FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 16:58 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ] 
Autor Wiadomość
Post: 10 lipca 2011, 11:15 - ndz 
Witam. Mam pytanie o aparat fotograficzny ,jakim robicie ,lub można robić dokładne zdjęcia z bliska pszczółek na pożytkach. Nie chodzi to o full wypas ,ale w miarę tani i prosty w obsłudze :jupi: . Bo ja mam w tej chwili samsunga Digital L80. I jednak robienie zdjęć z bliska ,aby uchwycić wyraźnie pszczółkę ,nie jest tak dokładne.I właśnie mam zamiar zakupić jakiś nowy ,inny aparat ,ale bez inwestowania większych środków. Przeglądałem Allegro i jest spora oferta aparatów. Pewnie ,każdy z Was robi fotki ,to niech przekaże swoje uwagi i spostrzeżenie dotyczące zakupu aparatu. A inni być może skorzystają z propozycji.Myślałem o cenie aparatu do kwoty? No właśnie. Może 300 zł. :czatownik:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 10 lipca 2011, 16:21 - ndz 

Rejestracja: 04 grudnia 2010, 02:20 - sob
Posty: 80
Lokalizacja: Okolice Białogardu
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie.
Ja posiadam Panasonic DMC-L180, 8.1 mega pixeli, w sumie nie narzekam , a był nie drogi dałem 360 zł z oprzyrządowaniem , z trzy lata temu .
Jestem zadowolony , i polecam ,
ale może są lepsi znawcy , niech się wypowiedzą ....

_________________
Pozdrawiam .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lipca 2011, 21:16 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 września 2010, 20:02 - wt
Posty: 68
Lokalizacja: Pomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Stojak wielkopolski
Ja kupłem uzywanego canona za 500 zl, teraz sa tańsze i jestem zadowolony.Aparat musi mieć mozliwość załozenia tulejki do której mozna zamocowac filtry, ja uzywam do zamocowania konwertera makro, w mojej galerii widać fotki zrobione tanim sprzętem.pzdr

_________________
https://picasaweb.google.com/117548865181931473240


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lipca 2011, 21:27 - ndz 
Tommy pisze:
Ja kupłem uzywanego canona za 500 zl, teraz sa tańsze i jestem zadowolony.Aparat musi mieć mozliwość załozenia tulejki do której mozna zamocowac filtry, ja uzywam do zamocowania konwertera makro, w mojej galerii widać fotki zrobione tanim sprzętem.pzdr

Podaj nazwę sprzętu z symbolem ,bo Canon to ogólne stwierdzenie.A fotki ,jeżeli to są te robione w trybie macro ,to rzeczywiście super :brawo:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 10 lipca 2011, 21:33 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 września 2010, 20:02 - wt
Posty: 68
Lokalizacja: Pomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Stojak wielkopolski
Zdjęcia robione były przy uzyciu konwertera , a sprzet to Canon S5 8 Mpix do ktorego mam tuleje i konwerter macro Raynox DCR-250. Zainspirowala mnie ta strona i polecam poczytac: http://benas.atspace.com/home.html

_________________
https://picasaweb.google.com/117548865181931473240


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lipca 2011, 16:55 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2010, 10:32 - ndz
Posty: 213
Lokalizacja: Dąbrowa G./ Wysoka
Ule na jakich gospodaruję: 11 stojaków wielkopolskich
Osobiscie polecam Ci dołożyć parę groszy i kupić używana lustrzanke do 10mpx. Nawet z kitowym obiektywem macro spełni Twoje oczekiwania. Marka jaka wybierzesz, czyli system nie ma w Twoim przypadku większego znaczenia, ale polecam znane i popularne nazwy. Ja osobiście jestem pentakxiarzem i obecnie uzywam pentaxa k20 i marze już o k5. Tobie jako początkujacemu z fotografia nie polecam tej marki gdzyż jest to trudny sprzęt do obsługi....nie ma na nim ikonek typu słoneczko, widoczek, portret itp.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lipca 2011, 20:01 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Marek Podlaskie pisze:
Witam. Mam pytanie o aparat fotograficzny ,jakim robicie ,lub można robić dokładne zdjęcia z bliska pszczółek na pożytkach. Nie chodzi to o full wypas ,ale w miarę tani i prosty w obsłudze...


Marek, aparat jak każde narzędzie dobieramy pod zadanie które mamy wykonać. Jeśli głównym Twoim celem (oprócz rodzinnych fotek) będą te pszczółki na pożytkach to absolutnie nie wchodź w lustrzanki. Oczywiście dobra lustrzanka i sporo dodatkowego osprzętu daje super możliwości ale za wysoką cenę i borykanie się z problemami których przy kompaktach nie dostrzeżesz.
Sam bawię się trochę w takie większe makro i wiem co piszę :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lipca 2011, 20:09 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 września 2010, 20:02 - wt
Posty: 68
Lokalizacja: Pomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Stojak wielkopolski
Kolego Cynig,czy można gdzieś zobaczyć twoje fotki?

_________________
https://picasaweb.google.com/117548865181931473240


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lipca 2011, 20:21 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Tommy,

jakaś próbka jest tutaj http://plfoto.com/56587/autor.html tyle że ostatnie chyba z 2009 roki. Niestety posypał się serwer gdzie była moja strona www i nie mogę chwilowo prezentować swoich prac inaczej jak na serwisach zdjęciowych

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lipca 2011, 23:47 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2010, 10:32 - ndz
Posty: 213
Lokalizacja: Dąbrowa G./ Wysoka
Ule na jakich gospodaruję: 11 stojaków wielkopolskich
1.CYNIG...odradzasz kupna lustrzanki, jednocześnie chwalisz jakie możliwości ma. Ja nie potwierdzam Twojego zdania, że w koszta sie wpedzisz.
2. Marek, masz już małpkę, kupisz za 300 zł następna i nie będziesz zadowolony. Lustrzanka daje Ci wiele możliwości...wcale to nie jest takie drogie teraz. Przy makro w naturalnych warunkach i przy naturalnym oświetleniu bedziesz mógł poeksperymentować, a co najważniejsze rozwijać się w dziedzinie fotografi.
Marek, polecam Ci....sprzedaj jeszcze kilka słoików miodu i kup puszkę marki N lub C a polubisz to zajecie.
Ja od pewnego czasu jestem zwolennikiem systemu P...ale to tak na marginesie i nie polecam początkującym, chociaż bije na głowę N i C.
Pozdrawiam.
CYNIG....jeszcze słówko....aparat to tylko puszka, doswiadczenie i obiektyw maja największe znaczenie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lipca 2011, 00:03 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
zbychu230,
możemy sobie podyskutować (dopóki moderatorzy nas nie pogonią :) ) ale proponuję na spokojnie czytać wzajemne posty.

Zastrzegłem, że moja rada dotyczy konkretnego zastosowania podanego przez Marka.

Piszesz, że nie wpędzi się w koszty.
Chcąc robić te pszczółki potrzebuje mieć skalę odwzorowania na poziomie 1:1 aby to uzyskać przy lustrzance ma kilka możliwości:
1. Najlepsze i najdroższe - kupić obiektyw makro (1:1) o ogniskowej około 100mm
2. Dokupić soczewki nasadkowe (ale nakładanie ich na obiektyw kitowy powoduje jak dla mnie tragiczny spadek jakości)
3. Dokupić pierścienie dystansowe dobre są drogie.
4. Kupić przejściówkę na obiektyw manualny (tańszy) i do tego tanie pierścienie - rozwiązanie niezłe ale niewygodne w praktyce. Umożliwia uzyskanie bdb efektów
Tyle z grubsza rozwiązań sprzętowych.

Pozostaje nam jeszcze taki drobiazg jak uzyskiwana głębia ostrości przy matrycy pełnoklatkowej albo nawet z cropem w stosunku do maleńkiej matrycy w kompaktach. Jeśli chcemy mieć zdjęcie ostre od "czułek do ogona" to zdecydowanie łatwiejsze jest osiągnięcie tego kompaktem.

Jeszcze raz podkreślam. Lustrzanki z osprzętem mają potężne możliwości, tworzą system elastyczny o wysokiej jakości efektu końcowego ale kosztem ceny i złożoności obsługi (w stosunku do kompaktu)

Przecież koszt samego obiektywu makro canonowskiego to poziom 1500-1800zł


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lipca 2011, 00:04 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
zbychu230 pisze:
...
CYNIG....jeszcze słówko....aparat to tylko puszka, doswiadczenie i obiektyw maja największe znaczenie.


Jasne, aparat nie dość, że to tylko puszka to jeszcze jest to jeden z tańszych elementów systemu :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lipca 2011, 23:52 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2010, 10:32 - ndz
Posty: 213
Lokalizacja: Dąbrowa G./ Wysoka
Ule na jakich gospodaruję: 11 stojaków wielkopolskich
CYNIG, nie dyskutujmy....chciałem pomóc Markowi, dobrze Mu doradzić. Ty wkraczasz cenowo w półprofesjonalny sprzęt, a można duuuuuuużo taniej coś fajnego wybrać. Kompakta do macro nie polecam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lipca 2011, 00:02 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
zbychu230,
zaproponuj proszę tani zestaw oparty na lustrzance umożliwiający skalę odwzorowania na poziomie 1:1.

Tutaj masz zdjęcia robione kompaktem Nikon Coolpix 995 z konwerterem http://plfoto.com/zdjecie,zwierzeta,pos ... 57396.html jak pamiętam Marek W. zawsze do makro używał kompaktów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lipca 2011, 22:16 - śr 
Zbychu 230
obiektyw za 1500 z ł to nie jest sprzęt półprofesjonalny..to jest sprzęt amatorski...niestety.
Przychyliłbym się do opinii Cyniga tym bardziej że w pytaniu o sprzęt jest zawarta cena...300 zł..i nijak to się ma do używanej puszki i obiektywu...poza tym kiedyś bawiłem się w macro i taka na przykład konica minolta Z-3 robiła świetne macro...znam kilku świetnych macrowców i wyobraż sobie że każdy z nich o kompakcie do macro właśnie wyraża się w samych superlatywach...
....i jest jasne że zakup lustrzanki daje całkiem inne perspektywy ale pytanie Marka ma taką a nie inną treść...

ps:
właściciele C i N twierdzą że to właśnie ten system jest najlepszy ale o Pentaxie można powiedzieć że w podobnej klasie jego sprzęt jest tańszy a manualne szkła na których pentax potwierdza ostrość (wysokiej klasy optyka) można kupić o wiele, wiele taniej niż wypasione N czy C


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 13 lipca 2011, 22:21 - śr 

Rejestracja: 22 maja 2011, 14:13 - ndz
Posty: 190
Lokalizacja: nysa
Ule na jakich gospodaruję: wz,wkl
Jeśli chodzi o lustrzanki to dodałbym jeszcze firmę S, używałem ich lustrzanki przez 2 lata i byłem zadowolony:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lipca 2011, 03:24 - czw 

Rejestracja: 11 lipca 2011, 16:42 - pn
Posty: 209
Lokalizacja: powiat zgierski
Ule na jakich gospodaruję: Leciejewskiego, wielkopolski
Powiem tak, fotografią zajmuję się od około 20 lat, jeśli ktoś chce robić zdjęcia okazjonalnie i nie chce traktować tego jako pracę lub hobby to nie ma sensu inwestować w obiektywy i lustrzanki. W zupełności powinna wystarczyć "małpka" lub aparat hybrydowy. Dla fotografowania pszczół istotny będzie tryb makro, przydatna może okazać się stabilizacja i możliwość ustawienia wysokiego ISO. Kolejną pomocną sprawą może być możliwość montowania wyposażenia dodatkowego na obiektyw/tubus. Gdyby ktoś chciał kręcić filmiki to również należy sprawdzić czy aparat oferuje taką funkcję.
Natomiast jeśli ktoś potrzebuje dodać sobie kilka punktów do lansu to tylko lustrzanka, najlepiej w kolorze czarnym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 lipca 2011, 00:48 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2010, 10:32 - ndz
Posty: 213
Lokalizacja: Dąbrowa G./ Wysoka
Ule na jakich gospodaruję: 11 stojaków wielkopolskich
Bolkonski, nie chcę rozwijać tematu
Powiem krótko....C i N nie lubi P....a wiesz za co? - za jakość. C i N są w Polsce mega reklamowane i za to muszą zwolennicy plastikowych puszek i ich systemów płacić. P w Europie ma zwolenników tylko we Francji a poza Europa USA. Obiektyw półprofesjonalny C lub N jest na poziomie kita P - niestety taka jest prawda. Będąc niedawno w Krakowie rozmawiałem (raczej syn gadał, ona zna biegle angielski) z grupa japończyków...właśnie na temat sprzętu foto.....wszyscy mieli P.....jest tam najbardziej poważany sprzęt.....dlaczego? ...dlatego, że ze stajni P wyszły wszystkie kluczowe rozwiązania jakie sa stosowane w lustrzankach. Można by tu wiele pisać na ten temat, polemizować...każdy chwali to co ma. Szkoda, że P jako firma upada....upada dlatego, że ponosi du że koszta w technologię ....komercja ja pokonała ale i to wypuścili jeszcze K5....rewelacja.... myślę,że z software tym razem poradzili sobie....musze go mieć.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 lipca 2011, 08:34 - pt 

Rejestracja: 24 maja 2011, 18:51 - wt
Posty: 754
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Dadant i WLKP
zbychu230, masz rację, te trzy firmy się liczą w lustrzankach.
Być może znajdzie się jakiś dobry kompakt do makro z innych firm, typu K i M.
Warto się jednak zastanowić, kto produkuje podzespoły, żeby się nie okazało, że w kompaktach wszystko wyszło od jednego krawca. :oczko:

Ja mam N, bo kupiłem kiedyś obiektyw i lampę, ale firma N zaczyna mnie powoli denerwować, bo nie liczy się ze zgodnością w dół i nie można wykorzystać starych obiektywów i lamp w pełni. :-(
Firma C jest pod tym względem dużo lepsza, a najlepsza jest w tym firma P. :brawo:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 lipca 2011, 04:32 - sob 

Rejestracja: 25 marca 2009, 07:38 - śr
Posty: 949
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: WP
Kiedyś nie złe i nie drogie obiektywy można było kupić u ruskich. Ale już sporo lat ich nie spotkałem.
W swojej lustrzance używałem pierścieni, a dla uwydatnienia jakichś tam cech fotografowanego obiektu miałem nakładane filtry.
Muszę przyznać że była to nie zbyt tania zabawka.
Do robienia zdjęć amatorskich(pstrykania) nie warto kupować drogiego sprzętu-bo i tak nie wykorzystacie jego możliwości.
Kup sobie tani uniwersalny w miarę automatyczny(automatyczne nastawianie parametrów w zależności od warunków) o dobrej czułości aparat za 200-300 złotych w sklepie lub dwa razy lepsze parametry w tej samej cenie w komisie. W komisie patrzeć na wady-uszkodzenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 lipca 2011, 10:11 - sob 
zbychu 230, spoko,
sam od lat używam tylko P i proponuję nie martwić się o przyszłość P
i nie kupuj k5 kup tego:

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=105 ... nak-bedzie

kazik, są rosyjskie i ukraińskie szkła w dobrej cenie a niektóre to prawdziwe perełki choćby taki TAIR lub Jaszma (Arsat ) z Kijowa , podpinasz taki M-42 lub dedykowane i masz najwyższej jakości foty.
za cenę dostępną zwykłemu zjadaczowi chleba...ale te szkła najlepiej współpracują z Pentaxem...


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 16 lipca 2011, 10:48 - sob 

Rejestracja: 09 marca 2010, 21:31 - wt
Posty: 198
Lokalizacja: Siedlce
He, He, He, kup taki jak kolega radzi, sprzedasz 27 zdjęć po 1000zł, i aparat wyjdzie praktycznie za darmochę. A jak nie sprzedasz to się mówi trudno. Jak nie masz kasy to weź pożyczkę w frankach szwajcarskich pod zastaw domu, wyprzedaj się z wszystkiego co posiada jakąś wartość, wymarzony aparat będzie twój.

Jerzy K.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 lipca 2011, 20:31 - sob 
Jerzy K
chyba musiałby sprzedać takich zdjęć po 1000 zł ze czterdzieści.... :zeby:
27 000 zł to była prognoza ceny i to w Japonii a do kupienia w Polsce jest za :

http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/1901092

ale sprzęt super


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 17 lipca 2011, 10:21 - ndz 

Rejestracja: 09 marca 2010, 21:31 - wt
Posty: 198
Lokalizacja: Siedlce
Strasznie mnie głowa rozbolała. W moich stronach jak ktoś ma stałą pracę za 1500zł miesięcznie to piętami się po tyłku z radości kopie.

Jerzy K.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lipca 2011, 11:18 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Mi wystarcza Nikon D40, ktory mam juz od 3 lat. Przydaje sie bardzo, w tej chwili cena chyba kolo 1400 zl. Polecam, efekty tego aparatu mozna zobaczyc na mojej stronie. Wszystkie fotki sa robione tym sprzetem. Zdarza sie tez, ze jakies foto na szybiego zrobie aparatem z telefonu, bo jest pod reka. Ale to rzadko.

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lipca 2011, 12:08 - ndz 
Jerzy K pisze:
Strasznie mnie głowa rozbolała. W moich stronach jak ktoś ma stałą pracę za 1500zł miesięcznie to piętami się po tyłku z radości kopie.

Jerzy K.

To tak jest z Polaczkami. Miało być do 300 zł a już jest 40000 zł.Myślę,że również tak jak z pszczelarzami.Że z ula bierze 80 kg miodu i jeszcze może gdyby postarał się , ze 3 słoiki by wycisnął więcej :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:
Panowie to nie forum fotograficzne.Proste pytanie ,prosta odpowiedź. :piwko:
Bo nie chodzi o sprzęt profesjonalny ,ale w miarę robiący dobre fotki . :uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 17 lipca 2011, 14:43 - ndz 

Rejestracja: 22 marca 2011, 11:20 - wt
Posty: 427
Lokalizacja: Ponidzie
za 3 stówki to nie zaszalejesz ,jak nie masz kasy do wyrzucenia to lepiej kupić coś lepszego na dłużej ja bym się szarpnął i kupił coś takiego :http://allegro.pl/panasonic-fz-50-bogate-wyposazenie-super-stan-i1721302613.html#gallery optyka bardzo dobra tryb makro takze- minus to dość spore szumy przy większym ISO ale sa programy do odszumiania zdjęć http://www.pbase.com/cameras/panasonic/lumix_dmc_fz50


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lipca 2011, 15:45 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
Marek Podlaskie,
Śledze ten temacik z zaciekawieniem i też chciał bym Ci coś podpowiedzieć
zgadzam się z Swagman-em za 300 zł nie kupisz nic zadowalającego na dłuższą metę
kupno aparatu fotograficznego to jest wydatek który ponosisz raz dwa może trzy razy w całym swoim zyciu (oczywiście mowa o amatorach fotografi )
więc warto kupić coś w miare niedrogiego co da ci satysfakcje w dłuższym przedziale czasu.
Dla laika sformuowania - szumy, aberacja ,ISO,lustrzanka , kompakt itp. są nic nieznaczacym slangiem fachowców
dlatego co by niepowiedzieć aparacik który da ci satysfakcje i jego cena zalerzy od twojej znajomości tematu i mozliwości finansowych
uważam że teraz aby robic jako takie zdjęcia - czego kolwiek
trzeba na aparacik uskładać 1000zł . :oczko:
Większość teraz produkowanych aparatów ma ustawienia automatyczne co upraszcza obsługę i daje maximum satysfakcji nieobchodzi cie światło przysłona czas naświetlania , poprostu wciskasz pstryczek i już :brawo: o to wszystko troszczy sie automat , co wcale nie odbiera ci możliwości eksperymentów fotograficzych - możesz przejść na tryb ręczny :szok: i zaszaleć jak profesjonalista
aparacik proponowany przez Swagman-a jest dobry bo ma preferowaną przez ciebie opcję mikro zdjęcia możesz robic z odległości 5 cm (wówczas wychodzą piekne i ostre powiekszenia owadów ) ale jak wszystkie aparaty ma kilka wad
- mały ekran (matryce)
- zdjecia w słabym oświetleniu mają nienajlepszą jakość
- karta pamięci tylko 2 giga (uniemozliwia robienie dłuższych filmów w wysokiej rozdzielczości )
Pozatym to superrr smok do robienia fotek makro i mikro dla amatora
Wszystkie moje zdjecia na forum właśnie są robione na takim aparacie
pewnie teraz kupił bym inny droższy dający wieksze mozliwości
ale parę lat temu tylko w takim przedziale cenowym mogłem wybierać
więc wcale nie żałuje bo jeszcze parę lat posłuży mi ta maszynka :zeby:
Dlatego moja rada - uzbieraj troszke grosza jesli lubisz i robisz zdjecia
i nie pakuj sie w zabytki tylko kup coś bardziej konkretnego

Pozdrawiam Szczupak :zeby:

_________________
Pozdrawiam Szczupak


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lipca 2011, 22:14 - ndz 

Rejestracja: 11 lipca 2011, 16:42 - pn
Posty: 209
Lokalizacja: powiat zgierski
Ule na jakich gospodaruję: Leciejewskiego, wielkopolski
W allegro ustawiłem w parametrach wyszukiwanie cenę do 300 zł, stan nowy, aparaty kompaktowe, z możliwością nagrywania filmów (możesz pominąć jeśli nie planujesz), z trybem makro (to jest istotne przy fotografowaniu małych obiektów) i wyskoczyło coś takiego
http://allegro.pl/listing.php/showcat?a ... view=gtext
może to nie jest oszałamiający wybór, ale już można powybrzydzać.
Trudno jest komuś na odległość polecić konkretny aparat, ale ja ze starych lat mam sentyment do Practicy http://allegro.pl/praktica-12-z4-6-kolo ... 85265.html fakt że trochę droższa.
A i jeszcze jedno producenci robią towary dla segmentów konsumenckich. Jeśli coś kosztuje ok. 300 zł to prawie zawsze będzie to podobna wytrzymałość, podobna ergonomia, możliwości itp. Oczywiście dochodzi jeszcze pewien procent marży za rozpoznawalność marki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lipca 2011, 21:29 - czw 
Marek Podlaskie pisze:
Jerzy K pisze:
Strasznie mnie głowa rozbolała. W moich stronach jak ktoś ma stałą pracę za 1500zł miesięcznie to piętami się po tyłku z radości kopie.

Jerzy K.

To tak jest z Polaczkami. Miało być do 300 zł a już jest 40000 zł.Myślę,że również tak jak z pszczelarzami.Że z ula bierze 80 kg miodu i jeszcze może gdyby postarał się , ze 3 słoiki by wycisnął więcej :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:
Panowie to nie forum fotograficzne.Proste pytanie ,prosta odpowiedź. :piwko:
Bo nie chodzi o sprzęt profesjonalny ,ale w miarę robiący dobre fotki . :uśmiech:




Raczej z ....prostaczkami....
Nie mają zbyt wiele do powiedzenia w temacie a zabierają głos...i zanim "kolego" Marek Podlaskie nazwiesz kogoś "polaczkami" to zastanów się odrobinę bo ......


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 21 lipca 2011, 21:49 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
Poczytaj opinie o finepix s2500hd. Posiadam i jest duuużo lepszy niż inne co miałem. Warto uważam przekroczyć budżet ( dobre zdjęcia i nie trzeba tego 1000 zł przekroczyc ).
Duży ekran, spory zooom optyczny, baterii nie żre jak głupi, zdjęcia super. Trybów auto sporo, choć używam któregokolwiek bo to za skomplikowane.
Tryby ręczne .......
cena ok 600 zł, ale może w tej kwocie są lepsze


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lipca 2011, 22:35 - czw 
Mariusz ,a wrzuć jakąś fotkę makro,jak nie na forum to wrzuć na P.w .Ja nie potrzebuję aparatu profesjonalnego ,bo nie zajmuję się i raczej nie będę zawodowo,ale fotki makro ,jak i inne zdjęcia ,aparatem który mam są nie najlepszej jakości. Budżet ,mogę podnieść i teraz myślę ,że 1 tys,to jest max ,co mogę wyłożyć za aparat ,plus jakiś dodatkowy obiektyw itp :piwko:
http://www.ceneo.pl/;0156309083-10.htm
Powiem ,że opinie i cena jest ok :brawo:
http://allegro.pl/fuji-finepix-s2500-4g ... 99176.html


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 21 lipca 2011, 23:05 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
jest makro normalne z lampą i drugie do 2cm przy którym lampa nie błyśnie

co ci sfotografować ?

widzę że mało jest teraz tych modeli na allegro, może je inny model wyparł, ale wcześniej to duże ilości tego sprzedawali


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lipca 2017, 22:55 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
Mój najmłodszy jest na etapie pstrykania fotek,tablet, telefon juz za mało.Wstępnie wybraliśmy na podanym linku 4 kompakty do zdjęć w makro oraz zdjęć na dużym zoomie ze statywem http://www.optyczne.pl/porownaj.php?co= ... &add3=1732 CYNIG, który z tych aparatów byś polecał ?.Coolpix miałem w rekach ale nie pamietam czy 500 ,czy 530 i własnie on jest faworytem z racji fotek które widziałem

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lipca 2017, 08:09 - pn 

Rejestracja: 01 maja 2012, 21:51 - wt
Posty: 70
Lokalizacja: Krzywaczka/Bochnia
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
Czytając test, bo żadnego z tych aparatów nie miałem, CoolPix wybada słabo przy Canonie i Sony, zwłaszcza w jakości zdjęć i jakości wykonania.

Wybierałbym miedzy Canonem a Sony, ze wskazaniem na Canona z powodu lepszych zdjęć makro, choć znów Sony ma jaśniejszy obiektyw przy krótkich ogniskowych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lipca 2017, 18:53 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
bo lubię, tak na prawdę to w tym segmencie sprzętu w zbliżonych cenach dostajemy niemal identyczny sprzęt. Wybór konkretnego modelu zależy od osobistych preferencji fotografa.
Ot na przykład ja nie wyobrażam sobie żeby kupować sprzęt który nie daje zdjęć w formacie RAW a dla kogoś innego jest to zupełnie niepotrzebne itd. itp.

Moja rada jest taka, przeanalizuj które modele mają to czego potrzebujesz a potem idź do sklepu i pomacaj je, zobacz który najlepiej ci leży w ręce i który najbardziej ci się podoba. Poważnie, obsługa sprzętu ma sprawiać frajdę :)

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lipca 2017, 21:02 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 czerwca 2017, 09:07 - pn
Posty: 95
Lokalizacja: Tenczynek
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Tenczynek
W moim przypadku zaczęło się od aparatów Nikon. Mój ojciec sprawił mi mój pierwszy aparat nikon coolpix 3200 (to były czasy ok. 2004r.), potem przez niemal 10 lat nikon d70S, teraz D300s. Często jest tak, że pierwszy zakup pociąga za sobą wybór marki na przyszłość.
Pozdrawiam Darek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lipca 2017, 22:08 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
CYNIG pisze:
ja nie wyobrażam sobie żeby kupować sprzęt który nie daje zdjęć w formacie RAW a dla kogoś innego jest to zupełnie niepotrzebne itd. itp.
Nie no dziecko , ten format i zabawa z nim odpada .Z pewnością jedną z pierwszych fascynacji to będzie zasiadka na bobra a z pewnością i to co kolorowe w okolicy jak kwiaty owady .Ogólnie przyroda poczynając od mikro w górę.
A bo kiedyś było prościej ,był jeden ,dwa aparaty na półce i dylematów nie było.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lipca 2017, 22:21 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
Doczytałem jeszcze jeden szczegół w sony można założyć filtr

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lipca 2017, 22:44 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 lipca 2016, 13:43 - czw
Posty: 640
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Konopiska
Miałem Sony HX-a jeden z pierwszych modeli. Bardzo mi się podobał, zdjęcia jak ich nie obrabiało to super jak w tej cenie. Minusem dla mnie było brak RAW oraz, że przy kadrowaniu jak się mocniej powiększało fragment, to jakość mocno spadała. Z lustrzanki o mniejszej ilości megapikseli zdjęcia były o wiele lepsze i przy powiększeniu jakość tak nie spadała.

Więc na megapiksele nie patrz. Ja wybierałbym pomiędzy Sony i Canon.
Z przewagą na Sony. Może dlatego, że miałem taki. Poza tym ma obiektyw Carla Zaisa, który jest jaśniejszy niż u pozostałych modeli.

_________________
Pozdrawiam
Sławek
Moje psiaki: http://www.cavaliery.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji