FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 18:49 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 11 sierpnia 2015, 11:36 - wt 

Rejestracja: 15 grudnia 2014, 14:40 - pn
Posty: 17
Lokalizacja: Kraków
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Kraków
Nie wiem czy w dobrym dziale, ale właśnie piję kawę :)
Posiadam pszczoły od wiosny. Wcześniej miał pszczoły mój dziadek, później tata, ale zakończył przygodę z pszczołami ok 30 lat temu. Jakoś nie przyszło mi do głowy że można nie rozpoznać pszczoły
Pszczoły mam na dzikiej działce nad Wisła, jest tam też więcej działek na których działkowicze mają drzewka owocowe, warzywa i kwiaty.
Jak przywiozłem pszczoły na działkę robiłem rozeznanie czy nie będą przeciw pszczołom, - nie mieli nic przeciw, byli nawet zadowoleni ze ich kwiatuszki będzie miał kto zapylać.
Dopytywali często jak się mają pszczoły, czy nie uciekły, czemu nie uciekają chociaż są nie zamknięte itp.
Ale nie o tym chciałem napisać. Podczas rozmowy z jednym z działkowiczów dowiedziałem się że jego oczko wodne, od jakiegoś czasu odwiedzają jakieś owady, które w bardzo dużej ilości latają koło jego oczka. To pewnie są moje pszczoły mówię. Nie to nie pszczoły, sa takie czarne mniejsze od pszczół, komary ani osy to też nie są, Próbował to przegonić ale one nic sobie z tego nie robiły tylko dalej latają i on coś musi z nimi zrobić. No to pokaż mi te owady i to oczko wodne. Idę na jego działkę i widzę że moje pszczółki znalazły sobie świetne poidło.
Zdziwiony był że to są pszczoły, obiecał ze nie będzie ich już przeganiał, żeby mu mniej przeszkadzały poczęstowałem go słoikiem miodu.
Mam nadzieję że już będzie wiedział jak wygląda pszczoła, :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sierpnia 2015, 22:51 - wt 

Rejestracja: 21 grudnia 2013, 10:23 - sob
Posty: 199
Ule na jakich gospodaruję: wlkp, wz skrócony
Miejscowość z jakiej piszesz: opolskie
Miałem równie dziwną sytuację, pszczoły trzymam pare lat i wszyscy z rodziny chętnie oglądają moją pasiekę z daleka :D . w maju wujek ma urodziny wybieramy sie do niego, jakieś 5 km od mojego domu dostaje tel od cioci o dużej rójce w ogrodzie, no to nazad i po sprzęt, dojeżdżamy do jubilata ja obserwuje wszystkie drzewa, krzewy, nasłuchuje i nic. Pytam ciocie gdzie rój, a ta mi pokazuje mały krzaczek a w nim kokon os, ok 10 cm średnicy, zgadnijcie co sobie pomyślałem :tasak:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sierpnia 2015, 00:45 - śr 

Rejestracja: 27 lipca 2015, 21:55 - pn
Posty: 7
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Leszno
Bzyczy, jest tego dużo i ma paski zółto czarne, żądli - w "Pszczółce Mai" tak było wiec to muszą być pszczoły


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji