FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 17:46 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 916 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19
Autor Wiadomość
Post: 03 listopada 2023, 12:48 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Hieronim pisze:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podstawowym pożytkiem w hiszpańskiej Galicji i Asturii , jest kasztan jadalny [górne zdjęcie ] , ponadto , cały rok kwitną różne , miejscowe gatunki wrzosów i taka ciekawostka , niektóre miody mają gorzki smak i te sa tam szczególnie cenione.

trzeba było jechać jak tam jest zielono, że wszystkich miejsc w jakich byłem najbardziej przypadła mi do gustu kreta ale tylko w układzie że wypożyczasz sobie auto i zwiedzasz na własną rękę i nie plaże a piękne góry z widokami zapierajacymi dech. Mają tam pożytki o jakich możemy tylko pomarzyć a czasami wystarczy przejechać kilkanaście kilometrów żeby temperatura spadła o kilkascie stopni i że spiekoty trafić w góry które maj-czerwiec kwitną na wszystkie kolory to jest możliwe tylko w klimacie śródziemnomorskim. Stoją tam setki uli oddalone od siebie o kilka kilometrów. Dysponują kilkoma dużymi pozytkami a przeciętnie z ula z tego co się dowiadywałem w sezonie zbierają w okolicach 80kg (3-4 duże pożytki) , z pogoda nie mają problemów bo na Krecie jest największa ilość pogodnych dni w roku. W ciągu jednego dnia można zobaczyć kilkadziesiąt pasiek bez wysiadania z auta i tak do znudzenia tak długo aż tam będziemy. Jeśli ktoś jedzie po sezonie 0szczelsrskim w tamtym rejonie może mu się wydawać że ci pszczelarze mają przewalone i że ciągle tylko karmią przez okrągły rok co jest błędnym myśleniem. Nie mają problemów z kradzieżami bo ule są oznaczone zarówno z zewnątrz indywidualnym numerami jak i w środku każda ramka ma wypalony numer. Mają idealny teren za, sprawa super pożytków, daleko do Ukrainy i zbyt na miód który kupują turyści
Bliżej nas bardzo dobre pożytki mają w południowej Słowacji czy w Bośni która jest pięknym krajem gdzie lasy akacjowe są równie pospolite co lasy sosnowe w centrum naszego kraju, do tego dochodzą jeszcze inne kwiatki a setki tysięcy hektarów kwitnące go słonecznika na Węgrzech może tylko dobić spragnione go pożytku polskiego pszczelarza, na Węgrzech 3 lata temu akacja kwitła 2x w ciągu jednego roku a jest jej tam do za trzęsienia .
Obawiam się też że prawdziwe miody z tamtych okolic są znacznie lepsze od tych jakie możemy pozyskać w Polsce szczególnie mam na myśli akacje. Reasumując jesteśmy przepszczelonym krajem z przeciętnym /słabymi pozytkami gdzie wystarczy że zakwitnie kilka ha czegokolwiek i mamy najazd pszczelarzy że wszystkich stron.

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 listopada 2023, 12:57 - pt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6444
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Za stęskniłeś za ciepełkiem?
Czy sezon kiepski i po oyro ;)

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 listopada 2023, 13:14 - pt 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
kudlaty
,,Cudze chwalicie swego nie znacie,,
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 listopada 2023, 20:09 - ndz 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3963
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
kudlaty pisze:
Dysponują kilkoma dużymi pozytkami a przeciętnie z ula z tego co się dowiadywałem w sezonie zbierają w okolicach 80kg (3-4 duże pożytki) , z pogoda nie mają problemów bo na Krecie jest największa ilość pogodnych dni w roku.

Galicja i Asturia , to są górki podobne wysokością do Beskidu Małego , no może jest tam trochę cieplej , mają też dużo opadów , bo blisko jest Atlantyk . Z tego , co mówili miejscowi pszczelarze , to zbierają od 15 do 25 kg. miodu z ula a sezon trwa od lutego do października . Nie ma tam wielkich , kwitnących upraw , no może poza eukaliptusem i jadalnymi kasztanami .Na dodatek , chyba mają tam jakąś politykę ograniczania ilości uli w jednym miejscu , bo wszędzie podkreślali , że takie nagromadzenie powoduje zniszczenie miejscowej populacji innych gatunków pszczół. Bardzo się też boją inwazji pszczół typu BFy , bo pewnie słyszeli o tego efektach . Mają jakąś swoją czarną pszczołę iberyjską i tego się trzymają . Pewnie dlatego , z tego , co mówili , nie mają problemu z warrozą . Masowo stosują Apiwar i to ponoć wystarczy .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 listopada 2023, 23:48 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Hieronim pisze:
kudlaty pisze:
Dysponują kilkoma dużymi pozytkami a przeciętnie z ula z tego co się dowiadywałem w sezonie zbierają w okolicach 80kg (3-4 duże pożytki) , z pogoda nie mają problemów bo na Krecie jest największa ilość pogodnych dni w roku.

Galicja i Asturia , to są górki podobne wysokością do Beskidu Małego , no może jest tam trochę cieplej , mają też dużo opadów , bo blisko jest Atlantyk . Z tego , co mówili miejscowi pszczelarze , to zbierają od 15 do 25 kg. miodu z ula a sezon trwa od lutego do października . Nie ma tam wielkich , kwitnących upraw , no może poza eukaliptusem i jadalnymi kasztanami .Na dodatek , chyba mają tam jakąś politykę ograniczania ilości uli w jednym miejscu , bo wszędzie podkreślali , że takie nagromadzenie powoduje zniszczenie miejscowej populacji innych gatunków pszczół. Bardzo się też boją inwazji pszczół typu BFy , bo pewnie słyszeli o tego efektach . Mają jakąś swoją czarną pszczołę iberyjską i tego się trzymają . Pewnie dlatego , z tego , co mówili , nie mają problemu z warrozą . Masowo stosują Apiwar i to ponoć wystarczy .


Hiszpania kontynentalne a hiszpańskie wyspy to niemal zupełnie co innego jeśli chodzi o klimat. Zdecydowanie nie maja tam lekko.

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 listopada 2023, 23:55 - ndz 

Rejestracja: 11 marca 2020, 02:47 - śr
Posty: 429
Lokalizacja: Hamilton, Kanada
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth
Miejscowość z jakiej piszesz: HAMILTON
Hieronim pisze:
Mają jakąś swoją czarną pszczołę iberyjską i tego się trzymają . Pewnie dlatego , z tego , co mówili , nie mają problemu z warrozą . Masowo stosują Apiwar i to ponoć wystarczy .
No to tak jak u nas rolnicy nie maja problemu z chwastami. Pare razy opryskaja round-upem i niema chwastow.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 listopada 2023, 10:16 - pn 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3963
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
kudlaty pisze:
Hiszpania kontynentalne a hiszpańskie wyspy to niemal zupełnie co innego jeśli chodzi o klimat. Zdecydowanie nie maja tam lekko.

To samo co u nas , nie mamy wprawdzie takich miododajnych wysp , ale prowadzenie pasiek w różnych częściach naszego kraju , jest trochę inne.
baru0 pisze:
Za stęskniłeś za ciepełkiem?
Czy sezon kiepski i po oyro ;)

Gdzieś trzeba wydać te nadwyżki , bo inaczej inflacje je zeżre. :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 listopada 2023, 10:47 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Hieronim pisze:
kudlaty pisze:
Hiszpania kontynentalne a hiszpańskie wyspy to niemal zupełnie co innego jeśli chodzi o klimat. Zdecydowanie nie maja tam lekko.

To samo co u nas , nie mamy wprawdzie takich miododajnych wysp , ale prowadzenie pasiek w różnych częściach naszego kraju , jest trochę inne.
baru0 pisze:
Za stęskniłeś za ciepełkiem?
Czy sezon kiepski i po oyro ;)

Gdzieś trzeba wydać te nadwyżki , bo inaczej inflacje je zeżre. :haha:


Nie za bardzo rozumiem o co ci chodzi z tą inflacja....???? Z tego co słyszałem to jaszczomb ekonomi z drugim rekinem bankowości mówił że nie ma żadnej inflacji a jeśli już to max 8 procent jakiejś tam putiinflacji co ja Włodek wywołał jeszcze przed wojną ale tak jakoś w trakcie najgroźniejszego smiercionosnego wirusa który zdziesiatkowal miasta i wsie. Kiedy wydano setki miliardów z do druku na walczenie z wirusem a później pompowanie kolejnych setek w koncerny farmaceutyczne, lekarzy którzy podtrzymywali atmosferę zagrożenia no i wspieranie zachodnich koncern ów różnego rodzaju zapomoga mi z budżetu w związku ze sztucznym hamowaniem resztki polskiej gospodarki.

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 listopada 2023, 18:01 - pn 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3963
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
kudlaty pisze:
Hieronim pisze:
kudlaty pisze:

Gdzieś trzeba wydać te nadwyżki , bo inaczej inflacje je zeżre. :haha:


Nie za bardzo rozumiem o co ci chodzi z tą inflacja....????

Ponoć istnieją guziki "wysokie ceny" , " niskie ceny" i wystarczy na odpowiednie naciskać. :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 listopada 2023, 20:59 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
kudlaty pisze:
...jaszczomb ekonomi z drugim rekinem bankowości mówił że nie ma żadnej inflacji a jeśli już to max 8 procent..
A nasz etatowy forumowy "ożeł" dezinformacji nadal nie przestaje nadawać.

Tymczasem twarde dane, miesięczne wskaźniki cen towarów i usług konsumpcyjnych są takie:Obrazek
źródło: Główny Urząd Statystyczny

Od marca do września br. inflacja wynosi zero procent.
Ale zrozumienie i przyjęcie tych danych do wiadomości możliwe właśnie tylko dla zwykłych jaszczębi, nie dla orłów.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 listopada 2023, 21:25 - pn 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3963
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
kudlaty pisze:
trzeba było jechać jak tam jest zielono, że wszystkich miejsc w jakich byłem najbardziej przypadła mi do gustu kreta ale tylko w układzie że wypożyczasz sobie auto i zwiedzasz na własną rękę i nie plaże a piękne góry z widokami zapierajacymi dech. Mają tam pożytki o jakich możemy tylko pomarzyć

Nie jest tak źle z pszczelarzami w Beskidzie Małym , jak stać na taką eskapadę, :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 listopada 2023, 00:08 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
JM pisze:
kudlaty pisze:
...jaszczomb ekonomi z drugim rekinem bankowości mówił że nie ma żadnej inflacji a jeśli już to max 8 procent..
A nasz etatowy forumowy "ożeł" dezinformacji nadal nie przestaje nadawać.

Tymczasem twarde dane, miesięczne wskaźniki cen towarów i usług konsumpcyjnych są takie:Obrazek
źródło: Główny Urząd Statystyczny

Od marca do września br. inflacja wynosi zero procent.
Ale zrozumienie i przyjęcie tych danych do wiadomości możliwe właśnie tylko dla zwykłych jaszczębi, nie dla orłów.

Jeśli ważyłes 100kg, jednego roku przybyło cie do 130kg a kolejnego roku tylko 8 procent z tych 130 to cie przybyło czy ubyło?
Trzeba jeszcze sprawdzić jak oni ta, średnia liczą bo z tego co mi się wydaje że ta średnia podobna do średnich zarobków w Polsce. Czyli liczą średnia od 5 procent najwięcej zarabiających Polaków, na tej podstawie ustalają wysokość podatków jakie musi płacić 95 procent którzy nie zostali brani pod uwagę przy wyliczanie średniej.


Hieronim pisze:
kudlaty pisze:
trzeba było jechać jak tam jest zielono, że wszystkich miejsc w jakich byłem najbardziej przypadła mi do gustu kreta ale tylko w układzie że wypożyczasz sobie auto i zwiedzasz na własną rękę i nie plaże a piękne góry z widokami zapierajacymi dech. Mają tam pożytki o jakich możemy tylko pomarzyć

Nie jest tak źle z pszczelarzami w Beskidzie Małym , jak stać na taką eskapadę, :haha:



W tym roku byłem 2x kreta 1x corfu, w ubiegłym roku majorka i pomniejsze, żal dupe ściska? Tylko biedni ludzie jada wypoczywać zagranicę ja jestem biedny to jadę, bogaci jadą nad polskie morze albo do Zakopanego wypoczywać na Krupówkach :haha: w obu przypadkach punktem obowiązkowym wycieczki jest modlitwa o pogodę i czy starczy kasy do końca wyjazdu . Lubię spacerować po Tatrach tylko że jak na wejściu przyjdzie opłacić parking tj łąkę na dziko i stanie w błocie 70 dych za dzień a później jak postanowisz wyjechać np na kasprowy to kasują 130pln od głowy wyjazd oczywiście po odstaniu połowy dnia w kolejce, jak się trafi jechać w jedną stronę 4 godziny 90 km to ja pasuje i dziękuję za taki wypoczynek.
Jadę na własną rękę coś zobaczyć dlatego trzeba obowiązkowo wynająć auto i zorganizować loty, noclegi bo nie latam ciągle koło jednego komina , a rodacy w dużej mierze jadą z biura, wywiozą ich na jakieś zadupie bo biuro chce najtaniej często nawet za klimę w pokojach muszą ekstra płacić i siedzą cały dzień, cały wyjazd, na jednej plaży w zasięgu wzroku oczywiście jest hotel bo muszą pilnować koryta bo jest karmienie kilka razy dziennie i tyle widzieli.
W tym roku łącznie na parkingi wydałem mniej niż kosztuje jeden dzień postoju w zakopcu. Nad morzem śródziemnym ludzie żyją z turystyki i wiedzą że jak w hotelu będzie słabo, będzie drogie beznadziejne żarcie, jak będą na każdym kroku zdzierali z turystów to nikt więcej do nich nie przyjedzie. Do tego tubylcy o zgrozo są mili i uśmiechnięci. A w naszym kraju jak już trafi się frajer to go trzeba wycisnąć jak gąbkę do ostatniej kropli żeby wiedział że był na wakacjach :haha: byle miasto powiatowe jak chcesz iść 4-5 osób do knajpy na obiad to się trzeba liczyć że z 400pln trzeba zostawić a żarcie często po najniższej Lini oporu bo sef musi zarobić i płaczą ze pustki

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 listopada 2023, 01:08 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
kudlaty pisze:
Jeśli ważyłes 100kg, jednego roku przybyło cie do 130kg a kolejnego roku tylko 8 procent z tych 130 to cie przybyło czy ubyło?
A gdyby tak policzyć ile mi przybyło od urodzenia, to dopiero byłby procent.
Przez ostatnie 7 miesięcy nic mi już nie przybyło. Te 8 procent to mi przybywało przez 5 miesięcy, ale jeszcze wcześiej, przed tymi siedmioma.
Ile ważyłem rok temu to już dawno zapomniałem, aktualnie trzymam wagę i to mnie cieszy.
I jeszcze przede wszystkim też to, że nie dane mi jest bycie aż takim malkontentem.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 listopada 2023, 23:06 - wt 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3963
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
Załącznik:
Zdjęcie WhatsApp 2023-11-08 o 20.45.55_d06e1be5.jpg


Bardzo ciekawy ul pokazowy , do góry wpuszcza się trzy pakiety , każdy z własną rurą wylotową a cześć dolna jest wspólna .


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 listopada 2023, 17:03 - ndz 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3963
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
Załącznik:
Zdjęcie WhatsApp 2023-11-08 o 21.06.57_d940209d.jpg


Zabytkowa hiszpańska pasieka ogrodzona murem , mającym zabezpieczyć pszczoły przed niedźwiedziami.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 stycznia 2024, 13:57 - śr 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3963
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
Obrazek
Wczoraj , moje pszczoły, po raz pierwszy wyjrzały na świat w tym roku .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 916 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji