FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 29 marca 2024, 00:45 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 26 marca 2016, 17:04 - sob 

Rejestracja: 27 grudnia 2015, 22:03 - ndz
Posty: 4
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Bystra
Dzień dobry Pszczelarskiej Braci
Mam kilka już rodzin a chcę powiększyć w tym roku pasiekę znalazłem kilka ciekawych ofert o sprzedaży rodzin - odkładów . Na co szczególnie mam popatrzeć przy zakupie przyznam że nigdy wiosną nie kupowałem pszczół
za każda mądrą odpowiedź dziękuje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2016, 17:36 - sob 

Rejestracja: 25 lutego 2013, 11:23 - pn
Posty: 81
Lokalizacja: Bulowice k.Andrychowa (małopolskie)
Ule na jakich gospodaruję: ostrowskiej
Jeżeli nie masz doświadczenia, a mówisz że nigdy nie kupowałeś pszczół to może zabierz kogoś ze sobą? co dwie pary oczów to nie jedna :wink:

zwrócic uwagę na siłe rodziny, jakoś czerwienia matki, ilośc pszczół, ilośc zapasów, pierzgi. Zapytac o matkę jaka jest, jak rodzina leczona, czy choroby były jakieś. Zorientowac sie może jak w okolicy jest ze zgnilcem.

Moze ktoś ze znajomych pszczelarzy miał by rodziny na sprzedaż? byłaby to pewnie inna rozmowa tez :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2016, 17:43 - sob 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Najlepsze są odkłady te pierwsze co pszczelarz robi na poczontku sezonu. Ale jak masz okazjie to kup juz rodziny po zimowli. Jak kupisz rodzine to się patrzy czy jest matka i jaki jest czerw bo może byc rostrzelony. W rodzinie na poczontku kwietnia powinno byc od 4 do 6 ramek czerwiu a jak jest wiencej to to jest bardzo dobrze. Taka rodzina jeszcze w tym samym roku się zapłaci. A tak na marginesie poczytaj moje post jak zrobic dobry a tani odkład pszczeli, ja tam dosc dokładnie opisuje co trzeba i jak zrobić. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 marca 2016, 18:38 - pn 
harnaś pisze:
Na co szczególnie mam popatrzeć przy zakupie przyznam że nigdy wiosną nie kupowałem pszczół

Jeżeli jeszcze nie kupiłeś to wpierw zadzwoń do wybranego sprzedającego by się umówić na wizytę
- Zapytaj na ulu plastrach rodzina siedzi i nie daj się wkręcić że Ci powie jak się ociepli , Czym były leczone , ile dostały pokarmu na zimę

Najlepiej zajechać gdy jest nie więcej jak 5 st i podnieść powałkę czy to co jest na ramkach wtedy widzisz dokładnie ule uliczek zajmuje skupiony kłąb
jeżeli Ci odpowiada to zapisujesz sobie na kartce ile jest ramek i ile uliczek pszczół znaczysz ula i tyle
-Jeżeli chcesz widzieć czerw no zobaczysz podczas zakupu i przekładania do swoich uli , ale kij ma dwa końce , przekładanie i wiezienie rodzin jak jest trochę kłopotliwe ramki lubią się przesuwać lepiej nie przekładać wtedy plastry są przykitowane i są stabilne
i tak samo lepiej przewozić w chłodne dni jak ciepłe
- by stwierdzić że w rodzinie jest matka nie musisz widzieć czerwiu wystarczy uchylić powałkę i posłuchać pszczół nawet przy 0 stC
powinny siedzieć w kłębie zwartym a nie biegać , a pozatym siedzieć cicho ( jedynie co może się okazać ale to bardzo rzadko że matka jest ale może czerwić trutowo ! )


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji