FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 21:03 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 30 marca 2016, 20:51 - śr 
ja-lec pisze:
Proszę Cię nie wciskaj ludziom ciemnoty, bo skąd możesz wiedzieć skoro te matki będą tylko ze sprawdzonym czerwieniem.
A stąd że mam je u siebie od pięciu lat, najstarsza reproduktorka jaką mam ma teraz szósty rok, kolejna ma 4 lata, kolejna 2 lata, najmłodsza po jakiej dopiero w tym roku będę hodował jest z lipca 2015. Córki po trzech starszych matkach mam w całej pasiece poopisywane w którym ulu jest córka po jakiej reproduktorce tak by mieć porównanie. Nie zarzucaj mi więc że wciskam ciemnotę jeśli nie masz o tym pojęcia.

ja-lec pisze:
A to że AGA na Twojej pasiece będzie się bzykała z Twoją AGĄ tym bardziej nie wróży nic dobrego
Tym bardziej nie masz o tym pojęcia, jeśli obawiasz się o wysoki inbred zapewniam Cię że jest utrzymywany na właściwym poziomie by nie doprowadzić do hodowli czysto wsobnej.


Na górę
  
 
Post: 30 marca 2016, 20:53 - śr 
adamjaku pisze:
Co do przekazywania cech po trutniach.. ja na wykładzie ostatnio słyszałem o liczbie 20%

To nie wiem Czego Adamie słuchałeś ale
Cechy przekazywane potomstwu po Trutniach wynoszą 50%
tak samo po Matce 50%
i zwane są Jak dobrze Pamiętam Chromosonami (może przekręciłem )

CarIvan pisze:
A stąd że mam je u siebie od pięciu lat

Tylko Pamiętaj Matka nie kopuluje w ulu :wink: A trutnie zlatują się nawet 17 km
Matka Jak każda baba suska obcego ! nie sąsiada :D


Na górę
  
 
Post: 30 marca 2016, 21:15 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
BoCiAnK pisze:
Tylko Pamiętaj Matka nie kopuluje w ulu A trutnie zlatują się nawet 17 km
Matka Jak każda baba suska obcego ! nie sąsiada


jego powyższe nie dotyczy! już wiele mies. wcześniej ustaliliśmy wspólnymi siłami że Przemek nie ma w promienu 12km od siebie żadnej pasieki co było wielokrotnie sprawdzane przez niego więc to niemalże trutowisko jest

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 marca 2016, 21:25 - śr 
CarIvan pisze:
A stąd że mam je u siebie od pięciu lat, najstarsza reproduktorka jaką mam ma teraz szósty rok, kolejna ma 4 lata, kolejna 2 lata, najmłodsza po jakiej dopiero w tym roku będę hodował jest z lipca 2015. Córki po trzech starszych matkach mam w całej pasiece poopisywane w którym ulu jest córka po jakiej reproduktorce tak by mieć porównanie. Nie zarzucaj mi więc że wciskam ciemnotę jeśli nie masz o tym pojęcia.
Czytaj ze zrozumieniem ja cały czas piszę o trutniach nie Twoich matkach.
CarIvan pisze:
Tym bardziej nie masz o tym pojęcia, jeśli obawiasz się o wysoki inbred zapewniam Cię że jest utrzymywany na właściwym poziomie by nie doprowadzić do hodowli czysto wsobnej.

To może coś więcej jakie trutnie unasienniają Twoje matki ze sprawdzonym czerwieniem i skąd masz pewność że to właśnie te trutnie?


Na górę
  
 
Post: 30 marca 2016, 21:31 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
To słowa bądź: dr Zbigniew Lipiński bądź mgr inż. Cezary Kruk.. jeden z nich to opowiadał. Na pół na pół nie przystanę. Mniemam, że wynika to z cech dominujących i regresywnych.. Może kwestia agresji była poruszona. Nie pamiętam.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 marca 2016, 22:19 - śr 
ja-lec, wyżej kolega Staszek napisał to dość wyraźnie.


Na górę
  
 
Post: 30 marca 2016, 22:46 - śr 
CarIvan pisze:
ja-lec, wyżej kolega Staszek napisał to dość wyraźnie.

Twoją domeną jest cytowanie wypowiedzi innych więc i zacytuj wypowiedź Staszka. A zresztą szkoda klawiatury na klikanie z Tobą.


Na górę
  
 
Post: 03 kwietnia 2016, 10:48 - ndz 

Rejestracja: 11 kwietnia 2011, 14:34 - pn
Posty: 494
Lokalizacja: Andrychów
Od dawna Przemek jest dla mnie autorytetem więc jeśli sugeruje UN to wie co mówi.Pod koniec maja na PW lub tel.domówimy szczegóły.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji