FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 13:57 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Post: 04 kwietnia 2012, 20:21 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 754
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
No i mnie też ukradli. Dzisiaj zajeżdżam na pasiekę pod lasem a tam brakuje 1 Dadanta. Stołek zostawili poduszkę z paproci i miotełkę przełożyli pod daszek drugiego ula. Miałem takie dłuto własnej roboty z kwasówki obłożonej bakielitem to zabrali. Co to za pszczelarz co kradnie bo to nikt inny nie mógł być. Wkleję zdjęcia może ktoś rozpozna. Ten co ukradli miał boki brązowe a przód biało zielony. Te Dadanty przerabiałem ocieplając trzecią ściankę ula od wylotka. Mieszkam na styku powiatu wieluńskiego i oleskiego.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 kwietnia 2012, 20:27 - śr 
zegaj, Chamstwo po prostu, zabezpiecz resztę może wrócić złodziej. Rozglądnij się po wsi po nikt z daleka nie przyjechał po ula.


Na górę
  
 
Post: 04 kwietnia 2012, 20:56 - śr 
Wiem ,że Święta ,nie wypada źle życzyć i bluźnić na forum ,ale takiej k.....e to łeb upi........ć.Co to z ludźmi się porobiło.Kiedyś też to pewnie było ,ale teraz to już porażka .Ale jak nie ma kary ,to tak będzie .Polska przyjazne Państwo.Tak ,ale dla k..y i złodzieja.Fuck :pala:


Na górę
  
 
Post: 04 kwietnia 2012, 23:52 - śr 

Rejestracja: 05 czerwca 2008, 20:23 - czw
Posty: 451
Lokalizacja: podhale
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
ucialbym lapy przy samej d...e


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 kwietnia 2012, 13:03 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 listopada 2010, 16:55 - sob
Posty: 343
Lokalizacja: Rozterk
Ule na jakich gospodaruję: WP i WLP
Zegaj ja będę obserwował swój teren, wszak mamy do siebie nie daleko. Jak coś wypatrzę to dam znać.
Piotrek :pala:

_________________
„Paście się pszczółki po rozkosznej łące póki wam służą dni lata gorące. Wasz brzęk rozkoszny nikogo nie nudzi. Lepiej być z wami, niźli pośród ludzi.”


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 kwietnia 2012, 17:34 - pt 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 21:51 - pn
Posty: 997
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadan
A mi wywrócili 21 uli w tym 15 zasiedlonych, z czego 3 rodziny zginęły z zimna. Zgłosiłem na policje to otrzymałem pismo z odmową wszczęcia dochodzenia, bo nie wierzą, że mówię prawdę /było zimno to szybko ule postawiłem i ramki wyrównałem/, gdy pokazywałem film jaki nagrałem przed postawieniem uli, to stwierdzili, że ich to nie obchodzi. Odwołałem się do sądu, to prokuratura odpisała, czego właściwie chcę??!! ale skargi nie przesłali do sądu. Muszę pisać jeszcze, raz by ścigali takich złoczyńców. Gdybym ja ich znalazł i wymierzył sprawiedliwość, to szybko by mnie "zapuszkowali". Nie można psuć statystyki prokuraturze. Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 kwietnia 2012, 19:28 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 754
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Co do Policji nie mam żadnych zastrzeżeń przyjechali na miejsce pooglądali jak na razie dali do odczucia że się interesują. Bardzo dużo pytań zadawali dotyczących samych pszczół no bo to w końcu temat rzeka. Dostałem też na PW wiadomość od jednego naszego kolegi z forum żeby nie biadolić tylko ubezpieczyć ule. Nie znam firmy która ubezpieczy od kradzieży ule stojące na wolnym polu pod lasem. Temat założyłem bo uważam że trzeba o takich rzeczach mówić, mimo że ukradli tylko jedną rodzinę i oby na tym pozostało. Również doświadczyłem tego co czują pszczelarze którym złodziej lub coś innego zabrało lub zniszczyło pasiekę i bardzo im współczuje. Gdyby ukradli rower czy coś podobnego odczucia na pewno byłyby inne.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 kwietnia 2012, 13:40 - ndz 
Pilnuj dobrze uli bo na 100% przyjdą jeszcze raz mi jak raz ukradli po miesiącu przyszli i ukradli 2 ale jak na razie mam spokój a policja pewnie umorzy sprawę tak jak i mi umorzyli ale może twoi są lepsi i będą szukać .
Pozdrawiam i pilnuj uli .


Na górę
  
 
Post: 08 kwietnia 2012, 20:24 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
czesc
To by sie zgadzalo ze nastepny zginie po jakims czasie nawet po roku znow na wiosne lub za tydzien bo w auto pasowal tylko 1 ul..
Jest taka foto pulapka co uzywaja mysliwi.
Ale niektorzy wkladaja stara komorke telefon w daszek i policja znajdzie ten telefon dokladnosc okreslenia miejsca komorki bylo 100 metrow,teraz juz nie wiem pewnie do metra.
Jakby mi zginal ul to bym sie wkurzyl ale w to miejsce 2 nastepne postawil .
Juz mi 3 pojazdy nieubezpieczone skrobneli radia lusterka no ale pszczol jeszcze sie nie zdarzylo.Zawsze sobie mysle wazniejsze ze mi nic sie nie stalo i zycie leci dalej.
poz d

_________________
http://www.buckfast-zucht.de/index.php?seite=shop


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 kwietnia 2012, 23:14 - ndz 

Rejestracja: 27 grudnia 2010, 15:32 - pn
Posty: 69
Lokalizacja: Gniezno
Witam mnie też w zeszłym tygodniu obrobili autko. Najgorsze że w sumie ukradli radio bez panelu i stary akumulator ale naniszczyli zdrowo. Kosztowało mnie to już1000 zl plus to radio- nie miało jeszcze roku :pala:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwietnia 2012, 20:17 - pn 

Rejestracja: 12 kwietnia 2011, 20:28 - wt
Posty: 313
Lokalizacja: Szydłowiec
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
coraz częściej się słyszy o podobnych rzeczach.. słyszałem już o złodziejach, o przewracaniu uli a nawet o cięciu uli piłą spalinową.. naszemu regionalnemu prezesowi wytruli kilkanascie rodzin środkiem na szerszenie przez wylotki.. no i po co?? facet mieszka na odludziu, nie ma sąsiadów, żadnych pasiek w okolicy...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwietnia 2012, 21:50 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 października 2010, 11:20 - ndz
Posty: 392
Lokalizacja: Opole
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korpusowe
lisu84 pisze:
coraz częściej się słyszy o podobnych rzeczach.. słyszałem już o złodziejach, o przewracaniu uli a nawet o cięciu uli piłą spalinową.. naszemu regionalnemu prezesowi wytruli kilkanascie rodzin środkiem na szerszenie przez wylotki.. no i po co?? facet mieszka na odludziu, nie ma sąsiadów, żadnych pasiek w okolicy...

Jedna mysl jaka sie nasowa to konkurencja albo zawisc w kazdym razie idzie w kierunku innych pszczelarzy :(

_________________
Człowiek wytwarza zło, jak pszczoła miód - William Golding


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 kwietnia 2012, 00:13 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
I pomyśleć że pszczelarze podobno ongiś nie byli powinni składać przysięgi przed sądem.
Inny sąd ? na pewno inni pszczelarze .

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji