FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 15:53 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: 15 sierpnia 2009, 20:40 - sob 
Nikt nie doceniał prawdziwego Polskiego Miodu straszono w skupach jak nie dasz to za to co oferuję to i tak sprowadzę z zagranicy po dolcu za kilo tak kiedyś usłyszałem z słuchawki telefonu z jednej pobliskiej mi firmy nie oddałem sprzedawałem tu i tam cały rok miejsca nie wyleżał jeść mu nie dawałem
Lecz gdy go brakuje załamują ręce nie tylko oni

Miód 13.08.09.

Tragiczna sytuacja na rynku miodu.

Z powodu złej pogody zebrano w zależności od regionu o połowę , a często o 2/3-cie mniej surowca niż w ubiegłym roku. Firmy przetwórcze załamują ręce, mimo podwyżek cen miodu nigdzie nie można go kupić.

Niewielkie ilości wystarczą najwyżej na miesiąc produkcji-żalą się przedstawiciele zakładów. Ale, gdyby nawet podwoić stawki, to miodu lipowego i gryczanego pszczelarze nie dostarczą, bo go nie ma.

Najpierw susze, potem ulewy i zimne noce spowodowały, że pszczoły przyniesiony pokarm zużywały na własne potrzeby. Zbierano więc maksymalnie od 3 do 5 kilogramów miodu od 1 rodziny pszczelej.

Jeśli pszczelarze dysponują minimalnymi zapasami, to zostawiają je na własny użytek i dla stałych, indywidualnych klientów, którzy w dodatku płacą znacznie więcej niż punkty skupu. Kupując miód bezpośrednio od producentów trzeba się liczyć z podwyżkami nawet 30-40 procentowymi.

Ceny miodu zł/kg
w gospodarstwach pszczelarskich
wielokwiatowy 25 - 27
akacjowy 25 - 27
lipowy 25 - 28
gryczany 25 - 30


Za kilogram wielokwiatowego, akacjowego, lipowego i gryczanego trzeba zapłacić co najmniej 25 złotych, górne stawki już sięgają 30 złotych.

Tymczasem w punktach skupu najtańszy jest jak zwykle miód wielokwiatowy, za kilogram pszczelarze dostają około 10 złotych, najdroższy jest gryczany, jego cena sięga teraz 15 złotych.

Ceny miodu
w skupie zł/kg
wielokwiatowy 9 - 10
lipowy 12
gryczany 12 - 15


Sporadycznie pojawia się spadź na drzewach, więc, być może w niektórych regionach przynajmniej tego miodu nie zabraknie. Dobre prognozy są też dla wrzosowego i nawłociowego.

Anna Borowska


informacja z Agrobiznes


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 15 sierpnia 2009, 21:28 - sob 
i znowu bedzie sprowadzany chinski węgierski a do ciast pojdzie coś co koło miodu nawet nie leżało,- kiedys otrzymałem z jednego cukierniczego zakładu 20kg. miodu który wyciekl z beczki pękn. pszczoły nawet na to nie spojżały - miały być pierniki miodowe


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 17 sierpnia 2009, 02:11 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 grudnia 2007, 19:53 - śr
Posty: 1078
Lokalizacja: Kielce/Chmielnik
Ule na jakich gospodaruję: WZ, WP, wlkp
Takiego roku jak w tym roku to nawet moja babcia nie pamięta. Zawsze był miód teraz nie ma. A jak jest to tyle żeby łyżkę zamoczyć i polizać. 5 słoików z dwóch rodzin. Paranoja. A ulami trzęsie. Zresztą co się będę rozpisywał. Popatrzcie. Więcej fotek każdej ramki z osobna dorzucę we wtorek. Bo już na nic nie liczę tylko na wycofanie nadstawek. No chyba że jeszcze się rozmyślę ale to już raczej nierealne. Rok jest tak popierniczony że karmienie na zimę zaczynam w przyszłym tygodniu.

Pozdrawiam Psepscółek.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
Pszczelarstwo jest jak narkotyk... jak zaczniesz to nie możesz skończyć... :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 sierpnia 2009, 12:49 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Ja już karmie od 14 bo mnie szlak trafia ); miodu nie zebrałem powiększyłem bo zapowiadał się suchy sezon a teraz to cieszę cię że tylko wykarmiłem 3 kg cukru w czerwiec-lipiec ..... po lipie nie musiałem karmić bo psorko sobie nosiły i ze zdziwieniem patrzyłem ale co tego mają żelazny zapas + góra 1-3kg:/ nieopłaca się brudzić miodarki....

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 sierpnia 2009, 21:26 - czw 

Rejestracja: 15 stycznia 2009, 22:31 - czw
Posty: 215
Lokalizacja: kuj-pom
A u mnie zakwitło ściernisko po rzepaku{70 ha} :lol: :lol: :lol:

_________________
Pasieka Wilczkowo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 sierpnia 2009, 21:48 - czw 
no tak szczęściarzowi to sie nawet i byk ocieli


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 21 sierpnia 2009, 11:34 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
a ja zebrałem gorczyce :D
ale już nie zakwtnie

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 sierpnia 2009, 17:09 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lipca 2007, 17:20 - pt
Posty: 1836
Lokalizacja: Warszawa
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Kamil w nadstawce powinien być miód a nie czerw :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji