FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 08 maja 2024, 01:34 - śr

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ] 
Autor Wiadomość
Post: 21 grudnia 2007, 21:53 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
Koledzy szanowni, a gdzie Was tak wymiotlo?!
Cisza na Forum, prawie tu ...nikooogo!
...czyzby robicie doswiadczenia z "1410" i jestescie tak zajeci, co?
To nie zapomnijcie tak zawsze na koniec o jeszcze jednej recepturce :lol: :
- czyli: dwa z pieprzem, dwa bez pieprzu i ...dwa 'TAK'!
Superrrrrrrrrr?! ...Ale nie za duzo i podaje przyklad:
[ponizej]
... 8) :roll:
Wchodzi Amerykanin do baru w Polsce i mowi:
- slyszalem, ze wy, Polacy to jestescie straszni pijacy.
Zaloze sie o 500 $, ze ani jeden z was nie wypije litra wodki jednym haustem.
W barze cisza. Kazdy boi sie podjac zaklad. W pewnej chwili jeden z gosci nawet ...wyszedl!
Mija kilka minut i wraca ten sam gosc. Podchodzi do Amerykanina i mowi:
- Czy twoj zaklad jest wciaz aktualny?
- Tak. Kelner! Litr wodki podaj!
Gosc wzial gleboki oddech i ...z litra wodki zostala tylko pusta butelka.
Amerykanin stoi jak wryty, ale wyplaca 500$ i mowi:
-Jesli nie mialbys nic przeciwko temu, ze zapytam, to gdzie poszedles kilka minut wczesniej?
- Aaaa ...poszedlem do baru obok, zeby sprawdzic czy mi sie uda ...

:lol: :D :lol: :lol: :lol: Ahahahaaaaaa!!!

Dobra, dobra, ale za to jestescie winni mi podpowiedz [wiem, ze moga byc rozne zdania - nie szkodzi!]:

Gdybyscie mieli do wyboru:
- ul W. Ostrowskiej
- ul Dadanta wielokorpusowy: korpus + 1/2 + 1/2, itd.
- ul Dadanta 1/2 + 1/2 + 1/2 + 1/2, itd.

oczywiscie drewniane, ocieplane i na dennicy wysokiej wielofunkcyjnej osiatkowanej.

To CO byscie wybrali???

Poddaje pod glosowanie - to tak dla rozrwywki "przy kawie o sprawie", ok?

Ale czekam - jestem otwarty na kazda odpowiedz!
Dzieki
Jerzy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 grudnia 2007, 01:15 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 października 2007, 02:42 - czw
Posty: 830
Lokalizacja: bory dolnośląskie
Jeży nie powielaj postów bo się bałagan robi niepotrzebny
a ludzi nie ma bo są święta prawie i nikt nie ma czasu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 grudnia 2007, 05:31 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
entrion pisze:
Jeży nie powielaj postów bo się bałagan robi niepotrzebny
a ludzi nie ma bo są święta prawie i nikt nie ma czasu


Przyjacielu, nie ma czego sie stresowac! Sam zauwazasz, ze teraz dla wielu to szczegolny okres i naprawde - daj sie przekonac - warto sie usmiechnac.
A temat? - jak temat. Pytania tego rodzaju - sam to powinienes wiedziec - beda sie powtarzaly, czy tam - jak to okresliles "powielac".
Nie zauwazylem, aby ten temat zostal juz WYCZERPANY? - Bo co by mialo o tym zaswiadczyc?
Takie jest zycie.
Natomiast sadze, ze miejsce na to znalazlem chyba odpowiednie?
Twoim zdaniem jest to smietnik??? :cry: :roll:
Moim nie - raczej wszystko 'cool'!
Ale cos Ci powiem: naprawde zawsze umiem usmiechnac sie nawet z samego siebie :lol:
...czola znizyc tez - nawet wtedy gdy niekoniecznie trzeba, czy warto - to znacznie ulatwia zycie.
Mysle, ze jest ok?
Najserdeczniej Cie pozdrawiam! Jerzy
Jerzy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 grudnia 2007, 11:57 - sob 
Na pewno dużo pozostało Ci w pamięci po pasiece Ojca , Ci nie sugeruję ale jak bym zaczął od ula Dadana 10 ramek gniazdo + dwie pół nadstawki jako miodnie ,,,, lub Wielkopolski 10 ramek gniazdo + 3—4 pół nadstawki jako miodnie Ale wybór należy do Ciebie
Moje założenie jest takie ul ma być wygodny ,szybki w obsłudze ,w miarę lekki to tylko domek dla pszczół ,a jak pożytek będzie to i pszczoły do Wierzby naniosą

Wszystko o tych ulach masz na tym forum opisane , lub jeszcze będzie opisane


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 grudnia 2007, 12:33 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Witam faktycznie pusto ale co tam zawsze ktos sie znajdzie i cos napisze icos przeczyta no jezy widze ze masz dylemat ale jak napisał Bogdan do wierzby terz przyniosa jak maja co
dobre mam kilka uli dzrewa wierzbowego :lol: :lol: ale nie oto chodzi do tej pory mialem ule
dlamnie to nietypowe bi ich nikt chyba niema taki jak warszawski tylko tyle ze 435x240
podobne jak w btłym ZSRR ale teraz zaczołem robic 1/2 dadant na poczatek kilka sztuk bo ia tak wiecej czasu spedzam w anglii w iec tesc bedzie miałzagadke :lol: :lol: moze sprubuj to duzo ludzi sobie te ule chwali na poczatek kilka a potem zobaczysz



pozdrwaiam henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 grudnia 2007, 03:39 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
BoCiAnK pisze:
Na pewno dużo pozostało Ci w pamięci po pasiece Ojca , Ci nie sugeruję ale jak bym zaczął od ula Dadana 10 ramek gniazdo + dwie pół nadstawki jako miodnie ,,,, lub Wielkopolski 10 ramek gniazdo + 3—4 pół nadstawki jako miodnie Ale wybór należy do Ciebie
Moje założenie jest takie ul ma być wygodny ,szybki w obsłudze ,w miarę lekki to tylko domek dla pszczół ,a jak pożytek będzie to i pszczoły do Wierzby naniosą

Wszystko o tych ulach masz na tym forum opisane , lub jeszcze będzie opisane


Witaj Bogdanie!
Jeszcze nie zauwazylem, abys byl 'zawodny' - obojetnie kto i po co sie zwraca z prosba - jestes jak POGOTOWIE RATUNKOWE, chociaz wioelu innych kolegow tez!
Ale ja potrzebuje takiego "kopa" na start, zeby mi ktos powiedzial: TOOOOOO!!!!
Wlasnie odpowiedzi spodziewalem sie od Ciebie, bo wiem, ze masz w nich doswiadczenie.
Dzisiaj dzwonilem do Polski w tej sprawie. Ale zwroce sie z prosba i zamowieniem do Pasieki Berest, zeby mi wyslali jeden taki ul: Dadanta z wysoka dennica wielofunkcyjna osiatkowana i z polawiaczem pylku. Obejrze sobie i jak mi sie spodoba, to zamowie jeszcze pare. Chcialbym zamowic wiecej nadstawek - tak, zebym mial zapas. Ale tez i sporo ramek bede chcial miec w zapasie. Wiadomo, bariera bedzie kasa, ale moze pszczolki pozniej troche pomoga troche? :lol:
Pozdrawiam najserdeczniej Ciebie i cala Twoja rodzinke! :D
Jurek
Jestem optymista.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 grudnia 2007, 21:05 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 października 2007, 02:42 - czw
Posty: 830
Lokalizacja: bory dolnośląskie
w sumie warszawiaka znasz jak będzie z ramkami wiesz bo wymiar ten sam ale łatwiej w nich utrzymać nastrój pracy i łatwiej odgrodzić matkę sam zauważyłeś większość ludzi pisze o dadantach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 grudnia 2007, 17:35 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lipca 2007, 17:20 - pt
Posty: 1836
Lokalizacja: Warszawa
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Jerzy jak się pasiekę powiększa to nigdy ramek za wiele, zazwyczaj brakuje, jak ma się pasiekę na miejscu i ma się sporo czasu na obejście jej to jakiś wielki zapas ramek jest zbędny bo co Ci to daje że masz np 20 uli i w magazynie kilka nadstawek odbudowanych, oczywiście możesz je przestawiać i zamieniać ale u mnie zawsze było tyle ile uli i nigdy źle nie było, na jesieni przeglądam nadstawki jak jakieś ramki to wytopienia to je już odrazu wtedy zabieram i jak coś to mogę przed włożeniem jeszcze coś przejrzeć, oczywiście wtedy już mam przy sobie te wcześniej wyjęte z węzą i dokładam do skompletowania. Powiem że znam uczucie jak człowiek powiększa pasieke i te ostatnie lata gdzie nic wielkiego nie dokładam tylko prowadze to co mam, przyznam ze to trugie sprawia większą satysfakcję, choć coś nowego warto zawsze wprowadzić.

_________________
Kasa Misiu kasa coś takiego jak brać pszczelarska nie istnieje ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 grudnia 2007, 02:03 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
"bzzy" - dzieki, masz absolutna racje. Nigdy taki zapas biedy nie czyni i ja tak samo mysle.
Wlasnie chce zakupic wieksza ilosc ramek, ale na poczatku bede mial problem z woszczyna, bo nie mam nic a nic! Nie wiem nawet jak do tego podejsc, ale moze masz jakis pomysl?
Pozdrawiam
Jerzy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 grudnia 2007, 12:35 - ndz 
Jurek przy rozbudowie pasieki brak woszczyzny to odwieczny problem z którym ja tez miałem problemy ale po przeczytaniu kilku wspaniałych artykułów które nawet tu na forum są zamieszczone ( ale ja o tym słyszałem już dużo wcześniej ) nie jest to taka tragiczna sprawa tylko musisz się stosować do tych danych
1) W zależności kiedy kończy Ci się ostatni pożytek musisz z ula wycofać wszystkie ramki na których nie ma czerwiu zastąpić je węzą i karmić zyskasz średnio po 4-5 nowych ramek
2) Na wiosnę przytrzymać ciasno i od zaraz wstawiać węzę zyskasz następne 4 tamki (mam na myśli że będziesz miał ule 10 ramkowe )
3) Przy dobrym pożytku i miodobraniu zabierasz skrajne ramki z miodem odwirowujesz je ale już ich nie wracasz ;; przecinasz na pół i masz 2 pół nadstawki a go gniazda wstawiasz węzę
4) Po za tym do miodni czyli pół nadstawki na początek wstawiasz 5 ramek z węzą i przy pożytku je pszczoły odrobią

Reszte jest TU tylko Artykuł jaki był wstawiony wyparował przy awarji jeżeli bedziesz miał życzenie to go wstawię


Na górę
  
 
Post: 31 grudnia 2007, 01:05 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
BoCiAnK pisze:
(...)tylko musisz się stosować do tych danych
1) W zależności kiedy kończy Ci się ostatni pożytek musisz z ula wycofać wszystkie ramki na których nie ma czerwiu zastąpić je węzą i karmić zyskasz średnio po 4-5 nowych ramek
2) Na wiosnę przytrzymać ciasno i od zaraz wstawiać węzę zyskasz następne 4 tamki (mam na myśli że będziesz miał ule 10 ramkowe )
3) Przy dobrym pożytku i miodobraniu zabierasz skrajne ramki z miodem odwirowujesz je ale już ich nie wracasz ;; przecinasz na pół i masz 2 pół nadstawki a go gniazda wstawiasz węzę
4) Po za tym do miodni czyli pół nadstawki na początek wstawiasz 5 ramek z węzą i przy pożytku je pszczoły odrobią

Reszte jest TU tylko Artykuł jaki był wstawiony wyparował przy awarji jeżeli bedziesz miał życzenie to go wstawię


Witaj! Dzieki za zyczliwa i fachowa rade. Powialo mi troche optymizmem, bo sam wiesz co to za problem w takiej sytuacji jak moja.
Dlaczego poruszylem ten temat? Otoz dlatego, ze juz na samym STARCIE chcialbym 'stworzyc' maksymalna ilosc rodzin, a wiem, ze odkupowanie woszczyny od kogos jest z wielu wzgledow dosc ryzykowne. No, ale widze, ze przy zachowaniu takze cierpliwosci mozna samemu sporo osiagnac pod tym wzgledem.
Gdyby jednak nie sprawilo to Tobie wiekszego problemu to zechciej wkleic ten artykulik - bardzo Cie o to prosze.
Dotad zapoznalem sie ze wszystkim co na ten temat mozna bylo znalezc, ale Ty to przedstawiles prosto i w sposob skondensowany - tak jest znacznie latwiej sie zorganizowac do takiej 'operacji'. :wink:
Jeszcze raz dzieki
Pozdrawiam
Jerzy

[ Dodano: 2007-12-31, 00:11 ]
bzzy pisze:
Jerzy jak się pasiekę powiększa to nigdy ramek za wiele, zazwyczaj brakuje,
(...)że znam uczucie jak człowiek powiększa pasieke i te ostatnie lata gdzie nic wielkiego nie dokładam tylko prowadze to co mam, przyznam ze to trugie sprawia większą satysfakcję, choć coś nowego warto zawsze wprowadzić.

Witaj! Zgadzam sie z Toba, masz absolutna racje. Dlatego chce miec i nadmiar korpusow nadstawkowych i ramek. Bo nawet gdybym - tak napredce - chcial 'stworzyc' awaryjnie dodatkowe gniazdo, to stawiam nawet 2 x 1/2 i moge wstawic pelna ramke, a potem to przeorganizowac, chociaz niekoniecznie.
Nie wiem tak naprawde czy w ogole nie pozostac przy koncepcji tylko 1/2??? :roll: :wink: :lol:
Pozdrawiam
Jerzy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 stycznia 2008, 12:59 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 grudnia 2007, 20:19 - pn
Posty: 256
Lokalizacja: Lubelskie
jak luźne to luźne chcę pogratulowac togo forum nie ma zbęędnej polityki jest na temat!!!

aby tak dalej

nie znam sie na kompie ani inter... może troszkę na pszczołach
w każdym bądź razie miło mi wszystkich poznac na tym forum bo jestem nowy jeśli będę mógł komuś w czymś pomóc to może tam coś ciekawego doradzę


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 stycznia 2008, 18:55 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 listopada 2007, 13:03 - wt
Posty: 156
Lokalizacja: Białystok
Ja również pragnę pogratulować tego forum. Jestem tu już sporo czasu ale dopiero dzisiaj odważyłem się odezwać. Do tej pory solidnie sie uczyłem bo wiedzy w tym temacie nigdy nie będzie dość

Jednak skoro mamy jeszcze trochę czasu do wiosny a podopieczne spokojnie śpią to chciałbym zainteresować (być może znanym tematem) "Grupy Producenckie".
Grupy dają dużo możliwości zwłaszcza w sprzedaży produktów pszczelich. Pozatem istnieje możliwość uzyskania dotacji zarówno do inwestycji bezpośrednio w pasiece jak i w ewentualne przetwórstwo.

Ale jednak myślę że jeśli by było zainteresowanie to może oddzielny temat

z pszczelarskim pozdrowieniem - Włodek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 stycznia 2008, 14:19 - ndz 
niki48 pisze:
Jednak skoro mamy jeszcze trochę czasu do wiosny a podopieczne spokojnie śpią to chciałbym zainteresować (być może znanym tematem) "Grupy Producenckie".
Grupy dają dużo możliwości zwłaszcza w sprzedaży produktów pszczelich. Pozatem istnieje możliwość uzyskania dotacji zarówno do inwestycji bezpośrednio w pasiece jak i w ewentualne przetwórstwo.

Ale jednak myślę że jeśli by było zainteresowanie to może oddzielny temat

z pszczelarskim pozdrowieniem - Włodek


Włodziu Nie widzę problemu wszystko można przemyśleć i zorganizować Jeżeli jesteś obznajomiony w temacie prosze przedstaw propozycję (napisz temat w tym temacie faktycznie Aby się nie mieszało ) Jestem za i nawet wiem kto jeszcze Powiedziałeś A to powiedz i B :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 20 stycznia 2008, 18:28 - ndz 

Rejestracja: 05 sierpnia 2007, 08:26 - ndz
Posty: 177
Lokalizacja: Kraków
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D i wlkp.
Witam. Czy na tym forum są pszczelarze z Krakowa? proponuję spotkanie. Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 stycznia 2008, 19:52 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 18:58 - pn
Posty: 24
Lokalizacja: Trzebunia
Grupa to na pewno jest dobry pomysł. Kupą chłopy kupą kupy nikt nie ruszy.
Jednak założenie grupy nie jest problemem. Problem to prowadzenie takiej grupy. Wymaga to czasu i odpowiedzialności. Ale trzeba to przemyśleć bo warto. Z grupą zawsze się inaczej liczą. grupa może dostawać dotacje. I wiele innych korzyści.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 stycznia 2008, 22:05 - pn 
ryszard13 pisze:
Witam. Czy na tym forum są pszczelarze z Krakowa? proponuję spotkanie. Pozdrawiam


Myślę, że będzie okazja pogadać w sobotę na szkoleniu w Karniowicach, ma być parę osób z Krakowa i nie tylko - chyba się wybierasz?

Pozdrawiam,
Ewa


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 stycznia 2008, 08:44 - wt 

Rejestracja: 05 sierpnia 2007, 08:26 - ndz
Posty: 177
Lokalizacja: Kraków
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D i wlkp.
Witam. Bardzo mi przykro, lecz w tę sobotę muszę iść do pracy, zamiana nie do przeskoczenia. Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 stycznia 2008, 15:25 - wt 
Szkoda... ale zawsze zostaje następny weekend (szkolenie Polanki) :)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 23 stycznia 2008, 09:42 - śr 

Rejestracja: 05 sierpnia 2007, 08:26 - ndz
Posty: 177
Lokalizacja: Kraków
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D i wlkp.
Witam. Na szkoleniu Polanki mnie nie będzie, bardzo żałuję, dlatego podtrzymuję chęć spotkania w Krakowie. Pozdrawiam wszystkich i Ciebie Fryniu (jesteśmy sąsiadami, kupiłem hektar w Cikowicach)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lutego 2008, 00:30 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Luzne to luzne mam pytanko do wszystkich jesli masz pasieke to ile powinienes miec pustych uli gdzies kiedys słyszałem ale niepamietam czjest na to jakis przepis co moze dobra praktyka pszczelarska cos takiego nakazuje ?????????

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lutego 2008, 13:36 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lipca 2007, 17:20 - pt
Posty: 1836
Lokalizacja: Warszawa
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Teraz mamy ere uli korpusowych, stawiasz dennice plus korpus i daszek i już jest liczone jako ul, więc nikt Ci nie odpowie na Twoje pytanie, ja mam swoje leżaki i mam czasem zapełnione wszsytkie i odkłady zimuje w rojnicach 7 ramkowych a na wiosne łączę, jak obserwuje pszczelarzy co mają leżaki to jest tak, masz pusty ul to zapełniasz bo po co ma stać pusty, szkoda ula.

_________________
Kasa Misiu kasa coś takiego jak brać pszczelarska nie istnieje ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 marca 2008, 10:29 - śr 
zdjęcia będą wstawione w innej formie :wink:

http://www.pasiekaambrozja.pl/forum/faq.php#24


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 17 marca 2008, 12:43 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lutego 2008, 11:45 - pn
Posty: 796
Lokalizacja: Kopcie
Ule na jakich gospodaruję: 360x200
Przesyłam zdjęcia ula 60 kilku letniego. Co to za typ ula?

Wymiary ramek gniazdowych:
38 cm - górna beleczka ramki
35 cm - dolna beleczka ramki
20 cm - wysokość

Wymiary ramek nadstawkowych:
35 cm - górna beleczka ramki
32 cm dolna beleczka ramki
14 cm wysokość

Ramki są ukośne, ściany ula też są ukośne. Na zdjęciu drewniana krata odgrodowa. Ul ten przywędrował ok. 1940 roku z zachodniej części Polski czy nawet z Niemiec.

Pozdrawiam


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 marca 2008, 21:41 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 października 2007, 02:42 - czw
Posty: 830
Lokalizacja: bory dolnośląskie
ciekawy ulik nie ma co


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 marca 2008, 22:08 - pn 
Przypomina Mi to Dadanta Blatta ale nie jestem pewien
miał podobną budowę
Obrazek

Obrazek


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 17 marca 2008, 22:42 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lutego 2008, 11:45 - pn
Posty: 796
Lokalizacja: Kopcie
Ule na jakich gospodaruję: 360x200
Częsć gniazdowa teg ula jest zbudowana z podwójnych desek.Między tymi ściankami znajduje się twardy papier.On stanowi dodatkowe ocieplenie.Tak mówiła osoba która rozbierała taki sam ul.Deski srodkowe ula [2szt.] są ukosne tak jak ramki.Taki sam skos.
Natomiast nadstawka zbudowana z pojedynczych desek.Jednak dwie sciany tej ndstawki też są ukośne tak jak dół ula.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 marca 2008, 15:12 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lipca 2007, 17:20 - pt
Posty: 1836
Lokalizacja: Warszawa
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Ja bym się skłaniał że to ktoś coś sobie kiedyś umyślił i tyle, miał kawałek papieru na zbyciu to sobie wsadził i już. Nadstawka przypomina dadana kolejowego, bardzo podobny jak te zdjęcie kolorowe wyżej przez Bogdana dodane, aczkolwiek on miał przednią i tylną ścianę dobrze ocieploną sieczką, druga sprawa jak patrze to ten stary ul ma jakieś ramki swoich wymiarów, więc jeśli ktoś Ci dał taki ul to można go gdzieś z boku postawić dla ozdoby i na tym koniec, a jak zawala to w kominku nim napalić, ja swego czasu rozbierałem taki stary ul to też w ocieplenie miał odkładki z zeszytu włożone, data była na nich 1896rok, hmmm robi wrażenie

_________________
Kasa Misiu kasa coś takiego jak brać pszczelarska nie istnieje ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 marca 2008, 17:18 - wt 
Rzeczywiście rok robi wrażenie . kilka lat temu kupiłem pasiekę po zmarłym 83 letnim
pszczelarzu. jego zona mówiła ze niektóre z uli to prezent ślubny który otrzymał
jej teść Musiały mieć dobrze po 80-tce. nogi jabłoniowe, w niektórych dębowe. były tak ciężkie ze we dwóch nie mogliśmy załadować na przyczepkepozdrawiam mirek


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 18 marca 2008, 21:55 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lutego 2008, 11:45 - pn
Posty: 796
Lokalizacja: Kopcie
Ule na jakich gospodaruję: 360x200
Do kominka ten ul nie pójdzie.To zabytek pszczelarstwa.Będzie dla ozdoby-szczególnie ta drewniana krata odgrodowa.
Ul ten przywiózł na obecne woj.Podkarpackie w1940 chyba roku leśniczy niemiecki -nadany przez władze okupacyjne.Jest to solidna robota-jeśli chodzi wykonanie.Twardy papier był czymś nasączony specjalnie i był izolacją.To nie przypadek.
Nie będę więcej zajmował kolegom uwagi.Do napisania tych zapytań skłoniła mnie ciekawość -te skośne ramki i skośne ściany ula.Sam pytałem kolegów z zachodu Polski.W całej dostępnej literaturze pszczelarskiej i w encyklopedi pszczelarskiej niema takich typów uli.Jeśli ktoś by rozpoznał coś na zdjeciach u góry,co do ewentualnego pochodzenia czy typu ula to proszę o wiadomość.
Za uwagę dziękuję.Podziękowania szczególne dla Bocianka.
Pozdrawiam.

[ Dodano: 2008-03-27, 09:47 ]
Czy ktoś z kolegów ma wiedzę na temat ładowanie pszczół i rozładowywanie za pomocą ładowacza czołowego TUR-montowanego do traktora.Czy jest to możliwe technicznie?
Przykładowo 2 ule na palecie.Czy da się to wykonać?
Jeśli ma ktoś cos konkretnego to proszę .
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji