FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 kwietnia 2024, 11:42 - ndz

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Moja pasieka
Post: 02 marca 2010, 21:22 - wt 
Witam jest to mój drugi post na forum po długim milczeniu. Czasu tego jednak nie zmarnowałem a poświęciłem się lekturze kilku Forum jak i kilku książek poświęconych pszczelarstwu. Dzięki temu zwiększyłem swoją wiedzę na temat pszczół, nie powiem że byłem zielony z tego tematu bo zajmowałem się pszczołami z sąsiadem jak i Ja miałem zawsze kilka sztuk Warszawiaków co dało mi troszkę doświadczenia. Po kilku latach pracy przy pszczołach mogę powiedzieć że kocham to co lubię i nie zamierzam z tego rezygnować a powiem więcej chcę bardziej ambitnie do tego podejść. Zamówiłem 20 Wielkopolskich stojaków i 3 leżaki jeszcze nie są odebrane ale do świąt będą u Mnie więc wstawię fotki ;P Ule są z ramkami, podkarmiaczkami, ocieplane choć z nieocieplaną dennicą, co moim zdaniem nie wpływa niekorzystnie, posiadają także komplet ociepleń na zimę. 20 stojaków zaroję u znajomych pszczelarzy a 3 leżaki chcę zaroić Kaukaskimi które to okłady muszę kupić gdyż żaden takowych nie posiada.

Wpierw jednak wszystkie ule trzeba przyszykować do zasiedlenia. Mam zamiar pomalować ule na dwa kolory jasny i ciemny, chodzi tu jak wiadomo o temperaturę wiosną. Wpierw będą pomalowane drewnochronem dopiero potem farbą właściwą, wiadomo że dobrze zabezpieczony ul długo nam posłuży. Posiadam także wszystek niezbędny sprzęt do obsługi pasieki.

Teraz może coś o umiejscowieniu pasieki. Mam koło domu rodziców działkę rolną około 3ha którą zamierzam całą poświęcić na rośliny miododajne jak i obsadzić całość dookoła Wierzbą pyłkodajną żeby zapewnić dostatecznie pszczoły w pyłek. Z działką styka się sad około 0,5ha.

W tym roku będzie na początek skromnie 23 ule i te co posiadam no i teraz wejdzie wykorzystać to wszystko czego się dowiedziałem w praktyce, pomagać mi będzie kilku kolegów pszczelarzy więc myślę że dam radę.

Może ktoś powie że rzucam się na głęboką wodę stawiając ponad 20 uli, ale od czegoś trzeba zacząć a jak już pisałem podchodzę do tego bardzo ambitnie i mam zamiar robić to co kocham tak dobrze jak tylko będę potrafił, oczywiście człowiek zawsze się uczy a i tak wszystkiego nie wie.

Plany. Zobaczę jak dam radę z tym co będę miał, choć za rok na pewno powiększę pasiekę do 50 pni, oczywiście nie będę tego sam obsługiwał, będzie mi w tym pomagał tata i brat co na początku znacznie ułatwi mi ogarnąć całość i powoli dojść do wprawy.

Oczywiście całoroczna walka z chorobami to podstawa, bez tego nie ma szans na jakikolwiek sukces, o czym większość młodych pszczelarzy zapomina aczkolwiek także i ci starsi często zaniedbują to materię która jest podstawą.

No i na tym chyba byłby koniec, resztę będę opisywał z biegiem czasu. Na pewno będę miał pytania dla doświadczonych ale to się okaże na czym się zawieszę i czego nie będę wiedział :D

Pozdrawiam Lucas


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 02 marca 2010, 21:51 - wt 
Lucas! Gratuluję podejścia do zagadnienia i realizacji przedsięwzięcia i życzę wielu powodów do radości. Julek


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 02 marca 2010, 22:15 - wt 

Rejestracja: 15 września 2008, 20:33 - pn
Posty: 284
Lokalizacja: Kraków
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
A poprzednio pisał Kolega
"...W tym roku zazimowałem na start 5 Wielkopolskich, ale już mam zamówione kolejne 30 uli..."
:?:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 marca 2010, 22:44 - wt 
Tak właśnie pisałem, ale chodziło o to że pszczółki które miałem w Warszawiakach dostały nowe mieszkanka właśnie Wielkopolskie stojaki, więc wszystko się zgadza. Miałem 5 Warszawiaków i 3 rodzaje ramek ;P więc praca była znacznie utrudniona. Do mojej pasieki wybrałem więc Wielkopolskie ponieważ są najpraktyczniejsze w prowadzeniu dużych pasiek jak i pasiek wędrownych. Drobna zmiana w ilości, ale siła wyższa, będę je miał na święta więc pokaże je wszystkie w całej okazałości.

Pozdrawiam Lucas.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji