FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 19:45 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ] 
Autor Wiadomość
Post: 07 lipca 2013, 10:59 - ndz 
Od Lat wykonuję odkłady na swoje potrzeby powiększenia pasieki a nadwyżki jeżeli nadarzy się okazja sprzedam lub nawet dam za pomoc jaką ktoś wykona w mojej pasiece
z reguły odkłady są z moich transportówek przekładane do rożnych skrzynek , rojnic a nawet uli i odbierane z pasieki
A że od zawsze preferuję odbiór osobisty .. Odbierający odkład pszczelarz czy to amator czy doświadczony widzi co przekłada widzi czerw w każdym wieku po młodej matce ,matkę ,zapasy itp itd
Po Takim odbiorze gdy już zamknie swoją skrzynkę czy ula widział co przekładał i opuści moją pasiekę LOS ODKŁADU MNIE NIE INTERESUJE .. mogę służyć doradą czy to podczas odbioru co z odkładem dalej zrobić lub rozmową tel ale w miły sposób
Wczoraj z wielkimi pretensjami zadzwonił jeden z odbiorów który pół torej tygodnia temu odebrał jeden odkład - Przekładał sobie go sam do własnej przywiezionej skrzynki
Z pretensjami że
- że odkład zalany jest miodem
- że nie widzi czerwiu otwartego tylko kryty i to na jednej ramce bo reszta czyli cztery zalana jest miodem
- że nie znalazł matki
- i jeszcze wiele innych paradoksalnych wymysłów
na zapytanie czy ma mateczniki odpowiedział że nie wiec krótko wyjaśniam i doradzam odkład przez te naście dni od odbioru zalał się miodem i matka nie ma gdzie czerwić .. na to usłyszałem że skąd ja mogę wiedzieć czy nie poszerzył (tego nie mogę stwierdzić ) ale gdyby do odkładu dodano susz czy węzę nie tylko by było miejsce do czerwienia ale i składania nakropu .. Wiec stwierdzam że do odkładu nie dodano nic Ale to już nie mój problem
W dalszej cześć rozmowy wysłuchałem wulgarnych części zasobu jego słów
Wiec na przyszły rok postanowiłem zabawić się w papierkową robotę
Odbierający będzie podpisywał
Czy
-widział matkę ,Czerw , jaja ,larwy ,zasklepiony czerw , pokarm , itp
A wy Koledzy co wydajecie odkłady jak to robicie :wink:
bo ja od lat wydaję w ten sposób i jeszcze takich jaj nie spotkałem


Na górę
  
 
Post: 07 lipca 2013, 11:02 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 kwietnia 2011, 16:05 - czw
Posty: 1054
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: dadant i 18,5 D
Hehe ale jaja było powiedzieć, żeby Ci oddawał kasę za miód jak wszystko tak pozalewane

_________________
Pasieka "Łapa" http://llapka.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lipca 2013, 11:04 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
BoCiAnK, zawsze trafi się jakiś klient, który będzie miał żal o wszystko, a u siebie winy nie zauważy. Także nie ma się co przejmować tylko robić dalej swoje. Przecież większość osób jest zadowolona z tego co od Ciebie otrzymuje.

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lipca 2013, 11:14 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
BoCiAnK pisze:
Z pretensjami że - że odkład zalany jest miodem - że nie widzi czerwiu otwartego tylko kryty i to na jednej ramce bo reszta zalana jest miodem - że nie znalazł matki - i jeszcze wiele innych paradoksalnych wymysłów


pisałem już wczesniej że w tym roku będą narzekali na nadmiar pokarmu w odkładach bo jest spadź :mrgreen: jak ktoś czeka aż sama się dołoży węza albo susz to takie są tego efekty a później pretensje do całego świata
sa po prostu ludzie którzy zawsze mają problemy i od takich się trzeba trzymać z dala
proponuje założyć czarną liste z takimi ludźmi + takimi którzy zamawiają odkłady a ich nie odbierają bez słowa kontaktu nawet głupie "pocałuj mnie w d..e rezygnuje"

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lipca 2013, 11:17 - ndz 
górski_pszczelarz pisze:
Przecież większość osób jest zadowolona z tego co od Ciebie otrzymuje.

Wiele otrzymuję podzienkowań na pocztę
Może nie powinienem tego tu wstawiać ale co mi tam
Witam serdecznie.
Chciałem jeszcze raz podziękować Panu za wczorajsze cenne uwagi podczas odbierania odkładów. Pszczoły dzisiaj fruwają od samego rana, aż miło było patrzeć.
Miałem się również przypomnieć o przypisanie do grupy "Assistant VIP".

Pozdrawiam i życzę owocnego sezonu.
Mateusz Siewniak


Na górę
  
 
Post: 07 lipca 2013, 11:36 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
BoCiAnK pisze:
Wiele otrzymuję podzienkowań na pocztę
Nigdy nie brałem od ciebie odkładów ale dla mnie jesteś przykładem i wzorem człowieka i pszczelarza . Tacy jak uw klient powinni hodować osy a lepiej szerszenie wiem że w takich przypadkach człowiekowi jest przykro tym bardziej że, starał się jak najlepiej :( :(

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lipca 2013, 11:58 - ndz 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
BoCiAnK, niezły herbatnik :-D
Pomyśl o specjalnej linii pszczół leniwych dla takich klientów i pytaj czy odkład ma być bezobsługowy (nosić tylko tyle żeby z głodu nie padł) czy ma miód nosić :mrgreen: w końcu jeden lubi miód, a drugiego fascynują owady społeczne i miód to tylko kłopot :haha:

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lipca 2013, 12:29 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
asan pisze:
BoCiAnK, niezły herbatnik :-D
Pomyśl o specjalnej linii pszczół leniwych dla takich klientów i pytaj czy odkład ma być bezobsługowy (nosić tylko tyle żeby z głodu nie padł) czy ma miód nosić :mrgreen: w końcu jeden lubi miód, a drugiego fascynują owady społeczne i miód to tylko kłopot :haha:


Mam taką jedną mateczkę po której pszczoły to lenie jak się patrzy ;). Zakończy swój żywot za niedługo. Jak by był ktoś chętny to mogę po niej serię zrobić. Miodu w ulach nie będzie, ale za to będzie można do nich chodzić często i dokarmiać ;)

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lipca 2013, 13:48 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 listopada 2009, 11:38 - ndz
Posty: 520
Lokalizacja: Krosno, Lesko, Lutowiska
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
A ja gdybym zrobiłbym to inaczej:
Przygotowałbym sobie karteczkę z instrukcją, w której podane by były podstawowe czynności jakie należy wykonać z każdym odkładem. Bez wymyślania jakiś tam cudów. I jak klient brałby ode mnie odkład to albo na skrzynkę albo do raczki wręczyłbym karteczkę z taką instrukcją w której byłaby informacja jak postępuje się z odkładami na macierzystej pasiece. Jak klient chce to się dostosuje jak nie to jego problem.
Jako klient odebrałbym to jako pełen profesjonalizm.
Jako sprzedawca odkładów spokój i myślę inne spojrzenie przyszłych nowych pszczelarzy, którzy nie będą musieli zadawać te same pytania na forum.
Może nie jest to jakiś super pomysł ale warty przemyślenia i dopracowania.

_________________
Najlepiej nie planuj nic. Nie przewiduj tysiąca możliwości. Daruj sobie myślenie, o tym co będzie. Bo wiesz co? Od życia i tak dostaniesz to, czego akurat najmniej się spodziewasz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lipca 2013, 17:15 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 stycznia 2009, 14:21 - pt
Posty: 309
Lokalizacja: Łęczna
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Niestety Bogdan to Twoja wina, masz miodne pszczoły i to jest ten problem :haha: :haha: :haha: , a tak szczerze to Ci współczuje trafiłeś na zwykłego hama, którego trzeba było potraktować czubem w bucie.
Pewnie myślał, że postawi ul i bedzie mu miód sie w słoiki kapał :haha: :haha: :haha:
Kiedyś miałem takiego madrego, który myślał ze ul ma kranik :haha: , zeby go przekonać wybrałem "odpowiedni " ul i go otworzyłem, przedarł sie przez żywopłot z karagany w ciagu kilku sekund :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

_________________
diem perdidi


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lipca 2013, 17:31 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2009, 15:51 - ndz
Posty: 2941
Lokalizacja: Białaczów, łodzkie
Ule na jakich gospodaruję: warsz. posz. wklp korp
nigdy mnie coś takiego nie spotkało, ale myślę że Bogdan powinieneś przyjąć reklamację i gość powinen Ci oddać teraz te odkład, a powinieneś mu wydać taki któremu do zimy starczą te 5 ramek na których będzie;D

_________________
"Bo pszczelarz jest dla pszczół, nigdy pszczoły dla pszczelarza"

Pozdrawiam Wszystkich, którzy kochają pszczółki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lipca 2013, 18:07 - ndz 

Rejestracja: 20 grudnia 2012, 01:25 - czw
Posty: 137
Lokalizacja: pomorze
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 260 i 190 mm
Wielu na tym forum chciało by taki odkład a tu proszę znalazł sie jeden co mu nie pasuje. Bogdan współczuje takiego klienta ,zawsze trafi się czarna owca chociaż tu to raczej trafił Ci się konkretny baran :haha: skoro nie wie jak postępować z odkładem.Pozdrawiam Bogdan.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lipca 2013, 21:25 - ndz 

Rejestracja: 29 marca 2013, 21:08 - pt
Posty: 504
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowski wlkp
Moim zdaniem błąd sprzedawcy bo nie dopilnował rozczerwienia matki tylko jak zrobił odkład tak zalały i już nie był sprawdzany.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lipca 2013, 21:32 - ndz 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
PASIG, kurcze nie wiem czy sobie jaja robisz, czy na poważnie pisałeś. Przecie klyent sam przekładał, to nie widział tego miodu?

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lipca 2013, 21:43 - ndz 

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 21:23 - sob
Posty: 1178
Lokalizacja: Beskid Wyspowy
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Nie czytacie dokładnie . Gość dzwonił półtora tygodnia po odbiorze. Zalał się już u niego na lipie.

_________________
http://www.beskidzkabarc.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lipca 2013, 21:49 - ndz 
PASIG pisze:
Moim zdaniem błąd sprzedawcy bo nie dopilnował rozczerwienia matki tylko jak zrobił odkład tak zalały i już nie był sprawdzany.

Następnym razem odbiorę miód i dam klientowi w słoiku :) :haha: :haha: :haha:
Człowieku większej bzdury jak tą co napisałeś to dawno nie czytałem
Ty widocznie odbierasz miód :wink:
Ja się martwiłem żebym karmić przez deszcze nie musiał


Na górę
  
 
Post: 07 lipca 2013, 22:03 - ndz 

Rejestracja: 29 marca 2013, 21:08 - pt
Posty: 504
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowski wlkp
Przecież matematyka jest prosta 1,5 tygodnia to 10-11 dni powinien byc czerw kryty przynajmniej na 4 ramkach ,a nie na 1 :wink: Mi tu cos nie gra jak wziął odkład z 1 ramkiem czerwiu to jego sprawa ,jak nie zagladał do ula przy odbiorze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lipca 2013, 22:10 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
pasig przeczytaj koniec Bogdana postu i pomysl bo widze zezybciej piszesz niz myslisz


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lipca 2013, 22:12 - ndz 
PASIG, Widać że jeszcze nigdy nie widziałeś solidnego pożytku i mniej do kielona lej :mrgreen:

bez urazyyy


Na górę
  
 
Post: 07 lipca 2013, 22:59 - ndz 
PASIG pisze:
Przecież matematyka jest prosta 1,5 tygodnia to 10-11 dni powinien byc czerw kryty przynajmniej na 4 ramkach

Nie wiem kto Cię matmy uczył ani gdzie studiowałeś pszczelarstwo ale jak mi załatwisz takie matki co od zaraz czerwią 2000 jaj na dobę to Ci będę wdzięczny do śmierci albo nie pisz więcej pierdoł bo
4 ramki czerwiu to ok 28 tys komórek


Na górę
  
 
Post: 07 lipca 2013, 23:18 - ndz 

Rejestracja: 29 marca 2013, 21:08 - pt
Posty: 504
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowski wlkp
Kazda dobra matka unasieniona powinna po 4 dniach przy pozytku walic jajcami ile wlezie ,od tego jest pszczelarz aby po ramce dawac do zaczerwienia tak aby czerwiu było tyle ile zdołają ogrzać pszczoły ,a kiedy wygryza sie pierwszy czerw to co 5 dni wgląd do odkładu i dołozenie ramki do zaczerwienia najlepiej po odwirowanym miodzie ,efekt jest taki ,ze po 35 dniach od momentu zrobienia odkładu z matka unasienioną pszczoły wylewają sie z ula ,ale 5 przegladów to takie minimum . :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lipca 2013, 23:24 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Ale ty niewisz ile ten klient dodal ramek moze wcale nie dodal wiec ? pomyslec trzeba


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lipca 2013, 23:26 - ndz 
PASIG pisze:
Kazda dobra matka unasieniona powinna po 4 dniach przy pozytku walic jajcami ile wlezie

zaczyna od 100 na dobę zwiększając czerwienie z dnia na dzień
PASIG pisze:
od tego jest pszczelarz aby po ramce dawac do zaczerwienia tak aby czerwiu było tyle ile zdołają ogrzać pszczoły ,a kiedy wygryza sie pierwszy czerw to co 5 dni wgląd do odkładu i dołozenie ramki do zaczerwienia najlepiej po odwirowanym miodzie

Tak Ale tak to robię sobie a nie na handel moje odkłady mają już po nadstawce 1/2 wielkopolskiej to już nie odkład a prawie rodzina nie zaprzeczam zasiliłem też czerwiem wygryzającym się


Na górę
  
 
Post: 08 lipca 2013, 08:44 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2010, 00:15 - pt
Posty: 1133
Lokalizacja: Tczew ---- GPS N: 54° 5' 33" E: 18° 47' 18"
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski leżak kombinowany
BoCiAnK, a czy to nie ten klient, dzięki któremu masz mega odkład ;) bo z tego co pamiętam też nie szło wytłumaczyć, że pszczoła lotna jest w polu i wcześnie się odkładów nie zabiera :)
Pozdrawiam tczkast


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lipca 2013, 19:04 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2012, 23:46 - czw
Posty: 189
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
ludzie jak ludzie, kontakt z klientem obojętnie w jakiej branży, zawsze czegoś uczy na przyszłość.
Kiedyś miałem klienta, który chciał odkłady na wiosnę, niestety jego choroba przeciągnęła odbiór na październik. Klient był mocno zdziwiony dlaczego na wiosnę chciałem od niego 180zł, a teraz chcę 250zł od rodziny. Chciałem dobrze i na wiosnę obiecałem jemu stare ule gratis do tych odkładów. A w październiku musiałem się tłumaczyć z każdej włożonej złotówki: ramek jest więcej, włożona była węza, syrop na zimę, podkarmiaczka ramkowa, lekarstwa, mój czas... W odpowiedzi usłyszałem, że i tak bym chodził przy tych pszczołach, a z moich szybkich wyliczeń jemu wychodzi o 5zł za dużo, bo powinno być 245zł. Jego riposta do moich skromnych wyliczeń... i szczena mi opadła. A na koniec usłyszałem "ciekawe czy przeżyją zimę". Historia po bardzo udanej zimowli ma swój ciąg dalszy i bym musiał to kiedyś w książce opisać.


_________________
Pasieka Maszewo

_________________
www.pasieka.krabik.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lipca 2013, 19:07 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 marca 2012, 21:04 - czw
Posty: 3637
Lokalizacja: Góry Sowie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
elvis, szkoda czasu na książki. Wal śmiało tutaj. Bo przyznam, że ciekawe i z życia wzięte.

_________________
"Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy." (Syr 11, 3);


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lipca 2013, 21:59 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Toja mialem inna historie klijent zamowil odklad powiedzialem 70f ale sie rozchorowal i nie mogl odebrac odebral w innym terminie odebral 2 miesiace pozniej i dolozyl 20f sam za opieke a wtym roku podeslal mi klijentow na matki co prawda mialy jechac do polski ale co tam pojada nastepne


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lipca 2013, 18:16 - pt 
Bogdan to jeszcze nic przed chwilą padł rekord jeśli chodzi o odkłady i ich wysyłkę u mnie. Kilka minut temu dzwoni do mnie klient i mówi że pszczół w odkładzie nie ma bo przed chwilą dopiero go otworzył. Odkład wysłałem w poniedziałek, a we wtorek był u klienta, w piątek (dzisiaj) około 17:00 dopiero klient zobaczył odkład na oczy i go otworzył, bo mu z poczty mama go odebrała. W niedzielę rozmawiała z tym klientem moja żona i dokładnie wytłumaczyła jak z odkładem postępować przy odbiorze z poczty i następnie na swojej pasiece.

Oczywiście klient chciałby abym zwrócił mu pieniądze za odkład.


Na górę
  
 
Post: 12 lipca 2013, 21:31 - pt 
W temacie: Spadź jodłowa 2013 BoCiAnK, pisze cytat :Niech spadziuje Od przybytku głowa nie boli :wink: :wink: :wink:
Mi Już Nadstawek a raczej wszystkiego Brakło co było można na miodnie to już poleciało
Najgorsze są odkłady bo podana węza jest zalewana spadzią od zaraz as matka gdzie ma Kur..... czerwić

BoCiAnK pisze:
Wczoraj z wielkimi pretensjami zadzwonił jeden z odbiorów który pół torej tygodnia temu odebrał jeden odkład - Przekładał sobie go sam do własnej przywiezionej skrzynki
Z pretensjami że
- że odkład zalany jest miodem
- że nie widzi czerwiu otwartego tylko kryty i to na jednej ramce bo reszta czyli cztery zalana jest miodem


Więc zastanawiam się gdzie leży prawda ?


Na górę
  
 
Post: 12 lipca 2013, 21:54 - pt 

Rejestracja: 26 kwietnia 2013, 22:02 - pt
Posty: 4
Ule na jakich gospodaruję: langstroth
witam
po raz pierwszy pisze ma forum i witam sie ze wszystkimi
kazdy ma inne doswiadczenia z pszczolami, ja dopiero zaczynam
tydzien temu dostalem odklady poczta ale zaczelo sie tak:
w marcu (poczatek) zamowilem 5 odkladow 4 ramkowych
w pierwszych dniach lipca powiedziano mi ze bedzie 4
odebralem przekladajac do uli mialem 1,5 do 2 ramek z czerwiem (watpliwe) bo nie potwierdza sie sie to na zdjeciach ktore widze na forum + jedna z miodem - okladowa i ramka z weza ktora juz zaczely ciagnac
po tygodniu rodziny rosna w sile nowe ramki z weza zagospodarowuja :D
dziekiuje za wpisy na forum i rady :!:
daje rade i niech tak pozostanie bez urazy dla sprzedajacego
m


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lipca 2013, 21:59 - pt 

Rejestracja: 26 kwietnia 2013, 22:02 - pt
Posty: 4
Ule na jakich gospodaruję: langstroth
a
pszczol na dwoch ramkach na czarno
tak to widzialem
m


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lipca 2013, 22:34 - pt 
ja-lec pisze:
Więc zastanawiam się gdzie leży prawda ?

Prawda leży w Tym że nie umiesz czytać :haha:
Popatrz na daty kiedy pisałem o spadzi
gość wziął odkład pół torej tygodnia wcześniej :wink:
polskipszczelarz pisze:
Bogdan to jeszcze nic przed chwilą padł rekord jeśli chodzi o odkłady i ich wysyłkę u mnie. Kilka minut temu dzwoni do mnie klient i mówi że pszczół w odkładzie nie ma bo przed chwilą dopiero go otworzył. Odkład wysłałem w poniedziałek, a we wtorek był u klienta, w piątek (dzisiaj) około 17:00 dopiero klient zobaczył odkład na oczy i go otworzył,

co się dziwisz tacy jak Twój Klient czy mój powinni hodować Ślimaki :wink:
zawsze by mogli rywalizować w biegach


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji