FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 kwietnia 2024, 07:51 - ndz

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Post: 06 lutego 2009, 10:08 - pt 
Publikacja ta stawia na nogi nie tyle handlarzy z kupujących co rynek i Prawdziwy Polski Miód

ceny miodu jeszcze z wrosną po oblocie i ostatecznych ustaleniach komu co przezimowało
Nie dajcie się Ogłupić że ktoś Dziś sprzedaje uczciwy miód za parę śmiesznych złotych bo to nieprawda
Czytając na wielu portalach zamieszczane ogłoszenia " Sprzedam miód XX po 7-10zł za kilo " za dzwońcie i zapytajcie odpowiedź padnie " Ogłoszenie nie Aktualne " i tak jest w wielu przypadkach są to ogłoszenia specjalnie publikowane dla stałej zniżki
miodu
Ceny miodu czytaj i dostosuj się do nich przeliczająć na słoiki w jakich sprzedajesz


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 06 lutego 2009, 23:33 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
Jak bym miał sprzedać 1 kg miodu rzepakowego za 11 złotych to wolał bym nim w czasie bezporzytkowym plastry budować ,to samo z wielokwiatem za 14 zł
Jak byłem w Przemkowie na święcie miodu niewidziałem tańszego jak 20 zł rzepakowy 25 akacja lipa wielokwiat 35 wrzosowy i spadziowy ( były i droższe w poszczególnych kategoriach ) i to bezposrednio od producenta - ale 11 zł :shock: to skąd oni takie ceny biorą?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 lutego 2009, 19:08 - ndz 
Szczupak pisze:
Jak bym miał sprzedać 1 kg miodu rzepakowego za 11 złotych to wolał bym nim w czasie bezporzytkowym plastry budować ,to samo z wielokwiatem za 14 zł
Jak byłem w Przemkowie na święcie miodu niewidziałem tańszego jak 20 zł rzepakowy 25 akacja lipa wielokwiat 35 wrzosowy i spadziowy ( były i droższe w poszczególnych kategoriach ) i to bezposrednio od producenta - ale 11 zł :shock: to skąd oni takie ceny biorą?


No ale zauważ że ceny w skupach sa o wiele mniejsze rzepak nie całe 5 zł a wielokwiat był po 6-8 zł/kg

Uważam że ta cena jest już satysfakcjonująca 11 zł za /kg rzepaku i 14 za /kg wielokwiat
przyjmując że będzie to cena w skupie


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 lutego 2009, 22:44 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
BoCiAnK,
Cytuj:
Uważam że ta cena jest już satysfakcjonująca 11 zł za /kg rzepaku i 14 za /kg wielokwiat
przyjmując że będzie to cena w skupie

No jeśli w skupie - to prawdopodobnie bedzie to na granicy opłacalności!
To i tak porażka, dlatego tak bardzo potrzebna jest kampania reklamowa polskiego dobrego miodu nie z ukrainy czy z chin za 30zł beczka 150 litrów bo jesli konsument ma zapłacic wiecej to musi wiedzieć DLACZEGO


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lutego 2009, 16:21 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 grudnia 2007, 19:53 - śr
Posty: 1078
Lokalizacja: Kielce/Chmielnik
Ule na jakich gospodaruję: WZ, WP, wlkp
Szczupak pisze:
BoCiAnK,
Cytuj:
Uważam że ta cena jest już satysfakcjonująca 11 zł za /kg rzepaku i 14 za /kg wielokwiat
przyjmując że będzie to cena w skupie

No jeśli w skupie - to prawdopodobnie bedzie to na granicy opłacalności!
To i tak porażka, dlatego tak bardzo potrzebna jest kampania reklamowa polskiego dobrego miodu nie z ukrainy czy z chin za 30zł beczka 150 litrów bo jesli konsument ma zapłacic wiecej to musi wiedzieć DLACZEGO


Szczerze powiedziawszy jakbym miał sprzedawać po 14 zł to podobnie jak Szczupak wolałbym albo dać na zimę pszczołom albo samemu zjeść. Lokalna kampania i do widzenia miodu nie ma. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pozdrawiam Psaepscółek. :)

_________________
Pszczelarstwo jest jak narkotyk... jak zaczniesz to nie możesz skończyć... :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Ceny miodu
Post: 12 lutego 2009, 17:15 - czw 

Rejestracja: 14 marca 2008, 21:36 - pt
Posty: 189
Lokalizacja: Krosno odrzańskie
Bardzo jestem ciekaw ile to koledzy tego miodu pozyskują że mogą go skarmic lub zjeśc,ja jeżeli otrzymał bym 11 zł za rzepak to bym się bardzo cieszył ,jeżeli w ubiegłym sezonie sprzedałem rzepak po 6,8 zł za kg i to była najlepsza cena na rzepak od lat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lutego 2009, 23:58 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
zenm,
:mrgreen: przecierz to nie tajemnica że zazimowałem 12 rodzin a miodu miałem z ośmiu pni 280 litrów( niewiem ile to kilo)
cztery rodziny to produkt uboczny rozwoju pasieki .
Nie jestem nastawiony na dochód z pasieki, :roll: dlatego mogę teoretyzować o cenie - ale i tak uważam że 6 zł za rzepak to kpina a kto się z tym zgadza świadomie - daje sie okpić .Absolutnie nie neguję nikogo kto jest zmuszony sprzedać za tyle aby jakoś egzystować
ale to jeszcze nie oznacza aprobaty bo mus -to mus
Zapytaj kolegów z niemiec ile w skupie kosztuje miód ,albo w churcie i czy ktos tam pozwoli na to - aby rynek został zalany tanim miodem ze wschodu :wink:
Ale to moje zdanie i nie wszyscy musza je podzielać .
Pozdrawiam Szczupak :mrgreen: ( zielony nie w jednym temacie)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lutego 2009, 17:03 - pt 

Rejestracja: 14 marca 2008, 21:36 - pt
Posty: 189
Lokalizacja: Krosno odrzańskie
No niesteyt kolego muszę dawac się okpic bo nie jestem w stanie zjeśc np 600 kg miodu rzepakowego ,a nie tylko miód w niemczech jest doceniony, normalna ludzka praca też i ani ja ani ty tego nie zmienimy że w naszym kraju jest właśnie tak.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lutego 2009, 17:45 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
zenm,
Cytuj:
niesteyt kolego muszę dawac się okpic

Czyli jednak MUS-a nie kwestia wyboru :?
"polska to ciekawa kraj"- ironicznie mawiał pewien satyryk (teraz jest w rządzie i już tak nie mówi)
Dlatego czasem słodycz miodu, zamienia sie w gorzki chleb- bo żyjemy gdzie żyjemy i robimy co robimy.
I naprawde życzę Tobie i tobie podobnym (bo mi to rybka) :? aby cena minimalna miodu w polsce nie była kpiną -
tylko adekwatna do trudu i nakładu pracy jaki trzeba poświęcic aby ludziom życie osłodzić :P
Pozdrawiam Szcupak :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lutego 2009, 18:24 - pt 
Cytuj:
Czyli jednak MUS-a nie kwestia wyboru
wszystko się zgadza szczupaczku jak zbierasz miód w kilogramach to masz wybór czy sprzedaż na targowisku czy sąsiadce czy kolegom w pracy.A jak liczysz już w tonach to też masz wybór czy odstawisz miód do Stróż czy do Walc czy do Bielska lub gdzie indziej.
Cytuj:
aby cena minimalna miodu w polsce nie była kpiną
A to zupełnie inna bajka


Na górę
  
 
Post: 13 lutego 2009, 21:31 - pt 

Rejestracja: 05 kwietnia 2008, 20:00 - sob
Posty: 39
Lokalizacja: wielkopolskie
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Koledzy jeżeli nazywacie kpiną 6 zł za 1 kg miodu rzepakowego, to jak to nazwać co ja usłyszałem w jednej z hurtowni. Na pytanie czy skupują miód i po ile , usłyszałem odpowiedź 5,5 ZŁ ZA 1 KG . Ale najciekawszą odpowiedź usłyszałem na drugie pytanie . Oto one JAK Z PŁATNOŚCIĄ KIEDY OTRZYMAM PIENIĄDZE ,GDYBYM SIĘ ZDECYDOWAŁ ODSTAWIĆ MIÓD.Pani popatrzyła na mnie i odpowiedziała. PIENIĘDZY NIE BĘDZIE NALEŻNOŚĆ MOGĘ ODEBRAĆ W TOWARZE Z TEJ HURTOWNI. :idea: :idea: :idea: T O JAK TO NAZWAĆ!!!!!!!!!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lutego 2009, 22:38 - pt 

Rejestracja: 17 stycznia 2009, 09:59 - sob
Posty: 493
Lokalizacja: Mazańcowice
No chyba jedynie"przekręt".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lutego 2009, 14:54 - sob 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Unas trzeba było totalnej grypy zeby ceny miodu troche poszły do góry. Ja jeszcze nie chorowałem na grype bo od małego jadam miód i nie choruje. W niemczech doceniaja miód i nie patrzą na cenę. Bo niemieckie przysłowie mówi ze jedna rodzina pszczela zabiera chleb 10 lekarzom. Ale jak wytłumaczyc polakowi ze produkt od rodziny pszczelej to zdrowie pod kazdm wzglendem. Produkty z ula zapobiegaja chorobom nie od razu leczą tylko powoli ale bardzo skutecznie. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji