FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 kwietnia 2024, 15:31 - ndz

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 222 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 22 października 2011, 22:38 - sob 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
BoCiAnK pisze:
polbart pisze:
Moze i masz rację. Musisz kochać te pszczoły.

No chyba tu nie ma takiego co by nie kochał
No to nam rośnie nowy pasiecznik :oczko: byle mu się powiodło Przemek a czy wiesz co Cie od wiosny do jesieni czeka :leży_uśmiech:


Szczęściarz. Komplet sprzętu. Nie musi nic robić na jesieni i w zimę. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 października 2011, 22:41 - sob 
Przejść z 3 uli na 103 w jednym sezonie :leży_uśmiech:
Nie wiem czy na to jestes przygotowany :bosie:
Boje sie o te pszczoły i o twoje zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne. :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 października 2011, 22:45 - sob 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
tarnoart pisze:
Przejść z 3 uli na 103 w jednym sezonie :leży_uśmiech:
Nie wiem czy na to jestes przygotowany :bosie:
Boje sie o te pszczoły i o twoje zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne. :leży_uśmiech:


Będzie dobrze. Da sobie radę. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 października 2011, 22:50 - sob 
tarnoart pisze:
Boje sie o te pszczoły i o twoje zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne. :leży_uśmiech:


To tylko kwestia podejścia , sprzętu , czasu i jego organizowania , no i przede wszystkim wiedzy a tą najlepiej wypracować na własnych błędach no i czasami to trwa ale wszystko przed nim :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 października 2011, 22:54 - sob 
Nikt paniki nie sieje no ale przeskok sami powiecie dośc duzy Tomek Miodek teraz przy swoich 45 pniach bedzie sie troszke głupio czuł no bo juz nie bedzie mozna podskoczyc do takiego pasiecznika z setka uli. :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 października 2011, 22:55 - sob 
tarnoart pisze:
Tomek Miodek teraz przy swoich 45 pniach bedzie sie troszke głupio czuł no bo juz nie bedzie mozna podskoczyc do takiego pasiecznika z setka uli. :oczko:
:leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 października 2011, 23:00 - sob 
2-3 lata i powstaje firma Bartnik Sieradzki to bedą jajca. Nie no ja sie nie smieje ogólnie zycze powodzenia . Przypomniała mi sie firma królewskie miody i inne temu podobne. Fajni chłopacy.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 października 2011, 23:04 - sob 
A co to Przemek na emeryture idziesz bo ostatnio w mediach mówili,że są odejścia w twojej branży.Życze powodzenia


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 października 2011, 23:07 - sob 
Hehe po 16 latach 60% prawie starczy na syrop w kiepskim roku :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 października 2011, 23:07 - sob 
tarnoart pisze:
2-3 lata i powstaje firma Bartnik Sieradzki


Tu nie ma się co śmiać bo uruchomienie centrum pszczelarskiego z sklepem internetowym też jest w planach ale to z czasem. Póki co jestem jeszcze młody, dość silny by robić w pasiece a z moją główką wszystko ok. Doświadczenie jakieś tam małe 11-letnie mam to i jakoś się będzie radziło a jak nie to napiszę na forum odzew do kolegów pszczelarzy i przyjedziecie mi pomagać. :oczko: :piwko:

konradziu pisze:
A co to Przemek na emeryture idziesz


Coś trzeba przecież robić dalej nieprawdaż? a za 600 zł jako ochroniarz w budce parkingowej siedział nie będę. :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 października 2011, 23:08 - sob 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
No i weź się tu pochwal ... :leży_uśmiech:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 października 2011, 23:11 - sob 
Jakby co cordovan to pisz smiało przyjade pomóc ,ja mam tylko pare uli wiec problemu nie bedzie z wolnym czasem.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 października 2011, 23:12 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
Cordovan pisze:
Praca w pasiece pracą ale i ot posiedzieć przy wylocie i popatrzeć jak noszą miód i pyłek do ula a zarazem czuć zapach miodu w powietrzu - ech rozmarzyłem się.

HE he właśnie na to nie będziesz miał czasu. Jak zacząłem w marcu tak dzis ostatni weekend w pasiece tego roku. Pół roku mineło nawet nie wiem kiedy :leży_uśmiech:
Mam nadzieje że masz duuuuuużo wolnego czasu bo inaczej nie ogarniesz tematu. Pszczoły potrzebują uwagi i czasu pszczelarza a wtedy wynagrodzą Cię po stokroć. Życzę powodzenie.Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 października 2011, 23:13 - sob 
polbart pisze:
No i weź się tu pochwal ... :leży_uśmiech:


Było mi siedzieć cicho. :bosie: :foch: :głupek ze mnie: a teraz znów będzie szum na mój temat i gadanie :kłótnia: z niedowierzaniem :o bozie: albo :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: no cóż :bezradny: czas pokaże. :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 października 2011, 23:14 - sob 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Wszytko jest okej, dzisiaj taka wesoła sobota na Forum :oczko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 października 2011, 23:15 - sob 
mendalinho pisze:
Mam nadzieje że masz duuuuuużo wolnego czasu bo inaczej nie ogarniesz tematu.


No póki mi kostucha nie machnie kosą :tasak: nad głową to czasu jakby mam do oporu. :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 października 2011, 23:18 - sob 
polbart pisze:
Będzie dobrze. Da sobie radę. :D

Jasne już mu nawet piosenkę do budzika znalazłem
[center]<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/TpZAS6qaiT0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>[/center]i tak Co dzień


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 października 2011, 23:21 - sob 
Pochwal sie jakie to wielkopolskie kupiłeś ,pstryknij kilka zdjec bo sie juz nie możemy doczekac. Czujecie bluesa Miodek przyjeżdza z wakacji ,a tu takie zmiany , trzeba bedzie zwracać sie szanowny mistrzu pszczelarzu no on tego nie strawi ..zapowiada sie ciekawie na forum.
Pozdrawiam wszystkich .


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 października 2011, 23:23 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
BoCiAnK pisze:
Jasne już mu nawet piosenkę do budzika znalazłem


Ja bym radził coś takiego

http://www.youtube.com/watch?v=dF99Y8d_pDw


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 października 2011, 23:28 - sob 
mendalinho, trafiłeś w mój gust. :piwko:

tarnoart pisze:
Pochwal sie jakie to wielkopolskie kupiłeś ,pstryknij kilka zdjec bo sie juz nie możemy doczekac.


wielkopolskie drewniane: dwa korpusy + półnadstawka + dennica+ daszek, część (70 %) 10-cio ramkowa, część 12-sto ramkowa. Foto wiosną po ustawieniu pasiek na dwóch różnych miejscach. Nie przewoziłem jeszcze uli do siebie. :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 października 2011, 23:29 - sob 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Miśki na zimę, Metallica na lato.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 października 2011, 23:30 - sob 
Cordovan pisze:
wielkopolskie drewniane: dwa korpusy + półnadstawka + dennica+ daszek, część (70 %) 10-cio ramkowa, część 12-sto ramkowa. Foto wiosną po ustawieniu pasiek na dwóch różnych miejscach. Nie przewoziłem jeszcze uli do siebie. :oczko:


Na twoje pozytki bardzo dobra kombinacja i dobry wybór. pozdrawiam


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 października 2011, 23:32 - sob 
tarnoart pisze:
i dobry wybór


Wyboru nie było to był fart, że się trafiło do kupienia nim poszło w ogłoszenia a kombinacja może i dobra zobaczymy. :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 października 2011, 23:52 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
Jak się trafia :brawo: dobra okazja to się bierze a pracować trzeba zawsze czy przy 50 czy 100 :brawo: pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 października 2011, 00:12 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Cordovan pisze:
BoCiAnK pisze:
czy wiesz co Cie od wiosny do jesieni czeka


Narazie jeszcze nie, przekonam się jak zakasam rękawy do roboty na swoim. :oczko:

polbart pisze:
Moze i masz rację. Musisz kochać te pszczoły. (ule)


Bo widzisz pszczelarstwo i obcowanie z pszczołami to dla kogoś, dla kogo pszczoły są drugą rodziną istotne jest by mieć z nimi stały kontakt, nie mógłbym wywieźć pasieki na pożytki i nie mieć koło domu kilku uli, by iść codziennie i posiedzieć tam kilkadziesiąt minut. Praca w pasiece pracą ale i ot posiedzieć przy wylocie i popatrzeć jak noszą miód i pyłek do ula a zarazem czuć zapach miodu w powietrzu - ech rozmarzyłem się. :oczko:



Jak się ma więcej pni a ograniczony czas to bywa że walczy się :oczko: z pasieką od bladego świtu do ciemnej nocy i modli się żeby na weckend trafiła się pogoda pozwalająca na przegląd a na podziwianie pozostaje niewiele czasu :placz:

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 października 2011, 00:16 - ndz 
Staszku po cichu liczę na to, że tego czasu mi jednak trochę zostanie. :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 23 października 2011, 01:09 - ndz 

Rejestracja: 16 października 2011, 22:24 - ndz
Posty: 1453
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Witaj
kolega BoCiAnK dobrze napisał ,ale tych błędów nie możesz robić dużo w sezonie bo zanim sie nie obejrzysz trzeba bedzie zakarmiać na zimę ,a w beczkach na miód może być nie tyle ile oczekiwaliśmy. Pogody i pogody ducha życzyć tylko ,a będzie dobrze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 października 2011, 07:09 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 grudnia 2010, 13:04 - pn
Posty: 1015
Lokalizacja: olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
tarnoart pisze:
Pochwal sie jakie to wielkopolskie kupiłeś ,pstryknij kilka zdjec bo sie juz nie możemy doczekac. Czujecie bluesa Miodek przyjeżdza z wakacji ,a tu takie zmiany , trzeba bedzie zwracać sie szanowny mistrzu pszczelarzu no on tego nie strawi ..zapowiada sie ciekawie na forum.
Pozdrawiam wszystkich .



Te rodziny to właśnie są od TomkaMiodka :uśmiech: :uśmiech: wszystkie z matkami aga :uśmiech: :uśmiech:
Cordovan zawsze myślałem że warszawiaków nie opóścisz a tu przejście na drugą stronę mocy pozdrawiam i gratuluje odważnych decyzji :brawo: :brawo:

Bociank tylko kto będzie wiosną admin?

_________________
Ule Langstroth, Dadant stanowią 90% uli używanych w pszczelarstwie światowym pozostałe 10%stanowią tysiące modeli i form ozdobnych. J.Guth


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 października 2011, 08:04 - ndz 
6Cichy pisze:
Cordovan zawsze myślałem że warszawiaków nie opóścisz a tu przejście na drugą stronę mocy


Bo i nie opuszczę temu chcę mieć koło domu te sześć sztuk. Co do bycia Adminem to myślę że niewiele się zmieni , przecież non-stop w pasiece siedział nie będę. Skoro kolega polbart mając ponad 300 uli i hodując matki znajduje czas na pisanie na forum to może i ja też ten czas jakoś wygospodaruję. Co do odważnych decyzji to raczej była to decyzja spowodowana impulsem, sytuacją sprzedającego, kwotą za ul z rodziną pszczelą (jeśli można pozostawię bez publicznego ogłaszania) i chęcią dalszego działania w jakimś kierunku bo już napisałem wyżej za kilka zł jako stróż robił nie będę. :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 23 października 2011, 09:55 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Marz,marz dokąd masz na to czas.

Na wiosne świat w realu,a to jest jazda. Życze powodzenia i szczerości w opisywaniu własnych doznań związanych z prowadzeniem sporej pasieki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 października 2011, 10:16 - ndz 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Cordovan pisze:
6Cichy pisze:
Cordovan zawsze myślałem że warszawiaków nie opóścisz a tu przejście na drugą stronę mocy


Bo i nie opuszczę temu chcę mieć koło domu te sześć sztuk. Co do bycia Adminem to myślę że niewiele się zmieni , przecież non-stop w pasiece siedział nie będę. Skoro kolega polbart mając ponad 300 uli i hodując matki znajduje czas na pisanie na forum to może i ja też ten czas jakoś wygospodaruję. Co do odważnych decyzji to raczej była to decyzja spowodowana impulsem, sytuacją sprzedającego, kwotą za ul z rodziną pszczelą (jeśli można pozostawię bez publicznego ogłaszania) i chęcią dalszego działania w jakimś kierunku bo już napisałem wyżej za kilka zł jako stróż robił nie będę. :oczko:


Przemek - znajdź kogoś do pomocy a sam skup się na pszczołach.
We dwóch się inaczej pracuje.
Wtedy pszczoły będą dopilnowane i zostanie Ci czas i siła na wędrówki na pożytki, odpoczynek i Forum. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 października 2011, 11:39 - ndz 
polbart pisze:
Przemek - znajdź kogoś do pomocy a sam skup się na pszczołach.
We dwóch się inaczej pracuje.
Wtedy pszczoły będą dopilnowane i zostanie Ci czas i siła na wędrówki na pożytki, odpoczynek i Forum.

:leży_uśmiech: No już wyobrażam siebie w roli nauczyciela :leży_uśmiech: a pracownik zamiast w masce w kasku by chyba chodził
Jak bym miał 100razy komuś tłumaczyć co ma zrobić to wolę sam zrobić ładowanie na samochód uli i zbieranie korpusów z miodem to nawet głuchy zrobi
aby znaleźć takiego co by robił tak jak by pszczelarz chciał to ciężko znaleźć bo zazwyczaj każdy mający wiedzę ma swoje ule wiec większość prac z prowadzeniem rodzin robię sam i też mam czas na kompa Organizacja pracy to podstawa przy już 50 rodzinach
W ulach nie grzebie się bo to nie kupka grochu tylko idzie w konkretnym celu a przy jednym otwarciu ula (gniazda ) musi się zwrócić uwagę na szereg spraw a nie z każdą iść osobno bo inaczej to przy 40 by się nie miał czasu nawet W......ć ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 23 października 2011, 23:00 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Powodzenia Cordovan! Chociaż ja jak bym miał sie przestawiać ze swoich 20 na 100 to zrobił bym to stopniowo przez 2-3 lata. Żeby nie płakać później nad swoim losem po nocach :leży_uśmiech:

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 października 2011, 23:51 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lutego 2011, 23:40 - śr
Posty: 1088
Lokalizacja: Chełm- lubelskie
Przemek gratuluję decyzji :piwko: .dasz radę :piwko: :piwko: :piwko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 października 2011, 19:58 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
Hallo samemu to ciezko spolke stworzyl diabel!!!!!!!!!!!!
A to przyklad:
Mam tu fajna zabawe--warto wiedziec
wejdz na ta strone i masz zdjecia i zadluzenie poszczegolnych panstw EU w miliardach euro
na przyklad wejdz myszka na tusego i masz ile polska ma miliardow na minus itd.
http://www.bild.de/politik/inland/brues ... .bild.html
_________________
http://www.buckfast-zucht.de/index.php?seite=shop

Post został pochwalony

_________________
http://www.buckfast-zucht.de/index.php?seite=shop


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 października 2011, 00:38 - wt 
darius a ty z kim wchodzisz w spółke?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 25 października 2011, 17:28 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
Hallo Z kim wchodze w spolke?? JUz mnie nie jeden przekrecil ,juz mnie nie jeden sprzedal.
I jest jedna zasada w zyciu nie ma kolegow.POZ d

_________________
http://www.buckfast-zucht.de/index.php?seite=shop


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 października 2011, 19:35 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 stycznia 2011, 12:37 - ndz
Posty: 475
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp korpusowe jednościenne
Cordovan przepadłeś chłopie wychodzi na to że zgarnąłeś tę kumulację w lotka :leży_uśmiech:

Ja też działam ale pochwalę się jak skończę :twisted:


Pozdr
Witamina


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 października 2011, 20:42 - wt 
Witamina pisze:
Cordovan przepadłeś chłopie wychodzi na to że zgarnąłeś tę kumulację w lotka :leży_uśmiech:

Ja też działam ale pochwalę się jak skończę :twisted:


Pozdr
Witamina


Witamina :leży_uśmiech:
Jak by Przemek zgarnął to by go tu dziś nie było :leży_uśmiech: pewnie zaś bym musial poszukać informatyka :leży_uśmiech:
A tak to Biedaczysko nawet nie wie co go czeka :leży_uśmiech: przy tych 100 ulach :leży_uśmiech: tak czy siak pewnie zniknie albo na kompa popatrzy ale wyłączonego bo sił na włączenie :nonono: no Zona mu włączy ale :tasak: ale kto pisał będzie to diabli wiedzą
:leży_uśmiech:
Ale Bądźmy dobrej Myśli ;-)
polbart pisze:
No i weź się tu pochwal ... :leży_uśmiech:

No właśnie :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 25 października 2011, 21:46 - wt 
darius4257 pisze:
Hallo Z kim wchodze w spolke?? JUz mnie nie jeden przekrecil ,juz mnie nie jeden sprzedal.
I jest jedna zasada w zyciu nie ma kolegow.POZ d


a chciałem zostac twoim kolegą :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 25 października 2011, 22:12 - wt 

Rejestracja: 09 lipca 2009, 20:37 - czw
Posty: 198
Lokalizacja: Lubartów
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Oj tam, oj tam. Przesadzacie trochę. Chłopak ma naprawdę sporą wiedzę. 103 ule to nie żadna masakra jeśli ma się poukładane w głowie i wie co, jak i kiedy trzeba. Do tego ma się na to czas. Co prawda wydaje mi się że nawet w takiej sytuacji przyszły sezon Cordovan zakończy na niewielkim plusie. Przeskok z 3 na 103 ule to nie będzie łatwe do ogarnięcia, jednak założę się że wyjdzie na plus. Może majątku nie zbije ale zakup się zwróci i pszczoły coś na siebie zarobią. Najgorzej będzie zdobyć przy takim skoku kupca detalicznego, ludzie nie wiedzą, nie znają. Ale jak dobrze ogarnie i rok będzie sprzyjający to nawet jak w hurcie miodek sprzeda, będzie na +. Jak ja bym trafił do kupna jakąś rozsądną pasiekę w rozsądnej cenie nawet bym się nie zastanawiał tylko brał. A co do uczestnictwa na forum to ma całą zimę żeby się wygadać bo od wiosny do jesieni to może i się kolega pokaże ale żeby tylko pw sprawdzić. Czasu wolnego bardzo mało widzę w tym przypadku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 października 2011, 22:31 - wt 
W dobie internetu, telefonów komórkowych będzie miał łatwiej. Telefon do przyjaciela i po płaczu :oczko: Nie bedzie miał matki w 2 dni dojdzie gratisowa. :oczko:
Będzie dobrze .

Najwyzej pójdzie dorobic na budowe przez zime i od wiosny znowu pszczółki.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 26 października 2011, 00:18 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
AndrzejW pisze:
Co prawda wydaje mi się że nawet w takiej sytuacji przyszły sezon Cordovan zakończy na niewielkim plusie. Przeskok z 3 na 103 ule to nie będzie łatwe do ogarnięcia, jednak założę się że wyjdzie na plus. Może majątku nie zbije ale zakup się zwróci i pszczoły coś na siebie zarobią.


Pewny to ja jestem tylko swojej żony. W tej sytuacji rodziny nie zostały zazimowane przez Cordovana a więc i nie do końca jest pewien co mu wstanie na wiosnę(i pewnie sobie zdaje z tego sprawę) Takze z tych 100 może wstać 85 a nastepne 15 tylko do łączenia.I zostaje tylko 70. A koszty zostały poniesione. Oczywiście życzę żeby z tych 100 wstało 100.Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 października 2011, 00:35 - śr 
hehe no to teraz zrozumiałem dlaczego jeszcze nie dawno jak gadałem z Przemkiem to co dziennie nie miał czasu i tylko mówił że pszczoły karmi, nawet mu w końcu powiedziałem to co ty te kilka uli kilka godzin dziennie przez miesiąc będziesz karmił :-), a on nic tylko do pasieki idę bo pszczoły czekają.

Teraz to rozumiem :)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 26 października 2011, 09:41 - śr 
polskipszczelarz pisze:
hehe no to teraz zrozumiałem jak gadałem z Przemkiem to co dziennie nie miał czasu i tylko mówił że pszczoły karmi, a on nic tylko do pasieki idę bo pszczoły czekają.

To Pikuś
Poczekaj
Unia Rolnikom nakazała np Kolczykowanie Bydła
Ciekawe jak każą Pszczoły to go nawet dzieci nie uwidzą :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 26 października 2011, 16:49 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
Hallo Dostalem pochwale za post A To sie ciesze .Nie wiem od kogo??Ale dzieki to 1 pochwala.
Ale w nagrode zdradze gdzie mozna zarobic ponad 10.000 euro miesiecznie ,praca jak praca plus 16% dodatki zagraniczne.To wlasnie znalazlem ...Ile jest miejsc wolnych !!!!!!!!
http://www.bild.de/politik/ausland/rett ... .bild.html
POZ D

_________________
http://www.buckfast-zucht.de/index.php?seite=shop


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 października 2011, 16:57 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Tylko żeby nam Cordovan nie płakał w pełni sezonu:) Jak nie będzie nadążał z wirowaniem miodu:D

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 października 2011, 06:24 - czw 
mendalinho pisze:
W tej sytuacji rodziny nie zostały zazimowane przez Cordovana a więc i nie do końca jest pewien co mu wstanie na wiosnę(i pewnie sobie zdaje z tego sprawę)


Ciut jest inaczej bo pasieka została zakupiona w sierpniu więc połowa nakładu finansowego na zazimowanie moja a połowa właściciela (taka umowa w kosztach sprzedaży szt. pnia).

polskipszczelarz pisze:
hehe no to teraz zrozumiałem dlaczego jeszcze nie dawno jak gadałem z Przemkiem to co dziennie nie miał czasu i tylko mówił że pszczoły karmi


No i wyszło.

Słuchajecie
AndrzejW pisze:
Oj tam, oj tam. Przesadzacie trochę. Chłopak ma naprawdę sporą wiedzę. 103 ule to nie żadna masakra jeśli ma się poukładane w głowie i wie co, jak i kiedy trzeba. Do tego ma się na to czas.


Czasu będzie opór bo tylko tym się zajmę.

AndrzejW pisze:
Najgorzej będzie zdobyć przy takim skoku kupca detalicznego, ludzie nie wiedzą, nie znają.


Nastawiam się na produkcję odkładów na refundacje dla kół pszczelarskich bo jest w tym temacie spore wzięcie w moim rejonie, miód to dodatek będzie i raczej dopiero po zrobieniu odkładów będę stawiał na miód a wczesny pożytek będzie potraktowany jako rozwojowy. Jedynie z moich przydomowych 6 wz miodek będzie dla mnie i rodzinki. Poza tym zrobię sobie stronę internetową z sklepem to i w necie się popchnie. Jeśli uda mi się to co zamierzam prócz obsługi pasieki to za rok dopiero wszystkim na święta Bożonarodzeniowe zdradzę o co chodzi a póki co trzeba będzie wczesną wiosną przewieźć ule, ustawić na czasowych pasieczyskach, wiosną zobaczyć jak sytuacja w rodzinach i ile z nich przetrwało i zająć się tym wszystkim odrazu porządnie by jak napisał

miecio pisze:
Tylko żeby nam Cordovan nie płakał w pełni sezonu:) Jak nie będzie nadążał z wirowaniem miodu


nie miał z tym problemów. Może akurat będzie tak dobry rok jak obecny w moim rejonie i trzeba będzie zabierać miód przed zrobieniem odkładów jak w tym roku. :bosie: Mam jednak nadzieję że będzie dobrze a miód nadążę wirować bo jak będzie taka potrzeba to z dnia na dzień kupię porządną wirówkę i tyle. :oczko:

Ps. na coś trzeba odprawę wydać by zaowocowała w przyszłości.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 października 2011, 08:18 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2007, 10:08 - ndz
Posty: 810
Lokalizacja: Krosno
Ule na jakich gospodaruję: Wkp, LN.
Miejscowość z jakiej piszesz: Krosno
Cordovan pisze:
Nastawiam się na produkcję odkładów na refundacje dla kół pszczelarskich bo jest w tym temacie spore wzięcie w moim rejonie, miód to dodatek będzie i raczej dopiero po zrobieniu odkładów będę stawiał na miód a wczesny pożytek będzie potraktowany jako rozwojowy. Jedynie z moich przydomowych 6 wz miodek będzie dla mnie i rodzinki. Może akurat będzie tak dobry rok jak obecny w moim rejonie i trzeba będzie zabierać miód przed zrobieniem odkładów jak w tym roku.


Będzie dobrze, ale by na pewno było dobrze, bądź zawsze przygotowany na słabszy rok pod względem miodu.
Jeśli będziesz miał zapas karmy(dobry cukier lub inwert) na czas ewentualnego głodu w rodzinach, to nic Cie nie zaskoczy.
Dobre odkłady sprzedasz zawsze, jak nie u nas to sąsiadom z zachodniej granicy.

_________________
Nawet najgłupsza pasja jest lepsza, niż tracenie energii na interesowanie się cudzymi sprawami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 października 2011, 14:06 - czw 
Cordovan pisze:
Nastawiam się na produkcję odkładów na refundacje dla kół pszczelarskich bo jest w tym temacie spore wzięcie w moim rejonie


Cos szybko awansowałeś w strukturach związku :leży_uśmiech:
Ja dalej jestem szeregowym :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:

Matki bedziesz sam produkował czy kupował czy same sie beda produkowały ratunkowe?
:leży_uśmiech:

Pan Tomasz Miodek teraz juz wymięka bankowo. :oczko:


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 222 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji