FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 kwietnia 2024, 00:01 - ndz

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 24 października 2009, 00:03 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 stycznia 2009, 13:34 - sob
Posty: 79
Lokalizacja: Częstochowa
Ule na jakich gospodaruję: Dadant, Wielkopolski
Mam pytanie do kolegów. Czy pszczelarstwo to hobby dla bogatych czy dla biednych?
Czytając to forum jest masę pytań co zrobić zęby było najtaniej. Każdy chce zaoszczędzić czy więcej zarobić? Zresztą jedno idzie w parze z drugim. A ilu jest pasjontow nie liczących pieniędzy? Tacy co kochaj te owady bez względy ile tego miodu przyniosą.
Pozdrawiam

_________________
Es geht kein Weg zurük!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 października 2009, 08:40 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Dla każdego bo możesz ul zrobić sam zaoszcządzisz ale na. na ramkach miodarce,wezie nie...

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 października 2009, 18:57 - sob 
To wszystko zależy
Czyli " Punkt Widzenia zależy od Punktu Siedzenia "
Dwa lata temu robiłem odkłady gościowi który zaczynał od "0" gdy przy odbiorze zapytałem go czy ma już potrzebny inny sprzęt odpowiedział tydzień wcześniej zakupił wszystko co potrzebne w Firmie Łysoń pod okiem Fachowej dorady i wydał jedyne 13 tyś złotych i chce się zająć pszczółkami bo co ma robić na zasłużonej emeryturce .

Ja Oprócz dwóch Miodarek Jakie kupiłem aby ulżyć sobie w pracy Wszystko inne wykonałem Własnoręcznie oczywiście są rzeczy które musi się kupić Widelec ,sitko ,drut , i to nie zależnie od punktu siedzenia
Uważam że pszczelarstwo jest dla każdego lenia i pracusia , bogacza i biedaka

:wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 24 października 2009, 18:59 - sob 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 marca 2008, 22:33 - ndz
Posty: 983
Lokalizacja: Smęgorzów
Jeżeli chodzi o mnie to hobby dla bogatych chyba że trzy ule pod gruszą :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 października 2009, 20:55 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Cytuj:
To wszystko zależy
Czyli " Punkt Widzenia zależy od Punktu Siedzenia "
Dwa lata temu robiłem odkłady gościowi który zaczynał od "0" gdy przy odbiorze zapytałem go czy ma już potrzebny inny sprzęt odpowiedział tydzień wcześniej zakupił wszystko co potrzebne w Firmie Łysoń pod okiem Fachowej dorady i wydał jedyne 13 tyś złotych i chce się zająć pszczółkami bo co ma robić na zasłużonej emeryturce .

Ja Oprócz dwóch Miodarek Jakie kupiłem aby ulżyć sobie w pracy Wszystko inne wykonałem Własnoręcznie oczywiście są rzeczy które musi się kupić Widelec ,sitko ,drut , i to nie zależnie od punktu siedzenia
Uważam że pszczelarstwo jest dla każdego lenia i pracusia , bogacza i biedaka


tak sprzet jest drogi ja też zaczynam robić ale 13 tys to wiem co bym z nimi zrobił ale jednak puki co to niemam tak dużych środków dlatego kominuje oraz zdobuwam doświadcenia jak wykonuje różne nieskąplikowane sprzęty:D

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 października 2009, 21:26 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lutego 2008, 18:49 - śr
Posty: 94
Lokalizacja: Kraków
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Praca z pszczołami to dla mnie wytchnienie , chwila tylko "dla siebie" - oczywiście wszystko ma swoją wartość, również i materialną . Mając kilka uli pod miedzą pozwalających na żywy kontakt z naturą jest dla mnie odskocznią od życia zawodowego, nie jest to dla mnie jakiś wielki balast finansowy - pewne zakupy trzeba poczynić to fakt, ale przyjemność - bezcenna. Pszczelarze zawodowi zgodnie z zasadami ekonomii muszą osiągać zyski, hobbyści robią to dla przyjemności, przynajmniej ja tak sądzę.

_________________
Multi multa sciunt, nemo omnia.
(łac. Wielu wie dużo, wszystkiego nie wie nikt)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 października 2009, 10:43 - ndz 

Rejestracja: 25 września 2008, 11:18 - czw
Posty: 590
Lokalizacja: Wymysłów
Oczywiście można zacząć z grubej rury wydać 13 000 zł ale można i powoli niskimi kosztami dochodzić powoli do ładnej pasieki Pamiętam jak jeszcze w liceum miałem dwa ule a nie miałem miodarki .Pożyczałem ją dwa ,trzy razy w sezonie od pobliskiego znajomego pszczelarza .Pszczoły dostałem od wujka ,dwa ule ostrowskiej z ramkami, podkurzacz , kapelusz kupiłem za 50 zł u pszczelarza któremu to leżało w szopie .W sklepie zakupiłem tylko węze ,tato kupił mi sodę kaustyczną .Tak wyglądały początki mojej przygody z pszczołami .Uważam że jeżeli ktoś tylko bardzo chce to nie musi mieć na start ogromnych pieniędzy aby hodować pszczoły .
Pozdrawiam Mariusz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 grudnia 2009, 12:22 - sob 

Rejestracja: 28 kwietnia 2009, 13:11 - wt
Posty: 38
Lokalizacja: Łódź
Marek, ja mam jeden ul i kocham wszystkie moje 40000 dziewczynek jak własne dzieci ;)
Jestem projektantem grafikiem, więc zarabiam w zgoła inny sposób i większość życia spędzam w dusznym biurze gapiąc się w ekran.

Kiedy wracam do domu pod Łodzią, i wychodzę przed dom, maleństwa radosnym żądleniem przypominają mi że istnieje świat większy niż 24 cale monitora :). Moje wydatki na ul ograniczają się do węzy, okazjonalnych ramek i próchna do podkurzacza. Grzebie w uliku od czasu do czasu, kiedy potrzeba i kiedy mam czas. Pszczółki w nagrodę dają mi kilka słoiczków miodu w roku, który rozgrzewa mnie w zimie albo stanowi doceniany prezent dla najbliższych znajomych.

Dla mnie to po prostu frajda :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 grudnia 2009, 14:57 - sob 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4573
Lokalizacja: stare polichno
. Zyjemy podobnie jak pszczoły w zorganizowanej społeczności , wykonując dla niej / czy nam to się podoba ,czy nie /określone czynności i zadania – aż do znudzenia. Dlatego marzymy o tym by się wyrwać z co dziennego kieratu choć na chwilkę . Kiedy nadejdzie sobota wsiadamy do samochodu i pędzimy przed siebie – „ w siną dal”. Czasami zatrzymujemy się przez moment i ze zdziwieniem spostrzegamy istnienie innego światu , w którym możemy zatopić wzrok aż po horyzont , napawając się z rozkoszą jego pięknem . I nagle spostrzegamy mały kwiatek , na którym siedzi mała pszczółka. Zaczynamy jej zazdrościć , że tak beztrosko lata z kwiatka na kwiatek , spijając z nich słodki nektar. Czasami zawisa w powietrzu jak koliber , by potem pomknąć raptownie niby pocisk w przestworze. Z zazdrości , zaczyna się w nas budzić bunt przeciwko zwykłej , szarej naszej rzeczywistości a równocześnie powstaje zaciekawienie tym innym światem i rodzi się w nas miłość do tej małej pszczółki , która nas urzekła , siedząc na tym małym kwiatku. "Każda istota ludzka musi mieć jakąś pasję w życiu, inaczej życie stanie się udręką."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 grudnia 2009, 15:17 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
Też racja


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 grudnia 2009, 22:51 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sierpnia 2008, 23:08 - pn
Posty: 305
Lokalizacja: lubsko
Pięknie to napisałeś.

_________________
A wy , pszczółki pracowite ,
Robotniczki boże ,
Zbierajcie wy miody z kwiatów ,
Ledwo błysną zorze !A wy , pszczółki , robotniczki ,
Chciałbym ja wam sprostać ,
Rano wstawać i pracować ,
Byle miodu dostać !


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji