3D20

Jeśli ktoś miał z tego żródła matki to proszę napisać. Również gdyby ktoś był zainteresowany zakupem w tym sezonie. pozdrawiam marek


ps. prosze kliknąć w zakładke porzadek po otwarciu strony przedostatnia po lewej u dołu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 stycznia 2010, 19:38 - pt 

Rejestracja: 04 marca 2009, 19:57 - śr
Posty: 132
Lokalizacja: Rajcza koło Żywca
Witam
Dzięki uprzejmości kolegi darek4257 z forum michałów zamieszczam kolejny link zwiazany z tematyka buckwast.de

http://www.bienenpower.de/shopping/them ... egorieid=4


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Gdzie kupić
Post: 16 stycznia 2010, 15:58 - sob 
Warto poszukać Dobrych Źródeł
>>> Oto jedno z nich <<<< :wink:
Klik na Queens


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 17 stycznia 2010, 13:36 - ndz 

Rejestracja: 04 marca 2009, 19:57 - śr
Posty: 132
Lokalizacja: Rajcza koło Żywca
witam
Zamieszczam kolejny link do hodowcy buckwasta. Gdyby ktoś sie zdecydował na to żródło prosze napisać na forum Pozdrawiam

http://translate.google.pl/translate?hl ... %26tl%3Dfr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lutego 2010, 20:29 - pt 
Czy dobrze zrozumiałem, Bucfasty można tak jak i krainki ograniczać w czerwieniu? To że
tworzą silne rodziny nie znaczy, że przy ograniczeniu czerwienia będą np. dążyć do rójki?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 13 lutego 2010, 00:20 - sob 

Rejestracja: 23 grudnia 2009, 23:30 - śr
Posty: 153
Lokalizacja: gdansk
Jak dobrze policzylem to hodowców zrzeszonych w programie hodowlanym Buc.w Eu ropie jest 142.Tam trzeba szukać matek. Pozostali są poza programem i mogą realizować swój program. Stąd ceny matek jakie podal Darek 4257 tzn. 7 i 23 Euro to za córki lub wnuczki albo od hodowcy spoza programu. Rajmundo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lutego 2010, 16:26 - ndz 
Dla marekzborku, jestem zainteresowany kupnem matki reprodukcyjnej Buckfast od
hodowcy Duńskiego z podanego linku na twoim poście w dn.17.01.2010.
Jaki może być koszt takiej matki i sposób transportu do Polski,kontakt ?
Pozdrawiam!!!


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 14 lutego 2010, 17:53 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
hallo kupisz pewniwej z niemiec mi sie sprawdzila jedna rasa pochodzi z austri a te ktore zaplodnione to dopiero w tym roku bede wiedzial jak pracuja narazie juz czerwiom pija duzo wody z foli nad ramkami ni w ulu jest goraco jak klade reke --ale to za malo zeby cos pisac puzniej dopisze cos pa

_________________
http://www.buckfast-zucht.de/index.php?seite=shop


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lutego 2010, 18:40 - ndz 

Rejestracja: 04 marca 2009, 19:57 - śr
Posty: 132
Lokalizacja: Rajcza koło Żywca
Witam
Szanowny Kolego Roztewit tak jak pisałem na pw. ceny matek reprodukcyjnych kształtuja sie w granicach 100-150 eur. wysyłka 30-50. co do tego konkretnego linku to trzeba napisać maila adres na samym dole lub zadzwonić. Pozdrawiam marek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lutego 2010, 19:20 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
nie nie jesli kupisz zaplodniona w niemczech nie sztucznie kosztuje 23 i wyslana w niemczech 7,50 to na niemcy kosztuje 30,50 na polskie moze 5 euro wiecej i to wszystko ---z papierami mazsza za okolo 40 euro -a jak odpiszesz ze doszla martwa dostaniesz nastepna to masz 2 za 40 euro.To krolowa zaplodniona nie stucznie tylko ze stanowiska.poz darek

_________________
http://www.buckfast-zucht.de/index.php?seite=shop


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 lutego 2010, 21:22 - pn 

Rejestracja: 04 marca 2009, 19:57 - śr
Posty: 132
Lokalizacja: Rajcza koło Żywca
Witam
Ciekawy link http://translate.google.pl/translate?hl ... m/ableger/


pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 lutego 2010, 22:08 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
kupiles buckfasta i tak to dalej sie krzyrzuje


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 lutego 2010, 22:18 - pn 

Rejestracja: 04 marca 2009, 19:57 - śr
Posty: 132
Lokalizacja: Rajcza koło Żywca
Witam
Szanowny Kolego Rostewit wracając do twego pytania o hodowce z Dani zamieszczam aktualny jak sadze cennik oraz pozostałe informacje które otrzymałem w mailu. Do kolegi darius 4257 mam prośbę aby przetłumaczył w miarę możliwości zamieszczony tekst jako że elektroniczny translator nie robi tego w sposób dokładny i gramatycznie poprawny. Pozdrawiam i życzę wszystkim sukcesów hodowlanych

oto tekst Sehr geehrter Herr, sehr geehrte Dame,

Herzlichen Dank für Ihre briefliche Anfrage bezüglich des Erwerbes von Buckfast Königinnen.
Darf ich Sie darüber informieren, dass wir befruchtete Königinnen in der Zeit vom ersten Juli bis Mitte September wöchentlich verschicken. Die Königinnen werden jeden Montag und Dienstag versandt (1. Klasse), damit sie bei unseren Kunden noch während der Woche eintreffen.

Die Königinnen von Buckfast Denmark können postalisch einfach bestellt werden. Sie werden dann schriftlich oder telefonisch benachrichtigt, zu welchem Zeitpunkt diese verschickt werden, damit Sie die sachgerechten Vorkehrungen treffen können.

Sie bezahlen die Königinnen nach ihrem Erhalt, normalerweise durch eine Banküberweisung. Die entsprechenden Details werden zusammen mit den bestellten Königinnen versandt.

Falls Sie nähere Informationen über die Herkunft der Königinnen benötigen, teilen Sie dies mir bitte mit. Ich werde Ihnen diese dann nach Beendigung der Saison zukommen lassen.

Sie finden unten die Export-Preisliste 2010. Rufen Sie einfach an oder benachrichtigen Sie mich schriftlich, falls Sie weitere Fragen haben. Sie finden auch einige weitere Informationen auf unserer Homepage: www.buckfast.dk


Buckfast Denmark - Export-Preisliste 2010.


unbfruchtete
Königinnen ”zufällig” befruchtete Königinnen Insel-befruchetete
Königinnen
Zahlungsart
Europa € 30 € 50 € 95 Banküberweisung
England € 30 € 50 € 95 Banküberweisung /Scheck
Schweiz € 30 € 50 € 95 Banküberweisung
Mittlerer Osten € 100 Banküberweisung
Südamerika € 100 Banküberweisung
Alle Preise beinhalten Portogebühren, außer bei Kurier-Versand.


Herzlichst,

Keld Brandstrup
Buckfast Denmark
e: buckfast@internet.dk


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 lutego 2010, 22:54 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
tlumacze+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Dziękuję za pytanie dotyczące zakupu usług pocztowych Queens Buckfast. Chciałbym poinformować, że wyślemy zapłodnione królowe w okresie od początku lipca do połowy tydzień września. Queens są wysłane w każdy poniedziałek i wtorek (1. Klasie), aby mogli osiągnąć naszych klientów nawet w ciągu tygodnia. Buckfast królowej Danii są po prostu zamówić pocztą. Zostaniesz poinformowany na piśmie lub telefonicznie, w czasie których zostali posłani, aby można było podjąć odpowiednie środki ostrożności. Płacisz Queens po jego otrzymaniu, zazwyczaj poprzez przelew bankowy. Odpowiednie dane zostaną przesłane wraz z powołania królowych. Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat pochodzenia queens, proszę dać mi znać. Dam wam je odtworzyć po zakończeniu sezonu. Poniżej znajdą Państwo listę ceny eksportowej 2010-sze Zadzwonić lub powiadomienia mnie na piśmie, jeśli masz więcej pytań. Można również znaleźć więcej informacji na naszej stronie internetowej: www.buckfast.dk Buckfast Dania - Export Cennik 2010-ciePoniżej znajdą Państwo listę ceny eksportowej 2.010-cia Zadzwonić lub powiadomienia mnie na piśmie, jeśli masz więcej pytań. Można również znaleźć więcej informacji na naszej stronie internetowej: www.buckfast.dk Buckfast Dania - Export Cennik 2010-cie unbfruchtete Queens "przypadkowo" zapłodniona wyspa Queens Queens befruchetete płatności Europe € 30 € 50 € 95 UK Bank Transfer € 30 € 50 € 95 Czek Szwajcaria € 30 € 50 € 95 Bliskim Wschodzie Przelew bankowy Przelew bankowy € 100 € Ameryka Południowa 100 Przelew bankowy Wszystkie ceny zawierają opłaty pocztowej, z wyjątkiem przesyłki kurierskiej. Affectionately, e, Keld Brandstrup Buckfast Dania: buckfast@internet.dk

_________________
http://www.buckfast-zucht.de/index.php?seite=shop


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 lutego 2010, 22:59 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
http://www.bienenpower.de/shopping/them ... egorieid=4
Tu kosztuje 23 euro zaplodniona ze stanowiska przyjdzie poczta , moge sie zapytac go jak wyglada wysylka na polske bo na niemcy kosztuje wysylka 2,20 € poz darek
Wezmiesz 3 niezaplodnione kosztuje 23 euro.ale on musi wczesniej wiedziec .a wieksza ilosc to byloby najlepiej i na cenie moze popuscic poz darek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 lutego 2010, 00:50 - pt 
Dziękuję za wasze rady. Nie rozumię stopniowania cen matek z Danii:30, 50, 95. Czy chodzi
tu o M niezapłodnione i czerwiące użytkowe, i ta za 95,00 Eur. to reprodukcyjna?
A te M z Niemiec za 7 i 23 Euro to F1.
Potrzebuję pszczoły o wczesnym wiosennym rozwoju i łagodne,takimi są Bucfasty, od których sam zrobię M użyt. Mam ochotę na taką M unasiennianą na wyspach, pewną, czysto rasową. Jak zniosą M kilku dniowy transport? W jakim języku składać zamówienia?
Pozdrawiam!!!


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 14 stycznia 2011, 19:31 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
Hallo z lewej buckfast z prawej carnica. .poz d
ale buckfast wisi juz pod ramkami ,gdzie ten rzepak?? :piwko:


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
http://www.buckfast-zucht.de/index.php?seite=shop


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 stycznia 2011, 21:55 - pt 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
darius4257 pisze:
Hallo z lewej buckfast z prawej carnica. .poz d
ale buckfast wisi juz pod ramkami ,gdzie ten rzepak?? :piwko:


Zostało tam coś jeszcze z Buckfasta w tych pszczołach po lewej stronie :?: :piwko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 stycznia 2011, 01:33 - sob 

Rejestracja: 05 marca 2009, 23:00 - czw
Posty: 51
Lokalizacja: Słupsk
Czysta Germania ma szara pszczole i jest super bo znam Pana Jaronia i hodowla i inseminacja to jego hobby, jestem w posiadaniu Germanii ale maia czysta szara pszczole.Na zdjęciu kolegi nie jest Germania ma przebarwienia żółte. Kolego darius twe pszczoły lataia z wiaderkami inie mogą weisc do ula bo nie maia progu a i drzwi ciasne na pewno iestes grzebaczem w ulu i roie murowane masz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 stycznia 2011, 13:35 - sob 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4575
Lokalizacja: stare polichno
:brawo: polbrat - czytasz ze zrozumieniem a to sztuka. Dzięki :papa:
paraglider.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 stycznia 2011, 15:41 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
Hallo w 2010 wyszedl 1 malutki roik nawet nie wiem z ktorego ula Slyszalem go na drzewie ale nie zlokalizowalem .Co rok wyrzucam stara pszczole z ula robie to miedzy 20 a 24 maja.Z 1 rodziny robie 3.-2 sprzedaje na jesien z ramlami czasem z korpusem.czy buckfast musi byc zolty niie (foto)??W zime buckfast ciemnieje.W ulu nie grzebie tylko operuje korpusami ,zamkniety czerw idzie na gore i.t.d.....moge tak kombinowac bo mam 1 rozmiar ramki.Progi w ulach to blad .jesli wylotek jest wiekszy jak 2 cm to trafiaja bez problemu ,snieg nie lezy na progu.Stara czy chora pszczola odrazu pada na ziemie a nie wraca i sra po ulu i po ramkach lepsza cyrkulacja powietrza.-same zalety.Teraz juz okolo 2 tygodni wyloty mam pootwierane na calego 40cm ,beda lepiej trafiac do ula.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
http://www.buckfast-zucht.de/index.php?seite=shop


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 stycznia 2011, 16:47 - sob 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
darius4257 pisze:
Hallo w 2010 wyszedl 1 malutki roik nawet nie wiem z ktorego ula Slyszalem go na drzewie ale nie zlokalizowalem .Co rok wyrzucam stara pszczole z ula robie to miedzy 20 a 24 maja.Z 1 rodziny robie 3.-2 sprzedaje na jesien z ramlami czasem z korpusem.czy buckfast musi byc zolty niie (foto)??W zime buckfast ciemnieje.W ulu nie grzebie tylko operuje korpusami ,zamkniety czerw idzie na gore i.t.d.....moge tak kombinowac bo mam 1 rozmiar ramki.Progi w ulach to blad .jesli wylotek jest wiekszy jak 2 cm to trafiaja bez problemu ,snieg nie lezy na progu.Stara czy chora pszczola odrazu pada na ziemie a nie wraca i sra po ulu i po ramkach lepsza cyrkulacja powietrza.-same zalety.Teraz juz okolo 2 tygodni wyloty mam pootwierane na calego 40cm ,beda lepiej trafiac do ula.



Z tym odsiewem pszczoły chorej, przy braku mostka wylotowego, to prawda wykombinowana przez człowieka, choć sie zgadzam i też ich nie mam.
Nie wiedziałem, że w zimę Buckfast ciemnieje.
Darius, jesteś widzę oblatany w tych Buckfastach. Powiedz, które są lepsze? Jaśniejsze czy ciemniejsze? Jesli jest różnica, to według Ciebie, jaka i dlaczego?
Pozdrawiam
polbart


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 stycznia 2011, 21:31 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
Hallo Buckfast to hybryt(mieszaniec) ligustyki z polnocnych wloch z czarnej pszczoly z angli i francji z Sahariensis z Marokko, die Anatoliaca z Turcji(jedne sa pomaranczowe drugie ciemne jak krainka ), Cecropia z grecji i rozne inne Monticola z gor keni itd.Rok temu normalnie jedna krolowa z zoltych wyszla jak monticola czarna,nic jej nie brakowalo.ciemne czy jasne Lepsze? -nie rozumie pytania.
Planuje cos u ciebie kupic.poz d


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
http://www.buckfast-zucht.de/index.php?seite=shop


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 stycznia 2011, 23:46 - sob 
darius4257 pisze:
Hallo Buckfast to hybryt(mieszaniec)


Hallo darius4257
Buckfast to nie hybryda , która powstała tylko przez samo krzyżowanie . Buckfast powstał przez specyficzną selekcję unasienniania , krzyżowania i hodowlii a to już coś więcej jak krzyżownie dwóch czy też wielu organizmow .
Buckfast jest rasą sztuczną , czyli rasą tzw. sytntetyczną .


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 15 stycznia 2011, 23:56 - sob 

Rejestracja: 05 marca 2009, 23:00 - czw
Posty: 51
Lokalizacja: Słupsk
Nie musisz odsiewać pszczoły chorei bo pszczoła jest tak szlachetnym owadem ze nie pada w ulu nie ważne czy jest młoda okaleczona cy stara ,czego niektórzy mówią ze za zimowali tak silne pszczoły aż 5-6ramek a na wiosnę pozostało garstka resztę znikło bo gro pszczoły było starej i iszcze chorei nie doleczonej z waroza ptaki miały pokarm w zimę nie trzeba było ich dokarmiać . Na wiosnę są odkłady z dotacja interes się kreci.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 stycznia 2011, 01:45 - ndz 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
darius4257 pisze:
Hallo Buckfast to hybryt(mieszaniec) ligustyki z polnocnych wloch z czarnej pszczoly z angli i francji z Sahariensis z Marokko, die Anatoliaca z Turcji(jedne sa pomaranczowe drugie ciemne jak krainka ), Cecropia z grecji i rozne inne Monticola z gor keni itd.Rok temu normalnie jedna krolowa z zoltych wyszla jak monticola czarna,nic jej nie brakowalo.ciemne czy jasne Lepsze? -nie rozumie pytania.
Planuje cos u ciebie kupic.poz d


Chodziło mi o to, czy jaśniejsze czy ciemniejsze Buckfasty lepiej zimują i noszą więcej miodu. Spotkałem sie z opiniami, że ciemniejsze i to szczególnie na spadzi.
Pozdrawiam
polbart


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 stycznia 2011, 12:24 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
Hallo nie ma zadnej roznicy w zbiorze wspadzi czy to ciemniejszy buckfast czy jasniejszy.
Jesli na spadzi masz dobra carnica i buckfast-tez nie ma zadnej roznicy,tylko zostaje duzo z tylu mellifera.Buckfast przyniesie 4 razy wiecej jak mellifera.Z drzew iglastych znow mellifera przyniesie 2 razy wiecej jak buckfast Mellifera mellifera przyniesie ciemny miod ktory prawie sie nie krystalizuje-czysty( iglasty)spadziowy miod.(od buckfasta spadziowy bedzie jasniejszy i szybko sie skrystalizuje.To oznacza ze rozne rasy ida na rozne pozytki.Jezeli te 3 maja do wyboru rozne zrodla pozytku to spadzia sie nie beda interesowac. Wazne sa geny pszczoly ktore mozna wyselekcjonowac na spadz.Tu sa 2 adresy wyselekcjonowane pszczoly na spadz.
http://www.buckfast-bayern.de/zucht.phtml
http://www.imkerei-schwarz.de/wir-ueber-uns.phtml
Konkretnie jeszcze trzeba przy kupnie matki ustalic to z hodowca do czego ci potrzebna pszczola i nie mowi sie czy ciemny buckfast czy jasny.poz d

_________________
http://www.buckfast-zucht.de/index.php?seite=shop


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 stycznia 2011, 13:20 - ndz 
darius4257 pisze:
Hallo nie ma zadnej roznicy w zbiorze wspadzi czy to ciemniejszy buckfast czy jasniejszy.
Jesli na spadzi masz dobra carnica i buckfast-tez nie ma zadnej roznicy,tylko zostaje duzo z tylu mellifera.Buckfast przyniesie 4 razy wiecej jak mellifera.Z drzew iglastych znow mellifera przyniesie 2 razy wiecej jak buckfast Mellifera mellifera przyniesie ciemny miod ktory prawie sie nie krystalizuje-czysty( iglasty)spadziowy miod.(od buckfasta spadziowy bedzie jasniejszy i szybko sie skrystalizuje.To oznacza ze rozne rasy ida na rozne pozytki.Jezeli te 3 maja do wyboru rozne zrodla pozytku to spadzia sie nie beda interesowac. Wazne sa geny pszczoly ktore mozna wyselekcjonowac na spadz.Tu sa 2 adresy wyselekcjonowane pszczoly na spadz.
http://www.buckfast-bayern.de/zucht.phtml
http://www.imkerei-schwarz.de/wir-ueber-uns.phtml
Konkretnie jeszcze trzeba przy kupnie matki ustalic to z hodowca do czego ci potrzebna pszczola i nie mowi sie czy ciemny buckfast czy jasny.poz d


Jesteś straszny polewacz a wody Ci u nas pod dostatkiem jak słyszysz w mediach .
Co Ty tak naprawdę rozumiesz pod nazwą meliifera , poukładaj sobie bardziej wyrażane myśli , bo strasznie bezsensownie wszystko mieszasz .


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 16 stycznia 2011, 14:30 - ndz 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
darius4257 pisze:
Hallo nie ma zadnej roznicy w zbiorze wspadzi czy to ciemniejszy buckfast czy jasniejszy.
Jesli na spadzi masz dobra carnica i buckfast-tez nie ma zadnej roznicy,tylko zostaje duzo z tylu mellifera.Buckfast przyniesie 4 razy wiecej jak mellifera.Z drzew iglastych znow mellifera przyniesie 2 razy wiecej jak buckfast Mellifera mellifera przyniesie ciemny miod ktory prawie sie nie krystalizuje-czysty( iglasty)spadziowy miod.(od buckfasta spadziowy bedzie jasniejszy i szybko sie skrystalizuje.To oznacza ze rozne rasy ida na rozne pozytki.Jezeli te 3 maja do wyboru rozne zrodla pozytku to spadzia sie nie beda interesowac. Wazne sa geny pszczoly ktore mozna wyselekcjonowac na spadz.Tu sa 2 adresy wyselekcjonowane pszczoly na spadz.
http://www.buckfast-bayern.de/zucht.phtml
http://www.imkerei-schwarz.de/wir-ueber-uns.phtml
Konkretnie jeszcze trzeba przy kupnie matki ustalic to z hodowca do czego ci potrzebna pszczola i nie mowi sie czy ciemny buckfast czy jasny.poz d


Dzięki za informacje. W zasadzie potwierdzają się wcześniejsze spostrzeżenia co do Buckfasta na spadzi.
Pozdrawiam
polbart


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 stycznia 2011, 17:28 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
Roki Balboa czytaj uwazniej
od polnocy dopoludnia wyroznamy w niemczech 3 mellifery
Apis mellifera mellifera lehzeni = pszczola wrzosowa
Apis mellifera mellifera mellifera = niemiecka bronzowa pszczola
Apis mellifera mellifera nigra = pszczola czarna (Alpejska)
czyli buckfast przyniesie okolo 4 razy wiecej jak te mellifery.
Z drzew iglastych jak juz wyzej napisalem....( nie jestem tu zeby reklame robic melifieze bo jest malo
odporna na duzo choroby ,a przez ta spadz jeden z tych hodowcow matek stracil wszystkie rodziny melifery .Ze spadziom nie ma zartow ,mozna duzo miodu spadziowego otrzymac i mozna stracic rodziny.
poz d

_________________
http://www.buckfast-zucht.de/index.php?seite=shop


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 stycznia 2011, 17:49 - ndz 
Darek
Rzuć Okiem na <<< Toooo>>> ;-) powiększ Tabelkę ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 16 stycznia 2011, 19:32 - ndz 
darius4257 pisze:
Roki Balboa czytaj uwazniej
od polnocy dopoludnia wyroznamy w niemczech 3 mellifery
Apis mellifera mellifera lehzeni = pszczola wrzosowa
Apis mellifera mellifera mellifera = niemiecka bronzowa pszczola
Apis mellifera mellifera nigra = pszczola czarna (Alpejska)
czyli buckfast przyniesie okolo 4 razy wiecej jak te mellifery.
Z drzew iglastych jak juz wyzej napisalem....( nie jestem tu zeby reklame robic melifieze bo jest malo
odporna na duzo choroby ,a przez ta spadz jeden z tych hodowcow matek stracil wszystkie rodziny melifery .Ze spadziom nie ma zartow ,mozna duzo miodu spadziowego otrzymac i mozna stracic rodziny.
poz d


Żonglujesz melliferami jak by to nic nie znaczyło choć już widać małą poprawę . Gdzieś tam pisałeś że jesteś małym pszczelarzem i traktujesz je hobbistycznie ale nie ważne .
Dla mnie mellifera oznacz zawsze jedno „miodna” a Apis Mellifera - Pszczoła Miodna do której należy wiele ras na wszystkich kontynentach świata i tych wymienionych ostatnio przez Ciebie , choć dalej masz groch z kapustą .

To samo dotyczy hybryd i to nie tylko na tym forum , mieszając tak robisz wodę z mózgu .
Musisz myśleć i pisać po Polsku a ja nie chcę wnikać jakie rasy sprowadzili Niemcy . Wiem na pewno że mamy jedną wspólną i bardzo rozpowszechnioną rasę , która nie zna granic Apis mellifera carnika .Używają tylko zwrotów mellifera mówisz miodna , sztuczna rasa Buckfast też jest miodna .
Tylko nie jest jeszcze przyjęte że mamy Apis mellifera buckfast , no może kiedyś . :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 16 stycznia 2011, 19:55 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
Masz racje nie wazne czy dlugi czy krotki --wazne zeby stal miod w beczce.poz d


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
http://www.buckfast-zucht.de/index.php?seite=shop


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 stycznia 2011, 21:25 - ndz 

Rejestracja: 04 marca 2009, 19:57 - śr
Posty: 132
Lokalizacja: Rajcza koło Żywca
Witam

Zgadzam się z Rokim że mieszanie i nierozróżnianie podstawowych pojęć stosowanych w systematyce prowadzi do haosu i dezinformacji. Używając pojęć rasa, hybryda, linia musimy mieć pewność że używający wie i rozumie o czym pisze i mówi.

Pozdrawiam Marek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 stycznia 2011, 19:03 - pn 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
a jak zaklasować swoj najlepszy rój?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 stycznia 2011, 21:09 - pn 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
[quote="Roki Balboa"]

Wiem na pewno że mamy jedną wspólną i bardzo rozpowszechnioną rasę , która nie zna granic Apis mellifera carnika .



polbart
Najlepszy lub jeden z niewielu najlepszych hodowców (przez duże H), matek pszczelich dla hodowców reproduktorów w USA, posiada tylko jedną nieselekcjonowaną pszczołę

- Karnikę.

http://www.glenn-apiaries.com/catalog.html

Czyżby nie było takiej potrzeby?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 stycznia 2011, 22:00 - pn 

Rejestracja: 09 lipca 2010, 19:25 - pt
Posty: 589
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Ule na jakich gospodaruję: inny
czy ktoś ma w swym ulu nigre ?

_________________
Nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 stycznia 2011, 22:09 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
NIkogo takiego nie znam,lecz wiem że w Belgi jest rejon gdzie starają się trzymać tą pszczołe w populacj względnie czystej jak na warunki europejskie,traktują jako bank gwnów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 stycznia 2011, 23:16 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
Hallo
http://www.dunklebienen.de/rasse-schweiz.shtml
pozd

_________________
http://www.buckfast-zucht.de/index.php?seite=shop


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 stycznia 2011, 18:56 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 16:58 - pn
Posty: 68
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Ule na jakich gospodaruję: korpusowe
darius4257, witam jak długo pracujesz na tym gatunku?
pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 stycznia 2011, 20:17 - pn 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Zdzisław pisze:
NIkogo takiego nie znam,lecz wiem że w Belgi jest rejon gdzie starają się trzymać tą pszczołe w populacj względnie czystej jak na warunki europejskie,traktują jako bank gwnów.



SMR/VSH o podwyższonej odpornosci na waroze, wyselekcjonowana z pszczoły - określanej "miejscową" z Michigan i Luizjany, ma przodków właśnie w "zachodniej" Środkowo-europejskiej , którą żeglarze holenderscy zawieźli do Stanów Zjednoczonych, głównie do tych dwóch stanów z Belgii, Holandii i Niemiec
Jako jedyna "ciemna" obok Krainki pszczoła, w największym stopniu oparła sie pierwszemu uderzeniu warozy na kontynent północno - amerykańskim. Po prostu pszczoły te nie czerwią na okrągło tak jak dominujące tam Włoszki i w zwiazku z tym walka z warozą jest znacznie ułatwiona. SMR/VSH w której płynie krew Nigry, służy do krzyżówek przede wszystkim z Włoszką i nie za bardzo wiem w jakim celu z Krainką i Primorską.
Ot i cała tajemnica pszczoły, której "matką chrzestną" jest Pani dr Marta Spivak z Instytutu w Baton Rouge. :oczko:
Pozdrawiam
polbart


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lutego 2011, 18:29 - wt 

Rejestracja: 13 listopada 2010, 22:09 - sob
Posty: 463
Lokalizacja: ALEKSANDROW KUJ
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski styropianowy
Mam pytanie o krzyżówki bf z krainką. Czego można się spodziewać-łagodność,miodność,rozwój?Pokolenie f1
bf-matki z danii
krainka matki VIGOR

_________________
Pozdrawiam Sławek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lutego 2011, 20:35 - wt 

Rejestracja: 30 listopada 2007, 19:28 - pt
Posty: 85
Ule na jakich gospodaruję: .
sławek k. pisze:
Mam pytanie o krzyżówki bf z krainką. Czego można się spodziewać-łagodność,miodność,rozwój?Pokolenie f1
bf-matki z danii
krainka matki VIGOR

Szanowny Sławku K
Z mojego doświadczenia krainka Vigor jest jedną z niewielu linii pszczół kraińskich,które nie dają zbyt dobrego efektu krzyżowniczego z Buckfastem(BFxCar Vig).Ale możesz spróbować :brawo: bo ja swoje próby robiłem na niewielkiej populacji i mogą być niewiarygodne.
UPRzejmie pozdrawiam
Sławek Lewkowicz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lutego 2011, 21:43 - wt 

Rejestracja: 13 listopada 2010, 22:09 - sob
Posty: 463
Lokalizacja: ALEKSANDROW KUJ
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski styropianowy
slawecki67 pisze:
Z mojego doświadczenia krainka Vigor jest jedną z niewielu linii pszczół kraińskich,które nie dają zbyt dobrego efektu krzyżowniczego z Buckfastem(BFxCar Vig).Ale możesz spróbować

Pytałem bo mam okazję zakupić kilka rodzin po oblocie.Myślałem o wykorzystaniu ich do podziału i poddania nowych matek.

_________________
Pozdrawiam Sławek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lutego 2011, 21:49 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
slawecki67 pisze:
sławek k. pisze:
Mam pytanie o krzyżówki bf z krainką. Czego można się spodziewać-łagodność,miodność,rozwój?Pokolenie f1
bf-matki z danii
krainka matki VIGOR

Szanowny Sławku K
Z mojego doświadczenia krainka Vigor jest jedną z niewielu linii pszczół kraińskich,które nie dają zbyt dobrego efektu krzyżowniczego z Buckfastem(BFxCar Vig).Ale możesz spróbować :brawo: bo ja swoje próby robiłem na niewielkiej populacji i mogą być niewiarygodne.
UPRzejmie pozdrawiam
Sławek Lewkowicz


A co w odwrotnej kombinacji ?

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji