FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 19:55 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ] 
Autor Wiadomość
Post: 25 października 2011, 23:49 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
Witam
Oferuje odkłady na ramce wielkopolskiej. Odkład składa się z czterech ramek w tym trzy z czerwiem w różnym wieku. Odkłady posiadają młoda tegoroczną matkę unasienniona z wolnego lotu u mnie na pasiece. Do wyboru matki Prima, Kortówka, Peschetz. Odkłady w okresie bezczerwiowym są odymiane apiwarolem. Proponuje odkłady silne i zdrowe które dają gwarancje błyskawicznego dojścia do pełnej siły. Cena 150 zł. Zapraszam na pw

W tym roku takie poszły do kolegi 6Cichego

<iframe width="640" height="480" src="http://www.youtube.com/embed/BpRUYRD36b0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 października 2011, 06:15 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 grudnia 2010, 13:04 - pn
Posty: 1015
Lokalizacja: olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
ze swojej strony dodam że odkłady były na czas dowiezione na miejsce przez sprzedającego :brawo:

rodziny łagodne noszące dużo pyłku jako silne zazimowane

fachowość i kompetencja pana Piotra szczerze polecam

_________________
Ule Langstroth, Dadant stanowią 90% uli używanych w pszczelarstwie światowym pozostałe 10%stanowią tysiące modeli i form ozdobnych. J.Guth


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 października 2011, 19:10 - śr 
No i brawo :brawo: :brawo: .Ja ,jak kupowałem swoje odkłady ,to sprzedający ,po PROSTU OGRABIŁ rodzinkę z miodu i dał puste ramki z czerwiem . :do bani: w cenie 170 zł.A tutaj piękne rameczki z czerwiem i pokarmem. Więc pewnie warto ,ale o tym niech się 6Cichy wypowie. :brawo: :piwko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 26 października 2011, 19:12 - śr 

Rejestracja: 30 sierpnia 2011, 09:22 - wt
Posty: 230
Lokalizacja: Sufczyna
Szkoda ze nie na ramce dadanta :cry: od razy bym zamówił :uśmiech:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 października 2011, 07:18 - czw 
mendalinho pisze:
Proponuje odkłady silne


Nie chcę negować i by to było odebrane jako krytyka, choć zdrowa zapewne wskazana i mam nadzieję, że kolega się nie obrazi jak napiszę parę słów od siebie. Oglądając film i patrząc na ramki z czerwiem widzę, że jakoś go mało na ramce w stosunku do miodu jaki mają nad czerwiem. Kolejna sprawa to ilość ramek z czerwiem. Trzy ramki plus jedna do dwóch zapasu i nie obsiadane do tego na czarno, to nie jest silny odkład. Silny odkład to 4 ramki czerwiu w różnym wieku i do tego jedna ramka miodu w całości pełna ale ramki z taką ilością czerwiu by nad czerwiem był wianek max 2-3 cm miodu a nie prawie pół ramki (coś mi tu się widzi za późno półnadstawka na korpus położona, że tyle miodu nad czerw wpakowały). Przy odkładzie pięcio-ramkowym ilość zapasów z tego co będą miały nad czerwiem i tej jednej pełnej ramki wystarczy rodzinie na czasową egzystencję nim zaczną nosić same dla siebie i z takiego pięcio-ramkowego odkładu jak dobrze nim pokierujesz weźmiesz jeszcze w tym samym roku miód. Odkład trzy-ramkowy musisz doprowadzić do siły na zimowolę byś miał co zazimować, dlatego uważam że robienie (to akurat opłaca się sprzedającemu) i kupowanie odkładów trzy-ramowych mija się z celem. Jeśli ktoś kupi odkład trzy-ramkowy a ma g....o pojęcie o pszczołach to po zimie pozamiata w ulu i kupi drugi odkład albo rzuci pszczelarstwo (niepowodzenia jednych motywują innych zniechęcają). Jeśli kupi odkład pięcioramkowy to nawet bez wiedzy przyszłego pszczelarza jak pokierować rozwojem odkładu dojdzie taki odkład do siły i przezimuje - jeśli tylko będzie odpowiednio ta rodzina zakarmiona na zimę i leczona. :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 października 2011, 11:02 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
Cordovan pisze:
Oglądając film i patrząc na ramki z czerwiem widzę, że jakoś go mało na ramce w stosunku do miodu jaki mają nad czerwiem.


Czerw na 3 ramkach w różnym wieku.Na jednej ramce prawie sklepiony na drugiej dziewiczej same jaja a na 3 ramce czerw zwarty zasklepiony. Myslę że taki układ czerwiu daje potencjalnemu klientowi możliwość oceny zarówno odkładu jak i poddanej matki..Odkładu nie podkarmiałem same sobie tyle zebrały i tak ułożyły pokarm. Moim skromnym zdaniem to również świadczy o ogromnym potencjale tego odkładu
Cordovan pisze:
Trzy ramki plus jedna do dwóch zapasu i nie obsiadane do tego na czarno, to nie jest silny odkład

Dla mnie to tam jest 5 ramek obsiadanych na czarno

Cordovan pisze:
(coś mi tu się widzi za późno półnadstawka na korpus położona, że tyle miodu nad czerw wpakowały)


U mnie na pasiece na odkłady nie zakłada się półnadstawek. Wszystko co przyniosą maja dla siebie.

To uczciwa oferta za uczciwe pieniądze.Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 października 2011, 13:59 - czw 
Cordovan pisze:
Silny odkład to 4 ramki czerwiu w różnym wieku i do tego jedna ramka miodu w całości pełna ale ramki z taką ilością czerwiu by nad czerwiem był wianek max 2-3 cm miodu a nie prawie pół ramki


Takie odkłady to dla siebie mozesz robić jak bedziesz miał z czego je zrobic z tego co słyszałem zaczniesz sie zajmowac odkładami refundowanymi szybko z głowy wybijesz sobie te 4 ramka czerwiu. :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 października 2011, 16:04 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Cordovan, taki odkład z początku czerwca spokojnie dojdzie do siły i da jeszcze miód. Piotrek widać, ma pojęcie o pszczołach co widać było na filmie przedstawiającym siłę zimowanych rodzin. MAteriał reprodukcyjny też dobry, więc na pewno za te pieniądze klient będzie zadowolony.
Odkłady refundowane niestety nie mają dobrej opinii, sam też się na takich przejechałem. Oprócz masy warozy, pszczoły często są agresywne a matki zasuwają jak dzikie.

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 października 2011, 18:14 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
W przeciwieństwie do Cordovana ja uważam że odkład zaprezentowany na filmiku ma potencjał i to duży. Pszczół jest sporo, mateczka intensywnie czerwi, pokarmu też im nie zabraknie. Do takiego odkładu wystarczy dołożyć od razu na wstępie ramkę węzy. Jak ją pszczoły odbudują, a przy takiej rodzinie potrwa to bardzo krótko, matka od razu ją zacznie zaczerwiać. Jak odbudują jedną od razu dołożyć kolejną i tak aby do zimy zdążyły odbudować całe gniazdo. Ja nie dokładał bym od razu 3 ramek węzy tak jak radzi medalinho, aby nie zaziębić czerwiu. Bo to jednak nie jest w pełni rodzina pszczela tylko odkład. Robił bym to stopniowo tak jak pisałem.
Jeśli odkład był leczony jeszcze na warrozę to gwarantuję, że do zimy pójdzie już silna rodzina i z zimowaniem nie będzie żadnego problemu.
A kupowane odkłady nie służą do tego aby zbierać z nich miód w sezonie zakupu, tylko w następnym roku.
Super odkładziki. :brawo:

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 października 2011, 18:55 - czw 

Rejestracja: 25 stycznia 2009, 19:47 - ndz
Posty: 329
Lokalizacja: łowicz
Cordovan napisał - silny odkład to 4 ramki czerwiu w różnym wieku i do tego 1 ramka miodu w całości pełna.Wychodzi wtedy odkład pięcio ramkowy,który powinien kosztować ok.170-180zł. a nie 150zł.Są pszczelarze,którzy z niczego stworzą coś dobrego a są i tacy, którzy dobre popsują.Jeżeli chcesz z odkładu miód to lepszym rozwiązaniem będzie dołożyć 100zł i na wiosnę kupić rodzinę pszczelą. marko

_________________
Zapraszam do odwiedzin:

www.pasieka-nowinski.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 października 2011, 19:12 - czw 
Witam.

Pewną wiedzę na temat odkładów posiadam, przepraszam że jako pewnego rodzaju konkurencja wypowiadam się w tym temacie, ale widzę że kilka osób troszkę "błądzi" i chciałbym w związku z tym zabrać swój głos.

Po pierwsze na filmiku pokazany jest odkład pięcio ramkowy, a oferta dotyczy odkładów cztero ramkowych. A więc jeśli odrzuciłbym tę ramkę całą z pokarmem i w odkładzie byłyby pozostałe cztery, byłoby dobrze, wystarczająco.

Odniosę się do pokazanego odkładu na filmiku.

- ilość zapasów moim zdaniem za duża, mam wrażenie że ogranicza to w pewnym stopniu matkę w czerwieniu. Oczywiście jeśli w momencie filmowania odkład miałby trafić do właściciela to jeszcze można ilość pokarmu "przemilczeć" bo nowy właściciel zacznie dodawać ramki na czerwienie. Jednak jeśli na potencjalnego klienta odkład musiałby poczekać kilka dni to czerwienie będzie wyhamowane a to nie jest wskazane.

- ilość pszczół jest wystarczająca, dobra do wysyłki odkładu pocztą, ale nie powala na kolana

- ilość czerwiu również wystarczająca, ale właśnie przez nadmiar pokarmu matka nie została wykorzystana na 100%, co nawet widać po tym jak omijane są komórki przez matkę właśnie z pokarmem czy pyłkiem. Daje to wrażenie czerwiu jakby trochę rozstrzelonego, a przecież czerw młodej matki może wyglądać trochę inaczej.

Podsumowując - miałeś za duży pożytek i odkłady zalane są w zbyt dużym stopniu pokarmem, co zmniejszyło ilość czerwiu w ramkach. Moim zdaniem klient bardziej będzie zadowolony z większej ilości czerwiu niż pokarmu (hehe znam jednak takich co tę ramkę z pokarmem po zakupie odkładu odwirowaliby jako pierwszy miód z odkładów).

Ogólnie w skali 1-6 oceniłbym odkład na filmiku na 4. Gdyby było mniej pokarmu więcej czerwiu byłaby 5-tka, a jeśli do tego pszczół w odkładzie byłoby więcej (być może w momencie robienia filmiku znaczna ilość pszczół była w powietrzu i wieczorem ramki naprawdę byłyby obsiadane na "czarno" byłaby ocena maksymalna czyli 6 :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:

Ale do 6-ki eliminując drobne mankamenty nie jest daleko :)

Pozdrawiam i życzę większej ilości klientów niż odkładów w pasiece :)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 października 2011, 20:35 - czw 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Polskipszczelarz To jest fachowa ocena filmu ja całkowicie z nią się zgadzam. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 października 2011, 21:27 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 sierpnia 2007, 18:10 - czw
Posty: 937
Lokalizacja: Poznań
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Nooo jak by nie było to tego pokarmu trochę dużo mają.

_________________
Pura Vida


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 października 2011, 22:45 - czw 
polskipszczelarz pisze:
ilość zapasów moim zdaniem za duża, mam wrażenie że ogranicza to w pewnym stopniu matkę w czerwieniu. Oczywiście jeśli w momencie filmowania odkład miałby trafić do właściciela to jeszcze można ilość pokarmu "przemilczeć"

Tu nie ma co Milczeć oglądem ten filmik wcześniej I mogę tylko tyle rzec
Życzył bym wszystkim producentom odkładów aby ich odkłady wyglądały jak na filmiku :brawo: Taki odkład to radość kupić i pielęgnować
mendalinho Czemu tak tanio liczysz swoją pracę :wnerw: chyba jeszcze nie widziałeś szajsu 4 ramkowego po 175 zł
Co do pokarmu
to Ja w tym roku robiąc odkłady 20 maja po poddaniu matki miałem poważny dylemat Czerwiec dał tak obfity pożytek że odkłady zalały się miodem ograniczając matki w czerwieniu totalnie gdybym nie podmienił ramek na susz w odkładach było by mało czerwiu , zmuszony nawet byłem do dzwonienia i przyśpieszenia odbioru


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 października 2011, 22:51 - czw 
mendalinho pisze:
Odkładu nie podkarmiałem same sobie tyle zebrały i tak ułożyły pokarm. Moim skromnym zdaniem to również świadczy o ogromnym potencjale tego odkładu


A mnie się wydaje, że to nie odkład nanosił tyle bo odkład po zrobieniu nie ma takiego potencjału roboczego, tym bardziej jak robisz trzyramkowy. Uważam że na filmie pokazałeś świeżo zrobiony odkład z rodziny produkcyjnej i to ona tak naniosła miodu bo nie miała nadstawki danej na czas ew. miałeś bardzo duży pożytek i faktycznie odkład tyle naniósł ale to z kolei świadczyło by o tym iż nie potrafisz rozbudować na czas gniazda w takim ulu z odkładem (to miałem na myśli wcześniej mówiąc o nadmiarze miodu i braku nadstawki na czas).

mendalinho pisze:
Dla mnie to tam jest 5 ramek obsiadanych na czarno


Jeśli to południe i połowa pszczół z tego odkładu jest w polu to ok, choć wątpię bo jak zasugerowałem wyżej nie jest to odkład pracujący na siebie moim zdaniem albo faktycznie ma nie rozbudowane gniazdo i pszczół w nim jest mało bo są w polu a pokazywane z pewnością nie są to ramki obsiadane na czarno. Jak wyjmiesz ramkę z odkładu i będzie wyglądała tak

Obrazek

choć na tej też nie obsiadają całkiem na czarno w chwili pokazania to powiem, że robisz odkłady z ramkami obsiadanymi przez pszczoły na czarno. Nie mówię że robisz złe odkłady bo za tą cenę są owszem dobrej jakości, dopasowane ceną do ilości pszczół na ramkach i ilości ramek z czerwiem w odkładzie, tyle że na twoich ramkach nie ma połowy tyle pszczół co na pokazanej wyżej ramce.

tarnoart pisze:
Takie odkłady to dla siebie mozesz robić jak bedziesz miał z czego je zrobic z tego co słyszałem zaczniesz sie zajmowac odkładami refundowanymi szybko z głowy wybijesz sobie te 4 ramka czerwiu.


A możesz wyjaśnić mi dlaczego?, uważam iż by zmienić zdanie pszczelarzy i ich podejście do odkładów refundowanych trzeba robić coś porządnie a nie byle zbyć bo na refundację.

adidar pisze:
Odkłady refundowane niestety nie mają dobrej opinii, sam też się na takich przejechałem. Oprócz masy warozy, pszczoły często są agresywne a matki zasuwają jak dzikie.


Bo każdy kto robi takie odkłady na refundację o jakich napisałeś to partacz nie pszczelarz i takiemu powinno się zabronić wykonywania odkładów lub koło pszczelarskie powinno takiemu panu podziękować za te odkłady. Odkład na refundacji jak ktoś kupuje powinien mieć minimum 5 ramek w tym, cztery z czerwiem i jedna nabita cała miodem, do tego taki odkład powinien być w pasiece u kupującego najpóźniej 15 lipca by doprowadzić rodzinę odkładową do siły na zimowolę. Każdy potrafi stękać tylko, że kupił odkład refundowany, nie dość że dostał w sierpniu to jeszcze lichy i z masą warrozy. Pewnie, - skoro kupuje ktoś to daje zarabiać tym co taki chłam robią i robić będą dopóki ktoś nie zrobi porządnych odkładów w określonym terminie i nie wyeliminuje takich partaczy. U mnie w kole też takie odkłady są lipne (choć sam nie brałem to widziałem co otrzymał pszczelarz biorący odkład na refundację) ale to kwestia czasu i skończy się paprokom robienie nędzy i branie za to kasy. A czy ja zrobię odkład na refundację czy prywatnej osobie to uważam że jakość takiego odkładu powinna być wymiernie jednakowa.

Podsumowując kolego mendalinho za takie pieniądze za jakie oferujesz odkłady robisz je w jakości zadowalającej pewnie większość twoich klientów. Ja bym wolał zapłacić o 30 zł więcej i mieć mocniejszy odkład. Myślę że nie odbierasz tego jako jakiś atak na ciebie bo nie w tym rzecz. Wyrażam swoją opinię a za rok jak pokażę swoje odkłady (jak dożyję :uśmiech: ) chciałbym byś i ty ocenił co ja wykonam. :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 października 2011, 22:53 - czw 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
Szkoda że nie zrobiłem filmu z odkładów od polskiegopszczelarza, dziś są zazimowane na 7-8 ramkach warszawskich poszeżanych a dotego przyniosły też wrzos, Mariusz trzymaj tak dalej, pozdrawiam. :brawo:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 października 2011, 23:04 - czw 
Cordovan pisze:
odkład z rodziny produkcyjnej i to ona tak naniosła miodu bo nie miała nadstawki danej na czas ew. miałeś bardzo duży pożytek i faktycznie odkład tyle naniósł ale to z kolei świadczyło by o tym iż nie potrafisz rozbudować na czas gniazda w takim ulu z odkładem (to miałem na myśli wcześniej mówiąc o nadmiarze miodu i braku nadstawki na czas).


Przemek inaczej wygląda odkład przy umiarkowanym pożytku czy nawet delikatnie mówiąc jego braku
(co raczej w maju /czerwcu ) trudno o totalny brak no w 2010 był totalny brak (umnie ) pożytku a odkłady jakie miałem i sprzedawałem miały o 50 % więcej czerwiu jak w tym roku
w 2010 odkłady karmiłem Ciastem i to spowodowało lawinę czerwiu ciasto szło w czerw a nie w plastry na zapas w tym roku był taki pożytek że silnie zrobiony odkład mający matkę jeszcze nie czerwiąca a już unasienioną nim ta zdążyła wstawić tyłek do komórki to te zdążyły zalać nakropem całe ramko wstawianie węzy \w niczym nie pomagało węza była odrabiana przez noc a w dzień jeszcze nie dorobiona a już zalana miodem
tak się niestety dzieje przy dużych pożytkach wtedy cała chmara pszczół od 15 dnia od wylęgu wali w pole po pożytek
był moment gdzie za dnia przeglądając odkłady pszczoły plątały się po plastrach przychodził wieczór obsiadały 5 ramek na czarno i jeszcze za deskę wychodziły


Na górę
  
 
Post: 27 października 2011, 23:14 - czw 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
12.06.2011r Obrazek w takich ulikach 5-cio ramkowych Obrazek Obrazek po 2-ch tygodniach Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 października 2011, 00:29 - pt 

Rejestracja: 16 października 2011, 22:24 - ndz
Posty: 1453
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Witajcie

Na pszczołach jeszcze się za bardzo nie znam chociaż mam z nimi do czynienia już pewnie z 20 lat ,albo i więcej ,ale cos trzeba napisać.
Nie wiemy kiedy był dokładnie zrobiony odkład i z ilu ramek czerwiu ,a kiedy był kręcony filmik można gdybać czy tyle nanosiły.
Te pszczoły mają za ciasno przynajmniej 5-7 dni wstecz miały byc włożone dwa ramka do zaczerwienia za czerw.
Te pszczoły sa zalane miodem , maja za duzo pokarmu ,za mało czerwiu .
Ostatnie dwa ramka są przełożone z macierzaka to nie nanosił ten odkład chyba ,ze na tych pięciu ramkach pszczoły siedziały juz długo i z braku miejsca zalewały co sie da.
Gdybym ja zakupił takie odkłady to pewnie ten miód by poszedł do wirowania jeszcze kilka lat temu.
Teraz na głupoty nie mam czasu od razu ten odkład dostałby dwa ramka suszu przeczerwionego,a ramka z miodem na bok za kolejny tydzień ,półtora znowu wgląd do gniazda.
Tych pszczół u mnie bym nie podkarmiał jak to kolega na filmiku mówił , zresztą nigdy nie podkarmiam odkładów.
Ten ul był juz raz zaraz przed filmowaniem otwierany i sprawdzany bo ramka nie "przyklejone" .
Ten odkład za tą cenę bedzie cieszył nabywcę oczywiście jak oferujący włożył tam hodowlane matki i pszczelarz kupujący nie będzie dupa. Oczywiście pożytek jest tez ważny musi być.
Za dobre chęci wystawiam notę 5 bo odkład naprawdę dobry.
Brakuje koledze trochę rozeznania .

Chociaż my sie też spóźniliśmy przy odkładach w tym roku dwa dni ,ale ten rok był wybitnie bardzo miodny.
pozdrawiam Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 października 2011, 13:52 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
Witam
polskipszczelarz pisze:
ilość zapasów moim zdaniem za duża, mam wrażenie że ogranicza to w pewnym stopniu matkę w czerwieniu. Oczywiście jeśli w momencie filmowania odkład miałby trafić do właściciela to jeszcze można ilość pokarmu "przemilczeć" bo nowy właściciel zacznie dodawać ramki na czerwienie


Odkład tego samego dnia był wieziony do 6Cichego dlatego miał powałkę z pajączkiem

polskipszczelarz pisze:
Podsumowując - miałeś za duży pożytek i odkłady zalane są w zbyt dużym stopniu pokarmem, co zmniejszyło ilość czerwiu w ramkach.


Oczywiście masz racje .Druga połowa maja i początej czerwca w tym roku był bardzo obfity. Dodatkowa rama wezy lub suszu w odpowiednim czasie załatwiłaby sprawę.

Cordovan pisze:
A mnie się wydaje, że to nie odkład nanosił tyle bo odkład po zrobieniu nie ma takiego potencjału roboczego, tym bardziej jak robisz trzyramkowy. Uważam że na filmie pokazałeś świeżo zrobiony odkład z rodziny produkcyjnej i to ona tak naniosła miodu bo nie miała nadstawki danej na czas ew. miałeś bardzo duży pożytek


Jeszcze raz powtórzę odkłąd był zrobiony w drugiej połowy maja.Jak wiesz prowadzę pasiekę wędrowna i świeżo zrobiony odkład jest przewożony na stałą pasiekę. A co to daje ano to że mi lotna pszczoła nie ucieka dlatego te odkłady mają taka dynamikę rozwoju

Cytuj:
Jak wyjmiesz ramkę z odkładu i będzie wyglądała tak choć na tej też nie obsiadają całkiem na czarno w chwili pokazania to powiem, że robisz odkłady z ramkami obsiadanymi przez pszczoły na czarno


Praktyka Cię zweryfikuje

Cordovan pisze:
Myślę że nie odbierasz tego jako jakiś atak na ciebie bo nie w tym rzecz. Wyrażam swoją opinię a za rok jak pokażę swoje odkłady (jak dożyję :uśmiech: ) chciałbym byś i ty ocenił co ja wykonam. :oczko:

Nie ma problemu.Mnie trudno wyprowadzić z równowagi

BoCiAnK pisze:
trudno o totalny brak no w 2010 był totalny brak (umnie ) pożytku a odkłady jakie miałem i sprzedawałem miały o 50 % więcej czerwiu jak w tym roku
w 2010 odkłady karmiłem Ciastem i to spowodowało lawinę czerwiu

W tym roku szmigało aż miło dlatego nie było konieczności podkarmiania.Chyba trochę przesadziły :leży_uśmiech:

Miodomir pisze:
Te pszczoły mają za ciasno przynajmniej 5-7 dni wstecz miały byc włożone dwa ramka do zaczerwienia za czerw.


Były dołożone jedna z suszem druga z węzą .Tyle że tą z suszem zalały
Miodomir pisze:
Te pszczoły sa zalane miodem , maja za duzo pokarmu ,za mało czerwiu .

Nie wiem co Ci mam na to odpisać.Miałyby duzo czerwiu mało pokarmu też byłoby zle.Pewnie. To juz takie troche czepianie się

Miodomir pisze:
Ostatnie dwa ramka są przełożone z macierzaka

Pewnie że przełozone tyle że w połowie maja podczas tworzenia odkładu
Miodomir pisze:
Tych pszczół u mnie bym nie podkarmiał jak to kolega na filmiku mówił , zresztą nigdy nie podkarmiam odkładów.


Podkarmiać nie podkarmiać to już sprawa nowego właściciela. W tym roku był fajny czerwiec a w 2010 r tragiczny. Bez karmienia groził głód Moim skromnym zdaniem odkład powinno sie podkarmić na tz dobry początek no i koniecznie węza

Miodomir pisze:
Ten ul był juz raz zaraz przed filmowaniem otwierany i sprawdzany bo ramka nie "przyklejone"


Oczywiście że był otwierany i sprawdzany.Przed bezpośrednią dostawą do klienta odkład jest zawsze sprawdzany

Miodomir pisze:
Za dobre chęci wystawiam notę 5 bo odkład naprawdę dobry.


Dzięki bardzo
Ogólnie fajna dyskusja sie wywiązała


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 października 2011, 15:54 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 grudnia 2010, 13:04 - pn
Posty: 1015
Lokalizacja: olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
to może i ja coś dopisze jako odbiorca odkładów
dużego doświadczenia nie mam zakupiłem 2 krotnie odkłady 2010 Kortówkę od pani m. Wilde i w 2011 od kol .Piotra odkłady Piotrka moim zdaniem silniejsze węze odbudowały szybko i matka zaczerwiła ramkę daną w środek ramka z węzą dana jako przedostatnia została zalana nektarem tak w Kortówce to szybko się nie odbywało ale i pogoda inna
nie miałem plestrów przeczerwionych aby dać na początek więc matka może tak nie czerwiła jak powinna , miodu z odkładów nie wywirowałem ale rodziny zazimowane jako silne i matka czerwiła cały sezon dobrze dla mnie te rodziny mają przynieść miód w sezonie 2012
podkreśle wspłpraca z Piotrem określe na 6 bez żadnych alena najbliszy sezon też zamówiłem parę odkładów poz.

_________________
Ule Langstroth, Dadant stanowią 90% uli używanych w pszczelarstwie światowym pozostałe 10%stanowią tysiące modeli i form ozdobnych. J.Guth


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 października 2011, 20:36 - pt 
Cordovan pisze:
Podsumowując kolego mendalinho za takie pieniądze za jakie oferujesz odkłady robisz je w jakości zadowalającej pewnie większość twoich klientów. Ja bym wolał zapłacić o 30 zł więcej i mieć mocniejszy odkład. Myślę że nie odbierasz tego jako jakiś atak na ciebie bo nie w tym rzecz. Wyrażam swoją opinię a za rok jak pokażę swoje odkłady (jak dożyję :uśmiech: ) chciałbym byś i ty ocenił co ja wykonam. :oczko:


Bedziemy czekac z utesknieniem :leży_uśmiech: co bedziesz oferował ,musze sobie tego posta gdzies zapisać w notatniku bo moze byc w przyszłym roku potrzebny . :oczko:

ale zaden problem cordovan wkładasz 3 pełne ramki czerwiu na wygryzieniu ,osieracasz rodzinę na 2 dni ,poddajesz matke unasienioną! Sprawdzasz czy przyjeły matke po kilku dniach i dzwonisz do klienta ,ze odkłady gotowe! Gośc przyjeżdza ,a tam 6-7 ramek pszczół ,matka ładnie czerwi , gosc robi wielkie oczy i wyjeżdza bardzo zadowolony ile taki odkład u Ciebie 180 zł? 200zł.?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 28 października 2011, 21:26 - pt 
tarnoart pisze:
tam 6-7 ramek pszczół ,matka ładnie czerwi , gosc robi wielkie oczy i wyjeżdza bardzo zadowolony ile taki odkład u Ciebie 180 zł? 200zł.?

w tym roku przyjechał do mnie gość co brał odkłady 2 lata w stecz po 150zł i chciał znów kupić dwa ale nie miałem już miałem tylko pozostawione sobie ale już 10 ramek miały jak zaczął marudzić że tyle km przejechał ;-) na daremno to mu sprzedałem jeden ale za 300zl ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 29 października 2011, 09:34 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
Odkład pokazany na filmie przez mendalinho jest to odkład bardzo dobry ,można zrobić z niego bardzo mocną rodżine w krótkim czasie ,no i kupujący może posmakować miodu trochę za mocno jesteś kolego rozrzutny dawaj pustą ramkę . pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 października 2011, 17:40 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lutego 2011, 23:40 - śr
Posty: 1086
Lokalizacja: Chełm- lubelskie
panowie ja to swoje odkłady 8 ramkowe kupowałem p 200zl. jedną rodzinkę w czerwcu udało mi się kupić na 16 ramkach za te same pieniążki :jupi: i co wy na to?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 października 2011, 17:57 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
Taki 16 ramkowy za taką kasę warto było kupić . pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 października 2011, 18:33 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lipca 2011, 23:54 - wt
Posty: 645
Lokalizacja: Myszków
Ule na jakich gospodaruję: WL
i ten tu prezentowany jest ok miodu fakt mozna na czerw zamienic ale jak tam jest mloda matka to ma mozliwosci rozwoju i do zimy to potega pojdzie ja bede chcial kupic kilka odkładów za rok ale olsztyn jednak zbyt daleko


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 maja 2012, 14:12 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
Ktoś zamawiał odkłady :D
Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 maja 2012, 15:23 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 listopada 2008, 21:00 - ndz
Posty: 276
Lokalizacja: Mrągowo i okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie 1x1+3x1/2
Kilka brakuje :).

_________________
Pensjonat na Mazurach
Mój blog pszczelarski - Pasieka w Lipowie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 maja 2012, 17:03 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
mendalinho,
Ile mieści się ramek w tych ulikach odkład-owych?

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 maja 2012, 18:51 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
Marcinluter pisze:
mendalinho,
Ile mieści się ramek w tych ulikach odkład-owych?

Uliki są 4 ramkowe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 maja 2012, 19:14 - wt 

Rejestracja: 04 lipca 2010, 13:22 - ndz
Posty: 143
Lokalizacja: Warmia / Okolice Reszla
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
mendalinho pisze:
Ktoś zamawiał odkłady :D
Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Zamawiałem.
Ale . . . czemu nie powiedziałeś wcześniej , że już na mnie czekają ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 maja 2012, 19:22 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 grudnia 2010, 13:04 - pn
Posty: 1015
Lokalizacja: olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
też czekam na te odkladziki jak bedą tak silne jak poprzednio to może i lipy przyniosą :D żartuje czekam pokornie ale masz teraz roboty pozdrawiam

_________________
Ule Langstroth, Dadant stanowią 90% uli używanych w pszczelarstwie światowym pozostałe 10%stanowią tysiące modeli i form ozdobnych. J.Guth


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 maja 2012, 19:35 - wt 

Rejestracja: 16 października 2011, 22:24 - ndz
Posty: 1453
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Cześć
Jest trochę roboty z tymi odkładami ,wczoraj i dzisiaj do południa pyknęliśmy 68 sztuk w dwójkę z przewiezieniem na nowe miejsce .
Pozdrawiam Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 maja 2012, 20:18 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
Miodomir pisze:
Cześć
Jest trochę roboty z tymi odkładami ,wczoraj i dzisiaj do południa pyknęliśmy 68 sztuk w dwójkę z przewiezieniem na nowe miejsce .
Pozdrawiam Tomek

Czapki z głów Tomku przed pracą jaka wykonałeś.Widziałem matki,uliki,teraz jeszcze odkłady.Wiem ile to pracy kosztuje.

Robi_Robson pisze:
Zamawiałem.
Ale . . . czemu nie powiedziałeś wcześniej , że już na mnie czekają ;)

Spokojnie zobaczymy ile matul wróci z bzykania.Mam nadzieje że pogoda dopisze.

cieply pisze:
Kilka brakuje :).

Tyle samo stoi na stacjonarnym pasieczysku a za kilka dni powtórka także nie zabraknie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 stycznia 2013, 16:19 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
Witam.Oferuje odkłady pszczele na ramce wielkopolskiej. W tym roku odkłady z matkami Buckwast GZ, Nieska.Kortówka.
Cena 170zł. Pozostałe informacje już są w tym temacie.
tel.697 358 652 lub na PW.
Zapraszam i polecam.
Obrazek

Obrazek

Obrazek



Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lutego 2013, 09:19 - czw 

Rejestracja: 24 lutego 2013, 22:11 - ndz
Posty: 47
Lokalizacja: Starogard Gdański / Janowo
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Witam
Czy jest możliwa wysyłka czy tylko odbiór osobisty ?
Na ilu ramkach są sprzedawane odkłady?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lutego 2013, 10:46 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
raf81,
Preferuje odbiór osobisty.Odkład 4-5 ramkowy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 listopada 2013, 22:52 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 listopada 2012, 17:00 - czw
Posty: 53
Lokalizacja: Lidzbark Warm.
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Polecam odkładziki od kolegi super poszły do zimowli:)

_________________
Nie dokuczaj pszczole, bo żądłem ukole.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 listopada 2013, 06:49 - pn 
Ja miałem również przyjemność oglądać odkłady od kolegi mendalinho, kupione przez osobę postronną jaka poprosiła mnie o ocenę i w skali od 1 do 10 muszę powiedzieć że dałbym 9 pkt. Również polecam. :wink:


Na górę
  
 
Post: 18 listopada 2013, 18:14 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 grudnia 2010, 13:04 - pn
Posty: 1015
Lokalizacja: olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
tylko 9 ? :haha: fachowic z dobrymi pszczołami myslę ze odkłady które robi sa na 10 a tak z ciekawości to kto zawiózł Piotrka odkłady w Twoje strony :wink:

_________________
Ule Langstroth, Dadant stanowią 90% uli używanych w pszczelarstwie światowym pozostałe 10%stanowią tysiące modeli i form ozdobnych. J.Guth


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 listopada 2013, 11:30 - wt 
6Cichy pisze:
tylko 9 ? :haha: fachowic z dobrymi pszczołami myslę ze odkłady które robi sa na 10 a tak z ciekawości to kto zawiózł Piotrka odkłady w Twoje strony
W każdym odkładzie jest jakiś maleńki minus poza tym nie chcę by kolega wpadł w zamozachwyt (żart :wink: ) a nie oglądałem ich w moich stronach tylko w okolicach Torunia będąc przejazdem a jadąc w interesach do Złej Wsi Wielkiej na trasie Toruń-Bydgoszcz. :wink:


Na górę
  
 
Post: 25 listopada 2013, 12:36 - pn 

Rejestracja: 24 listopada 2013, 23:42 - ndz
Posty: 6
Ule na jakich gospodaruję: owady
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
Ja pracuję jako tirowiec też jak będę w pobliżu to mogę zawieźć odkłady.

_________________
bhp warszawa to wszystko u nas szkolenia bhp warszawa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 listopada 2013, 16:54 - wt 

Rejestracja: 13 stycznia 2011, 16:40 - czw
Posty: 976
Lokalizacja: Bilgoraj
Ule na jakich gospodaruję: ramka 360X200
No na tira to sie odkładów zmieści

_________________
STANI


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 listopada 2013, 20:32 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
STANI pisze:
No na tira to sie odkładów zmieści

To kolegaannapaznokiec, ze dwa razy będzie musiał obrócić :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji