FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 16 kwietnia 2024, 08:12 - wt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 20 sierpnia 2021, 10:34 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
no cóż w sumie po 6 latach się w końcu udało coś zdziałać - żona prowadzi stronę pasieki na FB - https://www.facebook.com/pasiekamioduszka/ - mnie tam nie było od kwietnia ale widzę, że b. fajnie to już wygląda :) muszę coś tam ewentualnie powiedzieć jej aby poprawiła, bo zauważyłem jakieś drobne sprawy do korekty, ale i tak gorące podziękowania dla żonki i wielkie :brawo: ode mnie - sam bym tego lepiej nie zrobił :)...

a i zapraszam do polubienia stronki jak komuś praca żony się podoba - będzie się b.cieszyć :mrgreen: z góry dzięki :thank:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 sierpnia 2021, 14:55 - pt 

Rejestracja: 19 marca 2020, 22:03 - czw
Posty: 46
Ule na jakich gospodaruję: wp
Miejscowość z jakiej piszesz: małopolska
Widzę że młody stażem ale bogaty doświadczenie, czy aby tylko kasa misiu kasa?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 sierpnia 2021, 16:37 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
marekl pisze:
kasa misiu kasa


gdyby o to chodziło... to by była najpierw strona FB, TWITER, Instragram… i www i cały ten "lukrowo kolorowy PR-ar - filmiki na YT jakie to ma się ma wszystko "ach i och" i tylko "moje najlepsze" :)- a jak na razie jest ledwo FB i to po 6 latach od "rozpoczęcia działalności" - każdemu kto mówi, że z pszczół jest kasa odpowiem, że owszem - jest - ale wtedy i tylko wtedy jak pot po pupie leci... i nie jest to działalność opłacalna w porównaniu z inną robotą... jakby wszystko tak chciał policzyć od A do Z i płacić za to sobie nawet minimalną stawkę godzinową...także musi być przede wszystkim "PASJA"... a jak dla kasy ktoś chce to robić to lepiej niech pomyśli o czymś innym - np. kury na "wiejskie jaja" to już chyba będzie lepszy interes... bez pasji jakakolwiek wiesza pasieka nie ma sensu bo zawsze jest coś do zrobienia niestety kosztem wolnego czasu...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 sierpnia 2021, 22:20 - pt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6432
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
tomi007, Jesteś jednym z wielu którzy urośli na Ambrozji i dobrze :okok: . Masz dobre podstawy .
Ale matki unasienionej bym od Ciebie nie kupił :lol:
Cytuj:
podsumowując - "małe zoo" :)
bo nie wiadomo czy lew czy tygrys ;) .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 sierpnia 2021, 09:14 - sob 

Rejestracja: 14 czerwca 2016, 08:15 - wt
Posty: 844
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Białystok
marekl, A ty co? Na utrzymaniu mamy czy szlachta nie pracuje?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 sierpnia 2021, 22:10 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
baru0,


Ma to plusy i minusy - z + efekt heterozji... Choć trochę mnie wkurza jak mam kilka uli z celle czy z Nieska a tam pszczoły "żółte" Jak buckfasty - bzyknely się jak nic z s113... Za to te ule są silniejsze choć matki w nich czarne...;)

A małe zoo to mam w zasadzie od teraz - nie wiadomo co z tego jeszcze przezimuje... Dużo materiału przyszło późno...

Póki co z poglowia pasieki hodowlanej jestem b zadowolony - pszczoły są tam najlagodniejsze - jak mają żelazny zapas to ciągle bez dymu mogę pracować - nawet dziś było spokojnie... Choć rozpalilem dym do 1 ula bo trochę fikał po otwarciu ale kolejne ule już go nie potrzebowały...

Zabawne bo jest tam ponad 100 uli a chodzę sobie między nimi jak przyjadę jakby to była wiosna i nic mi nie robią... Totalnie olewają moją obecność jak grzebie przy wylotku czy spr wkładki w denicach co robię bez stroju... Dopiero do grzebania "w" Zakładam.. Ale to b fajne miejsce - zaciszne od wiatru i cieple... Pszczoły czują się w nim b "bezpiecznie" A i pylkowo to bogaty teren...

Z takich ciekawostek to pszczoły jakie przywiozę z tej pasieki na inne... Czy matki podam z niej Un na innych to wypadają lepiej niż "tamtejsze"... Wiec ilość rodzin jaka tam jest robi swoje + to że sporo z nich to reproduktorki które celowo zmuszam do hodowli dużej ilości trutni (po 2 ramki wezy wysokiej na 16cm w ramce wlkp)... Oczywiście w sezonie 120 to tam nie stoi ale z ok 50 + przybywa odkladow i do zimy robi się 120...

A Rosnąć to już chyba nie da rady... Choć co roku to mówię i okazuję się potem w kolejnym sezonie że da radę jednak ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sierpnia 2021, 21:32 - wt 

Rejestracja: 19 marca 2020, 22:03 - czw
Posty: 46
Ule na jakich gospodaruję: wp
Miejscowość z jakiej piszesz: małopolska
Wiech, pewno tak jak Ty czyli na utrzymaniu mamy i niepracujący. Z drugiej strony to nie jest mój temat więc nie zaśmiecaj go, a jak nie rozumiesz sedna tematu to po co się odzywać


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji