FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 16:21 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Moje początki
Post: 03 maja 2012, 23:22 - czw 
Przyszła kolej i na mnie:

Ten rok będzie dopiero moim pierwszym pełnym sezonem. Na początek planuję zasiedlić wszystkie cztery ule. Dwa niebiesko - pomarańczowe to Dadanty, a żółte to warszawiaki poszerzane. Pasiecznik zlokalizowany jest w przydomowym sadzie. Oto kilka jego fotek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na górę
  
 
Post: 04 maja 2012, 05:00 - pt 

Rejestracja: 25 marca 2009, 07:38 - śr
Posty: 949
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: WP
Powodzenia.
Ładne miejsce na pasieczysko.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 maja 2012, 08:24 - pt 
Ładnie wygląda Twoje pasieczysko :brawo: .Powodzenia .Ja też w zasadzie w tym roku zaczynam przygodę z pszczółka,i ,bo dwie rodzinki na dadanach zazimowane przeżyły zimę ,rozwijają się.Teraz teść sprezentował mi 9 uli wz. Ale roboty to będzie. :pl:
P.s A Jonkowo ,to gdzie jest,w jakim woj? :pl:


Na górę
  
 
Post: 04 maja 2012, 10:18 - pt 
Marku Jonkowo jest tuż pod Olsztynem, stolicą Warmii, to taka już jego "sypialnia". :)
Jeśli można zapytać, bo to także Twój pierwszy pełny sezon, to czy wymieniałeś już matki? Ja cały czas trzymam te, które przyszły do mnie wraz z rójką. Z drugiej strony poważnie podchodzę do zamiaru ich wymiany odkąd usłyszałem od Kolegi Pawła, pszczelarzu poznanym na pewnym wyjeździe w górach, o matkach linii Kortówka - ponoć na prawdę warto. :pl:


Na górę
  
 
Post: 04 maja 2012, 10:33 - pt 

Rejestracja: 03 lipca 2011, 19:53 - ndz
Posty: 276
Lokalizacja: Niepołomice
Ładna pasieka, miejsce wygląda na spokojne. A jak baza pożytkowa w okolicy się przedstawia?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 maja 2012, 13:47 - pt 

Rejestracja: 30 sierpnia 2011, 09:22 - wt
Posty: 230
Lokalizacja: Sufczyna
Pięknie:D Oby tylko ci pożytki dopisały - powodzenia :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 maja 2012, 14:00 - pt 
Dziękuję za opinie. Baza pożytkowa jest OK. W okolicy mam kilkanaście sadów i jeszcze więcej ogrodów, dużo lipy, pól nawłoci, kwiatów mniszka, kilka wierz itp. więc nie jest źle. Samo miejsce jest wystarczająco spokojne jak dla pszczółek. :)


Na górę
  
 
Post: 04 maja 2012, 20:50 - pt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Matki z rójek są bardzo płodne bo co roku chcą się roić i jak się chce ich wymienić na nie roiliwe to jak kupisz matki od chodowcy i zapłacisz słoną cene to zrób odkład z starą matką roiliwą tak z 3 ramki czerwiu i osłonowe z magazynu z miodem. Ona doidzie na 1sierpnia do 8 ramek czerwiu i 2 pyłku i górny korpus 10 ramek.Z góry zabierz miód i daj z rodni 4 ramki czerwiu na wygryzieniu i 4 ramki suszui podkarmiaczka a na dole w rodni daj4ramki suszui zaznacz pinesko kture to. Tak po 20 śierpnia te zaznaczone zabierz i porozdzielaj do zimujących rodzin i daj do rodni 2 ramki suszu. Po 1 wrzesnia zabierz jeszcze 4 ramki czerwiu zostawiają tylko te 2. Taka rodzina przy podkarmianiu da ci 10 ramek syropu i 10 ramek czerwiu i te ramki z czerwiem i syropem porozdzielaj po zimujacych rodzinach. Ja tak robie z matkamy z rójek i z matkamy już 3 sezon. Pszczoła zimowa tak się nie pracuje bo zrobi to pszczoła z rójiki za nią. A 10 wrzewsnia wszystkie te na 2 ramkach pszczoły i matki daje do 1 korpusa jakmam 10 takich matek to 2 korpusy 1 na drugim i tam jest meksyk kazda matka chce żyć i się broni. Niemam sumienia zabić matki bo one mi dały tyle radosci to niech zrobią to pszczoły. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 maja 2012, 21:53 - pt 
Witaj. To prawie ziomale :pl: :haha: :haha: .Jak pisałem,też zaczynam z pszczółkami ,choć czasem pomagałem teściowi.Ale ni bardzo lubiłem to zajęcie ,bo tylko stałem ,jak głupek z podurzaczem ,lub wirowałem ramki.A pszczółki ,chyba czuły mój strach i trochę śmigałem zygzakiem po pasiece :tasak: :haha: Ale ,jak trafiłem na form ,to jakoś pomyślałem ,o własnej pasiece i tak zaczęło się. W ubiegłym roku zrobiłem sam 3 dadanty korpusowe ,w tym dwa.Kupiłem dwa odkłady ,jakoś przetrwały i teraz teść ,który ma 83 lata oddał mi 9 wz.A wiesz w jakim stanie u starych pszczelarzy może to wyglądać.Wszystko do wymiany oprócz pszczół.Ale matki z pewnością tak.W ubiegłym roku kupiłem agi od Pelczara ,mam 3 w wz.Nie iem ,jakie są bo w ubiegłym roku podane.Zamówiłem u Pelczara w tym roku 3 jednodniówki i 1 unasiennioną.I u Polbarta 4 jednodniówki i 22 unasiennione.Jak masz kaskę to kupuj unasiennione ,bo swoje trutnie to różnie może być. :tasak: A jak już minie sezon ,dwa będą lepsze pszczoły to jednodniówki.Ja tak chcę zrobić i dlatego kilka unasiennionych biorę.Kortówka niby ok.Więc wymieniaj ,bo tak to i nie wiesz co masz w pasiece.A jakie masz dadany?Korpusy czy leżaki?Pozdrowionka. :pl:


Na górę
  
 
Post: 04 maja 2012, 22:21 - pt 

Rejestracja: 26 marca 2012, 21:32 - pn
Posty: 44
Lokalizacja: Białystok
Ule na jakich gospodaruję: wp
Powodzenia i fajnie to u Ciebie wygląda, a skoro dogadałeś się już z teściem to chyba i jakieś deski ostrugamy i reszta uli nie będzie gorsza od tych Twoich
zapraszam!!!!!!!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 maja 2012, 22:29 - pt 
amazurek pisze:
Powodzenia i fajnie to u Ciebie wygląda, a skoro dogadałeś się już z teściem to chyba i jakieś deski ostrugamy i reszta uli nie będzie gorsza od tych Twoich
zapraszam!!!!!!!!!

Kurde to miało iść na Pw :głupek ze mnie: do Malcolma :haha: :haha: :haha: .Ale skoro poszło na forum to skoryguje matki unasiennione od Leszka.Szt 2 i jedna dla Ciebie :tasak: :tasak: :haha: :haha:
P. s A deseczki ,jak najbardziej ,bo towaru trochę brakuje :haha: :piwko:


Na górę
  
 
Post: 04 maja 2012, 22:39 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2009, 22:31 - śr
Posty: 538
Lokalizacja: opolskie
Ule na jakich gospodaruję: WZ Wlkp Froundenstein
Malcolm piękne miejsce.
Cieszę się że teść miał komu przekazać swoje ule.
Ja bym swojemu zięciowi przekazał i ule i domy i firmy ale ...........poszli na bloki, 4 piętro , żadnych robót poza pracą 30 lat kredyt. Podziwiam jego niezależność i odwagę. jednak to drogo kosztuje.
Asaf

_________________
Ewang. Jana 3;16


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji