FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 kwietnia 2024, 05:00 - ndz

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Post: 08 lutego 2014, 12:36 - sob 

Rejestracja: 29 maja 2013, 16:51 - śr
Posty: 55
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
trafiłem na ten filmik // http://www.youtube.com/watch?v=zBHNa0myibs //
możliwe jest że taka rodzinka mogła sobie spokojnie proradzić sama przez tak długi okres czasu... co powiecie o jej wielkości? a jadowite! :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lutego 2014, 13:53 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
Bardzo duża rodzina ale czy aż tak jadowita myślę że każdy z obecnych na forum pszczelarzy by sobie poradził .Bo przy takim zaglądaniu każda rodzina by się wkurzyła walenie młotkiem burzenie elementów budynku to musiało wywołać agresywność pszczół .wnuk pawla


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lutego 2014, 21:21 - sob 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
U mojego brata pszczoły zagniezdziły sie w muże domu na 1 pietrze w szpaze 5cm i wysokosci 1 metra i długosci całej sciany. Nie były leczone nie podkarmiane a zyły przeszło 15 lat, bo przy remoncie muraz zalepił im otwur z kturego wylatywały. Chciałem je wydobyc ale odległosc 600 km to na moje mozliwosci zaduza. Czyli w warunkach jak pszczelarz niema dostepu do rodziny pszczoły dobze radzą z chorobamy i warozą. Czyli mała komurka zdaje egzamin na kozysc pszczoły. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lutego 2014, 01:11 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 października 2011, 19:38 - wt
Posty: 753
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Toż to jacyś rzeźnicy :tasak:

_________________
kulka96


"Nie wszystko, co jest oczywiste dla Ciebie, jest równie oczywiste dla innych"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lutego 2014, 11:03 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2009, 15:51 - ndz
Posty: 2941
Lokalizacja: Białaczów, łodzkie
Ule na jakich gospodaruję: warsz. posz. wklp korp
miły_marian. pisze:
U mojego brata pszczoły zagniezdziły sie w muże domu na 1 pietrze w szpaze 5cm i wysokosci 1 metra i długosci całej sciany. Nie były leczone nie podkarmiane a zyły przeszło 15 lat, bo przy remoncie muraz zalepił im otwur z kturego wylatywały. Chciałem je wydobyc ale odległosc 600 km to na moje mozliwosci zaduza. Czyli w warunkach jak pszczelarz niema dostepu do rodziny pszczoły dobze radzą z chorobamy i warozą. Czyli mała komurka zdaje egzamin na kozysc pszczoły. Pozdrawiam miły_marian
marian bez propagandy proszę bo nie wiesz jakie komórki one tam budowały,

_________________
"Bo pszczelarz jest dla pszczół, nigdy pszczoły dla pszczelarza"

Pozdrawiam Wszystkich, którzy kochają pszczółki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lutego 2014, 13:11 - ndz 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Paweł zeby miały komurki 5,4 to waroza by ich zniszczyła w trzecim sezonie a nie 15 lat tam one zyły. Wybierałes kiedys rodzine pszczela dziką zyjacą, bo ja wybierałem i miały mniejsze komurki od 5,1i do 4,9. Wieksze komurki miały w górnym miescu plastra a mniejsze w rodni. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lutego 2014, 13:19 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2009, 15:51 - ndz
Posty: 2941
Lokalizacja: Białaczów, łodzkie
Ule na jakich gospodaruję: warsz. posz. wklp korp
tak Marianie wybierałem i to już nie raz, i masz rację miały mniejsze komórki w centrum gniazda, ale to nie to jest przyczyną ich przezycia (może nie TYLKO to), nie powiesz mi że one przez 15 lat się nie roiły, że nigdy ta rodzinka się nie osypała, (jak mówisz to relacja brata), i na jej miejsce nie przyszła nowa.

_________________
"Bo pszczelarz jest dla pszczół, nigdy pszczoły dla pszczelarza"

Pozdrawiam Wszystkich, którzy kochają pszczółki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lutego 2014, 14:26 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
Takie założenie jest śmieszne - pszczoły żyją same sobie więc mają małą komórkę. Założenie to dyskwalifikuje inne możliwości ?? Np najczęściej spotykaną że pszczoły tam regularnie padały a ich miejsce zastępowała rójka która to chętnie stare plastry z miodem zasiedla ?
Ale miły_marian relacje między warrozą a pszczołami lubiłeś dziwnie interpretować. Pszczoły nie mają skrzydełek - warroza obgryzła ...
Chyba bardziej jest prawdopodobne że to kosmici pszczołom obgryzają skrzydełka bo nie wiemy czy mają zęby i czy nie istnieją ale za to wiemy że warroza nie ma czym obgryzać .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lutego 2014, 14:43 - ndz 
Proszę sobie zrobić ul testowy i monitorować czy rójki się obce nie zasiedlają .Niech pszczoły budują komórki jakie chcą ,nie odbieramy miodu nie leczymy,niech wychodzą rójki . Więcej niż 2 lata pszczół tam nie będzie.W 3 roku może być pusto lub na wymarciu ,a latem zasiedli ul rójka ,później znowu może być rok czy 2 przerwy i pszczół tam nie będzie i tym sposobem 15 lat pszczoły będą "widoczne" dla przeciętnego obywatela .


Na górę
  
 
Post: 09 lutego 2014, 16:27 - ndz 

Rejestracja: 02 stycznia 2014, 22:47 - czw
Posty: 474
Lokalizacja: okolice Piły
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Płytnica
:pl: Ja słów kilka na temat wielkości komórek.Ok ,że 10 czy 15 lat są pszczoły dziko żyjące,ale mnie interesuje inna sprawa.Czy ktoś im wymienia susz węze czy jak by to nazwać.Tyle lat to komórka się zmniejszy -chociażby oprzęd.Chyba że same zmieniają.

_________________
Dla przyjaciół Zdzisiek,dla pszczółek wielbiciel.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lutego 2014, 17:05 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
ZRoko pisze:
.Czy ktoś im wymienia susz węze czy jak by to nazwać.Tyle lat to komórka się zmniejszy -chociażby oprzęd.Chyba że same zmieniają.

_________________

Przeważnie po 2-ch latach rój ginie,przychodzi motylica-sprząta,przychodzi rój...itd.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lutego 2014, 19:00 - ndz 
Gdyby to było tak proste jak pisze miły_marian., to pszczoły można by trzymać w ulu snozowym.


Na górę
  
 
Post: 09 lutego 2014, 19:14 - ndz 
ZRoko pisze:
Chyba że same zmieniają.

Mam ramki z suszem z 95 roku.Latem sprawdzałem komórkę 5,2 i raczej się już nic nie zmieni,bo jak to mówią brud powyżej jednego centymetra sam odpada,a jak pszczołą nie pasuje to zgryzają i dobudowują nowe komórki.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji