FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 25 kwietnia 2024, 00:58 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ] 
Autor Wiadomość
Post: 25 października 2013, 21:11 - pt 
Jak w Temacie
Czy zabraknie matek i odkładów na polskim rynku na refundację :?: :?: :?:
Jak Pszczelarz ma wykorzystać i podnieść wartość pogłowia a pasiece czy zwiększyć ilość rodzin pszczelich za pieniądze dane z Brukseli skoro
Hodowcom i producentom odkładów narzucono ponadustawowe wymagania w zakresie badań.
Co ważne z dużo mniejszymi wymogami, można sprzedawać do krajów członkowskich UE( też mają programy)
Producenci poza KPWP, mogą sprzedawać bez tych wymogów.
Czemu i komu taki stan rzeczy służy?
Prawdopodobnie polscy hodowcy od 2014 r zaoferują swoje matki i odkłady innym krajom członkowskim UE, za zdecydowanie lepszą cenę niż na rynku krajowym
Niemcy i francuzi już dzisiaj kupują znaczne ilości polskich matek inseminowanych czerwiących,płacąc bez dyskusji po 100 euro/szt.

Kto na Ty Skorzysta :?: :?: :?: Bo Pszczelarz Na pewno NIE
Kto zwróci wcześniej wpłacaną Kasę do Związków i Organizacji i kiedy z jakimi Odsetkami jak hodowcy i producenci na wiosnę w sezonie kiedy przyjdzie wymieniać matki czy robić odkłady dla powiększenia pasiek Powiedzą
STOP I ODEJDĄ OD WSPÓŁPRACY
Czy ktoś się nad tym zastanowił :pala:


Na górę
  
 
Post: 25 października 2013, 21:16 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
Czy ktoś się zastanowił wspólnie z którymś z producentów ? ( takie pytanie )


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 października 2013, 21:17 - pt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Powiem tak dla mnie matek nie zabraknie wiem gdzie mozna dobre matki kupic a zreszta choduje sam a z refundacji niechce za darmo


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 października 2013, 21:29 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2007, 10:08 - ndz
Posty: 810
Lokalizacja: Krosno
Ule na jakich gospodaruję: Wkp, LN.
Miejscowość z jakiej piszesz: Krosno
Dzięki ARR,scenariusz przedstawiony przez Założyciela tematu, jest bardzo realny.
Polskie matki inseminowane czerwiące, są znane i cenione za granicami kraju.
Np. odbiorcy francuscy przyjeżdżają z własnym lek wet, po odbiór-wymogi korzystniejsze niż na KPWP. Ceny "eksportowe" są również korzystniejsze niż na rynku krajowym.
Dobrych odkładów i pakietów, kupią każdą ilość za dużo większą cenę niż ma to miejsce podczas sprzedaży na "KPWP"
Nie czeka się też tygodniami na zapłatę-płacą od ręki na konto.

_________________
Nawet najgłupsza pasja jest lepsza, niż tracenie energii na interesowanie się cudzymi sprawami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 października 2013, 21:35 - pt 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 17:43 - pn
Posty: 764
Lokalizacja: łódzkie
Jest to wynik donosów do ARR na temat jakości odkladów . Przykład, wpisy na forum na ten temat. Fakt agencja poszła zdecydowanie za daleko w wymaganiach. Ludzie za biurka napisali warunki nie patrząc realnie na problem i skutki takich wymagań. Ale jak nie będzie odkladów to będzie więcej kasy na ule.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 października 2013, 22:01 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 21:44 - pn
Posty: 1593
Lokalizacja: północna wielkopolska
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Wszyscy będą szczęśliwi - hodowcy, bo w końcu nie będą produkować odkładów i matek za psie pieniądze, pszczelarze - bo będą mieli pewność, że do pasieki czegoś paskudnego nie zaimportują.
Nastanie pszczelarska szczęśliwość :)

_________________
Niniejszym oświadczam, że powyższy post wyraża mój osobisty punkt widzenia.
Zastrzegam sobie prawo do zmiany poglądów w dowolnej chwili i bez podania przyczyny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 października 2013, 22:03 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
... a straszenie że na rynku pozostanie niezaspokojony popyt jest ciut ciut naiwne :)

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 października 2013, 22:12 - pt 
jeśli to będzie rzetelna kontrola to czas najwyższy skorygować to bezkrólewie..
Kupiłem onegdaj trzy matki tej samej linii od trzech różnych uznanych hodowców i wiecie / Każda była tak nie podobna (choćby umaszczeniem) do innej że mam prawo twierdzić że w dziedzinie hodowli mamy totalną wolną amerykankę...
Poza tym to niech mnie ktoś wytłumaczy skąd wzięła się cena 170 zł za trzy ramki refundowanego badziewia szumnie zwanego odkładem.
Tylko dopłaty bezpośrednie do pasieki przywrócą normalny stan rynku matek i odkładów... refundacja to choroba która toczy Polskie pszczelarstwo bo jak wytłumaczyć że 25 tabletek apiwarolu przez kilka lat zdrożało z 36 zł do 80zł... to przecież paranoja.

ps: sam hoduję matki i polecam to innym pszczelarzom.
Kupuję reproduktorki od prawdziwych fachowców i wiem co mam w pasiece


Na górę
  
 
Post: 25 października 2013, 22:14 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 marca 2012, 21:04 - czw
Posty: 3637
Lokalizacja: Góry Sowie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Bez refundacji nawet na polskim rynku można za odkład uczciwie zrobiony wziąć uczciwe pieniądze. Tak samo jest u nas ze sprzedażą rodzin wiosną. Matki przy odrobinie wysiłku można sobie samemu wyhodować. A dla osób młodych jest to dobry czas na rozwiniecie działalności, bo sami pokazaliście im właśnie rynek zbytu. A co do odkładów na refundacje i podwyższenia wymogów, to ja się bardzo cieszę, gdyż nie tylko wyeliminuje się kombinatorów, ale i zmniejszy się liczba "czymaczy". Wymogi zostały postawione i trzeba im albo sprostać, albo sprzedawać bez refundacji. Skończy się niektórym ciągnięcie kokosów za ramkę zaziębionego czerwiu i dwie ramki węzy z matką trutówką. A reszta niech walczy o rynek.Odkład można sobie zrobić, matki pociągnąć. Ule wyklepać.

Żeby tak jeszcze uczepili kosmicznych cen sprzętu pszczelarskiego, to byłoby dobrze.

_________________
"Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy." (Syr 11, 3);


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 października 2013, 22:21 - pt 
adriannos
a skąd wzięły się kosmiczne ceny sprzętu pszczelarskiego? a z refundacji właśnie ..przecież teraz za sprzęt refundowany (i odkłady) pszczelarz płaci tyle samo co przed refundacją a kasa przeznaczona dla Polskiego pszczelarza płynie szerokim strumieniem do bardzo wąskiej grupki prawdziwych beneficjentów dopłat..


Na górę
  
 
Post: 25 października 2013, 22:27 - pt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 marca 2008, 22:33 - ndz
Posty: 983
Lokalizacja: Smęgorzów
Zacytuje tu wielkiego Pszczelarza
Mam 40 rodzin.Pracuje w trudnych warunkach w pasiece stacjonarnej
(słabe pożytki).Mimo to pasieka przynosi niezły dochód.Nie potrzebyje żadnej dotacji . Niemam żadnych problemów z warrozą ani czym kolwiek innym . Od urodzenia jestem cały czas zadowolony z życia. Nic nie chce od Polski. Największym moim szczęsciem jest to ,że moge Jej służyć choććby pisaniem tych artykułów


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 października 2013, 22:34 - pt 

Rejestracja: 17 kwietnia 2008, 18:41 - czw
Posty: 207
Lokalizacja: łódzkie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant 435/17
minikron pisze:
Wszyscy będą szczęśliwi - hodowcy, bo w końcu nie będą produkować odkładów i matek za psie pieniądze, pszczelarze - bo będą mieli pewność, że do pasieki czegoś paskudnego nie zaimportują.
Nastanie pszczelarska szczęśliwość :)

Dokładnie tak. Teraz hodowcy narzekają że wymagania za duże i nie opłaci się odkładów robić a pszczelarze że badziewie dostają.
Obie grupy męczą się, dokładają ale funkcjonują w tym biznesie. :D
Moim zdaniem żadnych dopłat nie powinno być, dodatkowy strumień pieniędzy na rynku zawsze spowoduje wzrost popytu i podwyżki cen oraz psuje rynek. Niezależnie czy dopłaty będą na dotychczasowych zasadach czy do rodziny pszczelej.

_________________
Pozdrawiam.
and777


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 października 2013, 22:43 - pt 
Wszystkie refundacje powinny być zniesione całkowicie a chcący kupić powinien wyłożyć na to normalne pieniądze i dla przykładu: matka nieunasienniona powinna kosztować nie więcej niż 15 zł, unasienniona 40 zł, unasienniona z sprawdzonym czerwieniem 80 zł, inseminowana powinna być dostępna tylko z sprawdzonym czerwieniem za 100 zł, odkład 150-200 zł w zależności od siły i ilości ramek, cała rodzina bez ula nie mniej niż 350 zł o każdej porze roku, ul wlkp dla przykładu nie więcej jak 180 zł komplet. Każdy pszczelarz miałby wybór od jakiego producenta chce kupić oferowany asortyment olewając refundację ale żaden z producentów nie mógł by cen podnieść lub zaniżyć od wyżej wymienionych - proste. Kogo nie stać na zakup w takich cenach niech zbije sam ule, matki wyhoduje, pszczoły kupi jak chce mieć pasiekę albo niech zajmie się czymś innym niż pszczoły jak nie ma na to kasy. A leki - nie kupić jeden rok wogóle apiwarolu, biowaru, bayvarolu tylko leczyć środkami zastępczymi równie skutecznymi to i producent obniży cenę jak nie będzie popytu, ew. kupować tam gdzie taniej np. w Czechach te same leki tylko cena sporo niższa. Ja tam jestem za tym by żaden z hodowców w Polsce nie sprzedał matek na refundację nikomu. Popieram to w 100%. :wink:


Na górę
  
 
Post: 25 października 2013, 23:04 - pt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Cordowan szystko sie zgadza z wyjatkiem cen to wolny rynek i kazdy sprzedaje za ile chce a inny kupuje za tyle ile go stac



henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 października 2013, 23:10 - pt 
henry650, właśnie w tym rzecz ceny powinny być ujednolicone by nie było że jeden sprzedaje drożej inny taniej i wzajemnie będą się zarzynali obniżaniem cen do progu braku opłacalności. Wolny rynek to farsa. :wink:


Na górę
  
 
Post: 25 października 2013, 23:16 - pt 
Cordovan pisze:
Wszystkie refundacje powinny być zniesione całkowicie

Nie masz racji
Nie powinno być refundacji ale poprzez związki
Pieniądze przeznaczone na ten dział rolnictwa jakim jest pszczelarstwo powinno iść uczciwą drogą do pszczelarza tak jak jest to w wielu działach np dopłat do hodowli Baranów i innych
To Pszczelarz powinien podpisywać czy tam deklarować ile posiada rodzin pszczelich i odpowiadać za fałszywe zeznania w razie kontroli
Z UNI idą grube pieniądze na rozwój pszczelarstwa a wydawane są na pierdoły nie związane z poprawą pogłowia powiększaniem ilości pszczół tylko utrzymywaniem Bajkopisarzy
Ale to inna Bajka
...............
Cordovan pisze:
Czechach te same leki tylko cena sporo niższa.

No masz żywy przykład ja podam inny
Puławy produkują Apiwarol czemu On na refundację kosztuje 50 zł ten sam Apiwarol na Ukrainie 4 Euro
No ale jak nasi szanowni potrzebują zyskać to ciul unia daje kasę trzeba ją mieć
Każdy weterynarz bierze kasę za usługę wet przy Apiwarolu to dlaczego pszczelarz odymia a nie ON skoro zabrał należność
Wolny Rynek Przemuś A Kasa którą Śle Unia do rączki i wtedy pogadamy
Będą Matki i Odkłady ,Sprzęt A nie Badziewie , Leki a Nie Paści itp


Na górę
  
 
Post: 25 października 2013, 23:27 - pt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Tutaj w Anglii refundacji nie ma ceny matek sa rozne od 30 f w gore i nikt nie marudzi ktos jak juz jest znany i ma dobry material to nie boi sie konkurencji a jak ktos nowy chce wejsc ze swoim towarem to musi na poczatku sprzedawac za poldarmo zeby wejsc na rynek ,to tak jak ja w przyszlym roku chcac wprowadzic swoj material na Polski rynek to musze sie reklamowac i liczac za na niskiej cenie uda mi sie cos sprzedac i jak klijenci beda zadowoleni to wroca do mnie a pozniej czas pokaze


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 października 2013, 23:44 - pt 
BoCiAnK pisze:
Nie masz racji
Nie powinno być refundacji ale poprzez związki
Bodziu mam rację, kiedys nie było Unii, nie było refundacji, dopłat, Polska gospodarka była na tyle samowystarczalna że wszystkiego było w brud, ceny w skupach, na młynach, i innych gałęziach gospodarki w tym rolnej były na takim poziomie że producentom opłacało się sprzedawać, hodować świniaki, bydło, trzymać pszczoły bo miód w skupie był brany za pieniądze, za które opłaciło się go oddać i płatne od ręki po wykonaniu badania na zawartość wody w miodzie. Weszliśmy do Unii i uni mają lepiej niż my. Zaczęły się masowe importy bo lepsze z zagranicy niż rodzime.

Zero wolnego rynku, ujednolicenie cen sprzedaży do poziomu opłacalności dla sprzedającego i kupującego, wyjście z szeregów Unii i produkcja własna na kraj dała by potęgę gospodarczą kraju. Prosili by się by eksportować do nich. Teraz mamy bajzel na kołach i długo lepiej nie będzie póki lecącym kolejnym samolotem z resztą tego tałatajstwa (z żyjących obecnie i rządzących w Polsce) nie zajmą się ruskie i kolejny samolot może spadnie by wyczyścić rząd, bo teraz nie ma kto rządzić. Zmieniają tylko koryta a wszyscy ci sami, którzy od upadku komuny niczego dobrego w Polsce nie zrobili poza nabijaniem własnych kiejd. :wink:

Jeszcze bym karę śmierci wprowadził spowrotem i każdego z dożywociem na krzesło, po co ich żywić za nasze pieniądze.


Na górę
  
 
Post: 25 października 2013, 23:57 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Cordovan pisze:
Zero wolnego rynku, ujednolicenie cen sprzedaży do poziomu opłacalności dla sprzedającego i kupującego, wyjście z szeregów Unii i produkcja własna na kraj dała by potęgę gospodarczą kraju. Prosili by się by eksportować do nich.


Zapraszam na Białoruś :haha:

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 października 2013, 00:23 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 kwietnia 2011, 16:05 - czw
Posty: 1054
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: dadant i 18,5 D
Ja nie widzę problemu... Nie stowarzyszam się, nie korzystam z dotacji i nie opłacam żadnych składek i naprawdę nie mam takich problemów. Kupuje co chcę i od kogo chcę i liczę tylko na własne siły i umiejętności... Panowie większość z was narzeka i ma pretensję a to wy do tego doprowadziliście wy wszyscy napychacze kasy...

_________________
Pasieka "Łapa" http://llapka.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 października 2013, 00:29 - sob 
górski_pszczelarz, za młody jesteś by to zrozumieć bo nie pamiętasz jak było wcześniej, jak powstawał ustrój wolnego rynku nosiłeś pieluchy jeszcze. Białoruś znam, bywałem tam turystycznie. :wink:


Na górę
  
 
Post: 26 października 2013, 00:30 - sob 
bonluk pisze:
Ja nie widzę problemu... Nie stowarzyszam się, nie korzystam z dotacji i nie opłacam żadnych składek i naprawdę nie mam takich problemów. Kupuje co chcę i od kogo chcę i liczę tylko na własne siły i umiejętności...
:brawo: :brawo: :brawo: Więcej takich a PZP sam upadnie i może wreszcie wtedy każdy będzie liczył sam na siebie a nie czekał na ochłapy ze stołu prezydenta PZP. :wink:


Na górę
  
 
Post: 26 października 2013, 01:05 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Cholera jak było tak dobrze to dlaczego ja przez ponad 10 lat dostawałem kartke na 2,5 kg mięsa ? O innych rzeczach nie wspominając :shock:
Czekolade dla 2-ki dziciaków miałem za oddawaną krew ?
Te dobrodziejstwa mozna mnożyć ,ale po co ?
Czy juz nikt nie pamieta co to obowiązkowe dostawy w rolnictwie i przydziały :shock: .

Albo nastąpił reset co poniektórych umysłów ,albo recenzenci tamtej rzeczywistosci nigdy jej nie doświadczyli i powtarzają "ludowe"podania ,albo stali po ........ .

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 października 2013, 06:34 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
Nadmieniacie o "bajkach", a kto tu wypisuje te bajki?

Prawde, to juz dawno wypowiedzial jeden ze starozytnych pisarzy:

"Tego, co wykrzywione, nie da się wyprostować, a tego, czego brak, nie da się policzyć".

A pieniazki to kazdego kusza i sa jedna z glownych przyczyn calego zla, w galezi pszczelarstwa takze - stad tyle goryczy i wylanych lez.
Takze tu na Forum. :załamka:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 października 2013, 06:45 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Ja zapisałem się do związku.. i poluję na sprzęt.. skoro już zdrożał, to dlaczego mam z własnej kieszeni płacić nadwyżkę? Niby można zrobić wszystko do pasieki samemu, ale gdzieś jest granica. Póki będą dotacje, póty trzeba z nich korzystać. Choć wpływają odwrotnie na rozwój pszczelarstwa niż w założeniu. Jak już dostane to na co się pisałem, powiem Wam, jak mi to wyszło ze strony ekonomicznej. Na razie opłaty związkowe [-90zł] za obecny rok.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 października 2013, 07:26 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
Jakbyś nie tańczył, to i tak d... z tylu bedzie.
Zanim inni mi policzyli, to wcześniej sam to policzyłem i bez zadnych dopłat i obłudnej laski, wyszło mi duuuzo taniej samemu sie o to wszystko postarać - znalazłem odpowiedniego producenta sprzętu, telefonicznie i mailowo nawiązałem kontakt, następnie pojechałem, uzgodniłem, spisałem umowę i ...mam to, co chciałem i to, za co warto było zapłacić, a tzw. "refundacja" juz nie jest mi do niczego potrzebna.
A jak to wszystko funkcjonuje, to sami o tym piszecie.
Natomiast cala resztę sprzętu z drewna wykonuje sam, bo nikt mi tak nie zrobi.
Martwe kolo tez mnie interesuje, nikt i nic mnie wiec nie irytuje.
No i właśnie dlatego nie musze płakać, ani narzekać na cokolwiek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 października 2013, 08:31 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2012, 20:51 - pn
Posty: 2203
Lokalizacja: Lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski, ostrowskiej
BoCiAnK pisze:
Wolny Rynek Przemuś A Kasa którą Śle Unia do rączki i wtedy pogadamy
Będą Matki i Odkłady ,Sprzęt A nie Badziewie , Leki a Nie Paści itp

:brawo: :brawo: :brawo:

A producenci dobijali by się z ofertami do pszczelarzy a nie odwrotnie, tak jak jest w innych dziedzinach przemysłu. Pracuje juz naście lat w handlu i wiem jak to wygląda. To ja muszę włazić w D... żeby sprzedać a nie odwrotnie - klient pan.

Cordovan, kiedyś wszystko wyglądało inaczej. Mieliśmy chłonny rynek, bo sami potrzebowaliśmy b. dużo po latach pustych półek i gołych haków w sklepach. Dodatkowo musieliśmy jeszcze wyżywić przyrodnich braci z za wschodniej granicy. A tam to już szło wszystko - nawet przemarznięte ziemniaki z PGR-ów. Miód? Chłopie ja pamiętam jak wtedy miód wyglądał. Mało który zajmował się pszczołami tylko mieszaniem cukru. U mnie na wsi było kilku takich co zrezygnowali z ziemi i wzięli się za "pszczoły" Miód beczkami wozili na skupy bez znaczenia jaki był rok - poszło wszystko. Ale dobre czasy się skończyły. Dzisiaj siedzą i płaczą.

Ja uważam ze tylko dopłata bezpośrednia zmieni ceny na sprzęt itd. Dostajesz kasę a producent będzie się starał żebyś Ty ja zostawił u niego a nie innego. Te dziwne PZP powinny już być dawno rozp.... Zobacz kto tam siedzi i przyklepuje - dawni towarzysze przesiąknięci do szpiku dawnymi przyzwyczajeniami


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 października 2013, 08:51 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2007, 10:08 - ndz
Posty: 810
Lokalizacja: Krosno
Ule na jakich gospodaruję: Wkp, LN.
Miejscowość z jakiej piszesz: Krosno
BoCiAnK pisze:
Wolny Rynek Przemuś A Kasa którą Śle Unia do rączki i wtedy pogadamy
Będą Matki i Odkłady ,Sprzęt A nie Badziewie , Leki a Nie Paści itp

:brawo: :brawo: :brawo:
A producenci dobijali by się z ofertami do pszczelarzy a nie odwrotnie, tak jak jest w innych dziedzinach przemysłu.


Dokładnie, wolny rynek jest najlepszym rozwiązaniem.Tym, którzy przed wejściem do unii potrafili funkcjonować,wstrzymanie KPWP nie straszne.
I właśnie w tym kierunku to zmierza powoli.
Kiedyś wstrzymano środki na autostrady,z KPWP dzięki ARR stanie się podobnie.

_________________
Nawet najgłupsza pasja jest lepsza, niż tracenie energii na interesowanie się cudzymi sprawami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 października 2013, 09:30 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
A tak na chlopski rozym to jak by zabrali dofinansowanie to i ceny spadna bo producenci dostana sraczki bo dzis skoro jest dotacja to kto chce to kupuje czy jest bardzo potrzebne czy nie a jak brak dotacji to kazdy sie zastanowi czy juz czas na zakup czy jeszcze poczekac .dotacja to takie psyhologiczne dzialanie na umysl czlowieka bo wydaje sie ze bedzie taniej ale to pozory .



henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 października 2013, 09:47 - sob 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Cordovan, zobacz jak dobrze się żyje w Korei Ludowo-Demokratycznej. A co do samowystarczalności Polski to da się zrobić, wrócić do powozów, koników, liczydeł. Leki stosować tylko ziołowe, albo takie za które da się zapłacić ziemniakami. Do gotowania odbuduje się piece na drewno i będzie czad.
Nie wiem jak można tęsknić za cenami urzedowymi (a ta wspomniana przez Ciebie opłacalność produkcji w PRL to miraż powstały przez dumpingowe ceny środków produkcji).

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 października 2013, 09:52 - sob 
Cordovan pisze:
Wszystkie refundacje powinny być zniesione całkowicie a chcący kupić powinien wyłożyć na to normalne pieniądze i dla przykładu: matka nieunasienniona powinna kosztować nie więcej niż 15 zł, unasienniona 40 zł, unasienniona z sprawdzonym czerwieniem 80 zł, inseminowana powinna być dostępna tylko z sprawdzonym czerwieniem za 100 zł, odkład 150-200 zł w zależności od siły i ilości ramek, cała rodzina bez ula nie mniej niż 350 zł o każdej porze roku, ul wlkp dla przykładu nie więcej jak 180 zł komplet. Każdy pszczelarz miałby wybór od jakiego producenta chce kupić oferowany asortyment olewając refundację ale żaden z producentów nie mógł by cen podnieść lub zaniżyć od wyżej wymienionych - proste. Kogo nie stać na zakup w takich cenach niech zbije sam ule, matki wyhoduje, pszczoły kupi jak chce mieć pasiekę albo niech zajmie się czymś innym niż pszczoły jak nie ma na to kasy. A leki - nie kupić jeden rok wogóle apiwarolu, biowaru, bayvarolu tylko leczyć środkami zastępczymi równie skutecznymi to i producent obniży cenę jak nie będzie popytu, ew. kupować tam gdzie taniej np. w Czechach te same leki tylko cena sporo niższa. Ja tam jestem za tym by żaden z hodowców w Polsce nie sprzedał matek na refundację nikomu. Popieram to w 100%.

Chłopie zejdź na ziemie a czemu nie chcesz ujednolicić cen na miód może ustal 25 zeta za słoik w całym kraju obojętnie jakiego bo poco zamęt wprowadzać i wszystkich klijentów będzie stać na miód i będziemy żyli długo i szczęśliwie :D


Na górę
  
 
Post: 26 października 2013, 09:57 - sob 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
konradziu, raczej 1$/kg. Zalalibyśmy Chiny miodem i każdy pszczelarz by sprzedał wszystko. Aha, żeby się któryś nie migał i nie spekulował to obowiązkowa dostawa 30kg/pień do skupu i surowe kary za nieautoryzowane rodziny i sprzedaż prywatną. :tasak: :shock: :evil: :haha:

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 października 2013, 10:51 - sob 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1286
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
[quote="Cordovan"]górski_pszczelarz, za młody jesteś by to zrozumieć bo nie pamiętasz jak było wcześniej, jak powstawał ustrój wolnego rynku nosiłeś pieluchy jeszcze. Białoruś znam, bywałem tam turystycznie.
To jak jestes taki stary to przypomnij sobie obowiązkowe dostawy na żywiec ,ziemniaki i inne płody rolne oraz przydziały na cegłę,papę blachę itd.Pozdrawiam i życzę powrotu pamięci.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 października 2013, 11:00 - sob 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1286
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
Wytnij swoje posty Cordovan bo na tym forum jest zakaz propagowania jakiejkolwiek ideologii a totalitarnej w szczególności na mocy ustawy.O czym jako administrator wiesz i pokazałeś że potrafisz dzielnie wycinać.Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 października 2013, 11:33 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 marca 2012, 21:04 - czw
Posty: 3637
Lokalizacja: Góry Sowie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
, 25 zeta za słoik to dla mnie oddać go jak za darmo. 35 to jeszcze. Wiem że to było dla przykładu, ale to wycena mojej, twojej, naszej harówki. Ja jestem w tym temacie takiego zdania, że za jakość prawdziwego miodu, jak ktoś sie zna, to zapłaci. Ja z pszczół jeszcze nie żyję, mogę rozdać w prezencie po rodzinie i znajomych. Ale ustalając cenę, ja wyceniam swoją ciężką pracę i czas. Takie ujednolicenie to jednak mi nie w smak. No chyba że w skupie by tyle na raz dali na dzień dziś, to bym sie może pokusił, a na detal zostawił z tonę, może dwie.
Pozdrawiam

_________________
"Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy." (Syr 11, 3);


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 października 2013, 16:45 - sob 
dudi pisze:
A producenci dobijali by się z ofertami do pszczelarzy a nie odwrotnie, tak jak jest w innych dziedzinach przemysłu. Pracuje juz naście lat w handlu i wiem jak to wygląda. To ja muszę włazić w D... żeby sprzedać a nie odwrotnie - klient pan.

Dokładnie
X lat temu pracowałem przy produkcji Mebli to szef szukał zbytu byśmy my mogli pracować i mieć co jeść
Teraz przeszło Ćwierć wieku zajmuję się pszczelarstwem
To Ja sobie muszę zapewnić zbyt by mi się to opłacało szukać klienta tobić sobie reklamę czy zdobywać zaufanie Klienta
A tu co mamy Wielkie Gó..... i Bagno jedno z strony A,, a drugie ze strony P,, bo powstały układy i układziki Dotację zżera producent jeżeli chodzi o sprzęt a pszczelarz płaci tyle samo co przed refundacją
Jeżeli chodzi o Matki i Odkłady ceny są ustalane Nie przez ARR a przez Producentów
Cordovan pisze:
matka nieunasienniona powinna kosztować nie więcej niż 15

Można Ich kupić na setki a nawet Taniej nawet wiem gdzie i w Najlepszej Marce
Wiec Jaka to refundacja jeżeli mnie ta sama matka tylko z listy KCHZ kosztuje tyle samo bo ARR dopłaci 10 zł
Gdyby był wolny rynek i kasa do łapy Miałbym 2 a nie jedną i to za moją kasę
Wiec Jaka to jest refundacja


Na górę
  
 
Post: 26 października 2013, 17:03 - sob 
jędruś pisze:
To jak jestes taki stary to przypomnij sobie obowiązkowe dostawy na żywiec ,ziemniaki i inne płody rolne

To jak taki mądry teraz jesteś to powiedź mi dlaczego rolnicy nie mogą za uczciwą cenę sprzedać Żywca ,Zboża , Mleka , a wręcz Mleko jest wylewane do rowu bo nie jeden przekroczył limit produkcyjny
Dlaczego Nie możesz sprzedać miodu za uczciwą cenę ???? do skupu
jędruś pisze:
to przypomnij sobie obowiązkowe przydziały na cegłę,papę blachę itd.Pozdrawiam i życzę powrotu pamięci.


Bo Mieliśmy Braci Na Wschodzie na Utrzymaniu Dziś ich nie mamy
Ale Obecną sytuację w wielu dziedzinach życia zawdzięczamy Synom i Córkom Tych co Rządzili przez 50 lat Ciemiężenia Narodu i Nieudacznikom


Na górę
  
 
Post: 26 października 2013, 17:19 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
Czytam wszystkie posty i tak sobie myślę czym się one różnią no tym że wszyscy chcą żeby było dobrze żeby pieniądz który należy się pszczelarzowi trafiał do niego ,a nie najpierw trafia tam gdzie nie powinien tam go puszczą przez sito potem jeszcze go odchudzą a to co spadnie jako drobniaki to do pszczelarza a co z tym co zostaje na sicie przepada , powinno być na odwrót pieniądz musi iść za pszczelarzem bo to pszczelarz wykonuje tom czarną prace wraz ze swoimi pszczołami czyj pot spływa po czole urzędnika czy pszczelarza WNIOSEK daleko do tego co się nam należy .pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 października 2013, 17:34 - sob 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1286
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
BoCiAnK pisze:
jędruś pisze:
To jak jestes taki stary to przypomnij sobie obowiązkowe dostawy na żywiec ,ziemniaki i inne płody rolne

To jak taki mądry teraz jesteś to powiedź mi dlaczego rolnicy nie mogą za uczciwą cenę sprzedać Żywca ,Zboża , Mleka , a wręcz Mleko jest wylewane do rowu bo nie jeden przekroczył limit produkcyjny
Dlaczego Nie możesz sprzedać miodu za uczciwą cenę ???? do skupu
jędruś pisze:
to przypomnij sobie obowiązkowe przydziały na cegłę,papę blachę itd.Pozdrawiam i życzę powrotu pamięci.
BoCiAnK pisze:
To jak taki mądry teraz jesteś to powiedź mi dlaczego rolnicy nie mogą za uczciwą cenę sprzedać Żywca ,Zboża , Mleka , a wręcz Mleko jest wylewane do rowu bo nie jeden przekroczył limit produkcyjny
Dlaczego Nie możesz sprzedać miodu za uczciwą cenę ???? do skupu
jędruś pisze:
to przypomnij sobie obowiązkowe przydziały na cegłę,papę blachę itd.Pozdrawiam i życzę powrotu pamięci.


Bo Mieliśmy Braci Na Wschodzie na Utrzymaniu Dziś ich nie mamy
Ale Obecną sytuację w wielu dziedzinach życia zawdzięczamy Synom i Córkom Tych co Rządzili przez 50 lat Ciemiężenia Narodu i Nieudacznikom

___


Każdy skrzeczy o swoje rzeczy.Winni są "Oni"a my co ?Stoimy sobie z boku i kibicujemy.Takich wybraliśmy posłów [albo i nie ], taka jest świadomośc społeczna jaka jest,takie mamy prawo i takie podatki jakie uchwalili przedstawiciele Narodu.I takie Państwo.Drogie.Zatrącające o bizantyjską pychę.Demokracja to najgorszy system sprawowania władzy ,ale nikt jeszcze nie wymyślił lepszego.Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 października 2013, 18:17 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
pawel. pisze:
Czytam wszystkie posty i tak sobie myślę czym się one różnią no tym że wszyscy chcą żeby było dobrze żeby pieniądz który należy się pszczelarzowi trafiał do niego ,a nie najpierw trafia tam gdzie nie powinien tam go puszczą przez sito potem jeszcze go odchudzą a to co spadnie jako drobniaki to do pszczelarza a co z tym co zostaje na sicie przepada , powinno być na odwrót pieniądz musi iść za pszczelarzem bo to pszczelarz wykonuje tom czarną prace wraz ze swoimi pszczołami czyj pot spływa po czole urzędnika czy pszczelarza WNIOSEK daleko do tego co się nam należy .pawel


A ja czytam te posty i żal mi tylko tego co darmowa kasa robi z ludźmi. Weźcie się do pracy olejcie dopłaty to wyjdziecie na tym lepiej. A tym co chwalą komunę to polecam wyjazd na Białoruś albo do Korei tam Was przyjmą z otwartymi ramionami, bo będą mogli wykorzystać w swojej propagandzie. Ja natomiast wiem kto miał dobrze za komuny i kto ją teraz tak chwali (milicja, kapusie i ci którzy do dupy władzy wchodzili). Reszta, a w szczególności Ci którym ustrój był nie na rękę dostawali równo w policzki od władzy. Z resztą podobnie robi się teraz. Żal mi tylko tych którzy chwalą stary ustrój. No ale niestety niektórzy wolą opiekuńcze państwo niż więcej wolności i swobody działania.

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 października 2013, 18:37 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
Kolego ja tej kasy nie biorę bo wszystko kupuje za swoje nie ubiegam się o jałmużnę .piszesz ze darmowa kasa co robi z ludżmi kolego za darmo to tylko można dostać po gębie a co się należy to się należy i na tym niema co dyskutować .pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 października 2013, 18:42 - sob 
BoCiAnK pisze:
To jak taki mądry teraz jesteś to powiedź mi dlaczego rolnicy nie mogą za uczciwą cenę sprzedać Żywca ,Zboża , Mleka , a wręcz Mleko jest wylewane do rowu bo nie jeden przekroczył limit produkcyjny


Po prostu mają kontrakty :D podpisze umowę to oddaje za tą cenę jak jest na rynku, nawet jak 10x spadła !

Przy sprzedaży bezpośredniej bez działalności gospodarczej masz limit na mleko :mrgreen:


Na górę
  
 
Post: 26 października 2013, 20:11 - sob 
Panowie to że ceny są wygórowane nie są winą refundacji!!!Może zacznijmy wymieniać producentów sprzętu pszczelarskiego, podejrzewam że okaże się że mamy jednego monopolistę który dyktuje ceny. Od kiedy jest refundacja wzrosło zapotrzebowanie na sprzęt a producentów i importerów nie przybyło znacznie. W jednym ze sklepów pszczelarskich jak powiedziałem że tam jest taniej dostałem odpowiedz że my u nich kupujemy.
WIĘC JESZCZE RAZ PROSZĘ WYMIĘCIE MI PRODUCENTÓW I IMPORTERÓW JAKICH MAMY W POLSCE A PÓŹNIEJ ZACZNIJMY DYSKUSJĘ OD NOWA NA TEMAT REFUNDACJI.


Na górę
  
 
Post: 26 października 2013, 20:26 - sob 
ja-lec pisze:
Może zacznijmy wymieniać producentów sprzętu pszczelarskiego, podejrzewam że okaże się że mamy jednego monopolistę

Kolego a w czym problem Unia jest jedna Kasa Unijna też dla rolnictwa
dlaczego ten co kupuje Traktor ma wybór czy kupić polskiego ursusa czy fergusona czy inny zachodni
wiele uchwał uchwala się pod siebie lub dla kolesi
podam prosty przykład robienia odkładów
Dlaczego w danym wojewódźtwie można tylko zamawiać u siebie z okręgu
Pytałem o to w ARR i powiedziano mi że to jest wbrew przepisom ARR
zamawiać można wszędzie gdzie producent ma podpisaną umowę z ARR
Kiedyś zapytałem to usłyszałem że najlepiej zamawiać z okręgu swojego bo pszczoły są zaaklimatyzowane nic się już nie odezwałem gdyż wiekszej bzdury usłyszeć nie mogłem


Na górę
  
 
Post: 27 października 2013, 00:14 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
BoCiAnK, Limity ustalają sami producenci albo ich lobby dlatego że przy zwiększonej produkcji spada cena i opłacalnosć ,to jest kanon i " powinieneś " o tym wiedzieć :cry: .

Co to jest "uczciwa cena" jaka jest jej definicja ?
Korzystna to co innego ,ale korzystna dla producenta ,to niekorzystna dla konsumenta ,problem jest w mechanizmach pogodzenia tych sprzeczności .

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 października 2013, 00:37 - ndz 
Zdzisław. pisze:
problem jest w mechanizmach pogodzenia tych sprzeczności


Ten problem pojawia się przy "sztucznych" zabiegach takich jak np. dotacje. W "normalnych" warunkach cenę reguluje rynek, czyli klient i producenci -których im więcej tym dla klienta lepiej :)


Na górę
  
 
Post: 27 października 2013, 09:30 - ndz 
BoCiAnK pisze:
Kolego a w czym problem Unia jest jedna Kasa Unijna też dla rolnictwa
dlaczego ten co kupuje Traktor ma wybór czy kupić polskiego ursusa czy fergusona czy inny zachodni


Bo mamy wiele firm zainteresowanych tym a żeby sprzedawać te traktory w Polsce, a rolnik chcąc kupić traktor nie musi jechać do Niemiec czy Włoch.
Natomiast firm produkujących sprzęt pszczelarski jest znacznie mniej i z chwilą wejścia do UE zainteresowanie naszym sprzętem pszczelarskim znacznie wzrosło nie tylko w kraju ze względu na dotacje ale i w całej unii podejrzewam że też ze względu na atrakcyjne ceny, więc ceny wzrosły normalne prawa rynku. Ceny w UE na przykład tych traktorów są niemal takie same i to samo jest ze sprzętem pszczelarskim.Zgadzam się że jest on dużo za drogi np. w porównaniu z pralką czy innym agd ale w przypadku agd powstają fabryki w pełni zautomatyzowane gdzie produkcja idzie w tysiące i jest zbyt na towar a fabryka szybko się amortyzuje, natomiast w przypadku sprzętu pszczelarskiego w większości jest to robota ręczna bo fabryka raczej by się nie zamortyzowała dlatego brakuje inwestorów.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji