FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 26 kwietnia 2024, 12:03 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Post: 07 sierpnia 2011, 13:28 - ndz 

Rejestracja: 16 maja 2008, 15:55 - pt
Posty: 54
Lokalizacja: Wieluń
Chciałbym sie dowiedzieć co trzeba spełnić by móc zacząć sprzedawać matki pszczele z własnej pasieki? Prosze o podzielenie sie informacjemi na ten temat

pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 sierpnia 2011, 13:32 - ndz 
Najpierw trzeba mieć co sprzedawać, po drugie trzeba mieć dobrą pszczołę, po trzecie by mieć takie pszczoły jak napisałem wcześniej trzeba mieć matki reprodukcyjne lub zarodowe z świadectwem rodowodu by po nich uzyskiwać matki użytkowe i jednodniówki i takie nim wprowadzisz do obrotu przez co najmniej dwa lata mieć pod kontrolą byś komuś diabłów skrzydlatych nie posłał bo cię zjedzą ludzie za to i szybko stracisz całkowicie renomę. I najważniejsze trzeba umieć matki hodować a do tego potrzebna jest wiedza i sprzęt. :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 07 sierpnia 2011, 13:44 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
A ja dodam od siebie najlepiej zacząć na mikro skalę - dla siebie i sąsiadujących pszczlarzy ale mat. od reproduktorki i za jaieś 2-3 lata zakupić kolęjną i wtedy rozprowadzaj ale nie licz na kokosy bo hodowcy rezygnują często ze zbiorów miodu by hodować matki - licz się z tym ,że możesz nie mieć zamówień a matki pszczele to nie miód - ,że może poleżeć. I najważniejsze " nie rób dziadostwa"

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 sierpnia 2011, 17:09 - ndz 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Aby hodować matki na sprzedasz trzeba mieć Mistrza pszczelarskiego i miec pasiekie 5 lat.Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 sierpnia 2011, 17:12 - ndz 
miły_marian pisze:
Aby hodować matki na sprzedasz trzeba mieć Mistrza pszczelarskiego i miec pasiekie 5 lat


Marianie tylko w przypadku gdy chcesz mieć matki na sprzedaż refundowaną bo jeśli będziesz sobie hodował (zaznaczam umiał to dobrze robić i miał odpowiedni materiał) to i bez Mistrza i mając pasiekę nawet i trzy lata możesz hodować i sprzedawać np. swoim kolegom pszczelarzom albo mieć na własny użytek. :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 07 sierpnia 2011, 17:16 - ndz 
Cytuj:
Aby hodować matki na sprzedasz trzeba mieć Mistrza pszczelarskiego i miec pasiekie 5 lat.Pozdrawiam miły_marian


a gdzie to tak napisali miłymarianie? Znam kilku dobrych hodowcow co takich papierków nie mają , zdziwiłem Cie pewnie? :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 sierpnia 2011, 09:26 - pn 
I mnie dzisiaj uświadomił jeden z większych hodowców w Polsce, że by hodować i sprzedawać matki nieważne czy refundowane czy też nie nie potrzeba papierów mistrzowskich a byłem do tej pory przekonany że jednak trzeba je mieć. :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 sierpnia 2011, 09:48 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Ważny jest pjiar,efekty różne.

Np.w Czechach potrzebne jest: co najmniej 40 zdrowych rodzin,coroczne pobieranie próbek na zgnilce i nonzeme,wpis do rejestru -to podstawa, są też inne obowiązki.
Na własne potrzeby bez tych obostrzeń.
Ale jest różnica w materiale będącym w obiegu,możecie wierzyć takie są fakty,sądze że troszke obostrzeń u nas by nie zaszkodziło.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 sierpnia 2011, 09:52 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Ależ my lubimy te obostrzenia, a potem na nie narzekamy.
A nie wystarczy taki prosty regulator jak RYNEK??
Naciąć można raz, potem klient jest stracony bezpowrotnie. Nie pisze o refundacjach tylko o normalnych zakupach. Przecież jak mi ktoś wepchnie chłam, to już więcej od niego nie wezmę.

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 sierpnia 2011, 09:58 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Po części masz Kolego racje,ale ja uważam że standarty sanitarne tzn,badania powinny być bezwzględnie wymagane to samo dotyczy ilość rodzin,co do kursów, umiejętności itp,niech rynek oceni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 sierpnia 2011, 10:19 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
OK, badania weterynaryjne zgoda - zbyt duże ryzyko pozarażania innych pasiek.

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 sierpnia 2011, 18:05 - pn 

Rejestracja: 16 maja 2008, 15:55 - pt
Posty: 54
Lokalizacja: Wieluń
Nie hodować matek nie wiadomo jakie ilości bo lepiej wychodować a mniej a dobrej jakości. W chwili obecnej posiadam dwie matki reprodukcyjne po których córki mam w swojej pasiece i jestem z nich zadowolony.Zabawa z hodowla zaczołem dwa lata temu wyhodowałem sobie pierszwe matki a teraz mają kilka sztuk pszczelarze znajomi i czekam na ich opinie.

pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji