FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 20:49 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 18 maja 2010, 18:15 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
To jest dopiero mysl godna uwagi i wcale nie kosztowna, a mowia, ze to:

"Myslenie jest w cenie"

:blee: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbc ... /698986058

Ukradli mu 140 tys. pszczół, rozpoznał je po znamionach królowej

Policjanci przeszukali ule w lesie pod Lubartowem. Znaleźli skradzione pszczoły. Ich właściciel rozpoznał je po... znamionach.


Policjanci odzyskali pięć z siedmiu skradzionych pszczelich rodzin

(Fot. Maciej Kaczanowski)
Pan Tomasz od lat hoduje pszczoły na działce w Niemcach. Jest nieogrodzona, a jej właściciel mieszka w zupełnie innym miejscu. Dlatego złodziej nie miał problemu, żeby tam wejść i ukraść owady.

– Ule stały przez całą zimę, zaglądałem do nich raz czy dwa razy w tygodniu – opowiada właściciel pszczół. – Pojechałem jakiś miesiąc temu. Brakowało siedmiu rodzin, które ktoś zabrał z uli. Każda liczyła od około 12 tys. do 15 tys. owadów. Były w najbardziej intensywnej fazie rozwoju.

Pszczelarz od razu się domyślił, że skradzione pszczoły nie trafiły do przypadkowej osoby. Wartość przedstawiały tylko dla pszczelarza, którzy umiał się nimi zająć.

Pan Tomasz porozwieszał w okolicy ogłoszenia o kradzieży. Odezwało się kilka osób. Policjanci sprawdzali każdy sygnał. – Przed kilkoma dniami przeszukaliśmy kilka pasiek – poinformowała wczoraj Anna Smarzak z lubelskiej policji. – W jednej z nich, położonej wśród lasów, właściciel rozpoznał swoje owady.

Właścicielem pasieki okazał się 53-letni mieszkaniec gminy Lubartów.

Jak udało się rozpoznać pszczoły? – Sam robiłem ramki, z którymi je zabrano – mówi pan Tomasz. – Więc z całą pewnością wiem, że należą do mnie.

Ale to nie wszystko: matki miały na tułowiu znamiona, które naniósł pszczelarz.

Policjanci odzyskali pięć z siedmiu skradzionych rodzin, w jednym z uli były pozostałości kolejnej. Owady wkrótce wrócą do właściciela. Policjanci ustalają, jak trafiły do pszczelarza spod Lubartowa.

– Od lat nie słyszałem, żeby na Lubelszczyźnie skradziono pszczoły, choć takie przypadki zdarzają się w kraju – mówi Stanisław Różyński, prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Lublinie. – Kiedyś pszczelarze mieli zasady, a jak widać teraz jest z tym różnie.

Prezes potwierdza, że można rozpoznać skradzione owady: dzięki ramkom, z którymi je zabrano oraz naklejonym na tułów pszczelich matek tzw. opalitkach (numerkach).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 maja 2010, 20:09 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 stycznia 2010, 11:09 - pn
Posty: 486
Lokalizacja: Warszawa
Ule na jakich gospodaruję: l/n
Mamy w Polsce drugiego Sherlock'a Holmes'a :mrgreen:

_________________
Jestem misiem o bardzo małym rozumku i długie słowa sprawiają mi wielką trudność.
Pozdrawiam bialymis :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 maja 2010, 00:38 - śr 
http://nasygnale.pl/kat,1025349,title,Z ... caid=6a308

tutaj pisze o 125 tyś pszczół przy pięciu ulach

niedawno pytałem czy w paryżu na dachu ktos liczył pszczóly bo w pięciu mieli 400 000 pszczól a ten przy ichnim liczniku powinien miec półtora ula


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 19 maja 2010, 01:31 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
birkut pisze:
http://nasygnale.pl/kat,1025349,title,Zlodziej-ukradl-125-tys-pszczol,wid,12280667,wiadomosc.html?ticaid=6a308

tutaj pisze o 125 tyś pszczół przy pięciu ulach

niedawno pytałem czy w paryżu na dachu ktos liczył pszczóly bo w pięciu mieli 400 000 pszczól a ten przy ichnim liczniku powinien miec półtora ula


Chyba chodzilo o Chicago?
A moze sie myle?

A tu, popatrz - gosc poznal swoje pszczoly u zlodzieja w ulach - prawie tak, jak Pawlak swoja laciata "Mucke"!
To jest myslenie z 'wyprzedzeniem', a zlodziej tego nie przewidzial. :blee: :haha: :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji