FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 19:24 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 22 czerwca 2014, 08:52 - ndz 

Rejestracja: 20 lipca 2012, 21:26 - pt
Posty: 119
Lokalizacja: kłobuck
Ule na jakich gospodaruję: wikp wz
Witam wszystkich.
Kilka dni temu zakupiłem odkłady od kolegi z naszego forum Przemka CarIvan .
Odkłady zrobione naprawdę solidnie ,bardzo silne 10 ramek na czarno w tym 6-7 czerwiu ,a co najważniejsze z bardzo łagodnymi pszczółkami AGA 3 . To co zobaczyłem na pasiece u kol. CarIvan zaskoczyło mnie i to bardzo ,przy przeglądzie rodzin pracowaliśmy bez żadnych zabezpieczeń do czego namówił mnie Przemek ,muszę przyznać że mam pszczoły łagodne , ale bez kapelusza nie podchodzę do ula ,lecz to co zobaczyłem u niego to mistrzostwo świata na pięćdziesiąt rodzin jakie posiadam nie mam tak łagodnych pszczół jak kol. CarIvan. Zastanawiam się tylko skąd się wzięła opinia w internecie że AGA3 to KILER .A teraz koledzy najważniejsze za tak silne odkłady zapłaciłem tylko po 200 złotych za odkład .

Obrazek Obrazek Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 czerwca 2014, 09:39 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
zen424 pisze:
to co zobaczyłem u niego to mistrzostwo świata na pięćdziesiąt rodzin jakie posiadam nie mam tak łagodnych pszczół jak kol. Cordowan.
Posiadasz 50 !!!rodzin i kupujesz odkłady???
zen424 pisze:
Odkłady zrobione naprawdę solidnie ,bardzo silne 10 ramek na czarno w tym 6-7 czerwiu ,a co najważniejsze z bardzo łagodnymi pszczółkami AGA 3 .
Jaka to promocja i do kiedy potrwa?

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 czerwca 2014, 09:51 - ndz 

Rejestracja: 23 lutego 2014, 19:04 - ndz
Posty: 536
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Władysławów
zen424 pisze:
Witam wszystkich.
Kilka dni temu zakupiłem odkłady od kolegi z naszego forum Przemka CarIvan .
Odkłady zrobione naprawdę solidnie ,bardzo silne 10 ramek na czarno w tym 6-7 czerwiu ,a co najważniejsze z bardzo łagodnymi pszczółkami AGA 3 . To co zobaczyłem na pasiece u kol. CarIvan zaskoczyło mnie i to bardzo ,przy przeglądzie rodzin pracowaliśmy bez żadnych zabezpieczeń do czego namówił mnie Przemek ,muszę przyznać że mam pszczoły łagodne , ale bez kapelusza nie podchodzę do ula ,lecz to co zobaczyłem u niego to mistrzostwo świata na pięćdziesiąt rodzin jakie posiadam nie mam tak łagodnych pszczół jak kol. CarIvan. Zastanawiam się tylko skąd się wzięła opinia w internecie że AGA3 to KILER .A teraz koledzy najważniejsze za tak silne odkłady zapłaciłem tylko po 200 złotych za odkład .

Obrazek Obrazek Obrazek


kolego gdzie można kupic takie odkłady?

_________________
Robiąc byle co stajesz się byle kim.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 czerwca 2014, 09:55 - ndz 

Rejestracja: 18 marca 2010, 20:54 - czw
Posty: 247
Lokalizacja: zachpom
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej
wiesiek33, Ciebie zastanawia że ktoś przy 50 ulach kupuje odkłady a mnie z kolei że ktoś co ma 3 ule i od niedawna pszczoły sprzedaje odkłady ( sprawdzone, mój znajomy był u niego osobiście). Jego reklama jest na tym forum cały czas.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 czerwca 2014, 10:04 - ndz 

Rejestracja: 20 lipca 2012, 21:26 - pt
Posty: 119
Lokalizacja: kłobuck
Ule na jakich gospodaruję: wikp wz
wiesiek33 pisze:
zen424 pisze:
to co zobaczyłem u niego to mistrzostwo świata na pięćdziesiąt rodzin jakie posiadam nie mam tak łagodnych pszczół jak kol. Cordowan.
Posiadasz 50 !!!rodzin i kupujesz odkłady???
zen424 pisze:
Odkłady zrobione naprawdę solidnie ,bardzo silne 10 ramek na czarno w tym 6-7 czerwiu ,a co najważniejsze z bardzo łagodnymi pszczółkami AGA 3 .
Jaka to promocja i do kiedy potrwa?

tak kolego kupuje bo interesuje mnie rózny rodzaj pszczoły ,a w sezonie trudno dostać matki danego rodzaju jeżeli wcześniej nie zamawiałem ,a chcę sprawdzić czy w tym sezonie przyniosą u mnie miód ,a zresztą to "kto bogatemu zabroni" :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 czerwca 2014, 10:15 - ndz 

Rejestracja: 20 lipca 2012, 21:26 - pt
Posty: 119
Lokalizacja: kłobuck
Ule na jakich gospodaruję: wikp wz
maderm pisze:
wiesiek33, Ciebie zastanawia że ktoś przy 50 ulach kupuje odkłady a mnie z kolei że ktoś co ma 3 ule i od niedawna pszczoły sprzedaje odkłady ( sprawdzone, mój znajomy był u niego osobiście). Jego reklama jest na tym forum cały czas.

kolego nie 3 rodziny a 40 na dwóch pasieczyskach ,widzisz ty masz informacje od znajomego a ja byłem osobiście u Cordowana i proszę nie stawiaj na szali domysłów z faktami bo wyczuwam nutkę zazdrości


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 czerwca 2014, 10:19 - ndz 

Rejestracja: 20 lipca 2012, 21:26 - pt
Posty: 119
Lokalizacja: kłobuck
Ule na jakich gospodaruję: wikp wz
zbycho81 pisze:
z każdych pszczół, jak się mocno postarasz, można zrobić kilerków :)

masz kolego rację


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 czerwca 2014, 10:25 - ndz 

Rejestracja: 18 marca 2010, 20:54 - czw
Posty: 247
Lokalizacja: zachpom
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej
Kolego zen424 mi nie chodzi o Cordowana bo nie wiem jaką ma pasiekę. Sprzedawca o którym pisałem jest z zachodniopom.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 czerwca 2014, 10:39 - ndz 

Rejestracja: 20 lipca 2012, 21:26 - pt
Posty: 119
Lokalizacja: kłobuck
Ule na jakich gospodaruję: wikp wz
maderm pisze:
Kolego zen424 mi nie chodzi o Cordowana bo nie wiem jaką ma pasiekę. Sprzedawca o którym pisałem jest z zachodniopom.

Kolego maderm jak się pisze o kimś to należało by napisać o kogo chodzi bo z Twojego postu wynika że chodzi o kol. Cordowana


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 czerwca 2014, 13:51 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
Jeśli to odkład po prostu to w tym momencie lepiej żeby nie świeżo zrobiony z czerwiu na zasklepionego bo lada dzień będą na drzewie. Natomiast jeśli to rodzina utworzona przez odkład i przetrzymana pewien czas i rozwinęła się do tego poziomu już to super .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 czerwca 2014, 16:14 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 grudnia 2010, 13:04 - pn
Posty: 1015
Lokalizacja: olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
zen424 pisze:
Witam wszystkich.
Kilka dni temu zakupiłem odkłady od kolegi z naszego forum Przemka CarIvan .
Odkłady zrobione naprawdę solidnie ,bardzo silne 10 ramek na czarno w tym 6-7 czerwiu ,a co najważniejsze z bardzo łagodnymi pszczółkami AGA 3 . To co zobaczyłem na pasiece u kol. CarIvan zaskoczyło mnie i to bardzo ,przy przeglądzie rodzin pracowaliśmy bez żadnych zabezpieczeń do czego namówił mnie Przemek ,muszę przyznać że mam pszczoły łagodne , ale bez kapelusza nie podchodzę do ula ,lecz to co zobaczyłem u niego to mistrzostwo świata na pięćdziesiąt rodzin jakie posiadam nie mam tak łagodnych pszczół jak kol. CarIvan. Zastanawiam się tylko skąd się wzięła opinia w internecie że AGA3 to KILER .A teraz koledzy najważniejsze za tak silne odkłady zapłaciłem tylko po 200 złotych za odkład .

Obrazek Obrazek Obrazek

to proszę przy okazj pozdrowic kolegę i namówic do powrotu na forum było o wiele ciekawiej i zapytac jak zbioru miodu wierzbowego w tym roku?
co do odkładów 6-7 ramek czerwiu za 200 zł to krecia robota dla kolegów ktorzy robią odkłady i ja sprzedają np. własciciel forum pozdrawiam

_________________
Ule Langstroth, Dadant stanowią 90% uli używanych w pszczelarstwie światowym pozostałe 10%stanowią tysiące modeli i form ozdobnych. J.Guth


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 czerwca 2014, 17:33 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2009, 20:09 - czw
Posty: 879
Lokalizacja: Jakubowice/opolskie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
ja nie rozumiem jaki jest problem?
kolega kupił odkłady, które podejrzewam zrobione były w maju, no i jeśli matki mogły się unasiennić w porę to do dnia dzisiejszego spokojnie 5 ramkowy odkład przekształcił się w 10 ramkowy, moje odkłady które zrobiłem z 4 ramek dadanta obsiadają teraz 8 i jest 4-5 ramek czerwiu (niemal od deski do deski)
cena taka a nie inna bo jak widać można się dogadać i kupić coś dobrze
pozdrawiam

_________________
https://www.facebook.com/miodyfinezja


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 czerwca 2014, 17:41 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
baniak pisze:
ja nie rozumiem jaki jest problem?
kolega kupił odkłady, które podejrzewam zrobione były w maju, no i jeśli matki mogły się unasiennić w porę to do dnia dzisiejszego spokojnie 5 ramkowy odkład przekształcił się w 10 ramkowy, moje odkłady które zrobiłem z 4 ramek dadanta obsiadają teraz 8 i jest 4-5 ramek czerwiu (niemal od deski do deski)
cena taka a nie inna bo jak widać można się dogadać i kupić coś dobrze
pozdrawiam

zrobiłem dla siebie troche odkładów które nie obsiadały dobrze 4 ramek wielkopolskich, matki NU dostały 21 maja i w chwili obecnej są na 8-9 ramkach ale za 2 stówki bym ich nie opylił z uwagi na to że szanuje własną prace oraz pszczoły, jak chciałem dokupić ramek suszu to mi powiedziano 10zł za sztuke a gdzie matka pszczoły, robocizna+ cukier i paliwo na dojazdy

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 czerwca 2014, 17:46 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2009, 20:09 - czw
Posty: 879
Lokalizacja: Jakubowice/opolskie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
kudlaty pisze:
baniak pisze:
ja nie rozumiem jaki jest problem?
kolega kupił odkłady, które podejrzewam zrobione były w maju, no i jeśli matki mogły się unasiennić w porę to do dnia dzisiejszego spokojnie 5 ramkowy odkład przekształcił się w 10 ramkowy, moje odkłady które zrobiłem z 4 ramek dadanta obsiadają teraz 8 i jest 4-5 ramek czerwiu (niemal od deski do deski)
cena taka a nie inna bo jak widać można się dogadać i kupić coś dobrze
pozdrawiam

zrobiłem dla siebie troche odkładów które nie obsiadały dobrze 4 ramek wielkopolskich, matki NU dostały 21 maja i w chwili obecnej są na 8-9 ramkach ale za 2 stówki bym ich nie opylił z uwagi na to że szanuje własną prace oraz pszczoły, jak chciałem dokupić ramek suszu to mi powiedziano 10zł za sztuke a gdzie matka pszczoły, robocizna+ cukier i paliwo na dojazdy

ja nie powiedziałem że sprzedałbym takie odkłady za 200zł bo dla mnie to też mało, tak jak Ty wkładam wiele pracy w pasiekę i w jej rozwój.. po za tym tak jak piszesz, ramka suszu to też pieniądz, jednak chodziło mi głównie o to że możliwe jest że te odkłady są tegoroczne i tyle ;)

_________________
https://www.facebook.com/miodyfinezja


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 czerwca 2014, 19:18 - ndz 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
baniak pisze:
jednak chodziło mi głównie o to że możliwe jest że te odkłady są tegoroczne i tyle

Dokładnie tak, robiłem odkłady w pierwszych dniach maja i w chwili obecnej większość z nich jest na 8-10 ramek, w tym roku to w sumie żadna filozofia była. Z Przemkiem niektórzy mają problem tego typu, że wszystko co powiedział wkładali między bajki no i tak się do tego przyzwyczaili, że nawet jak wychodziło na jego to i tak bajki to były a, że i on miał ostre pióro i nie jednemu mocno pojechał to inna sprawa., Co do ceny odkładów z kolei to każdy może ustawić swoją, ja uważam, że odkład na 4 ramkach nie ma większej wartości niż 130-140PLN. Cena została wywindowana przez pazerność producentów odkładów refundowanych, na czym korzystają (co jest oczywiste i zrozumiałe) i ci którzy produkują odkłady bez refundacji. Przemek łamie pewien schemat no i OK ma do tego prawo.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 czerwca 2014, 19:51 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Rob pisze:
baniak pisze:
jednak chodziło mi głównie o to że możliwe jest że te odkłady są tegoroczne i tyle

Dokładnie tak, robiłem odkłady w pierwszych dniach maja i w chwili obecnej większość z nich jest na 8-10 ramek, w tym roku to w sumie żadna filozofia była. Z Przemkiem niektórzy mają problem tego typu, że wszystko co powiedział wkładali między bajki no i tak się do tego przyzwyczaili, że nawet jak wychodziło na jego to i tak bajki to były a, że i on miał ostre pióro i nie jednemu mocno pojechał to inna sprawa., Co do ceny odkładów z kolei to każdy może ustawić swoją, ja uważam, że odkład na 4 ramkach nie ma większej wartości niż 130-140PLN. Cena została wywindowana przez pazerność producentów odkładów refundowanych, na czym korzystają (co jest oczywiste i zrozumiałe) i ci którzy produkują odkłady bez refundacji. Przemek łamie pewien schemat no i OK ma do tego prawo.


prosta kalkulacja:
-matka unasieniona kosztuje 60zł (trzeba kupić nu za 20-25zł)
- 4 ramki suszu x 10zł (wartosć rynkowa) i prosze nie pisać o czarnych jak smoła skoro ja daje z jasnym suszem z czego min 2 są z tego roku (cena węzy z przesyłką wychodzi ok 38zł/kg+ ramka zbita min 2zł)
- leczenie ok 5zł sztuka
-10zł lekko na sam cukier do podkarmiania a w takim sezonie jak ten 5kg na łeb to mało i dalej susza
- telefony, robocizna, amortyzacja sprzętu, paliwo
jeśli by dobrze policzyć zysk wychodzi ok słoik dwa miodu zależy jak kto działa, jeśli ktoś ma dobre pożytki to dla niego żadnym biznesem jest robienie odkładów no chyba ze zrobi a pozniej połączy na jesieni, 200zł ładnie wygląda dopoki nie zacznie się liczyć ile faktycznie kosztuje jego wykonanie, ratunkiem przy obecnej absurdalnej cenie matek jest ich hodowla we własnym zakresie bo można popłynąć w przypadku załamania pogody, odkłady nie są tanie ale wynika to z ceny jego "podzespołów", jeśli one będą tańsze to przełoży się to na cene ostateczną, nikt za bóg zapłać nie będzie przy tym latał

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 czerwca 2014, 20:00 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
Różnie można kalkulować np cena rodziny na wiosnę minus koszt doprowadzenia od momentu odkładu do wiosny .

W zdrowym biznesie należy założyć także koszt roczny ula. Np ul wytrzyma 20 lat za 200 zł to 10 zł rocznie .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 czerwca 2014, 23:14 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lipca 2011, 23:54 - wt
Posty: 645
Lokalizacja: Myszków
Ule na jakich gospodaruję: WL
Przemek nawet nieobecny jest tu kontrowersyjny, nie rozumiem niektorych, chce miec dampingowe ceny, super dla klijetow, byle tak dalej, cena jest uwarunkowana popytem, czy mu sie oplaca, oczywiscie naszym gadulstwem spowodowalismy ze ma juz pewnie kilka telefonow. Ja osobiscie zaluje ze go nie ma bo jakkolwiek mozna podwazac jego gospodarke byl jakims motorem napedowym, bez tego typu ludzi zawiewa nuda,


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 czerwca 2014, 23:25 - ndz 

Rejestracja: 20 lipca 2012, 21:26 - pt
Posty: 119
Lokalizacja: kłobuck
Ule na jakich gospodaruję: wikp wz
kudlaty pisze:

prosta kalkulacja:
-matka unasieniona kosztuje 60zł (trzeba kupić nu za 20-25zł)
- 4 ramki suszu x 10zł (wartosć rynkowa) i prosze nie pisać o czarnych jak smoła skoro ja daje z jasnym suszem z czego min 2 są z tego roku (cena węzy z przesyłką wychodzi ok 38zł/kg+ ramka zbita min 2zł)
- leczenie ok 5zł sztuka
-10zł lekko na sam cukier do podkarmiania a w takim sezonie jak ten 5kg na łeb to mało i dalej susza
- telefony, robocizna, amortyzacja sprzętu, paliwo

zapomniał kolega dopisać koszty prądu do wtapiania węzy
a teraz może w inny sposób
1 . matka z własnej hodowli
2 węza płace za przerób wosku plus koszt wysyłki
3 leczenie , za 5 zeta 100 rodzin wylecze
4 z podkarmianiem nie każdy ma susze jak kolega
5 ramka zbita 1 zeta
6 susz ? jak dobrze pomyślisz masz go na tyle
7 telefony ? zmien operatora będzie taniej
kij ma zawsze dwa końce a z amotryzacją sprzętu niech kolega nie przesadza co tydzień dłuto i kapelusz kupuje nie rozumiem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 czerwca 2014, 23:35 - ndz 

Rejestracja: 20 lipca 2012, 21:26 - pt
Posty: 119
Lokalizacja: kłobuck
Ule na jakich gospodaruję: wikp wz
michalpriebe pisze:
Ja osobiscie zaluje ze go nie ma bo jakkolwiek mozna podwazac jego gospodarke byl jakims motorem napedowym, bez tego typu ludzi zawiewa nuda,

Ja też się nie zawsze zgadzałem z Cordowanem ,ale to forum bez takich ludzi powoli umiera , owszem jest tutaj kilku co próbuje go " kopiować " ale niestety to tylko bardzo marnej jakości kopie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 czerwca 2014, 08:03 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 kwietnia 2010, 22:30 - śr
Posty: 806
Lokalizacja: radomsko
Ule na jakich gospodaruję: WP znadstawka 1/2 wlkp i wlkp
Witajcie :-) ja postraram się wasze spekulacje podsumować kolega cordovan miał chęć sprzedać a kolega Zenek ochotę kupić więc dogadali cenę i dokonali transakcji. Ja Przemka znam tylko telefonicznie ale zawsze uczynie do mojej sprawy podchodził, złego słowa nie powiem. Kolegę Zenka poznałem na wiosnę bo kupowałem od niego przezimowane odkłady. Mi cena pasowała bo 30 zł za ramkę i uczciwie liczył ramki ;-) nie jak co niektórzy że jest 30 pszczół na ramce to już jest ramka z pszczołami. Ja jako sprzedającego polecam Zenka jest to człowiek który lubi bawić się pszczołami i eksperymentować dlatego chyba kupić te pszczoły od Cordovana i niepotrzebne są tu te docinki pozdrawiam emilmag

_________________
Matka natura uczy błogiej pokory ..... a mały człowiek może tylko obserwować co ona potrafi ....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 czerwca 2014, 08:12 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
juljan pisze:
zen424, kolego jak będziesz produkował odkłady za połowę ceny jaka jest na rynku to zamawiam na początek 20 szt


ja wezme nawet 100szt i odpuszcze sobie własne odkłady, 200zł za 10 ramkowy troche dużo, 150zł wygląda znacznie lepiej, no bo 10x1zł ramki z suszem, matki i tak za darmo, robocizny nie ma co liczyć bo praca z pszczołami to czysta przyjemnosc, dłuto kupuje się jedno na całe życie a i zrobić je można w pudełku po paluszkach, jakby to policzyć zarobek będzie miał i tak 140 zł/szt jak w morde strzelił więc nic by się nie stało gdyby jeszcze transportówki były w cenie i dowoz do klienta

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 czerwca 2014, 10:14 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Głupoty koledzy, głupoty... Ja w zeszłym tygodniu odebrałem odkłady refundowane. Cena 216zł. Taki sam niezależnie czy na refundacje, czy bez. Odkład od szanowanego hodowcy p. M. Gembali. Odkłady 4 ramkowe. Ramki pobrane z innych rodzin, przestane kilka dni w piwnicy (nadbudowały woszczynę) Matka dołożona jak sądzę czerwiąca (dlaczego - dlatego iż czerw tylko w stadium wygryzającym, bez larw/czerwiu otwartego. jajek tez nie pamiętam) W jednym odkładzie 2 ramki z czerwiem, jedna z resztkami pokarmu i jedna z pierzgą. W drugim jedna z czerwiem, jedna wygryziona, 1/3 ramki pokarmu oraz pół ramki pierzgi. Przepraszam więc co ja mam sobie sądzić i myśleć, jak piszecie, ze odkład 10 ramkowy, gdzie jest 6-7 ramek czerwiu to odkład niewarty 200zł.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 czerwca 2014, 10:44 - pn 

Rejestracja: 11 maja 2014, 20:40 - ndz
Posty: 370
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Nakło
kudlaty pisze:
4 ramki suszu x 10zł (wartosć rynkowa) i prosze nie pisać o czarnych jak smoła skoro ja daje z jasnym suszem z czego min 2 są z tego roku (cena węzy z przesyłką wychodzi ok 38zł/kg+ ramka zbita min 2zł)

Czyżbyś kupował susz wydłubany z ramki ? :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 czerwca 2014, 15:50 - pn 

Rejestracja: 20 lipca 2012, 21:26 - pt
Posty: 119
Lokalizacja: kłobuck
Ule na jakich gospodaruję: wikp wz
juljan pisze:
zen424, kolego jak będziesz produkował odkłady za połowę ceny jaka jest na rynku to zamawiam na początek 20 szt

ja mam swoich odbiorców na odkłady i całe rodziny a po co ma się kolega NABIERAC I KUPOWAC ZE STARYMI MATKAMI kolega ma bliżej do kol Cordowana


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 czerwca 2014, 09:19 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Nie macie Koledzy poważniejszych problemów ? :lol:
Co komu do tego za jaką cene ktos sprzedaje Swój produkt ,cena to co innego jak wartosć :( .

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 czerwca 2014, 11:23 - pt 

Rejestracja: 09 lipca 2010, 19:25 - pt
Posty: 589
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Ule na jakich gospodaruję: inny
jego pszczoły, jego cena


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 czerwca 2014, 15:55 - pt 
A moje zdanie jest cokolwiek odmienne. Może się mylę ale myślę, że nie.
Cordi nie potrafił wyprodukować "uczciwego" miodu i przerzucił się na produkcję na razie uczciwych odkładów i matek, Zobaczymy jak dalej Mu pójdzie. Pisanie w wydawnictwie przeważnie drukującym reklamy i "dzieła"
wątpliwych "naukowców" też mu sławy nie przyniesie.
Tak samo On jak i periodyk który takim tantiemy płaci aby utrzymać się na rynku wydawniczym szybko pozbawiony dochodów zostanie. Pozostanie mu naturalna śmierć, czyli brak zapotrzebowania na pierdoły.
Przemek. Obudź się. Zacznij pszczelarstwo od nowa.
I WRÓĆ NA FORUM. Byłeś jednym z kontrowersyjnych ludzi (jak ja)których posty zmuszały ich do samodzielnego myślenia. Nie wspomnę, że nie raz Ty i ja dawaliśmy sobie po "pysku" I takie czytanie dawało IM do myślenia. Po Twoim i zaraz moim odejściu z tego forum zrobiła się "szarówa". Pozostały takie pierdoły nic nie wnoszące do nowoczesnej praktyki pszczelarskiej.


Na górę
  
 
Post: 02 lipca 2014, 01:11 - śr 

Rejestracja: 20 lipca 2012, 21:26 - pt
Posty: 119
Lokalizacja: kłobuck
Ule na jakich gospodaruję: wikp wz
Rob pisze:
Kurcze blade, ja wiem, że można się czasem zirytować, ale osoby takie jak kolopik, Anita itp nadają wszelkim forom kolorytu...na pewno potrzebne były te bany? Ostre pióra ożywiają fora i czasem warto je mieć nawet jak wk...ą. Tym bardziej, że to forum pomimo, że tematyczne to nie służy jakimś ścisłym poddanym ostrym rygorom celom jest tu dużo miejsca na swobodne wypowiedzi.
A co do nabijania się cen Przemka, to chciałem zauważyć, że na wiosnę dobrą rodzinę można kupić po 250 złotych często razem z ulem i w tym samym sezonie odebrać z niej miód...To ja jeszcze raz zapytam - ile powinien kosztować 4-ramkowy odkład przy którym trzeba się nalatać by dał miód w następnym sezonie?...wiem wiem nikt za darmo nie robi, co najwyżej korzysta na ofercie drapieżników którzy narzucili ceny dzięki refundacjom.

myślę że to forum zaczyna traktować ucześtników wybiórczo a z rodzinami po 250 zeta masz kolego rację , ci niby wielcy i doświadzczeni myślą że na kilku rodzinach dorobią się majątku .Wlaściciele Polskich sklepów też tak myśleli ,ale na szczęście pszyszły markety i pokazały im miejsce w szeregu, wiem zaraz będzie wrzawa o to co pisze ale pamiętajcie że gdyby nie markety nie kupowalibyście cukru poniżej 2 zeta


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 marca 2016, 15:30 - ndz 
zen424 pisze:
Zastanawiam się tylko skąd się wzięła opinia w internecie że AGA3 to KILER

No bo jeden który je tak ochrzcił musi się jeszcze wiele nauczyć

W tym roku będą one poddawane do wielu odkładów i udostępnione we wtorek do Sprzedaży poprzez sklepik
http://www.pasiekaambrozja.pl/nsklep/6-odklady-pszczele


Na górę
  
 
Post: 27 marca 2016, 17:56 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 listopada 2007, 18:18 - pt
Posty: 2469
Lokalizacja: okolice Częstochowy
BoCiAnK pisze:
zen424 pisze:
Zastanawiam się tylko skąd się wzięła opinia w internecie że AGA3 to KILER

No bo jeden który je tak ochrzcił musi się jeszcze wiele nauczyć

W tym roku będą one poddawane do wielu odkładów i udostępnione we wtorek do Sprzedaży poprzez sklepik
http://www.pasiekaambrozja.pl/nsklep/6-odklady-pszczele

No a moim zdaniem to w okresie dużego pożytku każde pszczoły są łagodne a jak jest pożytek to każda pszczoła pszczoła przyniesie miód. Matki w tych przypadkach nie odgrywają żadnej roli.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 marca 2016, 18:10 - ndz 
krzys pisze:
BoCiAnK pisze:
zen424 pisze:
Zastanawiam się tylko skąd się wzięła opinia w internecie że AGA3 to KILER

No bo jeden który je tak ochrzcił musi się jeszcze wiele nauczyć

W tym roku będą one poddawane do wielu odkładów i udostępnione we wtorek do Sprzedaży poprzez sklepik
http://www.pasiekaambrozja.pl/nsklep/6-odklady-pszczele

No a moim zdaniem to w okresie dużego pożytku każde pszczoły są łagodne a jak jest pożytek to każda pszczoła pszczoła przyniesie miód. Matki w tych przypadkach nie odgrywają żadnej roli.


Pokaż mi takiego co lubią jak go żądlą !
Nie Każdy rok jest bogaty i nie co roku pszczelarz zmienia matki a ja na pasiece pozostawiam te które są wybitne i spełniają normę " Kowaliczka " a jestem ogromnie wymagający i wybredny !!!


Na górę
  
 
Post: 27 marca 2016, 18:26 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 listopada 2007, 18:18 - pt
Posty: 2469
Lokalizacja: okolice Częstochowy
BoCiAnK,

Nie krzycz na mnie ja już mam swoje lata.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 marca 2016, 21:54 - ndz 

Rejestracja: 07 czerwca 2012, 15:07 - czw
Posty: 65
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Witam.
Temat założył niejaki zen424 , dobry człowieku odpisz bo nigdy nie odpisał mi prorok.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 marca 2016, 07:33 - pn 
krzys pisze:
No a moim zdaniem to w okresie dużego pożytku każde pszczoły są łagodne a jak jest pożytek to każda pszczoła pszczoła przyniesie miód.
Wiesz na czym polega różnica? - piszesz że jak jest duży pożytek miodem leje to każde pszczoły naniosą, jak jest umiarkowany każde też go ileś tam naniosą niekoniecznie dla pszczelarza ale jak jest kiepski rok Agi3 są takie, że potrafią wyszukać każde źródło pożytku a nie siedzą w ulach i czekają na podanie karmy, jeśli nie naniosą dla mnie to dla siebie wyszukają więc nie muszę martwić się o to by je karmić. Mało tego, zaczynają latać przy +6°C, od wczesnej wiosny tworzą silne rodziny , przy oczywiście umiejętnej gospodarce. Zachowują ponadprzeciętną higieniczność w ulach co potwierdza test igłowy i są przede wszystkim łagodne, co dla mnie jest bardzo istotne. Na dziś dzień 10 takich odkładów ma zamówione i zadatkowane kolega z forum andrzej-w11, jeden idzie jak obiecałem za darmo do kolegi smokx jeśli nie zapomniał, ale musi sobie przyjechać po niego jak mu się z Raciborza opłaca, dwa zamówił kolega rudzikzg, 12 idzie do czytelnika Czasopisma Pasieka jaki zamówił sobie u mnie odkłady, 10 zostaje u mnie by zwiększyć o tą ilość stan rodzin do 50-ciu na zimowlę. Po 20 czerwca będę robił jeszcze 20 odkładów i w zależności od siły i dynamiki ich rozwoju oraz układu pożytków w tym sezonie albo będą do sprzedania pomiędzy końcem lipca a 10 sierpnia albo dopiero po zimowli. Nie są one jednak póki co narazie do zamówienia.


Na górę
  
 
Post: 28 marca 2016, 07:57 - pn 

Rejestracja: 05 grudnia 2010, 21:54 - ndz
Posty: 1492
Lokalizacja: Wołów
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski/dadant
Mam AGĘ i AGĘ3 od Wojtka Pelczara i nie są wcale agresywne do zimowli poszły na 8 ramkach dadanta i matki ruszyły z czerwieniem błyskawicznie

_________________
Odkłady pszczele: wielkopolskie i dadant tel.693305282 lub PW


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 marca 2016, 15:19 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
Po raz kolejny świadomie wprowadzasz czytających w błąd wykorzystując post do osiągnięcia w danej chwili korzyści w przekazie.
CarIvan pisze:
ale jak jest kiepski rok Agi3 są takie, że potrafią wyszukać każde źródło pożytku a nie siedzą w ulach i czekają na podanie karmy, jeśli nie naniosą dla mnie to dla siebie wyszukają więc nie muszę martwić się o to by je karmić.
Jezeli tak pięknie to po co je podkarmiasz latem ?,przecież sobie naniosą i nie musisz się martwić,a wielokrotnie pisałeś że musisz karmić rozwojowo.
CarIvan pisze:
Mało tego, zaczynają latać przy +6°C, od wczesnej wiosny tworzą silne rodziny , przy oczywiście umiejętnej gospodarce. Zachowują ponadprzeciętną higieniczność w ulach co potwierdza test igłowy
mógłbyś podać które linie nie latają przy +6 ,oraz ponadprzeciętne do których linii w testach ?,może się przydać.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 marca 2016, 15:51 - pn 
bo lubię pisze:
Jezeli tak pięknie to po co je podkarmiasz latem ?,przecież sobie naniosą i nie musisz się martwić,a wielokrotnie pisałeś że musisz karmić rozwojowo.

Może się wtrącę
Kolego bo lubię,
rozwojowo to się pszczoły czy to Agi czy Kaśki ,Maryśki pobudza poprzez stymulację podkarmiania czy to ciastem czy syropami
CarIvan pisze:
ale jak jest kiepski rok Agi3 są takie, że potrafią wyszukać każde źródło pożytku a nie siedzą w ulach i czekają na podanie karmy,

To zależy co Przemek miał na myśli , ja powiem tylko tyle że w 2014 karmiłem pszczoły cały prawie rok bo było tak biednie że utrzymać czerwienie było Ciężko
Przy czym one i nie tylko one ale silne rodziny sobie znajdą :wink: Czasami sąsiada pasiekę :haha: czego wolałem uniknąć choć sobie i tak znalazły


Na górę
  
 
Post: 28 marca 2016, 16:00 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
Raczej błąd w pisaniu każdemu może się zdarzyć .pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 marca 2016, 22:09 - pn 
bo lubię pisze:
Jezeli tak pięknie to po co je podkarmiasz latem ?,przecież sobie naniosą i nie musisz się martwić,a wielokrotnie pisałeś że musisz karmić rozwojowo.
Nie czytasz z uwagą tego co piszę, owszem pisałem, że podsycam rozwojowo ale tylko i wyłącznie jak widzę że nic nie przynoszą a da się to bez problemu zauważyć, jak jest taka posucha jak była w zeszłym roku to owszem trzeba dać każdej pszczole czy to moje czy inne ale taki rok nie jest każdy, jeśli chcesz zazimować silne. Jak jest choć minimum w polu to Agi3 sobie znajdują bez problemu a np. inne jakie miałem jednocześnie z agami3 nie latały wogóle i trzeba było je karmić, dlatego je wyeliminowałem.

bo lubię pisze:
mógłbyś podać które linie nie latają przy +6 ,oraz ponadprzeciętne do których linii w testach ?,może się przydać.
a pewnie np. aga bez trójki nie lata bo i później się rozwija, prima nie lata, nieska nie lata, kortówka nie lata, buckfast GZ nie lata, z pierwszymi czterema miałem w swojej pasiece kontakt i startowały wszystkie dopiero jak zrobiło się +8, +10°C na dworze, takie są moje obserwacje co nie znaczy że każdy musi mieć tak samo, bf GZ ma znajomy i nawet w tym roku byłem u niego w tym samym dniu co moje pszczoły przy + 6 stopniach nosiły wodę do uli i pyłek z leszczyny a u niego nawet jedna nie wyściubiła czułek na wylotek. Siła jego rodzin porównywalna z moimi, zapasów miały z pewnością dość bo chłopak ma wiedzę z mojej szkoły a zafascynowany był bf i je nabył, w tym roku bierze i ode mnie agi3 na testy porównawcze. Wszystkie inne jakie miałem po teście igłowym czerw usuwały w zdecydowanie dłuższym czasie niż agi3 więc mnie to wystarczy.

By było jasne nie zależy mi na promowaniu tej pszczoły by ją ktoś kupował, sam hoduję dla siebie, na własny użytek a jeśli jakieś wolne sztuki będą nadmiarowe to chętni na nie już są, a Wojtkowi reklamy robić nie muszę bo on i tak ma tyle zamówień, że czasami nie wie gdzie dłonie wsadzić by się wyrobić.

Jaśniej nie potrafię.


Na górę
  
 
Post: 29 marca 2016, 08:18 - wt 

Rejestracja: 11 kwietnia 2011, 14:34 - pn
Posty: 494
Lokalizacja: Andrychów
CarIvan, Ładnie piszesz o tych swoich Aga3.Od dawna miałem ciągoty w ich kierunku.Jeśli możesz to proszę mnie wpisac na listę chętnych na 2 szt NU początkiem czerwca.Jeśli potwierdzasz zamówienie to pod koniec maja się przypomnę.Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 marca 2016, 20:26 - wt 
Staszku jesteś wpisany, choć jeśli chcesz mieć faktycznie porównanie to korzystniej wziąć un bo nie mam pojęcia czym sie unasienią u Ciebie.


Na górę
  
 
Post: 29 marca 2016, 21:19 - wt 
Ja kupowałem matki NU tez nie wiem czym się unasienniły, myślę że spermą od trutni, matki były od Leszka Stępnia muszę przyznać że matki rewelacja po takim unasiennieniu.


Na górę
  
 
Post: 29 marca 2016, 21:45 - wt 

Rejestracja: 07 czerwca 2012, 15:07 - czw
Posty: 65
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
A dlaczego w tym temacie od wczoraj znikło tyle postów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 marca 2016, 22:48 - wt 
ja-lec pisze:
Ja kupowałem matki NU tez nie wiem czym się unasienniły, myślę że spermą od trutni, matki były od Leszka Stępnia muszę przyznać że matki rewelacja po takim unasiennieniu.
Zgadza się matki cechy przekażą ale un mają takie jak wiem, że mam u swoich pszczół jakie sam mam w pasiece a jakie będą pokolenia po matce unasienionej gdzie indziej nie wiem, truteń przekazuje pokoleniu pszczół około 60% swoich genów.

kyrneh pisze:
A dlaczego w tym temacie od wczoraj znikło tyle postów.
bo były nie na temat i mi się nie podobały, zbędna paplanina z domysłami zbanowanych użytkowników.


Na górę
  
 
Post: 29 marca 2016, 22:55 - wt 

Rejestracja: 07 czerwca 2012, 15:07 - czw
Posty: 65
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
O widzę Przemysławie że mój post z ndz 27 mar 2016, 20:54 odczytałeś poprawnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 marca 2016, 22:58 - wt 
kyrneh pisze:
O widzę że Przemysławie że mój post z ndz 27 mar 2016, 20:54 odczytałeś poprawnie.
Jeśli Cie to zadowoliło to miło.


Na górę
  
 
Post: 30 marca 2016, 06:14 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Co do przekazywania cech po trutniach.. ja na wykładzie ostatnio słyszałem o liczbie 20% - i stwierdzeniu o małej istotności tego czynnika. Skąd Przemku Twoje 60%?

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 marca 2016, 13:43 - śr 
adamjaku pisze:
Skąd Przemku Twoje 60%
nie pamiętam dokładnie na jakich wykładach to było ale sam prof. Wilde o tym mówił.


Na górę
  
 
Post: 30 marca 2016, 20:46 - śr 
CarIvan pisze:
Zgadza się matki cechy przekażą ale un mają takie jak wiem, że mam u swoich pszczół jakie sam mam w pasiece

Proszę Cię nie wciskaj ludziom ciemnoty, bo skąd możesz wiedzieć skoro te matki będą tylko ze sprawdzonym czerwieniem. A to że AGA na Twojej pasiece będzie się bzykała z Twoją AGĄ tym bardziej nie wróży nic dobrego.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji