FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 24 kwietnia 2024, 14:51 - śr

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: GMO
Post: 24 listopada 2011, 20:14 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
GMO

...nie tylko po amerykansku, bo czyz wiekszosc takich 'podnioslych' okazji nie ma tego samego, czyli wspolnego mianownika, trudno byloby chyba temu zaprzeczyc?
Jak to wyglada w Ameryce, mozna przeczytac na ponizszej stronie, na ktora byc moze nie zwrocilismy jeszcze uwagi:

[cyt.] ..."Genetycznie modyfikowany indyk

Kontrowersje zaczynają się już od momentu, w którym rodzina zasiada przy wspólnym posiłku. Wśród dań króluje kilkunastokilogramowy indyk, będący żywnością genetycznie modyfikowaną. Fermy w większości specjalizują się w genetycznie modyfikowanych indykach, których sposób hodowania wzbudza sprzeciw obrońców praw zwierząt. Stosowane środki sprawiają, że pierś tego ptaka rozrasta się do nienaturalnie ogromnych rozmiarów, przez co już w czasie hodowli indyki nie są w stanie stać o własnych siłach. Mało kto w Stanach Zjednoczonych tak naprawdę zdaje sobie z tego sprawę, gdyż nawet to danie obrosło w mit posiłku dobrobytu." [...]

a tutaj calosc: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/swieto- ... omosc.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 04 marca 2012, 11:21 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 października 2010, 11:20 - ndz
Posty: 392
Lokalizacja: Opole
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korpusowe
To tak jak chodowlana świnia :D tez jest nienaturalnie wielka i nieproporcjonalna w stosunku do dzika.
Własnie czytam sobie artykóły o GMO i zastanawiam sie czy jest ktoś z forum kto nie ma nic przeciwko modyfikowanej żywności?
Pytanie fundamentalne: czy Coca-Cola jest niezdrowa? Otóz na głównej stronie producenta brak takich informacji, wskazują jedynie że nadmierne jej spożywanie może prowadzić do otyłości (tak jak wszystko inne nawet miód). Nie wiem czy wiecie, nie ma nawet sztucznych konserwantów i aromatów?! Myślę ze tak poważny koncern nie pisałby oficjalnie o tym mając świadomość przegranych procesów...
http://www.cocacola.com.pl/kontakt_798.htm
W supermarkecie stoje przed półką ze śmietanami. Wypasione, drogie śmietany czołowych producentów zawierają całą tablice mendelejewa (prosze zwrócić uwagę na opisy składników) okazuje się że śmietany w śmietanie jak na lekarstwo.... I tak można by mnożyć wszystko łącznie z paszami dla zwierząt które zjadają same siebie i powszechnym u nas chlebem w którym nikt (łacznie z inspekcjami)nie wie co jest tak jak do nie dawna nikt nie wiedział co jest w soli :D :shock: . Mając przed oczami cały ten skomplikowany proces handlowo-gospodraczy pojawia się problem GMO. Pszczelarze mogą kupić nawet kubeczki (sprzedaje Pasieka) STOP GMO. Oczywiście najlepiej było by nic nie zmieniac nie ingerować itp... ale gdyby tak było dziś nie mielibysmy antybiotyków i wielu innych niezbędnych ludzkości pierdółek. Pytanie jest inne czy faktycznie GMO jest tak szkodliwe? Czy GMO mogło by byc szkodliwe? Czy wprowadzenie/nie wprowadzenie GMO to konflikt interesów poszczególnych grup w który próbuje się wprząść społeczeństwo. Może jakaś dyskusja na forum?

_________________
Człowiek wytwarza zło, jak pszczoła miód - William Golding


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 04 marca 2012, 12:40 - ndz 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Monsanto rozesłało do wszystkich krajów świata ankietę następującej treści:

"Proszę uczciwie odpowiedzieć na pytanie - jak Pani (Pana) zdaniem, należy pokojowo rozwiązać problem niedostatku żywności w wielu krajach na świecie".

- Ankieta okazała się totalną porażką, ponieważ:

1. W Afryce nikt nie wiedział, co to jest żywność.
2. W Europie Wschodniej nikt nie wiedział, co to jest uczciwość.
3. W Europie Zachodniej nikt nie wiedział, co to jest niedostatek.
4. W Chinach nikt nie wiedział, co to jest własne zdanie.
5. Na Bliskim Wschodzie nikt nie wiedział, co to jest pokojowe rozwiązanie problemu.
6. W Ameryce Południowej nikt nie wiedział, co to znaczy "proszę".
7. W Stanach Zjednoczonych nikt nie wiedział, że są jakieś inne państwa na świecie.

_________________
http://www.polbart.company/matki-pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 04 marca 2012, 12:59 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 października 2010, 11:20 - ndz
Posty: 392
Lokalizacja: Opole
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korpusowe
No właśnie czyli wysztko jak zawsze zależy od punktu siedzenia (interesów partykularnych) Co nie zmienia faktu że wszyscy twierdzą że trzeba ciąć koszty. I chyba o to tu chodzi a nie o dobro klienta któremu stawia się tylko dwie tezy albo stop GMO i pseudo zdrowa żywność albo GMO to walka z głodem w Afryce i tanie żarcie. Totalna lipa :haha:

_________________
Człowiek wytwarza zło, jak pszczoła miód - William Golding


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 04 marca 2012, 14:00 - ndz 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Spróbuj powiedzieć w Afryce czy w Azji, że GMO jest be.... :wink:

_________________
http://www.polbart.company/matki-pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 04 marca 2012, 14:04 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
spróbuj powiedzieć chłopu w Indiach, że ma płacić za nasiona siewne, nawozy i opryski.

Poza tym jakoś nie chce mi się wierzyć, że rynek nasion (odmian) będzie tworzony pod enklawy głodu, biedne z założenia. Na nich nikt nie zarobi.

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 04 marca 2012, 14:33 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 października 2010, 11:20 - ndz
Posty: 392
Lokalizacja: Opole
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korpusowe
CYNIG pisze:
spróbuj powiedzieć chłopu w Indiach, że ma płacić za nasiona siewne, nawozy i opryski.

Tak piszecie że spróbój powiedziec Hindusowi, Afrykańczykowi a może trzeba napicać: spróbój powiedzieć u nas konsumentom że warzywa/mięso produkowane w tradycyjny sposób tj zdrowy będą droższe i to im się proponuje. Ludzie w większości odrzucą taki schemat. Wówczas pozostaje to co mamy na półkach w sklepach. Spróbój powiedzieć rolikowi żeby przeszedł na ZUS z KRUS dla swojego dobra, wyższej emerytury w przyszłości :haha: :haha: :haha: itd......
Jak dla mnie temat z GMO jest bez sensowny bo te modyfikacje i tak nastąpią prędzej czy później. Przeciwnicy nie bardzo mają argumenty za "dotychczasową polityką rolną"

_________________
Człowiek wytwarza zło, jak pszczoła miód - William Golding


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 05 marca 2012, 00:01 - pn 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Dostałem dziś wieczorem maila z filmem.

_________________
http://www.polbart.company/matki-pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 05 marca 2012, 11:33 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lutego 2012, 16:26 - wt
Posty: 736
Lokalizacja: Włocławek
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Rozesłałam. Świat do tej pory człapał ku zagładzie, teraz zasuwa cwałem :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 05 marca 2012, 12:50 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lutego 2012, 16:26 - wt
Posty: 736
Lokalizacja: Włocławek
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
http://alert-box.org/petycja/
http://polska-wolna-od-gmo.org/ :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 05 marca 2012, 13:36 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 października 2010, 11:20 - ndz
Posty: 392
Lokalizacja: Opole
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korpusowe
marcycha te linki które podesłałaś to jakoś nie przemawiaja do mnie. Ta organizacja protestuje tez przeciwko odwiertom gazu łupkowego. Można protestowac i nie zgadzać się z tym co się wokoło nas dzieje ale trzeba zaproponować jakąś alternatywę. O tym jakoś nik nic nie wspomina. Chcielibyśmy mieć zdrową żywność naturalnie hodowaną ale nikt by jej nie kupował bo jest droższa. Masowy odbiorca nie kupuje miodu po 30 zł tylko kupuje w markecie po 15 zł. Co z tego że jajka są zdrowe jak są znacznie droższe od tych "mniej zdrowych" Na stronie którą podesłałaś sa taki em.in stwierdzenia:
"Rosnąca liczba naukowych doniesień wskazuje na poważne zagrożenia dla zdrowia i nieodwracalne zniszczenia środowiska jakie może spowodować stosowanie GMO w systemach otwartych." Jakoś nie trafia to do mnie. Polscy naukowcy twierdzą tak:
http://www.run.pan.pl/index.php?option= ... &Itemid=52
http://www.instytucja.pan.pl/index.php? ... Itemid=105
i co teraz?

tak więc argumenty że GMO dewastuje gospodarkę, a w Polsce mamy zdrową żywność to są tylko mity.
Nie jestem zwolennikiem GMO ale chce poznać temat i zrozumiec o co w nim chodzi. Jak dotąd wyciągam jeden wniosek. Przeciwnicy GMO czuja zagrożenia dla swoich interesów na których z kolei chca zarobić producenci/zwolennicy GMO. Mnie jako konsumenta jedni i drudzy mają głęboko w ciemnej d....Pisanie o tym co dla mnie będzie dobre lub nie niech pozostawią konsumentowi. Chcę mieć wybór! :D :D
i jeszcze coś dorzucę:
http://wyborcza.pl/1,75476,10164045,Eks ... a_GMO.html
http://wyborcza.pl/1,75476,7546057,Jak_ ... _mity.html

_________________
Człowiek wytwarza zło, jak pszczoła miód - William Golding


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 05 marca 2012, 13:52 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
Bartek - idź do chłopa na wieś co kury na drogę uciekają i kup jajka. Cena ta sama co w sklepie ( właśnie z powodu takiego że każdy kupi byle tańsze nie ważne że syf ). Jajecznica z takich jajek pachnie, a jak kupię w sklepie jajka to nie wiem czy pawia nie puszcze przy smażeniu.

Nawet kiełbasa wędzona u mnie przez chłopa jest w podobnej cenie co sklepowa ( ale nie aż tak jak w tesco oczywiście ).

Jeśli chcesz mieć wybór to zobacz czy ludzie maja wybór np a Australii i innych krajach, meksyku ( bawełna chyba ). Już tak daleko zaszło że nie mają wcale.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 05 marca 2012, 14:06 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lutego 2012, 16:26 - wt
Posty: 736
Lokalizacja: Włocławek
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Ja widzę problem w tym, że GMO jest nie do opanowania, jak już rolnik obok ma GMO rzepak, to ja też za chwilę, tak? Czy ja mam prawo nie chcieć tego? Czy istnieje sposób, by mój rzepak pozostał czysty? Czy jako konsument jestem informowana o zawartości GMO w produktach, które kupuję? Jak niby miałaby wyglądać kontrola nad tym? Genetycy musieliby badać próbki od każdego rolnika chyba.
W tekście z linku, który podałeś piszą: "Zgodnie z obowiązującym prawodawstwem europejskim wprowadzenie w obieg produktów zawierających GMO poddane jest rygorystycznej kontroli uwzględniającej uregulowania prawne krajów członkowskich." - TJA! A sól wypadową tośmy żarli przez lat 10 i nikt nic nie zauważył, a przecież produkcja spożywcza jest pod rygorystycznym nadzorem, tak? Jak tu w ogóle można mówić o rygorystycznej kontroli. Ja chcę mieć po prostu wybór, w razie, jakby za 30 lat okazało się, że GMO jest jednak szkodliwe.
P.S. Wyborczej nie czytam :pl: .
Jajka kupuję od rolnika. Może i drożej, ale wolę wydać pieniądze i kupić jedzenie, niż wydać mniej pieniędzy i kupić trutkę dla rodziny. Myślę, że warto jeść mniej, za to zdrowo. Jak Bóg da - za jakiś czas moja rodzinka będzie wsuwać eko jajka z własnego kurnika :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 05 marca 2012, 19:41 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 października 2010, 11:20 - ndz
Posty: 392
Lokalizacja: Opole
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korpusowe
Mariuszczs ale jak mam kupić jajka od rolnika w mieście? Mogę kupić w supermarkecie albo innym sklepie. Wówczas nie mam żadnej gwarancji co jest w środku. Teraz specjalnie zamawiam jajka u dostawcy który mi je przywozi z mlekiem. Za 10 jajek płace 8 zł. Nie mów mi że jajka mają tę samą cenę bo na półkach są jajka o 30% droższe od innych. Ile jest takich osób jak ja które kupią takie jajka za 8 zł? Niewiele co widac po znikających produdktach na półkach sklepowych. To że jeden z drugim kupi droższe(ekologiczne) wcale nie znaczy że inni będa je kupować. Zresztą nie możemy sie porównywać do krajów zachodnich bo ich na to stać. U nas musisz wybrać albo zdrowe jedzenie albo rata kredytu....
marcycha piszesz że chciałabyś być informowana o tym że dany produkt jest typu GMO. Już takie informacje są na etykietach. Zresztą nie chodzi etykiety bo nie w tym problem. Pytanie czy GMO jest szkodliwe? Czy będzie kontrola nad tym czy nie, pewnie nie. Ale dlaczego nikt nie oczekuje kontroli chleba, soli, innych produktów sprzedawanych w sklepach w ilościach hurtowych (nie mówie o rolniku który zabił i sprzedał świnię bo jego też nikt nie kontroluje tylko o wielkich ubojniach itp.). Odpowiadając że nie czytasz GW - nie jestem w stanie z Tobą polemizować. Miałem tylko nadzieję że o polemikę tu chodzi. Przedstawiłem tylko wywiad z fachowcem (naszym, rodzimym) Stwierdzenie że nie bo nie dla mnie nie jest żadnym argumentem. Jeszcze bardziej mnie uświadamia w tym że ktoś próbuje wciskać mi kit o tym że jedzenie bez GMO będzie dobre dla mnie a każde inne nie bo nie. Tak samo jak fale telefonów komórkowych, klimat cieplarniany i parę innych przykładów. Piszesz też że problemem dla ciebie jest to że GMO będzie nie do opanowania. Czyli obawiasz się czegoś co jest nowe ale tylko dlatego że jest nowe. Nie obawiasz sie konkretnych rozwiązań, czynników tylko obawiasz cię samej ekspansji. Ale nie wiesz czy ona spowoduje coś szkodliwego czy nie...Naukowcy mówią że nie. Cały czas nie widze sensownej alternatywy przeciwników GMO. Przecież nie da sie konkurować z wielkimi sieciami stosującymi dumpingowe ceny sprzedażą przez pojedyńczych rolników mających kilka świń albo kilka hektarów. W GMO chodzi o duże powierzchnie uprawne które u nas już są i będa się rozwijać bo właśnie zapotrzebowanie jest na dużo i tanich produktów rolnych.

_________________
Człowiek wytwarza zło, jak pszczoła miód - William Golding


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 05 marca 2012, 20:05 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 października 2010, 11:20 - ndz
Posty: 392
Lokalizacja: Opole
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korpusowe
polbart pisze:
Dostałem dziś wieczorem maila z filmem.

Teorie spiskowe są najlepsze. Polbart zwróć uwage że Pani w 4:00 sama przyznaje że chodzi o ochrone interesów jednej grupy kosztem innej. I tylko o to chodzi. Nie chodzi o to że coś jest organizowane dla mnie jako obywatela, konsumenta, dla mojego dobra. Chodzi o kasę której nie chcą wypuścić jedni monopoliści na rzecz innych. A mnie i innych chcą wciągnąc na swoją stronę. W filmie nie ma żadnego krajowego naukowca, eksperta ośrodka naukowego (jakiegokolwiek) a porównywanie GMO do hitlerowców i komór gazowych jest poniżej pasa. Żadnego merytorycznego argumentu w tym filmie, szkoda :(

_________________
Człowiek wytwarza zło, jak pszczoła miód - William Golding


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 05 marca 2012, 20:11 - pn 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Mariuszczs pisze:
Bartek - idź do chłopa na wieś co kury na drogę uciekają i kup jajka. Cena ta sama co w sklepie ( właśnie z powodu takiego że każdy kupi byle tańsze nie ważne że syf ). Jajecznica z takich jajek pachnie, a jak kupię w sklepie jajka to nie wiem czy pawia nie puszcze przy smażeniu.

Nawet kiełbasa wędzona u mnie przez chłopa jest w podobnej cenie co sklepowa ( ale nie aż tak jak w tesco oczywiście ).

Jeśli chcesz mieć wybór to zobacz czy ludzie maja wybór np a Australii i innych krajach, meksyku ( bawełna chyba ). Już tak daleko zaszło że nie mają wcale.


W Australii mają. - Ceny rożne, smak ten sam.

_________________
http://www.polbart.company/matki-pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 05 marca 2012, 20:13 - pn 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
BartekOpole pisze:
marcycha te linki które podesłałaś to jakoś nie przemawiaja do mnie. Ta organizacja protestuje tez przeciwko odwiertom gazu łupkowego. Można protestowac i nie zgadzać się z tym co się wokoło nas dzieje ale trzeba zaproponować jakąś alternatywę. O tym jakoś nik nic nie wspomina. Chcielibyśmy mieć zdrową żywność naturalnie hodowaną ale nikt by jej nie kupował bo jest droższa. Masowy odbiorca nie kupuje miodu po 30 zł tylko kupuje w markecie po 15 zł. Co z tego że jajka są zdrowe jak są znacznie droższe od tych "mniej zdrowych" Na stronie którą podesłałaś sa taki em.in stwierdzenia:
"Rosnąca liczba naukowych doniesień wskazuje na poważne zagrożenia dla zdrowia i nieodwracalne zniszczenia środowiska jakie może spowodować stosowanie GMO w systemach otwartych." Jakoś nie trafia to do mnie. Polscy naukowcy twierdzą tak:
http://www.run.pan.pl/index.php?option= ... &Itemid=52
http://www.instytucja.pan.pl/index.php? ... Itemid=105
i co teraz?

tak więc argumenty że GMO dewastuje gospodarkę, a w Polsce mamy zdrową żywność to są tylko mity.
Nie jestem zwolennikiem GMO ale chce poznać temat i zrozumiec o co w nim chodzi. Jak dotąd wyciągam jeden wniosek. Przeciwnicy GMO czuja zagrożenia dla swoich interesów na których z kolei chca zarobić producenci/zwolennicy GMO. Mnie jako konsumenta jedni i drudzy mają głęboko w ciemnej d....Pisanie o tym co dla mnie będzie dobre lub nie niech pozostawią konsumentowi. Chcę mieć wybór! :D :D
i jeszcze coś dorzucę:
http://wyborcza.pl/1,75476,10164045,Eks ... a_GMO.html
http://wyborcza.pl/1,75476,7546057,Jak_ ... _mity.html


Bartek, wyborczą to już lepiej więcej nie świeć :wink:

_________________
http://www.polbart.company/matki-pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 05 marca 2012, 20:19 - pn 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
BartekOpole pisze:
polbart pisze:
Dostałem dziś wieczorem maila z filmem.

Teorie spiskowe są najlepsze. Polbart zwróć uwage że Pani w 4:00 sama przyznaje że chodzi o ochrone interesów jednej grupy kosztem innej. I tylko o to chodzi. Nie chodzi o to że coś jest organizowane dla mnie jako obywatela, konsumenta, dla mojego dobra. Chodzi o kasę której nie chcą wypuścić jedni monopoliści na rzecz innych. A mnie i innych chcą wciągnąc na swoją stronę. W filmie nie ma żadnego krajowego naukowca, eksperta ośrodka naukowego (jakiegokolwiek) a porównywanie GMO do hitlerowców i komór gazowych jest poniżej pasa. Żadnego merytorycznego argumentu w tym filmie, szkoda :(


To dlaczego nasi zachodni sąsiedzi wycofują się z GMO i szkodliwych zapraw a nam się cały ten syf za przyzwoleniem wasalskiego rzundu wciska?
Może na zasadzie, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.
Patrząc oczywiście od strony terenów pomiędzy Odrą a Pacyfikiem :D

_________________
http://www.polbart.company/matki-pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 05 marca 2012, 21:18 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
GMO nie jest nowe, nawet konkretne nasiona mają już kupę lat


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 05 marca 2012, 21:20 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2008, 22:30 - śr
Posty: 1153
Lokalizacja: Kwidzyn
Ule na jakich gospodaruję: leżak wielkopolski z nads 1/2D
polbart pisze:
BartekOpole pisze:
polbart pisze:
Dostałem dziś wieczorem maila z filmem.

Teorie spiskowe są najlepsze. Polbart zwróć uwage że Pani w 4:00 sama przyznaje że chodzi o ochrone interesów jednej grupy kosztem innej. I tylko o to chodzi. Nie chodzi o to że coś jest organizowane dla mnie jako obywatela, konsumenta, dla mojego dobra. Chodzi o kasę której nie chcą wypuścić jedni monopoliści na rzecz innych. A mnie i innych chcą wciągnąc na swoją stronę. W filmie nie ma żadnego krajowego naukowca, eksperta ośrodka naukowego (jakiegokolwiek) a porównywanie GMO do hitlerowców i komór gazowych jest poniżej pasa. Żadnego merytorycznego argumentu w tym filmie, szkoda :(


To dlaczego nasi zachodni sąsiedzi wycofują się z GMO i szkodliwych zapraw a nam się cały ten syf za przyzwoleniem wasalskiego rzundu wciska?
Może na zasadzie, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.
Patrząc oczywiście od strony terenów pomiędzy Odrą a Pacyfikiem :D


Wiesz!!! Oni już znaja odtrutkę na te GMO i dlatego wpierw posyłają do nas ażeby unas poszło wszystko w piaxh ,a później dostarczać bedą tę odtrutkę . No i koło zamknięte , liczy sie klient .A klient jest najważniejszy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 05 marca 2012, 21:51 - pn 

Rejestracja: 30 kwietnia 2010, 16:55 - pt
Posty: 586
Lokalizacja: Górale
Często pada argument że żywność musi być tania że GMO to lekarstwo żeby była jeszcze tańsza ale czy wprowadzenie tej żywności coś zmieni skoro zdrożeją środki produkcji to komu będzie się opłacać sprzedawać jeszcze taniej. To za ile rolnik musi sprzedać (oddać ) to co wyprodukuje czy kilogram wołowiny po 7zł to dużo czy 1kg mięsa drobiowego po 3,5zł to drogo Chyba nie trzeba więcej tłumaczyć gdzie leży problem drogiej żywności i GMO tego nie zmieni

_________________
"Nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym"- Winston Churchill.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 05 marca 2012, 22:25 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lutego 2012, 16:26 - wt
Posty: 736
Lokalizacja: Włocławek
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Naukowcy o gmo:
http://www.izba-ochrona.pl/naukowcy-przeciwko-gmo.html (na tej stronie są też naukowcy popierający gmo),
http://januszzagorski.pl/2011/05/10/lis ... rawie-gmo/
http://www.stopcodex.pl/2010/02/wspolne ... cja-icppc/
...chyba nie czytali wyborczej...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 05 marca 2012, 22:48 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 października 2010, 11:20 - ndz
Posty: 392
Lokalizacja: Opole
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korpusowe
Polbart lepiej świecić GW niż porównywac w filmie obozy koncentracyjne do GMO :shock: :D
Widzę że problemem nie jest wypowiedź naukowca tylko gdzie ta wypowiedź jest podana. Na tej samej zasadzie można odbic piłkę i stwierdzić że wypowiedzi zwolenników GMO są sterowane przez koncerny/monopolistów/producentów nie mających interesu we wprowadzeniu GMO.
A w niektórych krajach zachodnich wycofują sie z GMO bo stać ich na droższą żywność. A dlaczego w krajach zachodnich jest wyższa stopa życiowa niz u nas? Przykładów można by mnożyć dlaczego u nich jest tak a u nas tak (z reguły biedniej) Dlaczego nie podamy przykładu Czech u których istnieje GMO a nam chyba do nich bliżej niż do Francji. W Niemczech też istnieje. Hiszpania jest potentatem rolniczym (też z GMO) jak z nią konkurować cenowo skoro jest tańsza? I znów argumenty dotyczą ekonomi a nie szkodliwości. Czyżby chodziło jedynie o kasę?

_________________
Człowiek wytwarza zło, jak pszczoła miód - William Golding


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 06 marca 2012, 00:36 - wt 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Bartku,
Jesteś za, czy przeciw? :)
Pozdrawiam,
Leszek

_________________
http://www.polbart.company/matki-pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 06 marca 2012, 01:07 - wt 

Rejestracja: 21 lipca 2008, 21:38 - pn
Posty: 1114
Lokalizacja: Małopolska
marcing pisze:
Często pada argument że żywność musi być tania że GMO to lekarstwo żeby była jeszcze tańsza ale czy wprowadzenie tej żywności coś zmieni skoro zdrożeją środki produkcji to komu będzie się opłacać sprzedawać jeszcze taniej.

Ceny nie zależą aż tak bardzo od kosztów, decyduje o nich podaż i popyt. W zamożniejszych krajach klient ma więcej w portfelu, więc może więcej zapłacić. Każdy kraj powinien produkować u siebie, a nie niszczyć lasy amazoni, siejąc tam soje GMO i zalewając nią Europe . Robi się to tylko dla zysku ze szkodą dla środowiska i lokalnych rynków. Jeśli Monsanto tak chce dbać aby nie było głodu, to niech nauczy ludzi w Afryce produkować na miejscu żywność, z tych upraw ,które tam mogą rosnąć, wtedy wyżywią się sami. A tak ślą pseudo pomoc humanitarną niszcząc miejscowe rolnictwo, a później sprzedają swoję GMO , bo Afrykańczycy nie mają . Tylko kasa się liczy, a słabszych można zniszczyć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 06 marca 2012, 10:29 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
Sęk w tym że siejąc GMO nie uzyska się większego plonu, a do tego ten sam plon uzyskamy wyższym kosztem. Chodzi tylko i wyłącznie o to żeby podpisać taką umowę że będziesz kupował ziarno do siewu co roku i jak użyjesz ziarno zebrane za rok do siewu to po tobie.

U nas jest tak - kupiłem ziarno owsa na targu za grosze w ilości kilkuset kilo i następne 2 lata nie kupowałem bo zostawiałem cześć plonu na siew i miałem zysk.

Drugą możliwość miałem kupić nasiona w centrali nasiennej czy co roku czy też raz ale to jak pamiętam już było drogo - chyba 3 razy drożej. Niby tam sprawdzone ile wyrośnie procent itd. Chłop na targu dał mi garść nasion i ułożyłem na wacie, podlewałem wzeszło w 99% - też sprawdzone.

Teraz do osób które twierdzą że będzie zysk jak kupimy ziarno co roku od np Monstanto - ile to musimy zabulić do 1 ha więcej za samo ziarno ?Wiemy że więcej nie urośnie bo techniki uprawy i siewu są tak już dopracowane że ziemia więcej nie wyda. Tutaj nie ma mowy o zmiejszeniu kosztu produkcji, ale o podniesieniu.


Jest jeszcze kwestia głodu - że niby GMO rozwiąże głód na świecie - ile to już do tej pory wyżywiono z tego całego GMO ludzi głodujących ? Czyżby ani jednego ? Gdzie idzie nadprodukcja plonów w niektórych krajach ? Czyżby do morza i z dymem ? Żeby to chociaż spalili w piecach do ogrzania a nie na hałdach .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 06 marca 2012, 10:40 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
JESTEM PRZECIW BO:
1: Kocham pszczoły i jestem przeciw wszystkiemu co je zabija. Nie chcę też, aby moje prawnuki kiedyś miały na śniadanie zupkę sojową, na obiad kotleta sojowego a na kolację placki sojowe. I czasem jabłko, pod choinkę.

2: Wprowadzając GMO, zostaną zanieczyszczone genetycznie naturalne uprawy. Jeśli miłośnicy upraw GMO znajdą sposób, aby ich uprawny nie wpływały na naturalne zasiewy - OK. Uprawy GMO pod folię i smacznego.

Wykorzystajmy potęgę polskiego rolnictwa i smaku. Po co mamy równać do średniej światowej? To tak już poza konkursem.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 06 marca 2012, 10:51 - wt 
Mariuszcz. Widzę, że masz bardzo małe pojęcie co to wogóle są rośliny GMO i po co zostały zmodyfikowane. W przypadku Monsanto są to rośliny odporne na działanie herbicydu Roundup. I należy Ci wyjaśnić, że z jednej strony jest to bardzo tani herbicyd i niezwykle skuteczny, z drugiej nie wprowadzający do glegy związków toksycznych dla organizmów glebowych.
Więc Twoje dywagacje o kosztach uprawy nie trzymają się kupy.
A z ceną nasion jest podobnie jak z matkami pszczelimi: możesz mieć młodą matkę z matecznika rojowego za darmo /jak Twój owies/ albo dobrej lini od wyśmienitego chodowcy za kilkaset euro.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 06 marca 2012, 11:02 - wt 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Roundap nie jest tani a skuteczny to był 20 lat temu.

_________________
http://www.polbart.company/matki-pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 06 marca 2012, 11:08 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 stycznia 2010, 12:22 - sob
Posty: 317
Lokalizacja: dolnośląskie
BartekOpole mylisz sie i to bardzo .
Przeciwnicy GMO nie reprezentują żadnej grupy interesów.
Skąd wiadomo że GMO to holokaust współczesnego świata ?
a z tąd że są już ludzie którzy doświadczyli "błogosławieństw" tego gów.... na ........nie będę wszystkiego opisywał bo zajęłoby to dużo miejsca i mojego czasu.
Zagrożeniem dla współczesnego świata ..... dla naszych dzieci ......jest nie tylko GMO ale i wiele innych substancji chemicznych , pestycydów , sztucznych hormonów w naczyniach plastikowych z przeznaczeniem do kontaktu z żywnościa .......itd itp
kto ma rozum i troche czasu niech poszuka w sieci tego co jeszcze niezablokowano
CHWAŁA reporterom i nieliczym naukowcom dzięki którym otrzymujemy odrobiny informacji na temat tego kto i dlaczego nas truje.
Tak na marginesie to wczoraj oglądnąłem bardzo ciekawy film "Trucizn nasza powszednia" jak ktoś to znajdzie w sieci to niech sobie obejrzy.... dowie sie jak aspartan , benzoesan sodu , sztuczne hormony powoli nas zabijają .... powodując raka , bezpłodność dzieci , problemy neurologiczne i wiele innych.

_________________
Za każdy dzień pracy przy pszczołach Pan Bóg dodaje pszczelarzowi jeden dzień życia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 06 marca 2012, 11:11 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 stycznia 2010, 12:22 - sob
Posty: 317
Lokalizacja: dolnośląskie
tutaj link w języku orginalnym francuskim

http://www.youtube.com/watch?v=vn-eVKptoWo

_________________
Za każdy dzień pracy przy pszczołach Pan Bóg dodaje pszczelarzowi jeden dzień życia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 06 marca 2012, 11:16 - wt 

Rejestracja: 09 lipca 2009, 20:37 - czw
Posty: 198
Lokalizacja: Lubartów
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
http://wolnemedia.net/ekologia/uprawy-g ... a-swiecie/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 06 marca 2012, 11:34 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
"Masz chwasty w ogródku to se spryskaj Roundapem" - celowo w ogóle o nim nie pisałem. To że nie użyję nigdy Roundapu to nie znaczy że moje mini uprawy nie trzymają się kupy . ( dywagacje są na podstawie tego co jest a nie teorii rodu Monsanto ).


A umiesz kolopik wypisać liczby ( koszty i potem zysk ) uprawy jakiegoś GMO ? Najlepiej gdyby potem podać koszty tej samej uprawy bez GMO.
Trzeba napisać liczby bo takie pitolenie to nic nie daje. Liczby dadzą to że jeden z drugim napisze to nieprawda bo ja sieje to i to i niestety tak nie wychodzi. Następny napisze zgadza się i tyle wychodzi.

A może umiesz podać jeszcze do tego koszty i zysk uprawy całkiem ekologicznej gdzie nie stosuje się określonych nawozów, oprysków, bada sie plony i ziemię ( nie wspominając o GMO ).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 06 marca 2012, 11:41 - wt 
Żyję już 62 lata i nigdy i nigdzie nie słyszałem o samobójstwach tysięcy farmerów z powodu GMO. To takie pier....nie nawiedzonych ekooszołomów dla których GMO stało się okazją do zaistnienia. Niedawno czytałem, że naukowcy z któregoś skandynawskiego kraju, po badaniach doszli do wniosku, że PKB jest odwrotnie proporcjonalne do średniej długości ciulika w narodzie. Wynikałoby z tego, że erytrejskim chłopom łebki się po piachu wloką a mieszkający po drugiej stronie morza czerwonego a więc o rzut beretem arabowie saudyjscy ciuliki mają mikroskopijne. BZDURY - takie same jak szkodliwość GMO, ocieplanie klimatu i koniec świata w tym roku.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 06 marca 2012, 12:01 - wt 
Mariuszczs pisze:
"Masz chwasty w ogródku to se spryskaj Roundapem" - celowo w ogóle o nim nie pisałem. To że nie użyję nigdy Roundapu to nie znaczy że moje mini uprawy nie trzymają się kupy . ( dywagacje są na podstawie tego co jest a nie teorii rodu Monsanto ).


A umiesz kolopik wypisać liczby ( koszty i potem zysk ) uprawy jakiegoś GMO ? Najlepiej gdyby potem podać koszty tej samej uprawy bez GMO.
Trzeba napisać liczby bo takie pitolenie to nic nie daje. Liczby dadzą to że jeden z drugim napisze to nieprawda bo ja sieje to i to i niestety tak nie wychodzi. Następny napisze zgadza się i tyle wychodzi.

A może umiesz podać jeszcze do tego koszty i zysk uprawy całkiem ekologicznej gdzie nie stosuje się określonych nawozów, oprysków, bada sie plony i ziemię ( nie wspominając o GMO ).


Nie bardzo Ciebie rozumiem, co to jest uprawa z GMO a co uprawa tej samej rośliny bez GMO ? Czy Ty wogóle rozumiesz pojęcie GMO?
Rozmawiamy tu o roślinach modyfikowanych na odporność na jeden ściśle określony herbicyd. Nie można tej rośliny niemodyfikowanej potraktować tym herbicydem bo zostanie ona zniszczona. :kapelan: Dla tej rośliny należy zastosować w celu uwolnienia od chwastów co najmniej dwa zabiegi chwastobójcze środkami selektywnymi dla niej które są znacznie droższe od Roundupu i mało tego, pozostawiają po sobie coś co nie wiadomo kiedy i czy wogóle się rozłoży. Czyli dwa zabiegi zamiast jednego więc koszty wiadome. A jeśli chodzi o cenę materiału siewnego to w poprzednim poście porównałem to do matek pszczelich, żeby niektórzy pszczelarze lepiej to rozumieli. Koszt matek potem zysk z matek, podobnie jest z nasionami te z targu i te z centrali, te niemodyfikowane i te modyfikowane.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 06 marca 2012, 12:23 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
kolopik, wracając do Twoich matek. Tak dla porównania. Wynika z tego, ze lepsze są te drogie. I każdy powinien je kupić. I mieć więcej miodu. Nie ma wątpliwości! Tylko czy rzeczywiście tak jest?
Więcej miodu sprawia, ze jest on tańszy. Masz więcej tańszego miodu, wydajesz dodatkowo $ na matki od cudownych hodowców. Jaka zależność. W całym łańcuchu pojawia się grupa, która dodatkowo czerpie korzyści. Tobie pozostaje tyle samo. Koło się zamyka.

Czy warto? Na pewne nie warto wtedy pozostać ze starszymi matkami, bo wypadnie się z rynku. Więc cała to zamieszanie pozwoli czerpać zyski kolejnej grupie a dodatkowo narazi nas na niebezpieczeństwa, które nie są do końca zbadane.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 06 marca 2012, 12:27 - wt 
Ja widzę to inaczej. Mogę pracować w 100 pniowej pasiece z kijowymi matkami a alternatywą może być pasieka z 40 pniami z super matkami. Zbioru miodu jednakowe a resztę sobie policz.


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 06 marca 2012, 12:40 - wt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Juz jest udowodnione ze trzecie pokolenie jest bez płodne narazie na szczórach i myszach jak było zywione produtamy GMO. Czy my naród Polski chcemy samo zagłady bo jak bendziemy spożywać produkty GMO to za 70 lat nie zobaczymy prawnuków. A pszczelarze bardzo długo żyją. Dlatego mówimy STOP GMO bo to skonczy sie samo wnarodowieniem. Pzdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 06 marca 2012, 13:23 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
kolopik pisze:
Zbioru miodu jednakowe
o ile pszczółki nie trafią na uprawy GMO, bo wtedy ani miodu, ani pszczółek. Może tej zależności nie zauważasz.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 06 marca 2012, 13:51 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
Tak rozumiem pojęcie GMO , ale to wszystko się nie opiera na pojęciu GMO tylko na tym kto ma przejąc rynek dostarczania nam nasion GMO.
Nie chcę walczyć z GMO bo mamy np żytko Bojko i pytanie do Kolopik - czy uważasz że jak wejdzie pozwolenie na GMO to to żyto zostanie czy raczej będzie to żyto Mon 5555555 ( czy jak tam nazwią) ?

Wracając do Roundap - są lepsze środki na naszym rynku ale zgodnie z umową nie będziesz mógł ich użyc. A narazie mogę użyć jeśli chcę co tam sobie chcę z glifosatem, ba nawet ide do sklepu i biorę Roundap ale czywiście pryskam inaczej a chwatu i tak nie będzie czy jest Mon czy "tradycyjne"
Koszt matek = zysk z matek
Niestety koszt materiału siewnego jest odwrotnie bo i tak tyle samo urośnie a to za sprawą technologi czysto mechanicznej uprawy ziemi. Nie da rady nawet 100 kilo więcej na hektar już nie urośnie.


Prosimy o liczby, własne doświadczenia, jeśli nie mamy własnych opiszmy jak to sąsiad uprawia GMO. nie uprawia ? No to kawałek dalej ? nie wiemy? Wiec oprzyjmy się doświadczeniami z innych kontynentów = totalny syf.

Kolopik spójrz w lusterko - ile to tysięcy lat ludzie uprawiali bez GMO i popatrz jesteś a piszę to nie dlatego że twierdzę że przez GMO ludzie wymrą a dlatego że napewno przy zachowaniu tego co jest nie wymrą.

JA JESTEM PRZERCIW WSZELKIM USTAWOM WPUSZCZAJĄCYM GMO BO ONE NIE WPROWADZĄ NA RYNEK CZEGOŚ NA CZYM ZAROBIMY MY MALUTCY TYLKO WSZYSTKO ZGARNĄ KORPORACJE. Prawda jest jedna może znalazło się 100 naukowców którzy pracują nad tym żeby ludziom pomóc. Ale jest cała rzesza tych którzy tym zarządzają i niestety mają inne wartości.
A wy ? Śmiało pisać za czy przeciw bo.....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 06 marca 2012, 13:54 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
A może jeszcze ktoś uważa że tak dobre produkty jak MON trzeba tak intensywnie i agresywnie wprowadzać, jak to jest tak oczywiste że to jest samo dobro, zyski, zdrowe. Takie ogromne pieniądze się pcha żeby to ludzie łyknęli, morduje się ludzi w krajach 3 świata pod te uprawy .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 06 marca 2012, 14:00 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
A no tak matki zmieniami, nie dajemy pszczołom szans na rójki co za tym idzie na ewolucję i selekcję. Okazuje się że pszczoły dzikie śmieją się z warozy a u nas waroza śmieje się z nas.
Drugie to niestety ani dzika pszczoła ani nasza z ula nie ma szans w starciu z teraźniejszym rolnictwem. Inne owady też.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 06 marca 2012, 21:13 - wt 

Rejestracja: 30 kwietnia 2010, 16:55 - pt
Posty: 586
Lokalizacja: Górale
Można powiedzieć że GMO zagraża bioróżnorodności przez to że setki odmian np kukurydzy chce się zastąpić jedną, a wszystkie odmiany powstają w specyficznych warunkach środowiskowych optymalnych dla danego regionu i dlaczego kukurydza wyhodowana w USA ma być lepsza od tej europejskiej. Tak samo jak z matkami powinno się narzucić rasę kaukaską bo będzie miała wszczepiony gen odporności na białko Cry i będzie mogła zapylać transgeniczny rzepak inne rasy są niepotrzebne wtedy tylko jeden producent matek będzie miał prawo do ich hodowania czyż to nie wspaniałe nikt nie będzie zaprzątał sobie głowy jaką matkę wybrać i od kogo kupić. GMO to ogromne zyski dla wąskiej grupy ludzi

_________________
"Nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym"- Winston Churchill.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 10 marca 2012, 23:34 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 października 2010, 11:20 - ndz
Posty: 392
Lokalizacja: Opole
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korpusowe
polbart pisze:
Bartku,
Jesteś za, czy przeciw? :)
Pozdrawiam,
Leszek

GMO i jego problemtykę generalnie mam w d...pie. Jest mi ona zupełnie obojętna. Moimi problemami są sprawy związane z bytem mojej rodziny i moim (teraźniejszym). To tak jak z polisą na życie niby jest, płacić muszę ale co ja będe z niej miał jak umrę :D :D :D Zabawne jest to wszystko bo akurat my (forumowicze nie mamy na to wpływu), GMO jest tańsze niż EKO a my z racji tego że jesteśmy biedni będziemy szli w kierunku taniej gównianej żywności. Sytucja się nie zmieni. Jamie Olivier starał się przekonywać Amerykanów do jedzenia zdrowszych haburgerów. Ok, wszystkim smakowały, były zdrowe ale ham. EKO kosztował 7 USD a ten "gorszy" niecałe 5 USD http://www.gwiazdy.com.pl/component/con ... ast-foodom
Kasa rządzi (kasa misiu kasa....) i to ona steruje wszystkim. Nic innego dla ludzi nie ma takiego znaczenia. Nie mówię że wolałbym GMO ale nie chce też żeby wciskano mi kit że bez GMO będzie taniej i lepiej. Nie będzie. Taniej jest tylko wtedy jak jest masówka i gówniana jakość. Wtedy jest taniej. Nikt mi nie powie że kilka sztuk świń jest tańszych niż te same kilka świń w hurcie u hurtownika co ma tysiące świń i tysiące wszytskiego innego co żywi sie mączką... To czysta ekonomia. Uważam że przeciwnicy jak i zwolennicy GMO albo guzik wiedzą (brak świadomości) o mechanizmach kierujących biznesem albo są bezmyślnymi naiwniakami wierzącymi w to że wspierając jedna albo drugą grupę będzie im lepiej...... :haha: :haha: :haha: Zobaczymy za 10 lat, tylko kto wtedy będzie pamiętał temat GMO na Forum Ambrozji.....

_________________
Człowiek wytwarza zło, jak pszczoła miód - William Golding


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 11 marca 2012, 00:30 - ndz 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Nie za 10 lat a za 50 lat jak bendziem spozywać produkty GMO to bendziemy bez płodni i nie doczekamy sie wnuków a tym bardziej prawnókuw i bendzie zanik społenczestwa do tego dozyą koreperacje finasowe bo to ich zysk a ludzkosć mają gdzieś. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 31 marca 2012, 07:30 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 stycznia 2010, 23:00 - pn
Posty: 354
Lokalizacja: Podlasie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
http://wciazczarna.blogspot.com/2010/11 ... iwosc.html

Warto o tym poczytać - słyszałem już o tym na szkoleniu BHP w Nowym Jorku.

_________________
PRAWDZIWY MĘŻCZYZNA NIE JE MIODU , PRAWDZIWY MĘŻCZYZNA ŻUJE PSZCZOŁY


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 31 marca 2012, 20:48 - sob 

Rejestracja: 21 lipca 2008, 21:38 - pn
Posty: 1114
Lokalizacja: Małopolska
kolopik, co zrobisz jeśli wszyscy w danym kraju podpiszą umowę z Monsanto, Ty też . A wtedy po wykoszeniu konkurencji Randap x 10 w górę , tak dla przykładu, jak z naszym apiwarolem monopol w każdej dziedzinie działa tak samo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 31 marca 2012, 21:17 - sob 
anZag pisze:
kolopik, co zrobisz jeśli wszyscy w danym kraju podpiszą umowę z Monsanto, Ty też . A wtedy po wykoszeniu konkurencji Randap x 10 w górę , tak dla przykładu, jak z naszym apiwarolem monopol w każdej dziedzinie działa tak samo.


To wtedy Monsanto przerośnie Coca-Colę


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 31 marca 2012, 21:29 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 października 2010, 11:20 - ndz
Posty: 392
Lokalizacja: Opole
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korpusowe
Ci co uczestniczyli w szkoleniu we Wro dwa tygodnie temu mieli możliwość zapoznania się z wykładem nt. bioróżnorodności roślin i pożytków pszczelich. Dla nieobecnych link do ciekawego uważam art. wykładowcy:
http://www.pasieka.pszczoly.pl/index.ph ... &s=vjufile

_________________
Człowiek wytwarza zło, jak pszczoła miód - William Golding


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GMO
Post: 31 marca 2012, 21:49 - sob 
cytuję
"Obecnie znajdujemy się w okresie dużego nacisku na ekologię. Trudno się więc dziwić, że wszelkie sygnały o zagrożeniach dla naszego środowiska są skwapliwie wykorzystywane i nagłaśniane. Myślę jednak, że w pełni świadome wykorzystanie roślin transgenicznych, przy zachowaniu wielkiej ostrożności, pozwoli uprościć produkcję, a pszczelarstwu nie przyniesie szkody.
Dr Zbigniew Kotłowski
Instytut Sadownictwa i Kwiaciarstwa
Oddział Pszczelnictwa w Puławach"


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: ldawid i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji