FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 25 kwietnia 2024, 13:52 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pasieka IMAGO
Post: 07 października 2012, 17:55 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sierpnia 2010, 22:01 - czw
Posty: 144
Lokalizacja: małopolskie
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Ja w tym roku brałem matki (Alpejki) z tej pasieki:

http://www.imago.pl/

Polecam.
Przyjęcia są bardzo dobre, matki szybko podejmują czerwienie, są łagodne i trzymają sę dobrze plastrów.

Pozdrawiam

_________________
judym12
http://www.dyrda.com.pl
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=22527456


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 października 2012, 21:31 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2009, 15:51 - ndz
Posty: 2941
Lokalizacja: Białaczów, łodzkie
Ule na jakich gospodaruję: warsz. posz. wklp korp
ja również polecam, bardzo ładne matki i szybko podejmują czerwienie, widać że pan Marek się bardzo stara :)

_________________
"Bo pszczelarz jest dla pszczół, nigdy pszczoły dla pszczelarza"

Pozdrawiam Wszystkich, którzy kochają pszczółki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 października 2012, 10:35 - pn 
Tak matki od P Marka sa bardzo dobre w tym roku przypadkiem mielismy z nimi kontakt po wprowadzeniu do pasieki linni ALPEJKA moglismy porównac z tá samá linia od innego hodowcy powiem krótko NIEBO A ZIEMIA


Na górę
  
 
Post: 08 października 2012, 22:47 - pn 

Rejestracja: 29 lipca 2007, 10:08 - ndz
Posty: 211
Lokalizacja: pomorskie
Ule na jakich gospodaruję: własnych ulach
hm .szybko dajecie koledzy opinie na temat waszych matek zakupionych ? ciekawa opinia ! ! ! ! ! , a ja wam radze najpierw sobie od tych matek odhodujcie córkę a od tej córki następną pokolenie a potem powiecie jaki ma charakter ta wnuczka a potem ją zachwalajcie ,,,, czy będzie miał taki sam charakter jak tą co zakupiliście ?? a po dwóch miesiąca to ciekawa opinia bardzo ? ? ? ?? ? jestem pod wrażaniem :prysznic:

pozdrawiam jozef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 października 2012, 23:10 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2009, 15:51 - ndz
Posty: 2941
Lokalizacja: Białaczów, łodzkie
Ule na jakich gospodaruję: warsz. posz. wklp korp
Józef, ja matki od P. Marka mam dwa lata i córki po nich też, i córki nie odbiegają od tych kupionych wcale.

_________________
"Bo pszczelarz jest dla pszczół, nigdy pszczoły dla pszczelarza"

Pozdrawiam Wszystkich, którzy kochają pszczółki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 października 2012, 23:38 - pn 

Rejestracja: 16 października 2011, 22:24 - ndz
Posty: 1453
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Józef pisze:
hm .szybko dajecie koledzy opinie na temat waszych matek zakupionych ? ciekawa opinia ! ! ! ! ! , a ja wam radze najpierw sobie od tych matek odhodujcie córkę a od tej córki następną pokolenie a potem powiecie jaki ma charakter ta wnuczka a potem ją zachwalajcie ,,,, czy będzie miał taki sam charakter jak tą co zakupiliście ?? a po dwóch miesiąca to ciekawa opinia bardzo ? ? ? ?? ? jestem pod wrażaniem :prysznic:


Kolego jak przy kazdej pszczole po złej selekcji lub nietrafionej, nie wazne czy BF czy krainka czy nie wiadomo co ,kupiłeś unasienione naturalnie (to musiałby kolega kupić min. 128 matek aby wytypować do dalszej reprodukcji, bo Pan Marek chyba nie unasienia sztucznie i to samo z nieunasienionymi . Od hodowli jest Pan Marek ,a nie Pan Józef . Pan Józef jest od oceny matek użytkowych F1 .Córka po tej córce i kolejna córka to F3 . To tak pokrótce.
Pozdrawiam Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 października 2012, 23:45 - wt 

Rejestracja: 19 grudnia 2008, 21:44 - pt
Posty: 571
Lokalizacja: Kuj-pomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
MB33 pisze:
Córka po tej córce i kolejna córka to F3 . To tak pokrótce.
Pozdrawiam Tomek


A przede wszystkim to mieszańce z tubylcami :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 października 2012, 21:27 - śr 

Rejestracja: 29 lipca 2007, 10:08 - ndz
Posty: 211
Lokalizacja: pomorskie
Ule na jakich gospodaruję: własnych ulach
to fakt że uwzględniam F3 ale , chyba mnie źle zrozumieliście f3 uwzględniam pod tym warunkiem ze ona nie traci charakteru to co F1 a pod względem łagodnością i pracowitością to mam na myśli żeby nie upierać się od F1 do F3 , żeby miała taki sam charakter jak F1 a co do mieszania z tubylcami czyli herezja nie kiedy wpływa pozytywnie na charakter matki , nie wiem może źle pojmuje ! ! ! ! ? ? a po zatem jak ja mam co roku wymieniać na F1 to sory nie mam zamiaru tak robić , żeby co roku wymieniać królową F1 obojętnie jaka to rasa ? to według mnie to nie rasa pszczół tylko badziewie , według mnie rasa to taka co odhoduje do F3 i jest łagodna i pracowita bez kapelusza i rękawic , ale to moja wypowiedz i nie każdy może się z gadać


pozdrawiam jozef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 października 2012, 21:39 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 marca 2012, 21:04 - czw
Posty: 3637
Lokalizacja: Góry Sowie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Józef pisze:
to fakt że uwzględniam F3 ale , chyba mnie źle zrozumieliście f3 uwzględniam pod tym warunkiem ze ona nie traci charakteru to co F1 a pod względem łagodnością i pracowitością to mam na myśli żeby nie upierać się od F1 do F3 , żeby miała taki sam charakter jak F1 a co do mieszania z tubylcami czyli herezja nie kiedy wpływa pozytywnie na charakter matki , nie wiem może źle pojmuje ! ! ! ! ? ? a po zatem jak ja mam co roku wymieniać na F1 to sory nie mam zamiaru tak robić , żeby co roku wymieniać królową F1 obojętnie jaka to rasa ? to według mnie to nie rasa pszczół tylko badziewie , według mnie rasa to taka co odhoduje do F3 i jest łagodna i pracowita bez kapelusza i rękawic , ale to moja wypowiedz i nie każdy może się z gadać


pozdrawiam jozef

Chyba heterozja. Wybacz, że się wcinam.

_________________
"Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy." (Syr 11, 3);


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 października 2012, 21:41 - śr 
Józef pisze:
a po zatem jak ja mam co roku wymieniać na F1 to sory nie mam zamiaru tak robić , żeby co roku wymieniać królową F1 obojętnie jaka to rasa ? to według mnie to nie rasa pszczół tylko badziewie ,

I masz rację Józefie. Nie każda F1 powtórzy się w F2 ale mam taki przypadek, że w F4 jest lepsza od F1-ciekawe co dalej.


Na górę
  
 
Post: 10 października 2012, 21:45 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2012, 20:51 - pn
Posty: 2203
Lokalizacja: Lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski, ostrowskiej
Kolopik bo normalnie zacznę do Ciebie po matki przyjeżdżać :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 października 2012, 21:47 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 marca 2012, 21:04 - czw
Posty: 3637
Lokalizacja: Góry Sowie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
kolopik, Prawdopodobnie krzyżówki wykazują już większą adaptację do terenu i warunków w nim panujących. Często bywa, że kundelki są najlepsze. A jak do tego łagodne, to nie dziwota, że starzy pszczelarze nie chcą za żadne skarby innych pszczół.

_________________
"Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy." (Syr 11, 3);


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 października 2012, 22:02 - śr 

Rejestracja: 25 sierpnia 2011, 22:29 - czw
Posty: 1029
Lokalizacja: Włodawa
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 12r
...a ja durny co roku matki wymieniam na F1 zamiast pozwolić pszczołom zaszaleć :) ( od dwóch sezonów dopiero :mrgreen: )

Ja ci mówię klopik, masz chłopie potencjał, ukryty co prawda, ale masz :)

_________________
Cezary256


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 października 2012, 22:04 - śr 
adriannos pisze:
Często bywa, że kundelki są najlepsze. A jak do tego łagodne, to nie dziwota, że starzy pszczelarze nie chcą za żadne skarby innych pszczół.

Jestem starym nie tylko wiekiem ale i doświadczeniem ale nie powiedział bym, że "nowe" to be. A że tak jest to jak mnie czytacie, to wiecie. Wiecie też, że twierdzę, ze o pszczołach wiemy trzy rzeczy a po za tym wiemy, że g...o wiemy. I dodam, że jeszcze dług................o nie będziemy wiedzieć. Przynajmniej ja.
dudi pisze:
Kolopik bo normalnie zacznę do Ciebie po matki przyjeżdżać

Miałem jedną-odeszła do Pana, teścoowej nie liczę- też odeszła.
Mateczek pszczelich nie produkuję, ramki z jajami nie pożałuję a o żonkę jestem zazdrosny/ czterdzieści prawie lat ją do siebie dostosowywalem( albo ona mnie do siebie)i tu bym prawdopodobnie polemikę na ten temat z żonką przegrał i jakbyś mi ją "zgarnął" to z kąd taką drugą wezmę?/ :haha:


Na górę
  
 
Post: 10 października 2012, 22:06 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2012, 20:51 - pn
Posty: 2203
Lokalizacja: Lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski, ostrowskiej
kolopik pisze:
z kąd taką drugą wezmę?/


Poszukasz na allegro :haha: :haha: :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 października 2012, 22:19 - śr 

Rejestracja: 16 października 2011, 22:24 - ndz
Posty: 1453
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
kolopik pisze:
ale mam taki przypadek, że w F4 jest lepsza od F1-ciekawe co dalej.



I w czym ma kolega problem ? To normalne ,że F3 ,F4 są lepsze od F1 nic ino się cieszyć to wszystko zależy jak został dobrany materiał reprodukcyjny (nie wszystkie linie taką cechę posiadają) są po prostu źle skojarzone już na początku i wtedy F3 -F4 wychodzą szatany .
Pozdrawiam Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 października 2012, 22:24 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 marca 2012, 21:04 - czw
Posty: 3637
Lokalizacja: Góry Sowie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
kolopik, To prawda. Człowiek z wiekiem zdaje sobie sprawę, ile wie. Dlatego należy dyskutować merytorycznie, uczyć się i sprawdzać każdą możliwość, nawet jeśli oznacza to porażkę. Grunt by wiedzieć jak najwięcej.

_________________
"Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy." (Syr 11, 3);


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 października 2012, 22:28 - śr 
MB33 pisze:
nic ino się cieszyć

Tak wlaśnie się się cieszę, że za 20 zetów mam super pszczółki.
dudi pisze:
Poszukasz na allegro

Te byłyby za "dużo" potrzebujące albo za długo. :haha: :haha:


Na górę
  
 
Post: 10 października 2012, 22:32 - śr 
adriannos pisze:
Człowiek z wiekiem zdaje sobie sprawę, ile wie. Dlatego należy dyskutować merytorycznie, uczyć się i sprawdzać każdą możliwość, nawet jeśli oznacza to porażkę. Grunt by wiedzieć jak najwięcej.

I tego Kolego się trzymaj. Nowego nie ignoruj a starego nie wyrzucaj na śmietnik-czasem może się przydać.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji