FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 15:55 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: 19 maja 2021, 19:09 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 sierpnia 2007, 18:10 - czw
Posty: 937
Lokalizacja: Poznań
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Przy kawie o sprawie :)

Jakoś tak się stało, że od dłuższego czasu jestem członkiem kilku grup pszczelarskich na Facebooku. Obserwuję, a czasem coś skomentuję, głównie gdy nie wytrzymam czyjejś głupoty.
Zauważam, że "facebookowe pszczelarstwo" to chyba już stan umysłu pewnej grupy "pszczelarzy".

Podzielił bym uczestników na dwie grupy:
1. Ludzie, którzy zobaczyli reklamę "Kujawski ratuje pszczoły" i postanowili z dnia na dzień zostać pszczelarzami. Bez refleksyjnie pytają o wszystko, bo po co przeczytać książkę, użyć funkcji szukaj czy wpisać hasło w google.
2. Ludzie, którzy kilka lat temu zaczęli pszczelarzyć i są "mędrcami" tych grup. Na każde podważenie swojego wpisu czy uwagę sugerującą brak wiedzy reagują atakiem. Są już takie grupy, że za takie posunięcie względem "mędrca" można zostać zbanowanym i usuniętym z grupy szybciej niż się to wydaję. Po jakimś czasie okazuje się, że Ci "mędrcowie" są wybitnymi hodowcami matek pszczelich, producentami odkładów i sprzedają na grupie swój asortyment.

Nadszedł dla mnie czas na wypisanie się z obserwowania tego cyrku. Za często daje się skusić na jakieś dyskusję z "mędrcami". A jak to fajnie kiedyś Cynig powiedział w swoim filmie te grupy to doskonały poligon na doktoraty dla psychologów i psychiatrów (chyba nie przekręciłem?).

Ciesze się, że zaczynałem pszczelarzyć z Zagajnikiem i Ambrozją.
Dzięki Wam, że trzymamy tutaj jeszcze poziom!

_________________
Pura Vida


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 maja 2021, 19:19 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 listopada 2009, 11:38 - ndz
Posty: 520
Lokalizacja: Krosno, Lesko, Lutowiska
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Najgorsze w tym wszystkim jest, że nowicjusze pszczelarstwa idą na łatwiznę i nie czytają książek tylko kierują się radami facebukowych fachowców. Za niedługo cała Polska to będzie jeden wielki zgnilec.

_________________
Najlepiej nie planuj nic. Nie przewiduj tysiąca możliwości. Daruj sobie myślenie, o tym co będzie. Bo wiesz co? Od życia i tak dostaniesz to, czego akurat najmniej się spodziewasz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 maja 2021, 19:46 - śr 

Rejestracja: 18 września 2016, 19:02 - ndz
Posty: 1737
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 10
Miejscowość z jakiej piszesz: podkarpacie
_barti_ pisze:
Przy kawie o sprawie :)

Jakoś tak się stało, że od dłuższego czasu jestem członkiem kilku grup pszczelarskich na Facebooku. Obserwuję, a czasem coś skomentuję, głównie gdy nie wytrzymam czyjejś głupoty.
Zauważam, że "facebookowe pszczelarstwo" to chyba już stan umysłu pewnej grupy "pszczelarzy".

Podzielił bym uczestników na dwie grupy:
1. Ludzie, którzy zobaczyli reklamę "Kujawski ratuje pszczoły" i postanowili z dnia na dzień zostać pszczelarzami. Bez refleksyjnie pytają o wszystko, bo po co przeczytać książkę, użyć funkcji szukaj czy wpisać hasło w google.
2. Ludzie, którzy kilka lat temu zaczęli pszczelarzyć i są "mędrcami" tych grup. Na każde podważenie swojego wpisu czy uwagę sugerującą brak wiedzy reagują atakiem. Są już takie grupy, że za takie posunięcie względem "mędrca" można zostać zbanowanym i usuniętym z grupy szybciej niż się to wydaję. Po jakimś czasie okazuje się, że Ci "mędrcowie" są wybitnymi hodowcami matek pszczelich, producentami odkładów i sprzedają na grupie swój asortyment.

Nadszedł dla mnie czas na wypisanie się z obserwowania tego cyrku. Za często daje się skusić na jakieś dyskusję z "mędrcami". A jak to fajnie kiedyś Cynig powiedział w swoim filmie te grupy to doskonały poligon na doktoraty dla psychologów i psychiatrów (chyba nie przekręciłem?).

Ciesze się, że zaczynałem pszczelarzyć z Zagajnikiem i Ambrozją.
Dzięki Wam, że trzymamy tutaj jeszcze poziom!

jak to dobrze ze praktycznie nie używam facebooka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 maja 2021, 22:10 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Ostatni kwiatek z fb.
" pomiędzy ramkami budują kokony z takimi larwami "

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2021, 07:40 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
pan pszczelarz wybitny hodowca matek z Białegostoku, miłośnik wędlin i mocnych trunków na fb ma kilkanaście grup i tam łowi swoich jeleni, widziałem nawet że prowadzi zagramaniczne wykłady dla pszczelarzy ze wschodu.
Co tu dużo mówić znaczna część naszych kolegów po fachu posiada braki intelektualne i są podatni na wszelkiego typu manipulacje.... Pszczelarstwo powoli wyrasta do miana religii bo trzeba wierzyć w wydajności internetowe oraz co kto ma w losowych ulach kilkaset km dalej gdzie różnica kilku km potrafi czasami robić różnicę w rozwoju i 2 tygodnie, pomijając już inne boskie zabiegi marketingowe.
Mało kiedy oglądalność zdobywa się merytoryczną treścią, łatwiej o rozgłos gdy robi się coś inaczej i osiąga spektakularne wyniki typu rodziny na 10 korpusach wielkopolskich początkiem maja :P

Samochwała w kącie stała
I wciąż tak opowiadała:

"Zdolna jestem niesłychanie,
Najpiękniejsze mam ubranie,
Moja buzia tryska zdrowiem,
Jak coś powiem, to już powiem,
Jak odpowiem, to roztropnie,
W szkole mam najlepsze stopnie,
Śpiewam lepiej niż w operze,
Świetnie jeżdżę na rowerze,
Znakomicie muchy łapię,
Wiem, gdzie Wisła jest na mapie,
Jestem mądra, jestem zgrabna,
Wiotka, słodka i powabna,
A w dodatku, daję słowo,
Mam rodzinę wyjątkową:
Tato mój do pieca sięga,
Moja mama - taka tęga
Moja siostra - taka mała,
A ja jestem - samochwała!"

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2021, 07:43 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 sierpnia 2007, 18:10 - czw
Posty: 937
Lokalizacja: Poznań
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Pan z Białegostoku za każdy komentarz sugerujący jego niewiedzę blokuje natychmiastowo. A i że jest moderatorem na wielu grupach facebookowych to od razu dostaje się bana i karę. Jak można zasugerować nie wiedzę 4 letniemu hodowcy kilkunastu linii?

_________________
Pura Vida


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 maja 2022, 08:41 - pt 
Cóż, znak czasów, wszyscy szukają rad w sieci, zamiast zgłębiać specjalistyczne książki, czy zrobić np studia rolnicze.
__________________


Ostatnio zmieniony 13 maja 2022, 19:16 - pt przez ldawid, łącznie zmieniany 1 raz
Usunięto nieuprawnioną reklamę że stopki.


Na górę
  
 
Post: 08 czerwca 2022, 06:43 - śr 

Rejestracja: 05 czerwca 2017, 01:58 - pn
Posty: 247
Lokalizacja: Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rybnik
kudlaty pisze:
pan pszczelarz wybitny hodowca matek z Białegostoku, miłośnik wędlin i mocnych trunków na fb ma kilkanaście grup i tam łowi swoich jeleni, widziałem nawet że prowadzi zagramaniczne wykłady dla pszczelarzy ze wschodu.
Co tu dużo mówić znaczna część naszych kolegów po fachu posiada braki intelektualne i są podatni na wszelkiego typu manipulacje...."


Lepiej bym tego nie napisał ;)
P.s. wiem że temat stary...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji