FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 29 marca 2024, 03:01 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 25 czerwca 2021, 13:01 - pt 

Rejestracja: 10 maja 2016, 17:07 - wt
Posty: 374
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Beskidy
Czytam forum, oglądam youtuba. U Pisiorka sezon rekordowy, Ciacho z youtuba też jacht zamawia. Nie mam wątpliwości, że im się udało. Pewnie teren ładny, pożytkowy i zgrało się wszystko. A u mnie? Kicha. Nie, że mało. Po prostu nima! W gnieździe dla siebie mają, dla pszczelarza tyle co kot napłakał, żeby nie było, że null coma zero. Troszeczkę jedna lokalizacja przy rzepaku dała, ale też na tyle, żeby miodarkę zmazać. Żeby zapełnić 3 słoiki musiałem udać się do sklepu laboratoryjnego, gdzie zanabyłem słoisie w rozmiarach naparstka. No i nie wychylam się spod kamienia, no bo z czym do ludzi...
I tak w trzech miejscówkach...
Analizuję błędy, ale większych dopatrzeć się nie umiem. Najbardziej racjonalnym i chyba najbliższym prawdy jest fakt wczesnej, zimnej wiosny i długotrwałych opadów. Jak przeważnie siedziały w ulach to jak miały nosić? Tym niemniej rozważałem już korepetycje u "majstra fachowa rynka"...
Dziś udałem się na ostatnią miejscówkę. Oczywiście pełen nadzieji, bo ta umiera ostatnia. I powiem tylko tyle...wyjście smoka spod kamienia! Miodnie pełne, że dzwignąć nie dało rady. Z braku miejsca sklepiły nawet jęzory pod powałką. A miodnie mam nie półnadstawkowe a pełne wielkopolskie. Zasklepione cudownie mlecznym zasklepem. Podejrzewam czystą akację, bo rodzinki zlokalizowane w lesie, chociaż tak na oko to w najbliższym sąsiedztwie akacji nie widziałem. Zresztą nieważne, może i wielokwiat. W każdym razie wróciłem z dłuższego pobytu w krainie cieni.
No i wniosek aż nadto oczywisty; wystarczy dwa tygodnie ładnej pogody, konkretny pożytek a i trutnie miód przysmyczą;-)

Pozdrawiam euforycznie Beeskit


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 czerwca 2021, 09:09 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
podstawa to dobre miejscówki, bez tego i pogody żadne matki światowe nie pomogą :roll: Często jak słucham o kolegach zza miedzy którzy biorą miód w czasie gdy ciągle pada od kilku tygodni to mi witki opadają, podobnie reaguję na teksty o zbiorach gdy temperatura w okolicach 10 stopni czy okienkach pogodowych pomiędzy jedną a druga falą deszczu :oops:
akacji u mnie brak, lipy śladowe ilości jedyne co jest to las, a ten da albo i nie ale innych alternatyw brak. Rzepak w plecy, akacji brak, lipy na jednej miejscówce coś jest , no i ta nawłoć jeszcze gdy już wszystko zawiedzie :oops: do skamierzyc trzeba jechać na nauki tam podobno pszczelarze mercedesami jeżdżą a nie 24 letnimi t4 :roll:
a propos :mrgreen: gdybym ja miał jeszcze raz 24 lata to bym się przeprowadził albo do skalmierzyc albo do sieradza :mrgreen: :haha:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 czerwca 2021, 18:09 - sob 
Beeskit pisze:
Czytam forum, oglądam youtuba. U Pisiorka sezon rekordowy, Ciacho z youtuba też jacht zamawia. Nie mam wątpliwości, że im się udało. Pewnie teren ładny, pożytkowy i zgrało się wszystko. A u mnie? Kicha. Nie, że mało. Po prostu nima! W gnieździe dla siebie mają, dla pszczelarza tyle co kot napłakał, żeby nie było, że null coma zero. Troszeczkę jedna lokalizacja przy rzepaku dała, ale też na tyle, żeby miodarkę zmazać. Żeby zapełnić 3 słoiki musiałem udać się do sklepu laboratoryjnego, gdzie zanabyłem słoisie w rozmiarach naparstka. No i nie wychylam się spod kamienia, no bo z czym do ludzi...
I tak w trzech miejscówkach...
Analizuję błędy, ale większych dopatrzeć się nie umiem. Najbardziej racjonalnym i chyba najbliższym prawdy jest fakt wczesnej, zimnej wiosny i długotrwałych opadów. Jak przeważnie siedziały w ulach to jak miały nosić? Tym niemniej rozważałem już korepetycje u "majstra fachowa rynka"...
Dziś udałem się na ostatnią miejscówkę. Oczywiście pełen nadzieji, bo ta umiera ostatnia. I powiem tylko tyle...wyjście smoka spod kamienia! Miodnie pełne, że dzwignąć nie dało rady. Z braku miejsca sklepiły nawet jęzory pod powałką. A miodnie mam nie półnadstawkowe a pełne wielkopolskie. Zasklepione cudownie mlecznym zasklepem. Podejrzewam czystą akację, bo rodzinki zlokalizowane w lesie, chociaż tak na oko to w najbliższym sąsiedztwie akacji nie widziałem. Zresztą nieważne, może i wielokwiat. W każdym razie wróciłem z dłuższego pobytu w krainie cieni.
No i wniosek aż nadto oczywisty; wystarczy dwa tygodnie ładnej pogody, konkretny pożytek a i trutnie miód przysmyczą;-)

Pozdrawiam euforycznie Beeskit


Masz to samo co ja od lat. Co się spodziewałeś? Prawdy? Kpina.
Ciacho? hahaha
Mam różne pszczoły. Buckfasty, krainki , mieszańce itd Jak jest spadź przyniosą wszystkie. Jak nie , pojedyńcze rodziny. Tak się śmieję ( lecą za pasiekę i tam na leżakach odpoczywają ? ). A pięć z 25 nosi. Krainki za pasieką leżą na leżakch.


Na górę
  
 
Post: 26 czerwca 2021, 19:16 - sob 
Prócz szrona w tym roku.


Na górę
  
 
Post: 13 maja 2022, 08:52 - pt 
A jak się ma sytuacja wiosną tego roku?
__________________


Ostatnio zmieniony 13 maja 2022, 19:14 - pt przez ldawid, łącznie zmieniany 1 raz
Usunięto nieuprawnioną reklamę że stopki.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji