FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 kwietnia 2024, 00:52 - ndz

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 27 lutego 2009, 17:36 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
Misio, Często wycofana matka jest już wyeksploatowana i jej wartość jest mała ,chyba że po roku jest wymieniona - to jeszcze coś z niej można wycisnać w stacjonarnej pasiece ,ale poddając ją gdzie kolwiek jest to poddanie nowej matki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lutego 2009, 22:33 - pt 

Rejestracja: 10 listopada 2007, 20:49 - sob
Posty: 189
Lokalizacja: laskowa
heh a najlepiej radze soie w takiej sytuacji gdy zły jestem to mi żadnej różnicy nie robi zabicie matki, zresztą ja dobre matki często nie wymieniam mimo ze juz kończą 2 lata swojego zycia to daje im szansę na przeżycie następnego roczku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lutego 2009, 22:54 - pt 
Szczupak pisze:
Misio, Często wycofana matka jest już wyeksploatowana i jej wartość jest mała ,


Czami się przydaje na rojołapkę Matki wydzielają charakterystyczny Feromon który zwabia pszczoły niczym feromon kupowany za 100 zł w sklepach pszczelarskich
Matkę należy zniszczyć lecz żadne tortury zamyka się ją w klateczce i wprawia w kawałek ciemnego suszu umieszczając na pasiece niczym rojo wabiki rojące pszczoły zwabia zapach który nawet gdy matka wyschnie jeszcze dla pszczół jest intensywny
:wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 lutego 2009, 23:28 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
A ten rojo - wabik :roll: z mumią matki to ma być w pustym ulu ,czy jako osobna ramka wisieć gdzieś w wyznaczonym miejscu :?:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 lutego 2009, 17:16 - sob 
Szczupak pisze:
A ten rojo - wabik :roll: z mumią matki to ma być w pustym ulu ,czy jako osobna ramka wisieć gdzieś w wyznaczonym miejscu :?:


W taką lub jeszcze szerszą na niższą doniczkę wprawia się kawałek suszu z matką i wiesza na potencjalnych miejscach usiadania roi na pasiece taki wabik mocuje się na czymś (może być mocny sznurek aby potem opuścić go niżej z uwiązanym rojem Obrazek


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 28 lutego 2009, 21:21 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
BoCiAnK,
jak byś podał jeszcze średnicę tej doniczki :roll: - bo mam 7cm i 30 cm która będzie lepsza? :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 lutego 2009, 22:11 - sob 
Szczupak pisze:
BoCiAnK,
jak byś podał jeszcze średnicę tej doniczki :roll: - bo mam 7cm i 30 cm która będzie lepsza? :mrgreen:


Te 7cm --są dobre jak ucieka roik z ulika weselnego :mrgreen:
Te 30 cm jak z silnej rodziny - właśnie o takie chodzi tylko zdjęć nie znalazłem :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 kwietnia 2009, 20:26 - ndz 
Jeżeli wiosną chcemy wymienić matkę starą a w odkładzie mamy młodą to starą matkę jak dobrze jeszcze czerwi możemy wykorzystać zabieramy ją z macierzaka z 2-3 ramkami wraz z pszczołami i ustawiamy na miejscu odkładu tam zlecą się wszystkie pszczoły lotne które były w odkładzie takiej matce co jakiś czas możemy zabrać rameczko czerwiu krytego do zasilenia innej rodziny a w czerwcu zniszczyć starą matkę i poddać młodą i znów mamy odkład z zapasową matką którą można wykorzystać w razie potrzeby lub za zimować :wink:


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji